Skocz do zawartości
IGNORED

co zamiast transportu cd? serwer?


Sentinel44

Rekomendowane odpowiedzi

A sam Meitner moim zdaniem odjeżdża poziomem dźwięku konkurencji ze zbliżonego pułapu cenowego

 

Tomkly, a z czym to porównywałeś? I na której wersji... firmware?

Ja jak słyszałem tego Meitnera u siebie, to wolałem... małego Calyxa 24/192 w wersji GFMod. I to zdecydowanie. MSB Analog DAC czy Aesthetic też sprawiały zdecydowanie więcej radości. Ale... pisanie o DAC-kach bez szczegółów ustawień i wersji jest trochę akademickie. CD jak się włączy to gra i wszystko jest jasne. Ale z DAC-kiem jest już całkiem inaczej.

Taki MSB Analog DAC na wersji firmware 14 a 17 to... dzień i noc. To pierwsze dawało fajny nasycony soczysty dźwięk. Z klasą i muzykalny. W nowszym firmware zrobiło się tak... MSBowo z wyższej półki. Strasznie dużo szczególików i mniej muzykalnie.

Meitner MA-1 z pierwszym firmware (którego słuchałem), choć niezły to nie był żadną rewelacją. W zasadzie jedynie wielkością sceny imponował. Ale podobno po aktualizacji maszyna przeszła lekką metamorfozę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomkly, a z czym to porównywałeś? I na której wersji... firmware?

 

A to mnie zastrzeliłeś, nie mam bladego pojęcia;-) Pojechałem do kolegi, podłączyliśmy do porównania CD ARC i ... słuchaliśmy;-) Nie mieliśmy do porównania innego DAC, ale ja swoje obserwacje opieram na tym co zapamiętałem z wcześniejszych odsłuchów właśnie rozmaitych Auralików i Calyxów. Tutaj nie było tej drażniącej szorstkości. Zapytam samego zainteresowanego i napiszę co tam było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 14:49

 

Wyświetl postUżytkownik tomkly dnia 19.03.2016 - 12:57 napisał

A sam Meitner moim zdaniem odjeżdża poziomem dźwięku konkurencji ze zbliżonego pułapu cenowego

 

Tomkly, a z czym to porównywałeś? I na której wersji... firmware?

 

Wersja firmware 2.20, ostatnia. Duży postęp w stosunku do poprzedniej wersji firmware, ale nie jestem pewny numeru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomkly,

 

To było ze zwykłego Maca bez żadnych modyfikacji? Jakie kable?

Ciekawe co piszesz, bo miałem przez chwilę tego Meitnera obok Vegi i w bezpośrednim starciu to Auralic zagrał gładziej, cieplej i bardziej pastelowo. Meitner dosadniej, dynamiczniej. Ale to było dawno, na pewno przed aktualizacją firmware'u.

 

pozdr,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

To było ze zwykłego Maca bez żadnych modyfikacji

 

Mac Mini Mid 2010, OS X Yosemite, kabel USB Wireworld Starlight, JRiver MC 21.

Dynamika tego setu przewyborna, kontrola dźwięku w całym paśmie również. Niestety nie dysponowaliśmy rzeczonym Auralikiem do bezpośredniego porównania, więc opieram się o wrażenia zapamiętane z innych odsłuchów, a te nie są najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

i w bezpośrednim starciu to Auralic zagrał gładziej, cieplej i bardziej pastelowo.

Na jakiej realizacji bo to bardzo istotny czynnik w ocenie...nie jestem przekonany, że ta pastelowość jest prawidłowym dźwiękiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gładkość jest wystarczającym określeniem.

Oznacza to, że nagrania miękkie - będą miękkie, a twarde - twarde itd. Bez utraty dosadności i dynamiki, a ostrość zostanie zamieniona na wielopoziomową rozdzielczość. Nawet bardzo hard nagrania powinny być gładkie. Robi to naprawdę duże wrażenie kiedy spodziewamy się miażdżącego, brutalnego wykopu - a on miażdży - ale zupełnie inaczej, z olbrzymim luzem, swobodą i kulturą :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dysponowaliśmy rzeczonym Auralikiem do bezpośredniego porównania, więc opieram się o wrażenia zapamiętane z innych odsłuchów, a te nie są najlepsze.

