Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze kolumn Hi-End


jamakaci3

Rekomendowane odpowiedzi

Wykresy i inne brednie przy wyborze kolumn HI-END to tylko cyrk i woda na mlyn,bardzo mi sie spodobala wypowiedz tego Pana "Od 8 lat słucham tylko winylu. CD słucham w samochodzie. Jak dla mnie nie ma powrotu do cyfry. Namacalność, fizyczność, barwa dźwięku są z winylu nie do pobicia. Słucham uszami i całym ciałem, a nie aparaturą i pomiarami. Nie interesują mnie ułomności tego nośnika (stwierdzenia techników i inżynierów wierzących tylko w pomiary)"

czy to nie jest prawda? kolumny wysokoskuteczne do tego gramofon i mamy muzykalnosc tego czego nie ma 90% niby Hi-End-dowskich kolumnach sprzedawanych za setki tysiecy

z okablowanie i innymi bzdetami ktore maja zrobic piekielne wrazenie,tylko konczy sie tym ze wychodzimy po takich odsluchac sprzetowych za miliony i idziemy do kolegi

ktory ma przecietny sprzet cenowo z tanszymi kablami,glosnikami,wzm lampwym i gramofonem i odplywamy sluchajac za male pieniadze.

 

To tylko taka teoria na pocieszanie siebie. Prawda zazwyczaj jest taka, że ten kolega, to nie ma żadnych sprzetów za miliony, a tylko coś tam widział w necie, coś czytał, może był chwile na Audio Show, gdzie wbiegł z tłumem po kilkugodzinnej podróży i z poważnym słuchaniem w skupieniu nie ma to nic wspólnego. A u drugiego kolegi stoją starocie i tak sobie słuchają pocieszając się, że to tak dobrze gra. Pomijając już nawet sam sprzęt, to bez dobrze zrobionej akustyki można zapomnieć o dobrym graniu i wcale nie chodzi o słuchanie pomiarów, ale o pomiary pokazujące gdzie i dlaczego muzyka w danym pokoju i systemie gra słabo, nienaturalnie lub nawet karykaturalnie. Ale są tracy, którzy nie mają o tym pojęcia i słuchają głównie zniekształceń, dorabiając do tego budzone i wygodne dla siebie teorie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By było jasne: moim zdaniem praktycznie lepiej mieć głośniki z większą skutecznością, niż mniejszą, tylko po prostu skuteczność to nie jest najważniejszy parametr kolumny.

 

Gdyby liczyła się skuteczność przede wszystkim, jak vector twierdzi, to lepsze byłyby do domowego zacisza, przy odsłuchu o rozsądnych głośnościach (~80dB) z np. 1,5m od kolumn jakieś Tonsil Altus 300 , a nie np. Sonus Faber Extrema.

 

Pisalem o porownywalnych jakosciowo kolumnach...:-)

 

Ktory zatem Twoim zdaniem parametr jest wazniejszy skoro piszesz, ze to nie jest skuteczność...?.....hmmm?? Uzasadnij prosze czemu jest wazniejszy niz skutecznosc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Też masz zaadaptowaną oborę;)?

 

A słuszałeś kiedyś aby ktoś świętował rozwód?

 

Pomieszczenie odsłuchowe redaktora Pacuły to kpina z inteligencji myślącego człowieka. Wstawia się tam wszystko co tylko się da i wszystko można dealnie ocenić...ale to w polski. Światku recenenzji norma. W pisemkach drukowanych od wielu lat robi się recenzje wielkich kolumn w 16 metrach kwadratowych, odsłuchuję się dzielone wzmacniacze za 200 tyś PLN na kolumnach za kilka tysięcy złotych itd...

 

Więcej panów redaktorów u nas robi odsłuchy na mniej niż 20m2 i nikt tego nie weryfikuje! Moim zdaniem na dzień dobry takie dziennikarstwo! należy dyskredytować! Jest to po prostu nie rzetelne a co za tym idzie nie uczciwe nic z dobrym dziennikarstwem audio nic wspólnego nie mającego!

 

Także panowie dziennikarze albo większe mieszkanka sobie kupić i zaadoptować albo zmienić branżę!

