Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze kolumn Hi-End


jamakaci3

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie może spróbujcie pisać alfabetem Braille'a bo widzę ,że okrutnie się męczycie i dogadać się nie potraficie ;)

No cóż Szymon twierdzi że spojrzy i wie a ja twierdzę że sprawa jest deczko bardziej skomplikowana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholera jakaś straszna tajemnica z tymi monitorami.

 

Miałbym to w zasadzie gdzieś - gdyby nie tak gorąca rekomendacja kolegi Szymona, który ma szerokie pojęcie o co chodzi w tym całym audio - zreszta jako jeden z nielicznych. Stąd moja rozbudzona ciekawość odnośnie monitorów.

 

Jesli chodzi o lampy i Amplifona to może i dałbym sie namówic na odsłuch tych topowych monosów czy integry ale jak widzę to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - to jakoś czuje zniechęcenie i nie chce mi się fatygować :)

 

Jeszcze mała dygresja - ponieważ kolega Elberoth zbanował mnie w swoim wątku za mój sarkastyczny ton w stosunku do złotouchego, dla którego krell s300i zapięty do PP2000 gra lepiej niz dartzeel to powiem tylko tyle że skoro VIVIDy wg Magik©a(o) maja takie piekne barwy ta ja mówię dupa a nie barwy - jazgotnik że o wyglądzie nie wspomne. No ale jak sie słucha z PC przez Lampiego to cóż mozna powiedzieć .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jtvt4c głośnik, którego wykres wkleiłeś to fabryczny 18W4545 czyli zwykła wersja 4 ohmowa. Dodatkowo, jeżeli głośnik jest filtrowany pasmowo-przepustowo to odciążony jest od wychyleń membrany w zakresie basu i rośnie jego efektywność ( w tym przypadku mamy delikatny wzrost o 1-2 dB dla gotowej kolumny). Powyżej 1 khz charakterystyka widoczna na wykresie Wilsona to jest pasmo wysokotonowego Focala TC 120 TD5. W żadnym wypadku co potwierdzają Twoje i moje wykresy "węglowa osiemnastaka" NIE MA 95dB skuteczności! Jesteś zatem w błędzie bo stosowany w Wilsonie głośnik to fabryczna wersja 4 ohmowa a nie żadna wersja specjalna. Pozdrawiam "znafce".

 

Magnepan doczekamy się w końcu obiecanych zdjęć Forsella w Twoim systemie? Nadal cierpliwie czekamy a z każdym dniem Twoja wiarygodność spada i spada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon cokolwiek byś nie napisał to jest wykres głośnika bazującego na 18W8545 wyjętego do pomiaru z Wilson Audio WATT.

Przód czyli widok z przodu jest Szymon tu najważniejszy :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Babatular ... nie dziwię się że stara strona Amplifona zniechęca ... a co powiesz na tą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Babatular ... nie dziwię się że stara strona Amplifona zniechęca ... a co powiesz na tą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ???

tą stronkę znam :) i nie jest to strona AMPLIFONA - ale chociaż są jakieś fotki :)

 

Dobry żart na koniec tygodnia , już zrywam boki.

Miałbym to w zasadzie gdzieś - gdyby nie tak gorąca rekomendacja kolegi Szymona, który ma szerokie pojęcie o co chodzi w tym całym audio - zreszta jako jeden z nielicznych.

 

Dobry żart na koniec tygodnia , już zrywam boki

 

Sorry Magnepan ale Ciebie nie zaliczam do grona tych nielicznych - jeszcze długa droga przed Tobą ale służę radą, wsparciem i pomocą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tą stronkę znam :) i nie jest to strona AMPLIFONA - ale chociaż są jakieś fotki :)

Amplifona niestety nie, bo chłopina zarobiony jest i nie ma czasu ... jest to strona jego niemieckiego dystrybutora od niepamiętnych lat. Oprócz pięknych zdjęć, trochę informacji technicznych ... na tą chwilę musi to wystarczyć ... może Andrew na emeryturze dorobi się porządnej strony profeski :)

 

Jak gra?

Opisy masz w wątku o Tytanach Sly30 oraz samym wątku o Amplifonie ... wysokiej klasy dźwięk ... warto posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza lampa na rynku. Jedyna która nie ma niechlujnych wad sprzętów lampowych, no może jedna z nielicznych. Chłop odwalił kawał dobrej roboty. Polecam z czystym sercem nawet tym którzy za lampami nie przepadają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMPLIFON to klasa sama w sobie. Basu i spokoju jaki prezentuje w dźwięku WM300 nic nie zastąpi, polecam do najtrudniejszych w obciążeniu kolumn. Set 140 wystarczy do pozostałych 98% :)

SET42 SE to z kolei "best buy", do 100kzl nie ma konkurencji. Jedyny problem to zbyt mała produkcja w stosunku do zapotrzebowania. W Łodzi przybył kolejny, genialny system z tym wzmocnieniem. Następny już się "buduje" w Koninie. Pozdrowienia dla nowego nabywcy Seta z Mławy.

