Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze kolumn Hi-End


jamakaci3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, całość jest zbudowana w oparciu o założenie , że wide range ma grać jak najszerzej

 

To logiczne jak budowa cepa jeden głośnik ma symulować punktowo zarówno wokale męskie jak i kobiece trochę to trudne bo męskie podstawowe tony zaczynają się na 150Hz a kobiece kończą na 4000Hz Czyli takie pasmo powinien odtwarzać wzorcowy głosnik do wzorcowej kolumny! . W latach 80 próbowano robić takie topowe konstrukcje ale ze względu na koszty i komplikacje konstrukcyjne choćby ta nieszczęsna zwrotnica jakoś temat odpuszczono. No a producenci głośników mimo postępu w technologiach i materiałach dalej robią z uporem maniaka to co umiom i jesteśmy dalej w lesie bo nie ma zarówno dobrych głośników na to pasmo jak i bardzo nisko schodzących z małymi zniekształceniami głośników bardzo nisko schodzących liniowo choćby nawet tylko do 23Hz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 lat. Zaczynałem od magnetofonu ZK 120 dwuścieżkowy,potem czterościeżkowy ZK 140,potem ZK 240,246,Dama Pik, gramofony Bernard,Fonomaster, radio Kleopatra.itd Taką drogę to przeszedł chyba każdy w tamtym wieku.

 

Raczej ty wbij sobie do głowy, że dalej ogłupiasz i nie zrobisz tu interesu.

 

Jesli 35 lat to szacun! :-)

Wyglada na to ze jestesmy w tym samym wieku....ale jakos mamy inne poglady....hehehehe

Ja zaczynalem, na powaznie od AR3 Improved ( ktore obecnie mam bo sobie kupilem z sentymentu), Revoxa B77, Tandberga (Huldra) i gramofonu Thorensa z wkladkami Stantona i Pickeringa. Zestaw nie byl moj tylko kumpla. To byl rok chyba ca 1982...:-) Ja mialem kombajn JVC i kolumny Technicsa. Mialem tez wczesniej chyba magnetofon koncert ( zk pomijam), radmora jakies glosniki altusy itp. Pierwszy magnetofon, ktory pamietam i na ktory nagrywalem nazywal sie chyba melodia....:-))

 

Nie robie i nie zamierzam to robic zadnych interesow!!!! Koniec i bomba, kto niezrozumial ten trąba!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerny podwieszany sufit z kartongipsu, z przestrzenią rezonującą nad nim...

Wypełnij tę pustkę klimą, będziesz miał głośniej ;)

 

Tak poważniej to to mieszkanko dla pająków kurzu i roztoczy które sobie zorganizowałeś na własne życzenie ;) To tak na minimum można wypełnić gęstą wełną lub przekładańcem, gęsta rzadka wełna mineralna no a pod spodem znów GK ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly,

Nie chce byc zle zrozumiany, ale wizyty u kolegow w domach traktuje jako cos zupelnie wyjatkowego, nie czulbym sie komfortowo jadac na odsluch do zupelnie nieznanej mi osoby. Z tego samego powodu wizyty u mnie zdarzaja sie bardzo rzadko.

Opinie kolegi vectora w zakresie basu sa sprzeczne z moimi doswiadczeniami, choc wiele uwag o skutecznosci glosnikow uwazam za wartosciowe.

Mysle, ze za malo zwracamy uwage na to co nas laczy, a roznice wyolbrzymiamy .

Stad coraz mniejsza chec do zabierania glosu, czego by nie napisac, konczy sie napier..ka.

 

Masz do mnie zaproszenie! Jak przyjedziesz z winem to poczujesz sie komfortowo....:-)

Czemu uwazasz, ze mamy inne opinie na temat basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Jesli 35 lat to szacun! :-)

Wyglada na to ze jestesmy w tym samym wieku....ale jakos mamy inne poglady....hehehehe

Ja zaczynalem, na powaznie od AR3 Improved ( ktore obecnie mam bo sobie kupilem z sentymentu), Revoxa B77, Tandberga (Huldra) i gramofonu Thorensa z wkladkami Stantona i Pickeringa. Zestaw nie byl moj tylko kumpla. To byl rok chyba ca 1982...:-) Ja mialem kombajn JVC i kolumny Technicsa. Mialem tez wczesniej chyba magnetofon koncert ( zk pomijam), radmora jakies glosniki altusy itp. Pierwszy magnetofon, ktory pamietam i na ktory nagrywalem nazywal sie chyba melodia....:-))

 

Nie robie i nie zamierzam to robic zadnych interesow!!!! Koniec i bomba, kto niezrozumial ten trąba!!!

