Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze kolumn Hi-End


jamakaci3

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie masz ten kompozyt w celulozie scana czy seasa czy SB Acoustics ?

a co do kopułek to nadal jedwabne tweetery pokazują miejsce w szeregu daimentowo-berylowym wynalazkom

 

 

Przeczytaj sobie co znaczy słowo kompozyt i jak szerokie ma znaczenie!

 

Rozróżniasz jedwab od celulozy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szerokie znaczenie jak brednie że celuloza gra bezbarwnie a jedwabne kopułki nie maja rozdzielczości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gdzie masz ten kompozyt w celulozie scana czy seasa czy SB Acoustics ?

a co do kopułek to nadal jedwabne tweetery pokazują miejsce w szeregu daimentowo-berylowym wynalazkom

 

Możliwe, że wówczas gdy grasz na jazgotliwych tranzystorach. Takie przecież lubisz. Na lampach i gęsto grających, muzykalnych tranzystorach już tak nie jest. Co prawda jedwabne kopułki mnie się też generalnie podobają ale jednak nie mają tej rozdzielczości i przestrzeni oraz transjentów, które potrafi pokazać beryl i diament. Dobra wstęga też potrafi. Poza tym wiele zależy od konkretnej aplikacji danego tweetera. Różnie z tym bywa. Ale jedwabne są przyjemne, łagodne. Mogą się podobać.

 

tak szerokie znaczenie jak brednie że celuloza gra bezbarwnie a jedwabne kopułki nie maja rozdzielczości

 

Ależ mają ale nie taką jak beryl i diament.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szerokie znaczenie jak brednie że celuloza gra bezbarwnie a jedwabne kopułki nie maja rozdzielczości

 

a to kolegi słowa a nie moje :)

 

Co prawda jedwabne kopułki mnie się też generalnie podobają ale jednak nie mają tej rozdzielczości i przestrzeni oraz transjentów które potrafi pokazać beryl i diament. Dobra wstęga też potrafi.

 

No bo koledzy jak ciągle się to powtarza najważniejsza jest aplikacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30

skąd wiesz jakie tranzystory lubię ? Poza tym nie słyszałem jazgotliwie grających topowych ( i "mniej topowych" też ) tranzystorów - natomiast lampy to i owszem. wstegi dla mnie brzmia efektownie ale kompletnie nienaturalnie. Beryl i diament to marketingowy bełkot dla jeleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30

skąd wiesz jakie tranzystory lubię ? Poza tym nie słyszałem jazgotliwie grających topowych tranzystorów - natomiast lampy to i owszem. wstegi dla mnie brzmia efektownie ale kompletnie nienaturalnie. Beryl i diament to marketingowy bełkot dla jeleni.

 

Kolega jakiś taki przemęczony tym tygodniem, jakoś tak nie ulegnę tym kolegi stereotypom, myślę że pora trochę przewartościować swoje poglądy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mam przewartościować ?

Lampy ? - może ta karykatura brzmienia za 7mln na lampach by mi w tym pomogła, może Szemis z Audio Notem który np.na ostatnim AS grał tak że krew mi z uszy pociekła

 

Czy może beryl i diament ? Gdzie są te stereotypy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, u ciebie na pewno nie ma jazgotu, w końcu jak sam piszesz masz sprzęt znacznej wartości... :-)

 

A już tak na serio to wystarczy posłuchać choćby aplikacji berylu w Rockportach. Tak samo w TAD-ch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem w obu kolumnach - Rockporty to dla mnie kompletne nieporozumienie a w TADach beryl spisywał się dobrze, nawet bardzo dobrze - ale też na pewno nie lepiej niż topowe jedwabne tweetery

