Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze kolumn Hi-End


jamakaci3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Dopiero zaczynam swoją zabawę z profesjonalnym sprzętem muzycznym. Wiem ze przedemna długa droga lecz szczerze chce nią kroczyć. Postanowiłem że kupię kolumny. Mam jednak nie lada probLem. Kompletnie nie wiem co mam wybrać. Z ta prośbą właśnie pisze do was drodzy koledzy audiofile. Bardzo lubię słuchać popu, Rocka, klasyki, blusa, jazzu, łącznie z nowoczesnymi kawałkami. Zależy mi na tym aby kolumny grały jakościowo a nie robiły dużo hałasu. Do przeznaczenia na tą inwestycję mam 2000 tyś oraz pokój 40 m2. Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumn Hi-End nie kupisz dysponując taką kwotą ( 2 tyś),ro chyba taka kwota.Masz na myśli 2 tyś czy 2 mln?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze na pewno nie kupię sobie kolumn Bóg wie jakich, ale na pewno są jakieś kolumny używane w tej cenie ( 2 tyś ),które są godne uwagi. Myślałem na temat Dali, Jbl, oraz B&W 604 S2. Zdaje sobie sprawę ze 2 tyś na dobre nagłośnienie to nie jest dużo, lecz niestety nie jestem w stanie więcej wydać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze na pewno nie kupię sobie kolumn Bóg wie jakich, ale na pewno są jakieś kolumny używane w tej cenie ( 2 tyś ),które są godne uwagi. Myślałem na temat Dali, Jbl, oraz B&W 604 S2. Zdaje sobie sprawę ze 2 tyś na dobre nagłośnienie to nie jest dużo, lecz niestety nie jestem w stanie więcej wydać.

Jbl-e studio 280,290 grają nieżle,trochę wykraczają poza założony przez Ciebie budżet,ale może warto.Dali ikon 6 mkII są super,zwłaszcza do lampy i niezbyt dużego pomieszczenia,ze względu na dość skąpy bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze na pewno nie kupię sobie kolumn Bóg wie jakich, ale na pewno są jakieś kolumny używane w tej cenie ( 2 tyś ),które są godne uwagi. Myślałem na temat Dali, Jbl, oraz B&W 604 S2. Zdaje sobie sprawę ze 2 tyś na dobre nagłośnienie to nie jest dużo, lecz niestety nie jestem w stanie więcej wydać.

Po co zakładasz temat w dziale hi-end, kiedy szukasz budżetowego grajka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co naskakiwac od razu....

 

Mysle, ze lepszym podzialem tematycznym na tym Forum byloby wprowadzenie w koncu podzialu na producentow, np. Magico, SF, B&W, itd.......Robia tak fora zagraniczne I tam nie potykam sie o dyskusje co juz jest hi endem a co jeszcze nie. Natomiast tutaj wydaje sie,ze dyskusja czesto ogranicza sie wlasnie tylko do tego i popularnego slowa: 'topowe/y"...

Jakos nie wierze,ze B&W robi super kolumny tylko dla gornej polki natomiast reszta ponizej to gnioty i badziwie niegodne uwagi.....

 

Wg mnie, nie osiagnie sie finalnego rezulatatu w postaci akeceptowanego dziwieku bez tworzenia i synergii calosci, nie wylaczajac srodowiska, pomieszczenia i samego siebie....A tych ostatnich jako produkty hi endowe kupic raczej nie mozna.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KYLE - Ponieważ chciałem kolumny które grają a nie wyglądają jak by grały (,,budżetowy grajek") . Możliwe ze w innym dziale poprowadzili by mnie też dobrze ale wolałem napisać w tym. Szukam dobrego sprzetu, a nie zagłuszacza teściowej.

 

Te Dali bardzo mi się podobają.

Newadec, masz jeszcze jakieś propozycje kolumn ? - dzięki za pomoc ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Po co zakładasz temat w dziale hi-end, kiedy szukasz budżetowego grajka?

 

...a może dla niego to już jest hiend...?

