Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy wyborze kolumn Hi-End


jamakaci3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

... 2000 tysięcy, czyli do dwóch milionów Panowie :)

 

Rozumiem ze na pewno nie kupię sobie kolumn Bóg wie jakich, ale na pewno są jakieś kolumny używane w tej cenie ( 2 tyś ),które są godne uwagi. Myślałem na temat Dali, Jbl, oraz B&W 604 S2. Zdaje sobie sprawę ze 2 tyś na dobre nagłośnienie to nie jest dużo, lecz niestety nie jestem w stanie więcej wydać.

 

ehh wszyscy pisza nie na temat :P

 

.... Byłoby wszystko OK, gdyby producent napisał uczciwie pasmo przenoszenia, a nie 42Hz-50kHz . W szkole mnie uczyli, że jak nie jest podane przy jakim spadku określone jest pasmo, to domyślnie zakłada się -3dB.

 

Wracajac tylko do wartosci podwanych przez producenta... Fakt ze nic one nie znacza dopoki nie wie sie wiecej informacji (szczegolnie jak glosniki aktywne maja filtry)

 

Tak powinno to byc podawane przynajmniej (blade 2):

 

Frequency range free field (-6dB) 34Hz - 45kHz

Frequency range typical in room bass response (-6dB) 25Hz

Frequency Response (±3dB) 40Hz - 35kHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...

 

Wskazywanie jako wzorce silnie skompresowanych nagrań nie jest chyba zbyt mądre i niezbyt dobrze świadczy o wrażliwości polecającego.

 

By nie być gołosłownym załączam stosowny link:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Załączasz to samo, co audiofan01 załączył dla Kylego i nie rozumiesz o co chodzi.

 

A chodzi o to że na tym albumie są lepsze utwory od tego który podał Kyle.

 

Dynamika od -6 do -8 / -9dB i co z tego jak wśród nich są ewidentnie słabiej i lepiej zrealizowane utwory, a w Twoim linku wszystkie jednakowo złe hehe

 

Hm... ciekawe jakby zagrały u Ciebie utwory które wymieniłem :-)

 

A może z innego jej albumu podasz z 5 najlepszych utworów i opiszesz jak grają ... ale obawiam się, że u siebie możesz nie usłyszeć różnic :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słucham popu. Napiszę jedynie, że skompresowany materiał nie nadaje się do oceny brzmienia. Jeśli nie wiesz dlaczego tak jest, to nie pozostaje Ci nic innego, jak zakasać rękawy i uzupełnić braki w wiedzy.

 

W przeciwieństwie do Ciebie, nie muszę nic uzupełniać, bo słucham każdej dobrej muzyki!

 

I nigdy się nie ograniczam do jakichś kilku gatunków, lub co gorsza jednego/dwóch. Najgorzej mają Ci co słuchają jednego rodzaju muzyki, np. starego Jazz'u.

 

Co innego jak słucha się na zmianę z innymi/wszelkimi gatunkami muzycznymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

 

Dobre kawałki, są emocje, adrenalina … im więcej tym lepiej :-)

 

A ze spokojniejszych, w wolniejszym tempie utwór: ''Nelly Furtado - Showtime'' – ale wszystko jest od basu po samą górę. Głęboki bas, średnica, góra ładnie rozciągnięta i wybrzmiewająca.

 

Jak lubisz emocjonalny kobiecy wokal (francuski) podkreslony dobrym basem to polecam plyte Indila - Mini World. Imo calkiem dobrze nagrana od strony technicznej. Utworem Ego i Run Run testowalem bas sluchawek na targach w weekend i malo ktore dawaly rade...

 

A że nagrania popowe są poddawane silnej kompresji i silnej obróbce na każdym etapie produkcji, to już nie moja wina.

 

Posluchaj np taka plyte Beck Morning Phase... i powiedz czy to kiepsko nagrane jest. Piszesz ze nie sluchasz popu a o jakosci tyle wiesz. Skad, skoro nie sluchasz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Posluchaj np taka plyte Beck Morning Phase... i powiedz czy to kiepsko nagrane jest. Piszesz ze nie sluchasz popu a o jakosci tyle wiesz. Skad, skoro nie sluchasz?!