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, każdy odbiera te kwestie inaczej. Miałem okazje słuchać uważnie miękkich tweeterów np w kilku modelach Wilsonów oraz Dynaudio i było bardzo dobrze. Podobało mi się. Ale beryl i diament w dobrych aplikacjach oraz w odpowiednio dobranym systemie mogą pokazać więcej....moim zdaniem...żeby nie było. Rockporty wg.mnie grają bardzo dobrze i właśnie łagodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy zupełnie inne doświadczenia - bowiem moge powiedzieć o brzmieniu Rockportów wszystko tylko nie to - że graja łagodnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem w obu kolumnach - Rockporty to dla mnie kompletne nieporozumienie a w TADach beryl spisywał się dobrze, nawet bardzo dobrze - ale też na pewno nie lepiej niż topowe jedwabne tweetery

 

Myślę że już wszedłeś w ten wiek że nie robi ci to różnicy ;)

 

Napisz w takim razie jakie kolumny Ci się podobają

 

Nie uwalniaj demona rozpasania, na przykład mnie najlepiej takiego pytania nie zadawać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie poznam oponie głównego krytyka. Może poszerzę trochę wiedzę. Zawsze warto wysłuchać odmiennych opinii. Czasem to pomaga i przydaje się. A może akurat ten ktoś ma rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak bardzo chcecie to proszę - lista kolumn(tak na szybko) które mi się podobają:

 

- Guarneri Evolution, Raidho D1. D2, Accordo i Ktema, Vienna Acoustic Mahler, Kawero Vivace(mimo że wstega),

 

- Xavian XN360, 250, Dynaudio C2Signature,C1Platinum(mimo że polipropylen), Auditor M

 

- ze starszych rzeczy Audio Physic Libra, Caldera III, Avanti 3 ( mimo że aluminium -caldera i avanti 3 to najbardziej kaprysne i wymagające kolumny z jakimi sie spotkałem), niezłe były ProAc'ki 3.8, super - SF Extrema, Electa Amator I

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej typowych kolumn chyba wymienić nie można. To również typy bardzo często występujące w ogłoszeniach. Raczej miłością do grobowej deski niebędą. Sami producenci co sezon je zmieniają na nowszą wersję, więc nawet oni (domyślnie) nie składają rekomendacji.

 

Czy są kolumny, które były długie lata produkowane albo są od kiedyś do dziś?

 

Są, więc może któraś z nich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej typowych kolumn chyba wymienić nie można. To również typy bardzo często występujące w ogłoszeniach. Raczej miłością do grobowej deski niebędą. Sami producenci co sezon je zmieniają na nowszą wersję, więc nawet oni (domyślnie) nie składają rekomendacji.

 

Czy są kolumny, które były długie lata produkowane albo są od kiedyś do dziś?

 

Są, więc może któraś z nich?

Co miałem wymienić - stare 30 letnie Tannoye,JBLe, Altusy, czy może masakrujące muzykę głośniki szerokopasmowe ?

Te kolumny często wystepuja w ogłoszeniach powiadasz ? Ktemy, Raidho, Mahlery, Evolution, Kawero, Caldera 3 - aż kapie od ogłoszeń z tymi kolumnami ( szczególnie na polskim rynku s/h) - bardzo Cie proszę nie rozśmieszaj mnie.

 

Altusy to kolumny produkowane długie lata - zresztą do dziś - więc może skorzystasz i kupisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może one są na tyle nowe, że nikt tak na dobrą sprawę nie zweryfikował jeszcze ich wartości?

Możemy przyjąć, że narodziny hi-end nastąpiły na przykład w 2010 roku.

Hi-end nie powinien być łatwy do pokonania.

Mógłby być np. ponadczasowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

daj jakiegoś linka

 

 

Proszę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac, uwazam ze tez koles od tych Grajpudel ( teraz jest zmiana nazwy, nie wiem na jaka) tez wniosl duzo nowego do High-endu, jego glosniki graja wybitnie,

Po samej budowie można nabrać wątpliwości, a po zerknięciu na pomiary widać jak na dłoni, że gra to kiepsko:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostarczają "żywą, barwną, angażującą" muzykę.

Jako kolumny są "wyjątkowe lub pozytywnie nadzwyczajne".

 

Rzeczywiście, takie oświadczenia są zbieżne z "kiepsko grają".