 

Dla mnie najlepsza lampa na rynku. Jedyna która nie ma niechlujnych wad sprzętów lampowych, no może jedna z nielicznych. Chłop odwalił kawał dobrej roboty. Polecam z czystym sercem nawet tym którzy za lampami nie przepadają.

Nic dodać nic ująć. Jestem posiadaczem tych lampeczek od 1999 roku. Aż się łza w oku kręci jak sobie przypomnę początki. Monobloki WM200 to był wtedy szok! Powstało chyba 7 par. Następcy WM300 zadebiutowały w 2012 za sprawą mojej skromnej osoby :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u Amplifona jest ze stabilnoscia napiec pracy lamp, ich kontroli na poziomie normalbego uzytkownika, na mnie wrazenie robi solidnosc sprzetow lampowych Octave i ich sposob regulacji, nie trzeba co kilka miesiecy wysylac sprzetu do serwisu, ich patent i pomysł na regulację jest bardzo udany. Przy innych lampowcach to często udręka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniam to co robi Amplifon ( i kibicuje mu mocno ) ale to nie zmieni mojego zdania o lampach. I z całym szacunkiem do Amplifona - wcześniej czy póżniej z lampami i tak będą problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie muszę regulować. Pełna automatyka i system zabezpieczeń.

Nie wiesz, ze dziala na dobrym poziomie, jak to kontrolujesz? Poziom napiecia pracy lamp przeklada sie bezposrednio na brzmienie, na wieksze i mniejsze znieksztalcenia, jak to w lampach. Przykladowo Manley posiada odpowiednie miejsca punkty pomiaru przy lampach mocy w gornej plycie obudowy, do wzmacniacza dolaczane sa przyrzady i instrukcja obslugi jak ma przebiegac regulacja.

Jeszcze lepiej jest to zrobione we wspomnianym Octave, w trybie pomiaru na przednim panelu sterującym widać czy na lewym prawym kanale lampy działają jednakowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed zmianą amplifikacji i napewno nie kupię lampowców, no way. Obecnie tylko cyfrowe wzmacniacze z room correction mnie kręcą. Lyngdorf Millenium mk4 najbardziej.

W lampach jest zbyt wiele problemów, zniekształcenia, zmiany właściwości w czasie, konieczne transformatory wyjściowe (i to nie że mogą być jakieś super tango z czystego srebra, ale, że W OGÓLE są, pomijam kontrukcje OTL bo tu są inne problemy). Lampy dla mnie temat zamknięty. A monobloki na 833 to nawet chciałem robić jakieś 13 lat temu. Pamiętam że znalazłem producenta świetnych transformatorów gdzieś w Australii, ale już nie pamiętam nazwy firmy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to po prostu szmelc - sorry jesli ranię uczucia miłosników techniki próżniowej - ale to po prostu technologiczna i brzmieniowa lipa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko fajnie. Tylko w audio nie jest to takie proste. Sam podobnie jak Ty widzę te same co Ty problemy z lampami. Większość sprzetów lampowych uważam za dziadostwo. Ale są wyjątki. Co do cyfrowych wzmacniaczy to miałem róźne i na sam bas mogą być ale na całe pasmo to już nie dla mnie. Szanuje Lyngdorfa. Porządny, łebski gość i mk4 fajnie gra ale....no właśnie np Amplifony Set 140 grają w zupełnie innej lidze. A propos to Millenium chyba nie ma w sobie Room Perfectu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom napiecia pracy lamp przeklada sie bezposrednio na brzmienie, na wieksze i mniejsze znieksztalcenia, jak to w lampach. Przykladowo Manley posiada odpowiednie miejsca punkty pomiaru przy lampach mocy w gornej plycie obudowy, do wzmacniacza dolaczane sa przyrzady i instrukcja obslugi jak ma przebiegac regulacja.

Jeszcze lepiej jest to zrobione we wspomnianym Octave, w trybie pomiaru na przednim panelu sterującym widać czy na lewym prawym kanale lampy działają jednakowo.

Tak jak pisze Sylwek, Amplifon zastosował automatyczny układ regulacyjny i szereg zabezpieczeń ... nie ma potrzeby regulowania, tak jak piszesz w np. Manley'u. Sam grałem przez wiele lat na różnych konstrukcjach Manley'a, to wiem, że raz na tydzień (codziennie to nie dawałem rady) sprawdzałem poziom ustawienia biasu i było różnie, zawsze trzeba było delikatnie podregulować. Jakie "myki" do automatycznej regulacji zastosował Amplifon, to nie wiem, ale już ten poziom dźwięku jest wystarczający aby powiedzieć, że to nietuzinkowa konstrukcja ... oczywiście nie każdemu ta sygnatura dźwięku się spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30

nie ma w ogóle porównania Millenium mkIV do żadnej lampy. I ma room correction i możliwość aktywnego podziału pasma na np. bi-amping i tak należy uczynić. Weź mnie nie rozśmieszaj z tymi amplifonami. Dobre wzmaki ale twierdzenie że nie mają żadnych problemów związanych z techniką lampową jest niepoważne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to po prostu szmelc - sorry jesli ranię uczucia miłosników techniki próżniowej - ale to po prostu technologiczna i brzmieniowa lipa.