Ciekawe co piszesz, bo miałem przez chwilę tego Meitnera obok Vegi i w bezpośrednim starciu to Auralic zagrał gładziej, cieplej i bardziej pastelowo

 

Ja też wybrałbym Vegę. Ale Vegę miałem na najnowszym sofcie a Meitenera na pierwszym.

 

Inna sprawa, że ten sam DAC może po USB w tym samym systemie zagrać zarówno wybornie jak i kaszaniasto. Wszystko zależy od ustawień i software. Dlatego jakiekolwiek oceny - jeśli się samemu nie konfigurowało systemu pod własne gusta - są obarczone ogromnym ryzykiem błędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Gładkość jest wystarczającym określeniem.

Oznacza to, że nagrania miękkie - będą miękkie, a twarde - twarde itd. Bez utraty dosadności i dynamiki, a ostrość zostanie zamieniona na wielopoziomową rozdzielczość. Nawet bardzo hard nagrania powinny być gładkie. Robi to naprawdę duże wrażenie kiedy spodziewamy się miażdżącego, brutalnego wykopu - a on miażdży - ale zupełnie inaczej, z olbrzymim luzem, swobodą i kulturą :-)

 

Jak zawsze przykłady realizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zeby pliki dobrze zagraly trzeba troche popracowac nad zestawieniem.

Kazdy element sie liczy, transport, dac i ich oprogramowanie, kable zasilajace i cyfrowe - usb i LAN, ustroje antywibracyjne, wreszcie lampy, jesli urzadzenia sa lampowe. No i przede wszystkim synergia z reszta toru.

Nie da sie tak sobie kupic plik i puscic, zeby od razu zagralo , jak to jest z odtwarzaczem cd.

No i pliki bardzo roznie brzmia- inaczej dsd, inaczej pcm , inaczej RB inaczej hires i ich topowa odmiana- DXD.

Dopiero po odsluchaniu tego wszystkiego pownno sie oceniac, malo kto zadaje sobie tyle trudu.

Stad dla wielu cd ciagle " gra lepiej".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Bo zeby pliki dobrze zagraly trzeba troche popracowac nad zestawieniem.

Kazdy element sie liczy, transport, dac, kable zasilajace i cyfrowe - usb i LAN, ustroje antywibracyjne, wreszcie lampy, jesli urzadzenia sa lampowe. No i przede wszystkim synergia z reszta toru.

Nie da sie tak sobie kupic plik i puscic, zeby od razu zagralo , jak to jest z odtwarzaczem cd.

No i pliki bardzo roznie brzmia- inaczej dsd, inaczej pcm , inaczej RB inaczej hires i ich topowa odmiana- DXD.

Dopiero po odsluchaniu tego wszystkiego pownno sie oceniac, malo kto zadaje sobie tyle trudu.

Stad dla wielu cd ciagle " gra lepiej".

 

Mariusz...zdaję sobie z tego sprawę...gram z plików od 3 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mariusz...zdaję sobie z tego sprawę...gram z plików od 3 lat...

 

Jestem tego swiadom , to nie bylo do Ciebie, raczej do niewiernego ...., co powoli paluch w bok wklada:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze przykłady realizacji...

 

:-)

 

 

Z takich banalnych, nieaudiofilskich, z pamięci, na szybko:

 

Brendan Perry - Ark - Utopia

 

Massive Attack - Protection - Weather Storm

 

Soundtrack - The Beach - Beached, Richard....

 

Ale nie proś mnie więcej.. Za dużo słucham, żeby się skupiać na zapamiętywaniu..

Tego typu przykładów i nawet bardziej wrażeniowych mam więcej, ale nie notuję :-) często to są jakieś pojedyncze perełki na całkiem zwyczajnych płytach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

:-)

 

 

Z takich banalnych, nieaudiofilskich, z pamięci, na szybko:

 

Brendan Perry - Ark - Utopia

 

Massive Attack - Protection - Weather Storm

 

Soundtrack - The Beach - Beached, Richard....