 

haha chyba sobie w stope strzelilem. czytam teraz o tym i jakies jaja sobie artysta robi z roznymi wersjami tego albumu kompresjami i co tam jeszcze ;D Tak czy siak widac ze nie znam tematu, a sie odzywam.

 

A co się działo, że nie dawały rady...?

 

Mam porownanie do shure 846 ktorych uzywam na codzien, malo ktore schodzily tak nisko z taka sila i wypelnieniem, ale przy otwartych konstrukcjach to chyba normalne, natomiast przy zamknietych tez nie jest lekko doscignac shure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam sporadycznie poza domem starego modelu Shure E4c i trochę żałuję że nie kupiłem wtedy E5 czwórki wydały mi się bardziej neutralne a piątki ze zbyt zaakcentowanym basem. Problemem było wtedy że i tak cud że mogłem ich obok posłuchać ale grało to z jabłuszka no i wpadłem jak jabłko w kompot ;) Myślę że te Twoje 846 to takie zmodernizowane E5. Czy kabel w nich jest dalej tak beznadziejnie sztywny? U mnie skończyło się to naprawą przy przetwornikach. Polityka cenowa Shure też jest nie ciekawa za nowe moim zdaniem akustycznie najlepsze nakładki z silikonu 150zł to jest po prostu bandytyzm!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Używam sporadycznie poza domem starego modelu Shure E4c i trochę żałuję że nie kupiłem wtedy E5 czwórki wydały mi się bardziej neutralne a piątki ze zbyt zaakcentowanym basem. Problemem było wtedy że i tak cud że mogłem ich obok posłuchać ale grało to z jabłuszka no i wpadłem jak jabłko w kompot ;) Myślę że te Twoje 846 to takie zmodernizowane E5. Czy kabel w nich jest dalej tak beznadziejnie sztywny? U mnie skończyło się to naprawą przy przetwornikach. Polityka cenowa Shure też jest nie ciekawa za nowe moim zdaniem akustycznie najlepsze nakładki z silikonu 150zł to jest po prostu bandytyzm!

 

Duzo zmieniają DAP'y teraz. Nie wiem na czym słuchałeś na początku E5 ale pewnie nie było jeszcze przenośnych urządzeń tej klasy co mamy dziś. A to duzo zmienia. Kontrola i dynamika jest o wiele lepsza. Istnieje teraz cały świat mini wzmacniaczy, dac'ow, kabelków, sluchaweczek i ci co nie mogą bawić się dużymi klockami ($$$) bawią się małymi ;) Co do kabla to w 846 jest na tyle sztywny zęby się nie plątał i na tyle giętki ze uzywa się go bez myślenia o nim. Przy przetwornikach jest metalowy pierścień ,a na końcu kabla mała wtyczka także z metalowym pierścieniem. Nie ma prawa to się popsuć łatwo. Kabel w tym modelu owija się w kolo ucha i na tym odcinku jest otulony przezroczysta twarda guma z cienkim metalowym prętem który trzyma kształt. Raz się owinie w kolo ucha i już nie trzeba ustawiać. Ja uzywam tipsow gwiaździstych od westona. Paczka kosztuje + - 60zl. Mialem raz modelowane do ucha (na westone um2) ale po 2ch latach kanał trochę się zmienia i pojawiają się luzy, ale jak pasują to jest to idealne rozwiązanie (w bezruchu, bo kanał rusza się podczas chodzenia) . Co do cen to szkoda gadać. Cały asortyment audio dostosowywany jest do możliwości finansowych bogadzacego się amerykańskiego społeczeństwa. A w haj endzie ceny gonią zarobki najbogatszych tego świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...
Gość Michał Szczechura

(Konto usunięte)

Witam!

 

Postanowiłem podpiąć się pod temat z moją prośbą o pomoc.

Poszukuję docelowych (mam nadzieję) kolumn, które sprawią, że nie będę się doszukiwał mankamentów i nie będę zastanawiał, co by tu jeszcze poprawić :).

Będę wdzięczny za sugestie, co wypożyczyć do odsłuchu, za czym się rozglądać, co brać pod uwagę.