10 lat miało być , nie 10 minut ...;))!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uswiadamiac, jesli sie ma taką misję, to trzeba nieuswiadomionych...:-)

Dziekuje za poklepanie....:-)

Zawsze to mile...!

 

Juz mi sie powoli konczy wena świateczno - noworoczna wiec bedziesz mogl wkrótce spokojnie wrócić do poprzedniego modus operandi...;-)

Nastepny moj wpis za kolejne 10 lat!...;-))).

 

Bardzo Cię tu polubiliśmy bo z Ciebie taki prosty Vector jest!!

Masz w swym avatarze......I WANT YOU.......to my Ciebie ......I LOVE YOU!!

pa,pa,pa.......może za dziesięć lat się zmienisz?......tylko weż coś mocniejszego i trwalszego,bo wena Cię krótko trzymała.

 

ps.

 

poklep Lutka-tylko lekko i innych Twoich poklepywaczy

Napisz mi na pw.jakie to dobre kable były 25 lat temu,bo dla mnie to najlepsze były trakcyjne-kolejowe linia wa-wa wsch-otwock i jakie wygrzane!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies podziela mój punkt widzenia. W przeciwieństwie do baby ma słuch absolutny;-)

 

Jak Ci to wystarczy to już wybrałeś ale może przemyśl to tak na spokojnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie najważniejsze, to dorwać niespapraną realizację. Wiele dzisiaj jest utworów z ostrym clippingiem ("cyfrowym przesterem") i ze sprasowaną dynamiką, do niemal zera.

 

Clipping to najlepszy jestpodobno......u mnie jesli moimi gościami sa pmcomp i rafalradom.....bo mają repertuar clippingowy.

 

 

Stad coraz mniejsza chec do zabierania glosu, czego by nie napisac, konczy sie napier..ka.

 

Ze mną?........zapomnij-nigdy w zyciu!!

Chociaż myslę,że troszkę za tym tęsknisz)

 

Należy właśnie jeździć i słuchać u innych bo to ważne by obcować bezpośrednio też z innymi wymuskanymi zestawami . Uczymy się głównie od innych, podglądamy bardziej doświadczonych, potem testujemy u siebie i a nóż trafimy. Innym problemem jest jak sprawa Vectora lub raczej Audiovektora. Jechać tam a tam nie wiadomo nawet co jest. Nie wkleił sprzętu ani pokoju odsłuchowego a wymądrza się na potęgę.

 

Brawo chochla

 

Grzechu, widzę zmiany w stoliku ... czyżby buszował po pokoju jakiś audiofilski kornik ... pół roku temu tych dziur nie było :)))

 

A matka siedzi z tyłu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze jestesmy w tym samym wieku....ale jakos mamy inne poglady....hehehehe

Co do Rehdeko mamy takie same, z jednym zastrzeżeniem- to nie mistrzostwo świata. 175 kupiłbym od tego gościa z białostockiego ale były grzebane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest? ;)

 

To te klosze zamocowane na belkach som..........dał tam 200 zamiast 100 i zara blask się pojawił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Cię tu polubiliśmy bo z Ciebie taki prosty Vector jest!!

Masz w swym avatarze......I WANT YOU.......to my Ciebie ......I LOVE YOU!!

pa,pa,pa.......może za dziesięć lat się zmienisz?......tylko weż coś mocniejszego i trwalszego,bo wena Cię krótko trzymała.

 

ps.

 

poklep Lutka-tylko lekko i innych Twoich poklepywaczy

Napisz mi na pw.jakie to dobre kable były 25 lat temu,bo dla mnie to najlepsze były trakcyjne-kolejowe linia wa-wa wsch-otwock i jakie wygrzane!!