 

Wg mnie, nie osiagnie sie finalnego rezulatatu w postaci akeceptowanego dziwieku bez tworzenia i synergii calosci, nie wylaczajac srodowiska, pomieszczenia i samego siebie....A tych ostatnich jako produkty hi endowe kupic raczej nie mozna.....

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W branży audio nie istnieje Hi-End, to nasze chcieć go określa".

Nie mniej jednak za 2tyś to zaledwie niskobudżetowy zestaw głośników.

Na czym kolega słuchał do tej pory? Co ma być podstawą tego systemu (źródło, wzmacniacz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W branży audio nie istnieje Hi-End, to nasze chcieć go określa".

Nie mniej jednak za 2tyś to zaledwie niskobudżetowy zestaw głośników.

Na czym kolega słuchał do tej pory? Co ma być podstawą tego systemu (źródło, wzmacniacz).

To pierwsze zdanie bardzo mi się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory słuchałem na Yamaszce ax900 + Paradigmm 9semk3, nadszedł czas na zmiany. Nad wzmacniaczem jeszcze się dokładnie nie zastanawiałem, ale mam do dyspozycji 1000 zł ( jak na początek ), dlatego też prosiłbym o pokierowanie mnie również w zakupie wzmacniacza. ( Myślałem o starych japońcach ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory słuchałem na Yamaszce ax900 + Paradigmm 9semk3, nadszedł czas na zmiany. Nad wzmacniaczem jeszcze się dokładnie nie zastanawiałem, ale mam do dyspozycji 1000 zł ( jak na początek ), dlatego też prosiłbym o pokierowanie mnie również w zakupie wzmacniacza. ( Myślałem o starych japońcach ).

Jakiej muzyki słuchasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w złej zakładce. Nie dlatego, że tu high-end ;) tylko dla tego, że ludzie głównie czytający tą cześć forum obracają się w znacznie droższych sprzętach a z takimi tanimi nie maja praktycznie styczności i dlatego nie dostaniesz od nich tak dobrej i na czasie rady jak byś dostał w starcie albo hifi (nie wiem, która lepsza sorry) gdzie znajdziesz użytkowników używających takich sprzętów na co dzień.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bez złośliwości to od jakiej sumy mówimy o Hi - End

Czy kolumny za 6k to wyższe Hi Fi czy niższe Hi End

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kolumny - Dali Evidence 470, Wzmacniacz - Arcam Alpha 10 (!) Arcam Alpha 8R, Rotel RA-980BX.

 

2. Kolumny - Monitor Audio Silver 8i, Wzmacniacz - Musical Fidelity X-A1, Yamaha AX870, Sony TA-F700ES, Nad C-350

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak bez złośliwości to od jakiej sumy mówimy o Hi - End

Czy kolumny za 6k to wyższe Hi Fi czy niższe Hi End

 

Było już o tym wiele razy na forum. Obserwując całą ofertę sprzętów audio i kolumn to High Endowe kolumny zaczynają się mniej więcej od 20 tys.I jest to taki Entry Level High Endu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale kolumnami za 6tyś. wzbudzisz tutaj niepotrzebne podniecenie, nie jest to jeszcze Hi-End, niestety nawet 6tyś. za sztukę kolumny to też nie jest jeszcze Hi-End.

Dostałeś dobrą odpowiedz kilka postów wcześniej, po prostu użytkownicy tutaj nie obracają się w tej kwocie. Ale jak zapytasz jaki kabel sieciowo - zasilający kupić w tej cenie (2tyś.) to temat wyjdzie na prostą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Twoja ironia nie zmieni faktów. Zawsze możesz wejść do salonu Porsche i zapytać jakie felgi oferują do Skody. Pomijając kwestie mocowań to zestaw kół może być w cenie tejże Skody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />High Endowe kolumny zaczynają się mniej więcej od 20 tys.I jest to taki Entry Level High Endu<br />

 

dobre; moze jeszcze nalezy okreslic czy za nowe czy second hand hi end rowniez sie kwalifikuje?? sporo tego lata po domach userow.

wiesz Porshe tez mozna kupic zlom I udawac ze sie ma hi end, a felgi I serwis w warsztacie u szmalcownika w lesie....Pelno takich dookola