 

Pokój odsłuchowy docelowo będzie mógł być dowolnie adaptowany akustycznie, to garaż 3,1x6,6m, ok. 20m2 powierzchni.

Chciałbym, aby kolumny były w miarę uniwersalne, aby swoją rolę dobrze spełniały przy słuchaniu rocka, jazzu, elektroniki.

Obecny wzmacniacz to MPW, czyli moc ok. 20-30W na kanał.

Budżet to przedział 10-20 tys.zł, preferuję rynek kolumn używanych (oczywiście mogę zrobić wyjątek).

Pod uwagę z nowych kolumn biorę m.in. Clockworki kolegi Twonka, używanych może np. Zingali, Spendor?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomku, czy MPW dadzą radę tej wersji Vandersteenów?

 

Tak, wybrałem takie paczki, żeby z MPW które masz było OK. Obie wymienione konstrukcje są w miarę neutralne, niespecjalnie agresywne i bardzo naturalne brzmieniowo. Do lamp miedzianych poleciłbym inne modele, ale do grafitu te. ProAc ma nominalnie 8 omów i 88dB, więc mimo że producent zaleca minimum 50W wzmacniacz to nie obawiałbym się tego zestawienia. Tym bardziej, że świetnie radzą sobie z nimi podobnej klasy monobloki Quada. Zabiorę Cię na odsłuch tego połączenia, jeśli chcesz, to jest u nas w Bielsku;-) Jak chodzi o Vandersteeny to mają nominalną impedancję 6 omów i 87dB efektywności, więc teoretycznie wyglądają gorzej, ale one mają zwrotnicę pierwszego rzędu, a to przeważnie pomaga słabszym wzmacniaczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Michał Szczechura

(Konto usunięte)

Tak, wybrałem takie paczki, żeby z MPW które masz było OK. Obie wymienione konstrukcje są w miarę neutralne, niespecjalnie agresywne i bardzo naturalne brzmieniowo. Do lamp miedzianych poleciłbym inne modele, ale do grafitu te.

 

Przyznam, że zastanawiałem się już nad Vandersteenami, ale oczko niższą wersją, ciężko jest znaleźć w Polsce 3A.

Co proponowałbyś w przypadku miedzianych GMek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj miałem możliwość, niestety krotko, posłuchać w warunkach domowych Wilson Audio Duette Series-2 podłączonych do Pass, druty MIT, który model nie pamiętam,

źródełko Audionet VIP G? 2 albo 3, grało to jednak z Moon 180 MiND + NAS

o szczegółach takich jak ( od głównego bezpiecznika ze srebra, specjalna linia kabli w ścianie do systemu, przerobiona listwa z połączeniem na stale, dobrane kable dobrana długość i grubość kabli zależności od obciążenia urządzenia do wyrównania i zachowania proporcji napięcia ), nie wspomnę ;-)

 

Zmieniam zdanie o monitorach, piękna szczegółowość, piękna sekcja basowa nie wiadomo skąd ale była, soczystość, szybkość, wrażliwość na detale, rozdzielczość, może trochę szerzej by się przydało ale to za krotki odsłuch do pełnej oceny

 

Podsumowując, jestem zazdrosny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zazdrosny.

 

Zupełnie normalny impuls - ważne jednak, żeby była to zazdrość biała. Najgorsza jest czarna - tej nie zazdroszczę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie normalny impuls - ważne jednak, żeby była to zazdrość biała. Najgorsza jest czarna - tej nie zazdroszczę!

 

Ta biała, bez zawiści :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 100 000zł za 2 revelatory warte w hurcie 3kzł to rzeczywiście okazja. Do tego Panowie z Wilsona jak zwykle zapomnieli o średnicy, grunt że bas dobrze gniecie i góra nie szczędzi. Kto by tam w dzisiejszych czasach zwracał uwagę na średnicę, barwę czy spójność grania. Zapraszam do siebie z tymi lub dowolnie drogimi monitorami z dzisiejszej produkcji. Porównamy z monitorkami za 25 000zł. Sprawdzimy czy cena ma przełożenie na jakość grania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon1

Co to masz za ciekawe monitorki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon wpłacił kaucję to ma ... ;)

 

Czyli kaucja bezzwrotna - klient chce , klient ma.

