Skocz do zawartości
IGNORED

co zamiast transportu cd? serwer?


Sentinel44

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, SOC nie ma takiej mocy aby dekompresować w locie tak gęsty zapis.

W przypadku niekompresowanego WAV nie ma żadnych ograniczeń.

 

Ktoś udowadniał, że słyszy różnicę pomiędzy WAV a Flac - słyszy właśnie pracę dekompresora.

To chyba nawet jakiś guru ... czy to nie red. Pacuła ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie to chyba nie jest pomyłka ,flack 48

jedynie wav i aiff 24/192

 

 

No to ten klocek nie dla mnie. Za dużo mam gęstego materiału.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie opisz swoje wrazenia z odsłuchu zestawu Vega-Aries.

Właśnie zaczynam pierwsze odsłuchy Ariesa z Vega ... na razie powiem tyle, że mój laptak nie ma startu do Ariesa. Aries z Vega gra co najmniej na poziomie pierwszego Lumina, choć to trochę inna sygnatura dźwięku (pewnie przez Vega). W weekend coś więcej skrobnę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zaczynam pierwsze odsłuchy Ariesa z Vega ... na razie powiem tyle, że mój laptak nie ma startu do Ariesa. Aries z Vega gra co najmniej na poziomie pierwszego Lumina, choć to trochę inna sygnatura dźwięku (pewnie przez Vega). W weekend coś więcej skrobnę

 

I jak wrażenia z Ariesem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Klimax Renew DS ciagle do wzięcia za 7 tys na allegro. 10 minut do końca aukcji.

Koniec świata. To super cena i mozna odebrać osobiście. Gdybym nie miał AN to już bym jechał po odbiór.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Klimax Renew DS ciagle do wzięcia za 7 tys na allegro. 10 minut do końca aukcji.

Koniec świata. To super cena i mozna odebrać osobiście. Gdybym nie miał AN to już bym jechał po odbiór.

 

Pozdro

No i poszedł za 8100, ktos się cieszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale nie ma usb?

Trzeba porządny transport.

 

A po co USB?

Jaki transport masz na mysli? Przecież to jest własnie transport grający z sieci LAN z wbudowanym DACkiem.

 

8.100 zł - baaaaardzo dobra cena. Odbiór osobisty musowy. Jeśli sprzedający nie będzie chciał to olac i nie płacić.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wrażenia z Ariesem ?

Kurczę nie dałem rady coś skrobnąć w weekend ... tak na szybko, bo jestem na delegacji u "Angeli Merkel" :) ... Aries z Vega vs Lumin "pierwszy" to dwa różne urządzenia jeżeli chodzi o barwę. Aries z Vega jest po jaśniejszej stronie mocy (myślę, że to sprawka przede wszystkim Vega), natomiast Lumin jest zdecydowanie bardziej ciemniejszy, nie tracąc przy tym blasku góry. W stosunku do "zwykłego" laptopa Aries to kompletnie inny poziom grania z plików, dużo powietrza, szybki punktowy bas, całkiem rozdzielcza góra, bez nadmiernej ostrosci. Jakbym miał nie patrzyć na ceny, to jednak wybrał bym Lumina, ale jak ktoś ma już niezłego dac'a (niekonieczne Vega) to warto przesłuchać Ariesa, bo to bardzo dobry plikograjek. Pod koniec sierpnia mam mieć na odsłuchu topowego Lumina S1 ... zobaczymy czy jest taka różnica pomiędzy urządzeniem za ok 20 kzł (Aries + Vega) vs Lumin S1 (ok 49 kzł) , i wtedy pomyślę o zmianie laptopa ... na cos lepszego. pozdrawiam Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie...

telefon + Sonos + Piano Craft. Do tego w zależności od wielkości pomieszczenia dokupić kolumny i pozamiata te wszystkie te Luminy, Linny itp. Przetestowałem i nie widzę potrzeby wydawać 49 tysiaków za coś co do może zagra trochę lepiej. Jest barwa, głębia i przestrzeń. Jeśli ktoś myśli na poważnie to niech przetestuje takie rozwiązanie, dla mnie referencja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon + Sonos + Piano Craft.

Pod warunkiem że masz telefon hajendowy, bo inaczej nie będzie referencji i nie zagra :)))

 

Szukam lepszego transportu, może trzeba sprawdzić Ariesa ???

Myślę, że warto spróbować, bo to stosunkowo niedrogie urządzenie, które jest alternatywą dla PC, a gra na już wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefon + Sonos + Piano Craft

