Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze kolumn Hi-End


jamakaci3

Rekomendowane odpowiedzi

Końcowo wygląda tak .

Grzechu, widzę zmiany w stoliku ... czyżby buszował po pokoju jakiś audiofilski kornik ... pół roku temu tych dziur nie było :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

No i dywan wyleciał na stałe tak jak koledzy radzili, musisz zrobić ponownie pomiary i znów koszty, ach ten High End ;)

Bez " dywana zmienił" się tylko czas pogłosu ;)), był 0,2 - 0,3 teraz jest 0,4. - 0,5 sek.

Zmiana zwiększyła blask i powiększyła przestrzeń

Głśnik wysokotonowy i średniotonowy jest na tyle wysoko, że brak dywanu nie wpływa na charakterystykę .

 

Tak , Rafaellu to dzięki Tobie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Grzechu, widzę zmiany w stoliku ... czyżby buszował po pokoju jakiś audiofilski kornik ... pół roku temu tych dziur nie było :)))

Nudziło mi się kiedyś i wyrżnąłem " je " wszystkie .

Dziury oczywiście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, widzę zmiany w stoliku ... czyżby buszował po pokoju jakiś audiofilski kornik ... pół roku temu tych dziur nie było :)))

 

Teraz tylko wymiana belek stropowych na ten zam kolor co mebelki i ustroje i będzie z górki; wiemy wredne typy z nas ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość, ustawiona faza i pasmo w pomieszczeniu odsłuchowym w miejscu odsłuchu .

 

Membrany wydaja sie byc w jednej plaszczyznie, tylko wtedy mozna mowic o zgodnej fazie, wiec tu mozesz pisac prawde.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Membrany wydaja sie byc w jednej plaszczyznie, tylko wtedy mozna mowic o zgodnej fazie, wiec tu mozesz pisac prawde.

A dlaczego mam pisać nieprawdę ?

Wklejałem już pomiary na których widać jak wygląda faza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez " dywana zmienił" się tylko czas pogłosu ;)), był 0,2 - 0,3 teraz jest 0,4. - 0,5 sek.

 

Dodaj jeszcze że średnich i wysokich tonów w stosunku do reszty, czyli po prostu wcześniej miałeś wszystko rozmyte.

 

Te 0,4-0,5 sek to jest książkowe i wzorcowe, leciutka górka nad 0,5s to już jest moim zdaniem optimum! Dźwięk brzmi wtedy bardzo naturalnie w pomieszczeniu a chyba o to nam wszystkim chodzi.

 

Membrany wydaja sie byc w jednej plaszczyznie, tylko wtedy mozna mowic o zgodnej fazie, wiec tu mozesz pisac prawde.

Co Ty Stasiop nie powiesz :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mam pisać nieprawdę ?

Wklejałem już pomiary na których widać jak wygląda faza ...

Bo ludzie rozne rzeczy pisza co czesto nie pokrywa sie z podstawami teoretycznymi, a montowanie wszystkich glosnikow na jednej plaszczyznie zazwyczaj powoduje to ze faza nie jest zgodna, w tym wypadku wydaje sie byc inaczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest? ;)

 

To jest to co uzyskałeś dopiero za Milion ;)

 

Wyrzuć dywan z podłogi będziesz miał dwa Miliony ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ancient Audio Lector Air .

Wkładka ZYX R - 100

Wkladki nie slyszalem, ale recenzje ma dobre, Lektor to dobre dosc zrodlo. Amplifon tez jest OK, moge wiec z obrazka pogratulowac grania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowo

 

 

Patrząc na zdjęcie,moja rekomendacja ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z pewnoscia glosnik lepiej zagralby, ze zwrotnicami stromymi na gorze i srodku, przy zestawie 4 droznym, filtry pierwszego rzedu nie nadaja sie, bo tego nie idzie zestroic poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo dobrego robi vinylowe pre; Grzesiek pochwal co dobre niech się sprzedaje i trafia pod strzechy krajan.

 

Ale z pewnoscia glosnik lepiej zagralby, ze zwrotnicami stromymi na gorze i srodku, przy zestawie 4 droznym, filtry pierwszego rzedu nie nadaja sie, bo tego nie idzie zestroic poprawnie.

 

Zrób, podepniemy i sprawdzimy organoleptycznie (do czego się ostatnio przekonałeś) może to prostsze od konstruowania DAC-a ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głśnik wysokotonowy

Wysoko. Łapiesz się na emisję w płaszczyźnie pionowej czy siedzisz na hokerze:)

U mnie przetłumiał pomieszczenie .

Włochacz, to i owszem, ale wykładzinka o niskim współczynniku nie zawadzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Na 300 i 5k jest tez pierwszy rzad?

Tak, całość jest zbudowana w oparciu o założenie , że wide range ma grać jak najszerzej ( teoria Vectora ;) udało się w zakresie 300 - 5000 Hz gra jeden głośnik .

Pozostałe głośniki są dodane jako rozszerzenie ...coby blask był i dobry bas ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób, podepniemy i sprawdzimy organoleptycznie (do czego się ostatnio przekonałeś) może to prostsze od konstruowania DAC-a ?

Nie znam sie za bardzo na budowie glosnikow, wiedze mam stara i chyba nieaktualna, chociaz pewnie od czasu jak sie tym zajmowalem czyli 20 lat temu nie za duzo sie zmienilo.

Mniej wiecej to samo na temat podzialow mowi Misiomor, a dla mnie to koles ktory na prawde sporo wie na temat glosnikow.

Zrobienie dobrej zwrotnicy do takiego zestawu to okolo rok i trzeba miec glosniki w domu.