 

Ale nie proś mnie więcej.. Za dużo słucham, żeby się skupiać na zapamiętywaniu..

Tego typu przykładów i nawet bardziej wrażeniowych mam więcej, ale nie notuję :-) często to są jakieś pojedyncze perełki na całkiem zwyczajnych płytach...

 

Starczy... ;-) Oczywiście posłucham...Też dużo słucham..."cholerny nałóg"... ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wersja firmware 2.20, ostatnia. Duży postęp w stosunku do poprzedniej wersji firmware, ale nie jestem pewny numeru.

 

I to jest fajne w nowoczesnych dacach, że niektórzy ich twórcy mogą doskonalić swoje dzieła i udostępniać ich użytkownikom kolejne firmware...często zmienia się sygnatura dżwiękowa co też oferuje wiele nowych doznań..nie ma nudy i nie ma potrzeby ciągłej wymiany urządzeń na nowsze...jak chcemy miększe brzmienie to wgrywamy firmware 3.0 a jak dynamiczniejsza i bardziej szczegółowe to 4.5;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Dlatego jakiekolwiek oceny - jeśli się samemu nie konfigurowało systemu pod własne gusta - są obarczone ogromnym ryzykiem błędu.

 

Otóż to. Ja się odnoszę jedynie do tego co w przeszłości słyszałem. Przy czym ciekawostka, Auralic Vega u Artuku grał całkiem nieźle jeśli słuchaliśmy z Audiomeki. Natomiast zastosowany do toru plikowego grał ostro i szorstko, z dużą ilością granulacji na średnicy. Prawdopodobnie jest jak piszesz, nie było właściwej konfiguracji czy optymalizacji toru cyfrowego. U Jerrego natomiast system jest bardzo dopracowany, więc i Meitner ma okazję pokazać swoje zalety. Ale nawet bez bezpośredniego odsłuchu porównawczego zaryzykowałbym tezę, że ma w sobie większy potencjał. Może będzie kiedyś okazja zrobić porównanie z Vegą. Ocenę opieram na porównaniu z moim CD, Meitner + Mac zabrzmiały na podobnym jakościowo poziomie, przy czym oczywiście bez lampowego smaku ARC. Miały przewagę dynamiki i szybkości, natomiast oczywiście przegrywały barwowo i holograficznie. Natomiast nie było między nimi przepaści, tak jak bywało we wszelkich wcześniejszych odsłuchach torów plikowych, podczas których CD ARC po prostu odjeżdżało w siną dal;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym ciekawostka, Auralic Vega u Artuku grał całkiem nieźle jeśli słuchaliśmy z Audiomeki. Natomiast zastosowany do toru plikowego grał ostro i szorstko, z dużą ilością granulacji na średnicy.

 

Ech... pewnie Ci puszczał Sex Pistols w 24/192 ;-)

 

 

A tak na serio... jeśli gramy z PC-ta ustawionego pod audio to mamy do czynienia z multum ustawień, które wydawałoby się, że nie powinny mieć znaczenia, ale we "wrażliwym systemie" okazują się odgrywać niebanalną rolę.

Trzeba mieć trochę zacięcia, żeby skutecznie grzebać w tych ustawieniach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Ech... pewnie Ci puszczał Sex Pistols w 24/192 ;-)

 

 

A tak na serio... jeśli gramy z PC-ta ustawionego pod audio to mamy do czynienia z multum ustawień, które wydawałoby się, że nie powinny mieć znaczenia, ale we "wrażliwym systemie" okazują się odgrywać niebanalną rolę.

Trzeba mieć trochę zacięcia, żeby skutecznie grzebać w tych ustawieniach...

 

Jeśli testuje się granie z plików to z peceta wychodzi techniczne, cyfrowe granie...testowalem vinyle ripy u mnie ciepło, plastycznie brzmiące...z peceta porażka...cyfrowe granie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pc z peryferiami, bez specjalnych ustawień, na w7 64 i jest dobrze :)

 

na pewno lepiej od transportu na CDM 9

:)

 

i co na to powiecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pc z peryferiami, bez specjalnych ustawień, na w7 64 i jest dobrze :)

 

na pewno lepiej od transportu na CDM 9

:)

 

i co na to powiecie?