 

Wykresy i inne brednie przy wyborze kolumn HI-END to tylko cyrk i woda na mlyn,bardzo mi sie spodobala wypowiedz tego Pana "Od 8 lat słucham tylko winylu. CD słucham w samochodzie. Jak dla mnie nie ma powrotu do cyfry. Namacalność, fizyczność, barwa dźwięku są z winylu nie do pobicia. Słucham uszami i całym ciałem, a nie aparaturą i pomiarami. Nie interesują mnie ułomności tego nośnika (stwierdzenia techników i inżynierów wierzących tylko w pomiary)"

czy to nie jest prawda? kolumny wysokoskuteczne do tego gramofon i mamy muzykalnosc tego czego nie ma 90% niby Hi-End-dowskich kolumnach sprzedawanych za setki tysiecy

z okablowanie i innymi bzdetami ktore maja zrobic piekielne wrazenie,tylko konczy sie tym ze wychodzimy po takich odsluchac sprzetowych za miliony i idziemy do kolegi

ktory ma przecietny sprzet cenowo z tanszymi kablami,glosnikami,wzm lampwym i gramofonem i odplywamy sluchajac za male pieniadze.

No cóż na publicznych pokazach rzadko częstują czymś mocniejszym i dla tego ciężko odpłynąć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo 85 dB - doczytaj sobie.

 

Przy takiej "rozpiętości dynamicznej" sprzętu będę słyszał szumy własne, jak tylko będzie przerwa miedzy utworami, lub cichy fragment - doczytaj sobie.

 

 

Tylko ktos, kto chce stracić słuch słuchałby z głośnością 118 dB - doczytaj sobie

 

 

Ustawię taką głośność, by w miejscu odsłuchu mieć wymaganą głośność - doczytaj sobie dla czego

 

Albo 85 dB jeśli będę miał ochotę

 

Przed chwilą pisałeś 70 dB

 

Albo i nie - doczytaj sobie.

 

 

Na szczęście nie lubię słuchać z głośnością 100-106 dB

 

Trzeba było sobie kupić kolumny estradowe, jak chcesz słuchać z takimi chorymi głośnościami jak 106 dB z 3m, a nie zapewne małe kolumienki na co wskazuje skuteczność 85dB.

 

Albo i w optymalnym - doczytaj sobie

 

Albo małe - zależy jak patrzyć

 

Trzeba było wybrać odpowiednie kolumny, do danych zastosować = więc sam doczytaj

 

Niekoniecznie - doczytaj sobie

 

Trzeba mieć zawężoną pomysłowość, by brać nieodpowiednie kolumny+nieodpowiedni wzmacniacz, do bardzo wysokiej głośności - doczytaj sobie dla czego

 

Nie mam ochoty zbliżyć się do 118dB ... książkowych i nie książkowych

 

Widze, ze kompletnie nic nie zrozumiales z tego co napisalem....

Dlatego tez bedziesz mial nudny audiofilski dzwiek a nie zywą muzyke.....:-) Zycze powodzenia....;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktory zatem Twoim zdaniem parametr jest wazniejszy skoro piszesz, ze to nie jest skuteczność...?.....hmmm?? Uzasadnij prosze czemu jest wazniejszy niz skutecznosc.

Ważniejszy jest poziom zniekształceń harmonicznych (w stosunku do SPL), równomierność pasma, szerokość pasma, charakterystyka impulsowa, wodospadowa, char. group-delay i inne. Dlatego, że czułość, to jeden z wielu składowych parametrów wpływający częściowo na efekt końcowy w postaci tego co wymieniłem wyżej. Kolumna z czułością 90dB może być pod każdym wzgl. lepsza, od takiej z czułością 91dB (nie licząc samej czułości), pomimo że "tej samej klasy".

 

Widze, ze kompletnie nic nie zrozumiales z tego co napisalem....

Dlatego tez bedziesz mial nudny audiofilski dzwiek a nie zywą muzyke.....:-) Zycze powodzenia....;-))

Tobie za to się wydaje, że rozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie sam będę nagrywał i później odtwarzał to taka idee fix ma prawdopodobieństwo spełnienia. Proza życia pokazuje że to o czym tu mącisz (bo nie jest to inteligentne rozumowanie) jest tylko literaturą fantastyczną niższych lotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej panów redaktorów u nas robi odsłuchy na mniej niż 20m2 i nikt tego nie weryfikuje!

Przy bardzo dobrej adaptacji akustycznej i odsłuchu z nie za wielkiej odległości słuchacz-kolumny, nie widzę problemów w osiągnięciu prawdziwie "Hi-End" dźwięku w pomieszczeniu o takiej powierzchni.