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytoczę swoja propozycję sprzed kilku tygodni:

 

juz kiedyś pisałem, że wszystko jest względne i subiektywne szczególnie w tej dziedzinie o której tu piszemy od lat...

i powtórzę raz jeszcze, nie powinno być na forum żadnego podziału na HI END czy HIFI, zrobić podział na wartość w zł i finito

zakładka 1: SPRZĘT DO 2000 ZŁ

zakładka 2: SPRZĘT 2000-5000 ZŁ

zakładka 3: SPRZĘT 5000-10000 ZŁ

zakładka 4: SPRZĘT POWYŻEJ 10000 ZŁ

 

bez żadnych hiendów itp.

 

zobaczcie jak został potraktowany autor tego postu... podał kwotę 2000zł i wg niektórych wpisał się nie w tej zakładce! przeciez to paranoja, skoro pojecie hi end jest względną oceną jakości sprzętu, to po cholerę przytyki i uwago odnośnie pieniędzy? dla każdego hi end to cos innego... niepotrzebnie krzyczycie o wpisach w dziale hi end, każdy przecież ma swoje pojęcie o nim...

 

a wprowadzenie powyższych zakładek kwotowych sprzętu spowodowałoby brak agresji i spięć pomiędzy forumowiczami

zachęcam do wprowadzenia w życie mojej propozycji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przytoczę swoja propozycję sprzed kilku tygodni:

 

juz kiedyś pisałem, że wszystko jest względne i subiektywne szczególnie w tej dziedzinie o której tu piszemy od lat...

i powtórzę raz jeszcze, nie powinno być na forum żadnego podziału na HI END czy HIFI, zrobić podział na wartość w zł i finito

zakładka 1: SPRZĘT DO 2000 ZŁ

zakładka 2: SPRZĘT 2000-5000 ZŁ

zakładka 3: SPRZĘT 5000-10000 ZŁ

zakładka 4: SPRZĘT POWYŻEJ 10000 ZŁ

 

bez żadnych hiendów itp.

 

zobaczcie jak został potraktowany autor tego postu... podał kwotę 2000zł i wg niektórych wpisał się nie w tej zakładce! przeciez to paranoja, skoro pojecie hi end jest względną oceną jakości sprzętu, to po cholerę przytyki i uwago odnośnie pieniędzy? dla każdego hi end to cos innego... niepotrzebnie krzyczycie o wpisach w dziale hi end, każdy przecież ma swoje pojęcie o nim...

 

a wprowadzenie powyższych zakładek kwotowych sprzętu spowodowałoby brak agresji i spięć pomiędzy forumowiczami

zachęcam do wprowadzenia w życie mojej propozycji

Podział przez Ciebie zaproponowany może być przydatny w giełdzie.

Właściwy podział powinien wyglądać tak (przytoczony powyżej).Moim skromnym zdaniem.

 

Mysle, ze lepszym podzialem tematycznym na tym Forum byloby wprowadzenie w koncu podzialu na producentow, np. Magico, SF, B&W, itd.......Robia tak fora zagraniczne I tam nie potykam sie o dyskusje co juz jest hi endem a co jeszcze nie. Natomiast tutaj wydaje sie,ze dyskusja czesto ogranicza sie wlasnie tylko do tego i popularnego slowa: 'topowe/y"...

Jakos nie wierze,ze B&W robi super kolumny tylko dla gornej polki natomiast reszta ponizej to gnioty i badziwie niegodne uwagi.....

 

Wg mnie, nie osiagnie sie finalnego rezulatatu w postaci akeceptowanego dziwieku bez tworzenia i synergii calosci, nie wylaczajac srodowiska, pomieszczenia i samego siebie....A tych ostatnich jako produkty hi endowe kupic raczej nie mozna.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Każdy człowiek może zbłądzić , uparcie w błędzie tkwi tylko głupi.... Cyceron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oceniacie błędnie te kwestie. Jak najbardziej w ramach tej samej firmy są kolumny high endowe i hifi. W tych wyższej klasy są użyte lepsze podzespoły i obudowy.