 

Wszystkie kable, ktore sa teraz tez byly 25 lat temu !!! Weż do reki Stereophile sprzed 25 lat to zobaczysz ile tego bylo..!!!...hehehehe

W sensie naukowo - fizycznym bylo wszystko, ....... ale marketingowym a szczegolnie cenowym to faktycznie byl jeszcze mały pikuś....:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam się mało znam ale 25 lat temu były kable np. Polk Cobra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mam te kable nawet w 2 wersjach, były kable Fulton też mam, były kable ZYX zajebiste i też mam było tego ,nie wiem ile lat mają kable MIT ale kiedyś to był Spectral i też gdzieś leży

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To logiczne jak budowa cepa jeden głośnik ma symulować punktowo zarówno wokale męskie jak i kobiece trochę to trudne bo męskie podstawowe tony zaczynają się na 150Hz a kobiece kończą na 4000Hz Czyli takie pasmo powinien odtwarzać wzorcowy głosnik do wzorcowej kolumny! . W latach 80 próbowano robić takie topowe konstrukcje ale ze względu na koszty i komplikacje konstrukcyjne choćby ta nieszczęsna zwrotnica jakoś temat odpuszczono. No a producenci głośników mimo postępu w technologiach i materiałach dalej robią z uporem maniaka to co umiom i jesteśmy dalej w lesie bo nie ma zarówno dobrych głośników na to pasmo jak i bardzo nisko schodzących z małymi zniekształceniami głośników bardzo nisko schodzących liniowo choćby nawet tylko do 23Hz .

dlatego moje Goodmansy sa bez zwrotnicy,jeden problem mniej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kable, ktore sa teraz tez byly 25 lat temu !!! Weż do reki Stereophile sprzed 25 lat to zobaczysz ile tego bylo..!!!...hehehehe

W sensie naukowo - fizycznym bylo wszystko, ....... ale marketingowym a szczegolnie cenowym to faktycznie byl jeszcze mały pikuś....:-))

 

Kable maja swoje parametry-wiesz coś o tym?

Dlugość,przekrój,materiał i kierunek przewodzenia ma znaczenie teraz i miało tez kiedyś.

Vector.......co Ty chłopie wiesz i kablach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego moje Goodmansy sa bez zwrotnicy,jeden problem mniej....

 

I bez oryginalnego Goodmansowskiego grila, jeden problem więcej :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Rehdeko mamy takie same, z jednym zastrzeżeniem- to nie mistrzostwo świata. 175 kupiłbym od tego gościa z białostockiego ale były grzebane.

 

Rehdeko to z pewnoscią wybitne kolumny.

Czy mistrzostwo swiata, czy nie, tego nie wiem, bo dawno nie sluchalem.

Obecnie, pewnie nie wypowiadalbym sie raczej tak zdecydowanie jak 10 lat temu, glownie z powodu duzej ilosci doswiadczen z tubami, szerokopasmowkami i odgrodami.

Z tych konstrukcji mozna uzyskac bardzo zblizony charakter dzwieku do Rehdeko a byc moze lepszy w roznych aspektach. Czyli efekt zywej muzyki....:-)))

Trzeba jednak wziac pod uwage, ze to zupelnie inna zabawa niz kupowanie gotowych kolumn. Z pewnoscia wiele przetwornikow ( driverow czy glosnikow), z ktorymi mialem, w tzw miedzyczasie, doczynienia prezentuje sie znacznie lepiej technicznie niz przetworniki uzyte w Rehdeko. Jesli wezmie sie do reki JBL 2440 ( lub jakis nowoczesny driver np B&C DCM50, albo jakies Goto czy Ale) i porowna z glosnikiem wysokotonowym z Rehdeko albo jakiejkolwiek innej gotowej kolumny współczesnej czy dawnej ( moze poza topowymi konstrukcjami tubowymi - jak np living voice Vox Olympian, bd design, gdzie podobne drivery sa stosowane, czy kiedys w JBL studiomonitorach np 43XX i temu podobnych), to od razu wiadomo o co chodzi.