 

Problemy się zaczynają, kiedy ktoś stawia kolumny przy bocznych ścianach, samemu siedząc tak, że 20cm za uszami jest ściana. Wszystko się rozchodzi o stosunek odbić, do dźwięku bezpośredniego z kolumny (o czas trwania tych odbić i ich głośność)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie natręctwa? Chłopie o czym ty tu piszesz? Jesteś zwykłym błaznem na tym forum, co jakiś czas udowadniają ci tu wpisujący co znają się na rzeczy i osłuchani. Ty zero osłuchania innych rzeczy prócz graciarni. Z interesu nic ci nie wyjdzie. Ogłupianie dzieciaków i nic więcej.

 

Widze jednak, ze to natręctwa!!!

I to nie tylko jednego rodzaju.....:-)

 

Nie mierz wszystkich swoją miarką i wbij sobie do glowy, ze są ludzie ktorzy nie po to piszą, zeby na tym zarobic! Jasne?

A oglupianiem to zajmujesz sie Ty!

 

Czy moglbys to obecnym podac ile to lat osluchania masz za sobą, prosze....?

 

Ważniejszy jest poziom zniekształceń harmonicznych (w stosunku do SPL), równomierność pasma, szerokość pasma, charakterystyka impulsowa, wodospadowa, char. group-delay i inne. Dlatego, że czułość, to jeden z wielu składowych parametrów wpływający częściowo na efekt końcowy w postaci tego co wymieniłem wyżej. Kolumna z czułością 90dB może być pod każdym wzgl. lepsza, od takiej z czułością 91dB (nie licząc samej czułości), pomimo że "tej samej klasy".

 

Wlasnie z tego powodu napisalem, ze skuteczność to najwazniejszy parametr bo on najlepiej syntetyzuje wszystkie te rzeczy, o ktorych napisales. Napisalem rowniez, ze 1-2db nie mają wiekszego znaczenia. Napisalem tez, ze inne parametry tez są ważne. Po prostu moja opinia jest taka, ze skuteczneść jest kluczowym parametrem dla porownywnania kolumn o zblizonej jakosci, ktory wplywa na koncowy efekt odtworzonej muzyki. Tylko tyle.

 

Tobie za to się wydaje, że rozumiesz.

 

No mam taką nadzieję, ale do konca niczego nie jestem pewien....:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan kierunkowy(Vector) ma napisane w sygnaturze tak-

 

A co Ty mozesz zrobić dla Vectora?

 

Odpowiadam

Chciałem go uświadomić za co dostałem ostra reprymendę ,a nawet burę

Po tym fakcie to mogę Pana Vectora wyłącznie poklepać po pleckach.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan kierunkowy(Vector) ma napisane w sygnaturze tak-

 

A co Ty mozesz zrobić dla Vectora?

 

Odpowiadam

Chciałem go uświadomić za co dostałem ostra reprymendę ,a nawet burę

Po tym fakcie to mogę Pana Vectora wyłącznie poklepać po pleckach.)

 

Uswiadamiac, jesli sie ma taką misję, to trzeba nieuswiadomionych...:-)

Dziekuje za poklepanie....:-)

Zawsze to mile...!

 

Juz mi sie powoli konczy wena świateczno - noworoczna wiec bedziesz mogl wkrótce spokojnie wrócić do poprzedniego modus operandi...;-)

Nastepny moj wpis za kolejne 10 lat!...;-))).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresy i inne brednie przy wyborze kolumn HI-END to tylko cyrk i woda na mlyn,bardzo mi sie spodobala wypowiedz tego Pana "Od 8 lat słucham tylko winylu. CD słucham w samochodzie. Jak dla mnie nie ma powrotu do cyfry. Namacalność, fizyczność, barwa dźwięku są z winylu nie do pobicia. Słucham uszami i całym ciałem, a nie aparaturą i pomiarami. Nie interesują mnie ułomności tego nośnika (stwierdzenia techników i inżynierów wierzących tylko w pomiary)"

czy to nie jest prawda? kolumny wysokoskuteczne do tego gramofon i mamy muzykalnosc tego czego nie ma 90% niby Hi-End-dowskich kolumnach sprzedawanych za setki tysiecy

z okablowanie i innymi bzdetami ktore maja zrobic piekielne wrazenie,tylko konczy sie tym ze wychodzimy po takich odsluchac sprzetowych za miliony i idziemy do kolegi

ktory ma przecietny sprzet cenowo z tanszymi kablami,glosnikami,wzm lampwym i gramofonem i odplywamy sluchajac za male pieniadze.