Ale mysle ze ze stroma zwrotnica zagaloby to sporo lepiej, ale moze sie myle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Ja tam wolę z dywanem, przynajmniej w nogi ciepło;-) A tak na serio, to faktycznie Rafaell dobrze zdiagnozował problem. U mnie sytuacja wygląda dokładnie na odwrót, futrzak wprowadza spokój i większy porządek. Ale mam bardzo żywe akustycznie pomieszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochacz, to i owszem, ale wykładzinka o niskim współczynniku nie zawadzi.

 

Przy kolumnach promieniujących 360 stopni wysokie i średnie tony jak Twoje całkiem możliwe ze to obojętne ze względu na inaczej tworzoną pozorna scenę. Więcej do powiedzenia wtedy faktycznie mają ściany. Tutaj mozna powiedzieć e nagle 1/4 odbić ma inna charakterystykę zarówno w stosunku do sufitu jak i ścian bocznych, stad sygnalizowane przeze mnie rozmycie.

 

Nie znam sie za bardzo na budowie glosnikow, wiedze mam stara i chyba nieaktualna, chociaz pewnie od czasu jak sie tym zajmowalem czyli 20 lat temu nie za duzo sie zmienilo.

Mniej wiecej to samo na temat podzialow mowi Misiomor, a dla mnie to koles ktory na prawde sporo wie na temat glosnikow.

Zrobienie dobrej zwrotnicy do takiego zestawu to okolo rok i trzeba miec glosniki w domu.

Ale mysle ze ze stroma zwrotnica zagaloby to sporo lepiej, ale moze sie myle...

 

Też mógłbym Grześka odgrody rok w domu potrzymać; później stwierdził bym że to nie takie proste i zaproponował bym ze jakiś czas popracuję nad tym systemem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę z dywanem, przynajmniej w nogi ciepło;-) A tak na serio, to faktycznie Rafaell dobrze zdiagnozował problem. U mnie sytuacja wygląda dokładnie na odwrót, futrzak wprowadza spokój i większy porządek. Ale mam bardzo żywe akustycznie pomieszczenie.

 

A to w takim razie zalecam dywany na meble ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Ja tam wolę z dywanem, przynajmniej w nogi ciepło;-) A tak na serio, to faktycznie Rafaell dobrze zdiagnozował problem. U mnie sytuacja wygląda dokładnie na odwrót, futrzak wprowadza spokój i większy porządek. Ale mam bardzo żywe akustycznie pomieszczenie.

O tak u Ciebie gra " żywo " ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

O tak u Ciebie gra " żywo " ;))

 

Cholerny podwieszany sufit z kartongipsu, z przestrzenią rezonującą nad nim... Przekleństwo każdego audiofila. Muszę to zrzucić w trzy d.... i zrobić sufit na twardo z jakąś dobrą wykładziną tłumiącą albo z takich materiałów jak są używane w studio. Ale muszę wysłać babę gdzieś poza dom na jakiś tydzień, żeby nie widziała;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Sporo dobrego robi vinylowe pre; Grzesiek pochwal co dobre niech się sprzedaje i trafia pod strzechy krajan.

 

 

 

Zrób, podepniemy i sprawdzimy organoleptycznie (do czego się ostatnio przekonałeś) może to prostsze od konstruowania DAC-a ? :)

Tutaj phono to taki ukraiński Phast na V- capach i Brimarach NOS ;)

A jak fajnie gra....po ściągnięciu górnej obudowy ...zakłócenia RFI czy coś takiego , inni kupują piasek na skrzynki za ciężkie pieniądze a ja odkręcam kilka śrubek ;)))

Chłopaki też byli zdziwieni , jak ja za pierwszym razem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wiemy bardzo niewiele o tym jak nasz organizm odbiera dzwieki. Mierzymy sprzet i akustyke pokoju , podczas gdy glowne roznice w odbiorze dotycza nas samych mz.

W winylu jest cos nieuchwytnego , co sie trudno przeklada na liczby , to jest dzwiek bliski naszej naturalnej percepcji. Cyfra - w moim przypadku pliki - ma bardzo wiele zalet i w najlepszych realizacjach dsd brzmi blisko winyla.

Podejrzewam, ze przyszlosc przyniesie nam duzo lepsze rozumienie, dlaczego tak wiele osob docenia winyl przy wszystkich jego ograniczeniach technicznych

Po ostatnim Audio Show , na ktorym kilka prezentacji analogu bardzo mi sie podobalo, postanowilem sprawic sobie nowa, topowa wkladke.

Przyznam ,ze nadal jestem wrazliwy na czar winyla, choc wkurzaja mnie trzaski i ceny plyt. Bedzie to dla mnie uzupelnienie , ale nie glowny nurt . Glowny nurt to pliki w coraz lepszym wydaniu, plyta cd tylko wtedy, jak czegos nie ma w sieci w formie plikow.

Zdaje sobie sprawe , ze jestem w ogromnej mniejszosci uzytkownikow forum , bo lubie glosniki wysokoskuteczne, lampy SET , pliki hires w tym dsd i do tego winyl.

Ogromna wiekszosc woli cd a glowni protagonisci tej zakladki sa zwolennikami klasycznych glosnikow i tranow.

Dla mnie to swiat , ktory mnie nie pociaga, stad trudno mi znalezc bratnia dusze na forum. Nie chce sie spierac, stad uczestnicze w dyskusjach coraz rzadziej.

tak samo mysle i popieram kolege za malo tu melomanow a za duzo osob zwiazanych zawodowo z branza, wiadomo jakie sa ich intencje, chociazby upchnac kable za cene

calego naszego toru odsluchowego to jest dopiero sukces!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.