 

Zmieniam zdanie o monitorach, piękna szczegółowość, piękna sekcja basowa nie wiadomo skąd ale była, soczystość, szybkość, wrażliwość na detale, rozdzielczość, może trochę szerzej by się przydało ale to za krotki odsłuch do pełnej oceny

 

 

To jesteś bodaj piątym albo szóstym z kolei fanem monitorów. Wcześniej wielu podobnych do Ciebie nie brało na poważnie

odsłuch a co dopiero zakup monitorów przy użytkowaniu podłogówek. Chyba nie pogniewają się jak wymienię co niektórych

- Babatular, wcześniej wysoki model AP, teraz monitory Guarneri SF, Jarek i Ania wcześniej miłośnik B & W i Focali teraz zachwyca się monitorami Accordo, Franco Serblina.Mój dobry znajomy a miłośnik B & W 802 , później Extrema SF itd. Fajnie bo we wszystkich

przypadkach miałem swoje 3 grosze ' przemawiania ' do ' słuchu i rozsądku '. Pozdrawiam wszystkich fanów monitorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babatular większość kolumn w swoim życiu jakie miał to monitory. A Caldery ma dalej :)

Ja to raczej nigdy nie brałem na poważnie kolumn podłogowych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponad 100 000zł za 2 revelatory warte w hurcie 3kzł to rzeczywiście okazja. Do tego Panowie z Wilsona jak zwykle zapomnieli o średnicy, grunt że bas dobrze gniecie i góra nie szczędzi. Kto by tam w dzisiejszych czasach zwracał uwagę na średnicę, barwę czy spójność grania. Zapraszam do siebie z tymi lub dowolnie drogimi monitorami z dzisiejszej produkcji. Porównamy z monitorkami za 25 000zł. Sprawdzimy czy cena ma przełożenie na jakość grania.

Czyli kaucja bezzwrotna - klient chce , klient ma.

 

 

 

To jesteś bodaj piątym albo szóstym z kolei fanem monitorów. Wcześniej wielu podobnych do Ciebie nie brało na poważnie

odsłuch a co dopiero zakup monitorów przy użytkowaniu podłogówek. Chyba nie pogniewają się jak wymienię co niektórych

- Babatular, wcześniej wysoki model AP, teraz monitory Guarneri SF, Jarek i Ania wcześniej miłośnik B & W i Focali teraz zachwyca się monitorami Accordo, Franco Serblina.Mój dobry znajomy a miłośnik B & W 802 , później Extrema SF itd. Fajnie bo we wszystkich

przypadkach miałem swoje 3 grosze ' przemawiania ' do ' słuchu i rozsądku '. Pozdrawiam wszystkich fanów monitorów.

 

Do tej pory, mimo ze trochę sprzętów w życiu słuchałem, miałem taką samą teorie co Szymon, dla mnie średnie to tez ważne pasmo, mam u siebie po dwa średnio tonowe na stronę dlatego jestem na to pasmo bardzo wrażliwy, słyszę kiedy inne pasma chcą zastąpić brak realnej sekcji średniej ,gdy tworzy się wyginanie, łamanie dźwięku na średnicy to aż kluje w uszy, nie lubię tego.

 

Szymon, nie patrzmy na cenę bo cały High End to chore ceny są, ciężko jest opisać co się słyszało szczególnie gdy się nie jest profesjonalnym recenzentem

Wspominałem ze za krotko to trwało do pełnej oceny, głośność była o mocy strzelam 40-50dB, cicho , spokojna Azjatycka muzyka,

właśnie średnie grały pierwszoplanowa role i to one najbardziej czarowały, zaskoczyło mnie to ze grało jak z pełno szerokopasmowych kolumn, minimalnie metaliczna barwa ale nie ostra, system przekazał otwarta muzykę, detale oszlifowane, o niskich może się źle wyraziłem, jeżeli zrozumiałeś to jako bum cyk to mój błąd w opisie,

bas był spójny z muzyką ale jakby z oddzielnej sekcji basowej, w ogóle nie przeszkadzał i był tylko aktywny wtedy kiedy powinien być, nienawidzę kolumn które cały czas pracują na wzbudzonych niskich tonach, zaryzykuje i napisze tak, na odsłuchu Audio Show, duże modele właśnie niskimi ciągnęły jak lejce średnie, a w tych maluchach wybrzmiewały one z lekkością i uwierz mi grały jak z oddzielnym średnio-tonowym głośnikiem.