 

Mam sprzęt całkiem przyzwoity, może nie hajendowy ale na pewno nie budżetowy, dotyczy to także gramofonu. Sporo starych czarnych płyt w bardzo dobrym stanie nagranych oczywiście całkowicie analogowo ( w przeciwieństwie do obecnie wydawanych ). Obecnie od wielu lat kupuję wyłącznie CD, nie porwał mnie ponownie czar analogu bo go nie zauważam. Po prostu odczucia mam dokładnie odwrotne tzn. od pewnego poziomu tor cyfrowy gra lepiej niż porównywalny klasą tor analogowy. Powrót do czarnych płyt uważam tylko za modę, a najbardziej śmieszy mnie zachwycanie się dźwiękiem współczesnych realizacji cyfrowych wydanych na czarnych płytach. Oczywiście warunek jest jeden, trzeba mieć co najmniej przyzwoity odtwarzacz CD. Być może kupując wkładkę i pre gramofonowe za pierdylion zł byłoby lepiej niż cyfrowo, jednak trzeba by taki sprzęt konfrontować również z odtwarzaczem w takiej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Ludzie często porównują gramofon za 50000 pln z odtwarzaczem DVD za 300 pln i dziwią się, że taka cyfra gra słabo... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wiemy bardzo niewiele o tym jak nasz organizm odbiera dzwieki. Mierzymy sprzet i akustyke pokoju , podczas gdy glowne roznice w odbiorze dotycza nas samych mz.

W winylu jest cos nieuchwytnego , co sie trudno przeklada na liczby , to jest dzwiek bliski naszej naturalnej percepcji. Cyfra - w moim przypadku pliki - ma bardzo wiele zalet i w najlepszych realizacjach dsd brzmi blisko winyla.

Podejrzewam, ze przyszlosc przyniesie nam duzo lepsze rozumienie, dlaczego tak wiele osob docenia winyl przy wszystkich jego ograniczeniach technicznych

Po ostatnim Audio Show , na ktorym kilka prezentacji analogu bardzo mi sie podobalo, postanowilem sprawic sobie nowa, topowa wkladke.

Przyznam ,ze nadal jestem wrazliwy na czar winyla, choc wkurzaja mnie trzaski i ceny plyt. Bedzie to dla mnie uzupelnienie , ale nie glowny nurt . Glowny nurt to pliki w coraz lepszym wydaniu, plyta cd tylko wtedy, jak czegos nie ma w sieci w formie plikow.

Zdaje sobie sprawe , ze jestem w ogromnej mniejszosci uzytkownikow forum , bo lubie glosniki wysokoskuteczne, lampy SET , pliki hires w tym dsd i do tego winyl.

Ogromna wiekszosc woli cd a glowni protagonisci tej zakladki sa zwolennikami klasycznych glosnikow i tranow.

Dla mnie to swiat , ktory mnie nie pociaga, stad trudno mi znalezc bratnia dusze na forum. Nie chce sie spierac, stad uczestnicze w dyskusjach coraz rzadziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót do czarnych płyt uważam tylko za modę, a najbardziej śmieszy mnie zachwycanie się dźwiękiem współczesnych realizacji cyfrowych wydanych na czarnych płytach. Oczywiście warunek jest jeden, trzeba mieć co najmniej przyzwoity odtwarzacz CD. Być może kupując wkładkę i pre gramofonowe za pierdylion zł byłoby lepiej niż cyfrowo, jednak trzeba by taki sprzęt konfrontować również z odtwarzaczem w takiej cenie.

 

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki klasycznej (a szczególnie muzyka barokowa, renesansowa, muzyka dawna) lub współczesnego jazzu nie ma innego wyjścia jak słuchanie płyt CD. Co roku na rynku ukazują się dziesiątki wybitnych płyt CD, które NIGDY nie zostaną wydane na winylu... Ostatnio obserwuję, iż coraz więcej z nich dostępnych jest też w postaci plików ale to i tak kilkanaście procent z tego co wydawane jest na CD.

 

Gramofon jest super jeśli lubisz jazz, rock z lat 50, 60, 70...i muzykę symfoniczną w wykonaniu Karajana. Jednak trzeba dodać, iż ORYGINALNE pierwsze tłoczenia wybitnych płyt (zachowane w idealnym stanie) kosztują duże sumy pieniędzy...