Dostały dużą laurkę za realizację autorskiego hi-endu. Bardzo udanego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie raz już słyszałem kiepskie kolumny, które były bardzo chwalone. Także już prędzej zaufam tym pomiarom i tym co widać po samej konstrukcji (3" "gwizdek" papierowy, grający górę nie będzie precyzyjny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się wypowiedzieć o sprzęcie do muzyki bez jego posłuchania.

To bardzo fizjologicznie, czyli strawnie grające kolumny.

Są jak najbardziej dalekie od dzisiejszej nijakości.

Mają (dużo) więcej plusów niż minusów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w pracy Panią, dla której jak się okazało "najlepszy" obraz daje jej stara TN 17" o rozdzielczości natywnej 1280x1024, pracująca w trybie 1024x768, Obraz jest oczywiście dla mnie bardzo zniekształcony pod wzgl. proporcji, rozmyty i ogólnie przekłamany.

 

Jak odpaliłem jej nowy monitor IPS 1920x1080, 21,5" w rozdzielczości oczywiście już natywnej, to jak dla mnie obraz był daleko doskonalszy (oczywiście wszystko wektorowo jej tak powiększyłem, by było tej samej wielkości co na starym monitorze). Obraz na nowym był gładki, przyjemny i ostry. Oczywiście Pani nie podobały się czcionki na nowym monitorze, bo były "chude". No to mówię, niech Pani wydrukuje ten dokument XLS. Patrzę na wydruk i czcionka praktycznie taka, jak wyświetla nowy monitor, daleka od tego co wyświetlał stary.

 

Do czego zmierzam: te Grajpudła, to właśnie taki stary monitor, który gra do bani, ale nawet taki produkt znajdzie swojego wilebiciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd możesz wiedzieć jak gra, skoro nie słyszałeś*?

 

* Dodaję kilka znaków zapytania, bo to jest tu na miejscu: ????????????????????

 

***

 

Innymi słowy... wszystko co ma cudowny wykres gra wspaniale. Taka to logika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Grajpudła to nie moja estetyka brzmieniowa, tym niemniej bardzo mi się na ostatnim AS podobały. Zresztą na poprzednich edycjach wystawy również. W swojej estetyce są bardzo dobre i przekonujące. Zgadzam się z tym co napisał kolega Wuelem, mają dużo zalet w postaci homogeniczności całego pasma, sporej subiektywnie odbieranej muzykalności i generalnie nie mają w sobie niczego co drażniłoby ucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd możesz wiedzieć jak gra, skoro nie słyszałeś*?

Bo widzę po dwóch pomiarach, że jest kiepsko + po budowie.

 

 

Innymi słowy... wszystko co ma cudowny wykres gra wspaniale. Taka to logika.

Twoja logika nie działa prawidłowo. Jak jakaś kolumna świetnie wypadnie w jednym pomiarze, to wcale nie musi wspaniale grać (bo np. może mieć kiepską char. impulsową i wielkie THD).

 

Natomiast jak na SPL od częstotliwości jest +- 9,5dB to jest dyskwalifikacja (nawet jeśli THD i char impulsowe, fazowe są IDEALNE).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywa czułości słyszenia - w zależności od głośności - ma większe różnice niż te pomierzone kolumn.

Może one są stworzone do z góry założonej mocy? Lepiej jednak posłuchać przed opinią.

 

Druga sprawa, to pokaż mi innego polskiego producenta, który wystawia się samodzielnie i wynajmuje dużą hotelową salę, aby każdy zainteresowany mógł do woli posłuchać tych kolumn.

 

Zwykle taki komfort jest w zasięgu dystrybutorów, a nie małego wytwórcy. Sam dopowiem, że podobnym wyjątkiem jest Zeta Zero. Masz jeszcze jakiś przykład?

 

Zamiast krytykować produkt i wysiłek, to lepiej jest poznać czyjeś przekonania i podstawy wyborów. Jedna z polskich firm (HA) robi doskonałe konstrukcje, tylko tego nie da się słuchać. W Japonii jest bez liku manufaktur, które produkują dziwolągi. Chciałbym, żeby i nasz rynek był tak dostatni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.