Zdziwiło i zaskoczyło pozytywnie mnie to, ze patrząc na te kolumny nie spodziewasz się jak one aż tak zabrzmią

 

@Magnepan, tak, dopisz mnie do listy, "polubiłem to" ;-)

Ja już sam się złapałem kiedy mi się podoba, jeżeli najpierw siedzę oczarowany a po jakimś czasie się ocknę i zaczynam rozkładać dźwięki na czynniki pierwsze, rzadko się zdarza żeby mnie oczarowało.

Na AS jest problem z poziomem głośności, co drugi pokój to hałas w dodatku z repertuarem ukrywającym to co najlepsze, strzal w kolano ... .

 

To na tyle Panowie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek i Ania wcześniej miłośnik B & W i Focali teraz zachwyca się monitorami Accordo, Franco Serblina

 

we wszystkich przypadkach miałem swoje 3 grosze ' przemawiania ' do ' słuchu i rozsądku '.

 

A konkretnie na czym polegały te 3 grosze w przypadku Kolegi z Pomorza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie na czym polegały te 3 grosze w przypadku Kolegi z Pomorza?

 

Próby perswazji o B&W 801 lub 802 w których Jarek był zakochany.W końcu je sprzedał i zaczął zabawę z Focalami.

O tym aby przekonywać Jarka do monitorów nawet mi się nie śniło ale w końcu dojrzał sam do nich. Chociaż wiele razy pisałem

że dobre monitory mają wspaniały dźwięk.

 

Moreno, a tak na marginesie jakie są Twoje doświadczenia z monitorami oprócz tych które masz ( Sonus Faber Cremona Auditor ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próby perswazji o B&W 801 lub 802 w których Jarek był zakochany.W końcu je sprzedał i zaczął zabawę z Focalami.

O tym aby przekonywać Jarka do monitorów nawet mi się nie śniło ale w końcu dojrzał sam do nich. Chociaż wiele razy pisałem

że dobre monitory mają wspaniały dźwięk.

 

Moreno, a tak na marginesie jakie są Twoje doświadczenia z monitorami oprócz tych które masz ( Sonus Faber Cremona Auditor ) ?

 

Ciekawe co na ten temat ,,perswazji" miałby do powiedzenia wywołany do tablicy.

 

Ja kiedyś byłem atakowany za próbę obrony monitorów w kwestii kolumn klasy highendowego sprzętu...bo jak nie ma się podstawy basowej to nie może to być highend...:)

 

Zawsze uważałem, że kolumny trzeba dobierać so pomieszczenia a nie na odwrót i jak ktoś ma mniej niż 20 metrów i nie może zrobić porządnej akustyki to lepiej brać wybitny monitor niż podłogówkę...

 

Moje doświadczenia z monitorami są opisane na tym forum w wielu miejscach. Wystarczy poszukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdybym mógł napisać co to za kolumny już dawno bym to zrobił. To są przedpremierowe egzemplarze kolumn dostępnych dla klientów od 2017 roku. Nie mam zgody producenta na przedstawienie szczegółów dlatego każdego kto ich posłucha proszę o dyskrecję odnośnie konstrukcji a wypowiedź jedynie o możliwościach brzmieniowych. To są jedne z dosłownie kilku par kolumn tradycyjnych, które mogę słuchać. Reszta sprawia mi duży dyskomfort :)