 

IMO dobry tor analogowy (gramofon, ramię, wkładka, preamp, maszyna do mycia płyt) kosztuje przynajmniej 40-50 tyś PLN. Bardzo dobry przynajmniej 100 tyś PLN. Za takie pieniądze można kupić świetne CD (np. używany komplet Reimyo), który zaoferuje świetną jakość dźwięku bez trzasków...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście warunek jest jeden, trzeba mieć co najmniej przyzwoity odtwarzacz CD.

Wg. mnie najważniejsze, to dorwać niespapraną realizację. Wiele dzisiaj jest utworów z ostrym clippingiem ("cyfrowym przesterem") i ze sprasowaną dynamiką, do niemal zera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz wszystkich swoją miarką i wbij sobie do glowy, ze są ludzie ktorzy nie po to piszą, zeby na tym zarobic! Jasne?

A oglupianiem to zajmujesz sie Ty!

 

Czy moglbys to obecnym podac ile to lat osluchania masz za sobą, prosze....?

 

35 lat. Zaczynałem od magnetofonu ZK 120 dwuścieżkowy,potem czterościeżkowy ZK 140,potem ZK 240,246,Dama Pik, gramofony Bernard,Fonomaster, radio Kleopatra.itd Taką drogę to przeszedł chyba każdy w tamtym wieku.

 

Raczej ty wbij sobie do głowy, że dalej ogłupiasz i nie zrobisz tu interesu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najważniejsze, to dorwać niespapraną realizację. Wiele dzisiaj jest utworów z ostrym clippingiem ("cyfrowym przesterem") i ze sprasowaną dynamiką, do niemal zera.

Nareszcie dobry wpis! ;-)

 

Muszą być jak najlepsze realizacje gdzie rozpiętość pasma / dynamika i detal nie mają limitu!

 

Podaj mi ze 100 najlepszych utworów jakie znasz + to gdzie zostały zrealizowane, to po przesłuchaniu może dodam sobie coś do listy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,

Nie chce byc zle zrozumiany, ale wizyty u kolegow w domach traktuje jako cos zupelnie wyjatkowego, nie czulbym sie komfortowo jadac na odsluch do zupelnie nieznanej mi osoby. Z tego samego powodu wizyty u mnie zdarzaja sie bardzo rzadko.

Opinie kolegi vectora w zakresie basu sa sprzeczne z moimi doswiadczeniami, choc wiele uwag o skutecznosci glosnikow uwazam za wartosciowe.

Mysle, ze za malo zwracamy uwage na to co nas laczy, a roznice wyolbrzymiamy .

Stad coraz mniejsza chec do zabierania glosu, czego by nie napisac, konczy sie napier..ka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Czasem warto się zdystansować od forumowej napieprzanki, właśnie przez wspólne odsłuchy w realu. Mnie tam nie przeszkadza co kto wypisuje na forum, no chyba że przekracza normy. Na codzień nie przekłada się to na normalne relacje towarzyskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stad coraz mniejsza chec do zabierania glosu, czego by nie napisac, konczy sie napier..ka.

Mariusz niestety nie jesteś w tym osamotniony.

 

P.S.

 

Zdrowia życzę w nowym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najważniejsze, to dorwać niespapraną realizację. Wiele dzisiaj jest utworów z ostrym clippingiem ("cyfrowym przesterem") i ze sprasowaną dynamiką, do niemal zera.

 

To oczywiste dlatego, przed zakupem płyty często korzystam jak pewnie wielu z Was ze strony dr.loudness.com żeby sprawdzić dynamikę konkretnego wydania, a różnice potrafią być bardzo duże. Niestety wiele ulubionych zespołów z jakością jest totalnie na bakier i albo kupuje się je bezkrytycznie męcząc się przy słuchaniu albo omija szerokim łukiem. Takie nagrania dla samej muzy przeważnie lepiej wypadają w samochodzie ( np. White Stripes, The Black Keys, Dead Weather itp.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Ludzie często porównują gramofon za 50000 pln z odtwarzaczem DVD za 300 pln i dziwią się, że taka cyfra gra słabo... :-)

 

Ależ ci żal kasy na tego gramiaka i vinyle do niego ech ;)

 

Przyznam ,ze nadal jestem wrazliwy na czar winyla, choc wkurzaja mnie trzaski i ceny plyt.

 

A mnie wkurza jak kogoś stać na sprzęt za pierdylion a nie stać go na zakup do niego myjki ultra dźwiekowej wysokiej klasy i na zakup nie zjechanych płyt :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc zle zrozumiany, ale wizyty u kolegow w domach traktuje jako cos zupelnie wyjatkowego, nie czulbym sie komfortowo jadac na odsluch do zupelnie nieznanej mi osoby.