Zarówno jakość materiału obudowy, kształt obudowy jak i grubość ścianek mają wpływ na brzmienie. B&W 800D a seria 6 to przepaść jakościowa. Podobnie np Kef Blade i niższe serie tej samej firmy. Nie jest też prawdą, że nie ma high endu i dla każdego jest to coś innego. Po prostu każdy chce wierzyć, że jego sprzęt jest high endem ale to tylko chciejstwo. Podobnie jest na Allegro u handlarzy. Byle szrot jest określany jako high end. To że ludzie przekłamują rzeczywistość nie znaczy, iż ona taka jest. Niewątpliwie synergia zestawienia systemu jest bardzo ważna i system za 30 tys.może zagrać lepiej niż źle dobrany nawet 10x droższy.

 

Pomysł zakładek firmowych to trudny temat. Musiałoby być chyba ze 200 zakładek. Poza tym wiele tematów trudno przypisać jednej firmie. Jeśli ktoś zapyta o DAC do kwoty X to gdzie ma taki temat wpisać? Do dCS czy Esoteric? A może do ARC?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za tym aby zmienić nazwy zakładek. Podział na producentów jest jakimś rozwiązaniem. High End to pojęcie wymyślone przez branżę i gazetowych naganiaczy, żeby usprawiedliwić absurdalne ceny sprzętu. To nic innego jak Hi-Fi opakowane w luksusową obudowę z dorobioną legendą.

 

W takim stanie jak teraz dochodzi do sytuacji, w której zakładka Hi End jest piaskownicą dla kilku osób i bogu ducha winny user zamiast uzyskać odpowiedź na swoje pytanie dostaje reprymendę, żeby nie pchać się w gumiakach na salony, bo nie jest godzien tej zakładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nie ma co wymyslac prochu na nowo.

Wiele drogich sprzetow ma ceny wynikajace bardziej z marketingu i dystrybucji, niz wsadu materialowego , w tym sensie tzw hiend drazni ludzi.

Nie ma sie co oszukiwac jednak, sprzety masowe - a takimi sa kolumny za 2 tys pln/szt - nigdy nie beda w najwyzszej klasie reprodukcji dzwieku, niezaleznie jak te klase nazwiemy.

Tak jak Sly zauwazyl , B&W oferuje dobre produkty klasy hifi oraz kilkanascie razy drozsze sprzety klasy tzw hiend.

Musimy jakos to odroznic.

Klient , ktory chce osiagnac jak najlepsza jakosc dzwieku bedzie spogladal na drogie sprzety klasy hiend.

Klient, ktory ma do wydania na calosc 10 k pln za nowy sprzet nie dogada sie z tym poprzednim , nie ma takiej opcji.

Ja akurat uzywam od ponad 10 lat kolumn B&W 603 s3 , moge cos powiedziec o roznicy dzwieku miedzy nimi a np Avantgardami.

Moj kolega gra na tych samych kolumanch od 15 lat i ladnie zlozyl system , ktorego mozna z przyjemnoscia posluchac.

Jednak sam przyznaje ,kiedy slucha u mnie, ze w znanych mu utworach jest nagle duzo wiecej dzwiekow, ktorych u siebie nie slyszal.

Taka jest wlasnie roznica miedzy dobrym hifi a hiend.

To nie znaczy, ze nie mozemy pomoc koledze jamakaci3 , ale dopoki nie bedzie mial wiecej doswiadczenia z najlepszymi sprzetami , bedzie to trudna rozmowa, jak - prosze wybaczyc dosadnosc - ze slepcem o kolorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać Aero, że nie miałeś styczności z dobrymi klockami audio. Pogląd, że to zwykłe sprzęty audio tylko w drogiej obudowie to typowy pogląd osób nie mających żadnych doświadczeń z audio z wyższej półki. Co wiecej, na rynku jest wiele sprzętów high endowych, które mają słabe obudowy. Są też sprzęty drogie, a grające nędznie ale takie rzeczy są w każdej branży. Do tego marketing i często chore ceny. Ale taki jest świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.