Ale, kto wie.... moze bym obstawal przy swoich stwierdzeniach sprzed 10 lat...??? Dlatego tez przywolywanie tego, swiadczy jedynie o tym, co myslalem 10 lat temu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak fajnie gra....po ściągnięciu górnej obudowy ...zakłócenia RFI czy coś takiego , inni kupują piasek na skrzynki za ciężkie pieniądze a ja odkręcam kilka śrubek ;)))

A jak ściągniesz górną pokrywę Apliego to próbowałeś? ... to dopiero jest hajendzik, taki lekutki "bez trzymanki"... a piasek w skrzyni jest obsikany przez głównego konstruktora i to podczas pełni księżyca i natychmiast deska jest szczelnie zamykana ... dlatego tak działa na RFI :)))

 

Vector.......co Ty chłopie wiesz i kablach?

można by powiedzieć Vector ... co Ty wiesz o zabijaniu? ... jak to Frantz mawiał :) ... oj pojawił się nam kolega orędownik technologii sprzed wielu wielu lat i jakoś tak się zagubił i nie zauważył, że panie postęp mamy w każdej dziedzinie ... tej audio tyż ... a to, że przy okazji w firmach marketingowcy doszli do głosu to i ceny poszalały a i piękniej te kable wyglądają, ale nade wszystko lepiej grają, ale do tego "trza mieć systema" który to pokarze :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable maja swoje parametry-wiesz coś o tym?

Dlugość,przekrój,materiał i kierunek przewodzenia ma znaczenie teraz i miało tez kiedyś.

Vector.......co Ty chłopie wiesz i kablach?

 

Wiem, ze glownie są z miedzi lub srebra,.....czasem tez z aluminium....!...:-)

Wiem tez, ze niektorzy wkladają je nawet w węże ogrodnicze....hehehehe

 

A jak ściągniesz górną pokrywę Apliego to próbowałeś? ... to dopiero jest hajendzik, taki lekutki "bez trzymanki"... a piasek w skrzyni jest obsikany przez głównego konstruktora i to podczas pełni księżyca i natychmiast deska jest szczelnie zamykana ... dlatego tak działa na RFI :)))

 

można by powiedzieć Vector ... co Ty wiesz o zabijaniu? ... jak to Frantz mawiał :) ... oj pojawił się nam kolega orędownik technologii sprzed wielu wielu lat i jakoś tak się zagubił i nie zauważył, że panie postęp mamy w każdej dziedzinie ... tej audio tyż ... a to, że przy okazji w firmach marketingowcy doszli do głosu to i ceny poszalały a i piękniej te kable wyglądają, ale nade wszystko lepiej grają, ale do tego "trza mieć systema" który to pokarze :)))

 

Oj pokarze Cie....Bóg Cie pokarze boś zgrzeszył...!!!! :-)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A co Ty, mozesz zrobić dla Vectora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

A jak fajnie gra....po ściągnięciu górnej obudowy ...zakłócenia RFI czy coś takiego , inni kupują piasek na skrzynki za ciężkie pieniądze a ja odkręcam kilka śrubek ;)))

 

Grzesiu, widocznie tam się coś pod obudową kotłuje, skoro jej zdjęcie pomaga. Przeważnie jest dokładnie na odwrót, obudowa powinna trochę izolować od zewnętrznych zakłóceń. Pogadaj z Andrzejem, może coś tam w środku trzeba poprawić, bo się wzbudza jakaś pętla. U mnie zewnętrzne skrzynki z piaskiem, jak to określasz, działają cuda. Był ostatnio u mnie Squad i też nie mógł się nadziwić jak bardzo to działa;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, widocznie tam się coś pod obudową kotłuje, skoro jej zdjęcie pomaga. Przeważnie jest dokładnie na odwrót, obudowa powinna trochę izolować od zewnętrznych zakłóceń. Pogadaj z Andrzejem, może coś tam w środku trzeba poprawić, bo się wzbudza jakaś pętla. U mnie zewnętrzne skrzynki z piaskiem, jak to określasz, działają cuda. Był ostatnio u mnie Squad i też nie mógł się nadziwić jak bardzo to działa;-)

 

O tak u Ciebie gra " żywo " ;))