U mnie z telefonem do grania muzy jest kłopot - zbyt często wykonuję nim zlecenia na sesje zdjęciowe oraz do kręcenia filmów ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Panowie, teraz na poważnie... Być może telefon oferuje dźwięk na poziomie laptopa, tego nie wiem. W tym sensie oba te media (nie chcę użyć słowa transporty) są porównywalnej klasy. Ale dajcie spokój z pisaniem o tym w zakładce hi-end bo to są żarty, żeby nie powiedzieć jaja... Najdroższe rozwiązania strumieniowe oparte o dobre serwery typu Aurender mają problem, żeby zbliżyć się dźwiękiem do przyzwoitych transportów CD, a one i tak grają o lata świetlne niż proponowane przez Was media. Ostatnio uczestniczyłem w teście porównawczym w którym dedykowany do plików komputer + topowy DAC Meitnera sparowany był z Markiem Levinsonem No 512. Mimo, że ML nie należy do specjalnie barwnych urządzeń, to w bezpośrednim porównaniu z kombinacją z Meitnerem, przejechał się po niej jak walec drogowy po asfalcie w 30 stopniowy upał... Dajcie już spokój z tymi pomysłami, bo naprawdę robicie ludziom wodę z mózgu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a już miałem przerabiać swojego 15 letniego tela na źródłu, no po prostu żal a był na pewno wygrzany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jeśli ktoś myśli na poważnie to niech przetestuje takie rozwiązanie, dla mnie referencja!

 

Koobal, cholera nie dam rady, bo mój telefon nie jest na Androidzie a na Windowsie, co widać ma kluczowe znaczenie dla wysokiej klasy reprodukcji dźwięku;-)

 

Tomkly napisz jeszcze raz co z czym grało przeciwko czemu. Bo nie łapie.

 

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

 

Komputer dedykowany do celów audio + topowy DAC Meitner (połączone po USB) przeciw zintegrowanemu CD Mark Levinson No 512. Nie podłączaliśmy lepszego niż ML źródła, nie było potrzeby;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer dedykowany do celów audio, <ciach>

 

Dopóki nie podasz dokładnej konfiguracji tego PC od HW po SW to niestety ale to absolutnie nic nie mówi bo właśnie w PC-Audio jest największa rozpiętość jakości (zarazem przy najmniejszej rozpiętości cenowej - mówiąc prościej można sporo ugrać małymi kosztami w skali cenowej high-endu)... te słabe są bardzo słabe a te lepsze potrafią być już bardzo ciekawe z wszystkimi wariantami jakościowymi po drodze. Równie dobrze mogłeś napisać, że grał PC z DACiem bo skoro wrzuciłeś wszystkie PC do jednego wora to równie dobrze mogłeś też i DACi - nie obraź się ale poziom ignorancji był by podobny a w zasadzie mniejszy bo z duetu PC + DAC, to DAC (w tym MA-1) ma mniejsze znaczenie dla efektu końcowego, czy się to komuś podoba czy nie...

 

Już kiedyś zadałem Ci to samo pytanie i wtedy zasłoniłeś się niewiedzą i nie znajomością PC ale bez podania choć by przybliżonych szczegółów po prostu demonizujesz PC-Audio a biorąc pod uwagę Twój staż na forum (w tym ilość postów) to ciąży na Tobie pewna odpowiedzialność względem wygłaszanych opinii, z której wydaje mi się, sam sobie dobrze zdajesz sprawę patrząc na zazwyczaj wyważony ton Twoich wypowiedzi.

 

;)

 

Także poproszę o konfigurację ;) :P bo jetem naprawdę ciekawy na czym słuchaliście ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Także poproszę o konfigurację ;)

 

Sebna, ale ja naprawdę nie mam pojęcia co tam było w środku tego komputera. Zapytam kolegów, którzy organizowali odsłuchy. Wiem tylko, że było to urządzenie specjalnie składane pod kątem audio a nie typowy seryjny komputer. Zakładam, że skoro tak było, to autor tego urządzenia zainstalował najlepsze w danym momencie oprogramowanie oraz elementy. Ja jestem praktykiem, oceniam to co słyszę a nie to co jest w środku. Natomiast na pewno masz rację pisząc, że źródłem problemów nie jest DAC a właśnie komputer. Sęk tkwi w tym, że ja pomimo szczerych chęci nie usłyszałem jeszcze dobrze brzmiącego komputera. Powiem tak, raz w życiu słyszałem w miarę przyzwoity dźwięk i to było akurat nie z wolnostojącego komputera a z laptopa. To było na Audio Show bodajże 2012, w pokoju w którym grały kolumny Zingali (bardzo dobre zresztą). Przy czym z tego co mówił mi prowadzący prezentację, była tam konieczna cała masa zabiegów optymalizujących pracę tej konfiguracji.

 

A pamiętasz tomkly spotkanie u Marka ?

 

Co zagrało najlepiej jako transport ?

 

Piotr, lepiej zadać pytanie które źródło zagrało najlepiej jako całość;-) A to co było wtedy nie ma porównania do obecnego stanu rzeczy. Oboje z Markiem mamy źródła z Tent Labs, w stosunku do tamtego brzmienia to jest przełom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Piotr, lepiej zadać pytanie które źródło zagrało najlepiej jako całość;-)

 

Ale rozmawiamy o transportach a nie o zintegrowanym CD !

Wierzę, że nawet modyfikowany PC nie ma szans high-endowym transportem CD. Ale pozostaje kwestia stosunku jakość/cena. A tej konkurencji PC wygrywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to, że dobry PC może zastąpić źródło - nawet w high-endzie.

Czego dowodem są konfiguracje sebna-y i Elberoth-a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to, że dobry PC może zastąpić źródło - nawet w high-endzie.

Czego dowodem są konfiguracje sebna-y i Elberoth-a.

 

Kto to sprawdził :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.