 

...nie ranisz moich uczuć...poważnie ale stanę w obronie Jadisa

żeby nasza rozmowa nie zakończyła się zwykłą napierdalanką to może zróbmy tak

podaj kilka przykładów wzmacniaczy zintegrowanych (tranzystorowych) powiedzmy 3-5 do 50 tys co biją na głowę Jadisa i88

tylko proszę opisz w jakich aspektach brzmienia .....jeżeli chodzi o stronę techniczną to nie wypowiadam sie

może niech to zrobią koledzy techniczni bo ja jestem za cienki ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre wzmaki ale twierdzenie że nie mają żadnych problemów związanych z techniką lampową jest niepoważne.

Jedyne problemy to co kilka lat wymiana lamp ... jaki to problem? Jak na razie gram na SET42 od ponad dwóch lat i tylko takie przypadłości mi się zdarzyły (padła jedna grafitówka no i problem ze znalezieniem miedzianek GM70 o dobrych parametrach). Miałem Manleye przez ponad 7 lat i było więcej zachodu i dwa razy byłem w serwisie przez ten czas ... jak będzie z Amplim po 7-10 latach tego nie wiem oczywiście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30

nie ma w ogóle porównania Millenium mkIV do żadnej lampy. I ma room correction i możliwość aktywnego podziału pasma na np. bi-amping i tak należy uczynić. Weź mnie nie rozśmieszaj z tymi amplifonami. Dobre wzmaki ale twierdzenie że nie mają żadnych problemów związanych z techniką lampową jest niepoważne.

 

Różnimy się tym, że ty myślisz o Millenium mk4, a Amplifonów nie miałeś. A ja mam/miałem i to i to. Bynajmniej nie namawiam ciebie na lampy. Jestem ostatnim, który namawiałby kogokolwiek na lampy. Ale cyfrowe wzmacniacze jak dla mnie nie mają szans w brzmieniu z dobrymi tranzystorami. Może nawa klasa Egde Power od B&O będzie postępem. Takie chodzą plotki ale tego jeszcze nie miałem.

 

Co do Millenium to fajny wzmacniacz ale przy Amplifonie daje martwy dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma w ogóle porównania Millenium mkIV do żadnej lampy

Tego Milenium mkIV nie znam ... jak się nadaży okazja to posłucham ... sam miałem Bel Canto REF1000 po modyfikacji Level2 w Underwood Hifi, ale niestety wzmak cyfrowy nie dawał tej barwy co dobry tran w klasie A czy dobra lampa. Barwa była raczej "szara - matowa", ale reszta pasma na dobrym poziomie, szczególnie bas. Może ten mkIV jest inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lyngdorf Millenium mkIV to dobry wzmacniacz. Dynamiczny, bezobsługowy, fajnie wygląda, ma super gałkę do regulacji głośności. W tym, który miałem to chyba nie było Room Perfectu ale może w innych wersjach jest. To jest chyba najlepszy cyfrowy wzmacniacz. Ale przewidywania Lyngdorfa nie sprawdziły się. Wiele lat temu przewidywał, że obecnie to wszystkie wzmacniacze powinny być cyfrowe. Tak się nie stało.

Nie można porównywać takiego Millenium z czymś 2-4x droższym, choć w sumie można. Kwestia gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy to po prostu szmelc - sorry jesli ranię uczucia miłosników techniki próżniowej - ale to po prostu technologiczna i brzmieniowa lipa.

 

Ranisz i to bardzo. Widać że Twoja znajomość tematu skończyła się z początkami tej techniki

 

Pozdr

 

Lampy to po prostu szmelc - sorry jesli ranię uczucia miłosników techniki próżniowej - ale to po prostu technologiczna i brzmieniowa lipa.

 

Ranisz i to bardzo. Widać że Twoja znajomość tematu skończyła się z początkami tej techniki

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od barwy jest korekcja DSP, ale nie "przekrzyczę" audiofili gawędziarzy. Sly "martwy dźwięk" to kolejny durmowany epitet jaki można wymyślić żeby zdeprecjonować i to coś co jest akurat wybitne. Już Millenium mkIII miał DSP. Twoje wpisy to kolejny dowód, że w ogóle nie warto brać opinii z tego forum na poważnie.Co amplifon jest droższy jak najnowszy Millenium w bi-amplingu? Chyba trzeba upaść na głowę! Jakie to szczęście, że tego nie zrobię. EOT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Americano apeluję o więcej wzajemnego szacunku w rozmowie. Jak już nabędziesz wymarzony wzmacniacz w klasie D to zapraszam Cię do porównania z tymi "podłymi" lampeczkami. Posłuchamy w koleżeńskiej atmosferze bez zbędnego nadęcia.

Odnośnie barwy z DSP to naprawdę interesująca teoria czy możesz rozwinąć ten temat. Zdjęcia Lyngdorfa poniżej, komentarz wydaje się zbędny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.