Nie wiem jak można kupić coś takiego jak w/w Wilson gdzie połączono typowy głośnik basowy z kopułką wysokotonową. Trzeba być głuchym żeby nie słyszeć braków w zakresie średnicy a podniecać się jedynie basem, który akurat z revelatora jest wyśmienity. O oderwanej od reszty i totalnie niespójnej górze pasma nawet nie wspominam. Dla mnie grają jedynie kolumny 3 drożne, najlepiej w tri wire skonstruowane przez człowieka, który wie jakie przetworniki połączyć na każdy zakres aby wyciągnąć maksimum efektu. Nie istnieją przetworniki tradycyjne grające co najmniej dwa zakresy wybitnie dlatego potrzeba minimum 3 głośników dla pełni sukcesu. Kolumna ma być całkowicie transparentna i oddawać możliwie wiernie charakter nagrania. Góra przestrzenna ale nie natarczywa z idealnym zespoleniem ze średnicą. Charakter kopułki nie ma prawa być słyszalny! Jakiekolwiek odstępstwa od naturalnej barwy głosu, instrumentu, najmniejsza niespójność natychmiast dyskwalifikuje u mnie taką kolumnę. Średnica pełna, jędrna, gładka i dobrze dociążona w dolnym zakresie. Bas możliwie szybki bez najmniejszego śladu subwooferowego, idealnie oddający BARWĘ instrumentu co jest praktycznie niespotykane! Słyszeli to jedynie Ci co posiadają bezkompromisowe konstrukcje lampowe dające wykop Krella ale wyrafinowanie lampy, o którym nawet najdroższe tranzystory mogą jedynie pomarzyć. W kolumnach z BR nie ma prawa być słyszalny, ma grać jak w obudowie zamkniętej. Oczywiście bez kompletnie wykonanej (mądrze a nie przypadkowo) akustyki dobranej do rodzaju sprzętu nigdy tego nie usłyszymy w pełnej krasie. Kolumna musi całkowicie panować nad ciśnieniem akustycznym w pomieszczeniu odsłuchowym. Głośniki basowe aby utrzymały właściwą barwę i tempo niestety nie mogą być zbyt wielkie, maksimum 26-30cm. W mniejszych pomieszczeniach najlepiej sprawują się 18cm przetworniki, ewentualnie zwielokrotnione dla podniesienia efektywności w zakresie niskich składowych. Żadne ociężałe giganty barwy nie dają (guma z gumofilca, membrana o wadze tabliczki czekolady i magnes jak talerz nie pomagają), jedynie lekkie konstrukcje papierowe, miękko zawieszone z małą cewką mają coś do powiedzenia w zakresie jakości. Estradowe olbrzymy też nie pomogą bo barwę można z nich wycisnąć ale niskim basem grać nie chcą. Czyli zataczamy krąg. Oczywiście każda kolumna to pewien kompromis ale dzięki Bogu udało mi się wreszcie posłuchać nowej kolumny TRADYCYJNEJ, która mnie satysfakcjonuje w dużym stopniu a pisze to zatwardziały fan elektrostatów od 20 lat więc jest coś na rzeczy. Całość konstrukcji nawiązuje do najlepszych wyrobów dawnego Sonusa z większą dynamiką, żwawszą średnicą i lepszą przestrzenią. Czyli coś dla doświadczonego audiofila. strudzonego wiecznymi odsłuchami coraz to nowszych i droższych paździerzy sklepowych, tracącego nadzieję na wybitne konstrukcje.

 

Gerard. Wierzę, że granie Ci się podobało ale mam odczucie, że mamy nieco inne wymagania i jesteśmy w innym miejscu na ścieżce audio.

Posłuchałem przedstawiony w zakładce "o mnie" zestaw, który posiadasz i miałem monosy Maka zarówno 501 jak i 601 u siebie przez sporo czasu. Odnoszę wrażenie, że są one najsilniejszym ogniwem w Twoim systemie.

Kolumny z metalowymi przetwornikami to zupełnie nie moje granie, wybacz ale wybitnej średnicy z nich nie osiągniesz. Warunki akustyczne i ustawienie nie pomagają w uzyskaniu najlepszych efektów. Jeżeli będziesz miał chwilę czasu to zapraszam do Łodzi na posłuchanie systemu grającego w "przeciętnym" jak chodzi o wielkość pomieszczeniu, a moim zdaniem kompletnym w każdym prezentowanym aspekcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głuchy mam nadzieje ze uda Ci się posłuchać wymienionych Wilsonów,

i jestem ciekaw czy powtórzysz to co napisałeś ,

A czy zastosowali głośnik nisko czy średnio-niskotonowy to nie wiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.