 

Nie wiem co tam Tomek nakombinował ale już tak żywo u niego nie grało jak kilka miesięcy temu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obserwuje i niesmialo chcialem zapytac zeby ktos wyjasnil to porzadnie: przy produkcji (nagrywaniu) materialu audio - jakie mikrofony sa uzywane - chodzi mi o pasmo przenoszenia? I jeszcze ktos wczesniej wspomnial tutaj o stosowaniu filtrow ograniczajacych czestotliwosc w pasmie przenoszenia - przy jakiej czestotliwosci sa stosowane? Prosze o wyjasnienie bo jestem po prostu ciekawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze glownie są z miedzi lub srebra,.....czasem tez z aluminium....!...:-)

Wiem tez, ze niektorzy wkladają je nawet w węże ogrodnicze....hehehehe

 

 

Odkrywcze i poznawcze to nie było w/g mnie.........wiec zakładka start Ciebie wyleczy.

Chłopaku,a jakie znasz 25 kable z dedykacja do lampy?......bo tych lamp sporo masz-Lutek pisał o tym.

Ale lubisz przysrywać,a ja lubię dociekać-kable zazwyczaj są w oplocie,ktory też ma znaczenie ws. brzmienia-wiesz o tym?

A z tym wężem to Vectorku nie pajacuj bo to śmieszne nie jest-o kablach wiesz tak cienko ,czyli tak jaki jest dnm reson.

Jak chcesz przypajacować to tego węża se na sikacza założ będzie możliwość stymulowania długości -wymiarow jest mnóstwo)

Traktujesz wszystkich autorytarnie i jednoczesnie z podtekstem niemalże jak jakiś nieukow,upośledzonych audiofilsko-to nieładnie i brzydko.

A masz jakiś kabelek głośnikowy może z bateryjką?.......u mnie jest takowy-wiesz o czym piszę czy nie wiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Grzesiu, widocznie tam się coś pod obudową kotłuje, skoro jej zdjęcie pomaga. Przeważnie jest dokładnie na odwrót, obudowa powinna trochę izolować od zewnętrznych zakłóceń. Pogadaj z Andrzejem, może coś tam w środku trzeba poprawić, bo się wzbudza jakaś pętla. U mnie zewnętrzne skrzynki z piaskiem, jak to określasz, działają cuda. Był ostatnio u mnie Squad i też nie mógł się nadziwić jak bardzo to działa;-)

Muszę spróbować ...nasypać piachu ;)))

Z Amplifonem nie próbowałem ....;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze glownie są z miedzi lub srebra,.....czasem tez z aluminium....!...:-)

Wiem tez, ze niektorzy wkladają je nawet w węże ogrodnicze....hehehehe

 

 

 

Oj pokarze Cie....Bóg Cie pokarze boś zgrzeszył...!!!! :-)))

oj rzeczywiście zgrzeszyłem, "pokaże a pokarze" ot takie "r" a ile daje :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie obserwuje i niesmialo chcialem zapytac zeby ktos wyjasnil to porzadnie: przy produkcji (nagrywaniu) materialu audio - jakie mikrofony sa uzywane - chodzi mi o pasmo przenoszenia? I jeszcze ktos wczesniej wspomnial tutaj o stosowaniu filtrow ograniczajacych czestotliwosc w pasmie przenoszenia - przy jakiej czestotliwosci sa stosowane? Prosze o wyjasnienie bo jestem po prostu ciekawy.

Mikrofonów używa się różnych ... o różnych pasmach.

 

Zwykle odcina się tak od 30 Hz w dół (są oczywiście wyjątki, gdzie znajdziemy w nagraniu dźwięki leżące niżej, bo nie zostały wycięte), no i przy przygotowaniu materiału na płytę CD odcina się od około 20 kHz w górę dosyć stromym filtrem (widzę, że zauważalny spadek w niejednym nagraniu zaczyna się od okolic 19 kHz). Szkoda, że CD-Audio nie ma próbkowania tak minimum z 60 kHz, by można było gładko odcinać ultra-dźwięki, praktycznie bez ruszania tego co jest od 20 kHz w dół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.