Doszedlem do tego na poczatku 2012 r:), tylko cdp to byl ARC ref8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli testuje się granie z plików to z peceta wychodzi techniczne, cyfrowe granie...testowalem vinyle ripy u mnie ciepło, plastycznie brzmiące...z peceta porażka...cyfrowe granie...

 

Niestety, nigdy nie słyszałem vinyl ripa z prawdziwego zdarzenia. Nigdy sam nie ripowałem. Na próbę ściągnęłem kiedyś dwie - trzy próbki od darmowych dobroczyńców zza wschodniej granicy. Masakra... takie się do niczego nie nadają. Przynajmniej te, które ja słyszałem.

 

I kompletnie się nie zgadzam z Tobą. U mnie ripy CD (to u mnie ilościowo większość) grają tak... że mi się strasznie podobają. Ale ripuję bardzo... koszernie :-)

Aha... ale ja mam dedykowany 'pecet'

 

u mnie pc z peryferiami, bez specjalnych ustawień, na w7 64 i jest dobrze :)

 

czyli może być jeszcze zdecydowanie lepiej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli może być jeszcze zdecydowanie lepiej :)

 

Co Twoim zdaniem należy zatem zrobić aby było znacznie lepiej?

 

U mnie ze zwykłego PC jest analogowo ale to zasługa DACa i płyt zripowanych. Jak wezmę coś z Tidala remastered to w porównaniu z tą samą płytą non-remastered jest dardzie mordy choć nie jest to ani troche męczące. Jest to natomiast mniej wciągające, z mniejszą ilością emocji. Gdyby nie porównanie, to nawet bym nie widział, że nowe płyty są jednak gorzej zrealizowane. Po odsłuchu starych nagrań dobrej jakości w pamięci zakodowało się dobre, subtelne granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo może zależeć od sprzętu. Ale równie dużo od softwaru.

U mnie zupełnie nie sprawdził się Foobar. Natomiast bardzo fizjologiczny dźwięk ma mało znany a darmowy Mediamonkey. Do tego dobra ergonomia sterowania z tabletu na androidzie - przynajmniej dla mnie jest ok. Nie chciałem przeinwestowywać, przekombinowywać z systemem i programami. Nie chcę mieć ograniczeń typu niepożądanych skutków ingerencji w system, problemów ze stabilnością itd. Komp ma działać w każdym zakresie - choć np grafikę ma zintegrowaną z procesorem, bo lepszej nie potrzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do tego na poczatku 2012 r:), tylko cdp to byl ARC ref8.

 

To ten ARC jakiś zepsuty był;-)

 

Może lampy zdychały a Ty je zapomniałeś wymienić na nowe;-)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale porównywać to można transporty cd do transportów pc - a dac i konwerter to już osobny temat.

A zdaje się ARC to kombo? :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

I kompletnie się nie zgadzam z Tobą. U mnie ripy CD (to u mnie ilościowo większość) grają tak... że mi się strasznie podobają. Ale ripuję bardzo... koszernie :-)

Aha... ale ja mam dedykowany 'pecet'

 

U mnie też grają rewelacyjnie...chodziło mi o granie z peceta bez dodatkoego daca...

 

Ale równie dużo od softwaru.

 

To prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o granie z peceta bez dodatkoego daca...

 

Taka opcja nie wchodzi w grę w ogóle :-)

Musi być przynajmniej: karta usb, konwerter, dobry kabel usb i cyfrowy

 

Chyba, że ktoś ma bardzo dobrego daca - to bez konwertera i cyfrowego się obejdzie. Ale na ile - trudno mi powiedzieć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie: o co biega z tymi konwerterami? Bo mam chyba w domu taki, ale nigdy nie używałem. Chodzi o ifi nano dsd, który ma wejście usb i wyjście coax. Zawsze mnie zastanawiało do czego to potrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz - jak usłyszysz - znaczy, że potrzebne

Jak nie - to nie :-)

 

Problem w tym, że zarówno cyfrówka jak i usb, oraz ewent zasilanie konwertera - dobrze, gdyby miały jak najlepsze kable dla adekwatnej jakości systemu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.