 

Należy właśnie jeździć i słuchać u innych bo to ważne by obcować bezpośrednio też z innymi wymuskanymi zestawami . Uczymy się głównie od innych, podglądamy bardziej doświadczonych, potem testujemy u siebie i a nóż trafimy. Innym problemem jest jak sprawa Vectora lub raczej Audiovektora. Jechać tam a tam nie wiadomo nawet co jest. Nie wkleił sprzętu ani pokoju odsłuchowego a wymądrza się na potęgę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wzajemnie , przyszly sasiedzie :)

 

Czegoś nie wiemy, czyżby u Jarka tą cudowną wylewkę spieprzono na amen, nie da się tam mieszkać i musi szukać lokum gdzie indziej ;)

 

Znów mi się przypomina wesoła historia w kiedyś potężnym budowlanym Exbudzie.

 

Zrobiono tam w samej centrali w Kielcach takie luksusowe centrum kongresowe w nim duży ogród pod dachem z wtedy nowatorskiego drogiego poliwęglanu, ściany też w kosztownym w alucobondzie a w środku właśnie spece wybudowali długą krętą rzekę z betonu wijącą się między bujna częściowo sztuczną (taka moda wtedy była) roślinnością.

 

Zdziwienie na otwarcie przy pompie było ogromne jak woda w tej oto pięknie położonej rzece nie chciała zacząc płynąć po górę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

@Diogenes, masz aktywną zwrotnicę, że odcinasz na twardo te 50 czy 60 Hz? Bo jeśli tylko dodajesz głośnik basowy na zasadzie subwoofera aktywnego, to nie jest powiedziane, że głośniki dla wyższej części pasma nie mają ciągot zagrać najniżej jak mogą. Odcinasz elektrycznie pozostałe głośniki od dolnego pasma (pytam z ciekawości)?

Najniższy bas 18 cali 24 db/ okt. zasilany niezależnie końcówką z DSP , reszta zasilana z Amplifona SET 42 ze zwrotnicą bierną pierwszego rzędu na pozostałych podziałach czyli 300 Hz i 5000 Hz.

Poniżej 60 Hz odcięcie też 6 dB/ okt .

Całość, ustawiona faza i pasmo w pomieszczeniu odsłuchowym w miejscu odsłuchu .

 

Końcowo wygląda tak .

post-59766-0-79762400-1451994681_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dywan wyleciał na stałe tak jak koledzy radzili, musisz zrobić ponownie pomiary i znów koszty, ach ten High End ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Uswiadamiac, jesli sie ma taką misję, to trzeba nieuswiadomionych...:-)

Dziekuje za poklepanie....:-)

Zawsze to mile...!

 

Juz mi sie powoli konczy wena świateczno - noworoczna wiec bedziesz mogl wkrótce spokojnie wrócić do poprzedniego modus operandi...;-)

Nastepny moj wpis za kolejne 10 lat!...;-))).

Ufff ! Nareszcie coś sensownego .

 

 

I wzajemnie , przyszly sasiedzie :)

Przenosisz się nad morze ;)?

 

 

 

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki klasycznej (a szczególnie muzyka barokowa, renesansowa, muzyka dawna) lub współczesnego jazzu nie ma innego wyjścia jak słuchanie płyt CD. Co roku na rynku ukazują się dziesiątki wybitnych płyt CD, które NIGDY nie zostaną wydane na winylu... Ostatnio obserwuję, iż coraz więcej z nich dostępnych jest też w postaci plików ale to i tak kilkanaście procent z tego co wydawane jest na CD.

 

Gramofon jest super jeśli lubisz jazz, rock z lat 50, 60, 70...i muzykę symfoniczną w wykonaniu Karajana. Jednak trzeba dodać, iż ORYGINALNE pierwsze tłoczenia wybitnych płyt (zachowane w idealnym stanie) kosztują duże sumy pieniędzy...

 

IMO dobry tor analogowy (gramofon, ramię, wkładka, preamp, maszyna do mycia płyt) kosztuje przynajmniej 40-50 tyś PLN. Bardzo dobry przynajmniej 100 tyś PLN. Za takie pieniądze można kupić świetne CD (np. używany komplet Reimyo), który zaoferuje świetną jakość dźwięku bez trzasków...

A najlepiej mieć dwa źródła ..moim zdaniem oczywiście ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.