Skocz do zawartości
IGNORED

Czy DAC dużo wnosi?


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bawię się w kabelki.

Mam głośnikowe anticable.

IC najwyższe modele Audionovy.

 

Mam nawet sieciówki: Neel i Audionova.

 

Chyba wystarczy.

 

Znakomicie ! Warunek - DAC musi być nowoczesny, oparty na dobrej kości.

 

Masz problem.

 

Nie moja sprawa gdzie.

 

Mógłbym Ci doradzić zmianę hobby

 

Ale życzę miłego dnia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dobrych kabli nie ma grania - nawet SONY mi to uświadonił.

 

Piopio, zmienisz kable, będzie lepiej, zaczniesz słyszeć, że wszystko ma znaczenie...

 

Powodzenia, jeszcze sporo przed tobą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Masz problem. Nie moja sprawa gdzie. Mógłbym Ci doradzić zmianę hobby

 

No tak, "zły" kabelek i już cały system jest na śmietnik ;-)

Litości ! Kable mają marginalny wpływ na brzmienie systemu ...

 

Wielu kolegów słuchało mojego systemu i żaden nie miał wątpliwości co do jakości brzmienia ;-) A Ty nawet go nie słuchałeś a wiesz, że mam problem ;-)

Gratuluję tupetu !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to że od kabli zaczyna się dobre granie

opcje mogą być dwie albo system wcale nie jest rozdzielczy i jesli nie slychac na nim kabli to pewnie z dacami tez moze byc problem

opcja druga moze byc taka ze piopio po prostu niedoslyszy i jesli nie slyszy kabli to co gorsze moze nie slyszec tez dacow :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
opcja druga moze byc taka ze piopio po prostu niedoslyszy i jesli nie slyszy kabli to co gorsze moze nie slyszec tez dacow :)

 

Mam profesjonalnych testerów ;-) Nie polegam tylko na własnym słuchu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami to nie do mnie akurat.

Ale stwierdzenia o marginalnym wpływie sekcji analogowej to kuriozum.

Ty byłeś na tyle bezczelny żeby doradzać mi zmianę hobby.

Przyhamuj ekspercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie swojego a dodam początkowo grałem na komp + kabel jackowy i odtwarzacz DVD do wzmaka chinchami, zauwazylem znacza roznice w pracy na DACach.

 

Sprawdziłem w mojej domowej konfiguracji: Arcam rDAC, Musical fidelity M1DAC i V-DAC, Audiolab Q-DAC i Cambridge Audio DACMagic 100.

Kazdy z nich wniósł znaczną poprawe do barwy dzwieku. Każdy jednak grał innym dzwiekiem. Co jest zatem odpowiedzia twierdzącą czy DAC coś (dużo) wnosi: TAK.

 

Jednak ile wniesie zależy od wyboru. Pozniej po zakupie sprawdzałem jeszcze tego DAC'a od Denona ale też mnie nie urzekł. Drozszych już nie sprawdzałem. W tych cenach trzeba wybrac tego który dla Ciebie wniesie to czego oczekujesz. Czystosci, Neutralnosci, Dynamiki, Sterylnosci itp.

 

Uwazam ze jest tego duzo teraz na ryku wtornym warto zainwestować.

 

7/10 osob nie slyszy kabli moze nie sa profesjonalni ;)

nie wiem o czym jest wczęsniejsza rozmowa o kablach ale może to odpuśmy. Kolega pyta o DACi, Swoją droga liczbe 7 zmienił bym na 9. A 1 uznał bym za błąd matematyczny :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie piszę konkretnie o kablach tylko o mozliwosciach słuchowych

jedni slyszą bezpieczniki inni nie rozrozniaja wzmacniaczy - audio to hobby nie dla kazdego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Znakomicie ! Warunek - DAC musi być nowoczesny, oparty na dobrej kości.

 

A wiesz że te Twoje "nowoczesne" kości to tylko na papierze są lepsze np od PCM-63? Może nawet i na papierze nie są - w wielu przypadkach. Współczesna "nowoczesność" jest względna. Dlatego właśnie Audio Note wciąż produkuje znakomicie grające 18-bitowe urządzenia które spokojnie radzą sobie z "nowoczesnymi" klockami opartymi na tanich delta-sigma (1-bit bez względu na rozdzielczość). Tak naprawdę chodzi o cenę - nic więcej. Te Twoje 'nowoczesne" kości można kupić w detalu po kilka USD za sztukę a co dopiero w hurcie. Wydaje mi się że gdzieś w tym Twoim pędzie do nowoczesności straciłeś prawdziwy ogląd rzeczywistości.

Aplikacja (o której pisał muda44) w znaczący sposób decyduje o brzmieniu zastosowanego przetwornika. Jest zdecydowanie najważniejszym ogniwem odpowiadającym za dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma ktoś ochotę wpaść do mnie i przekonać się osobiście o czym mówię to serdecznie zapraszam. Najlepiej ze swoim DAC pod pachą.

Mieszkam w Katowicach.

 

Jestem konkretnym audiofilem z konkretnymi doświadczeniami. Opowiadam o tym czego doświadczyłem a nie jakieś bajki.

Choć nowe idee mogą przypominać bajki ;-)

 

Aplikacja (o której pisał muda44) w znaczący sposób decyduje o brzmieniu zastosowanego przetwornika. Jest zdecydowanie najważniejszym ogniwem odpowiadającym za dźwięk.

 

Pozwolisz, że sparafrazuję:

 

Transport w znaczący sposób decyduje o brzmieniu przetwornika. Jest zdecydowanie najważniejszym ogniwem odpowiadającym za dźwięk.

 

Pod pojęciem NOWOCZESNY chodzi mi głownie o aplikację wejść. Nowoczesne DAC mają to zrobione znacząco lepiej niż wcześniejsze konstrukcje. Nowe kości odpowiadające za to są lepsze niż ich poprzedniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś Piopio ograniczyć się do argumentacji, że PC z kartą PPA itp. oraz zasilaczem są pewnym krokiem w kierunku poprawy sygnału, a dodatkowo pomagasz ludziom w instalacji Daphile. Po co dyskutujesz o DAC oraz wysokiej klasy transportach które grają lepiej niż PC. Nawet jeśli karta daje daczkom trochę więcej poweru... Dostajesz po dupie od kolegów, a nie ma to związku najmniejszego z PPA...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma ktoś ochotę wpaść do mnie i przekonać się osobiście o czym mówię to serdecznie zapraszam. Najlepiej ze swoim DAC pod pachą.

Mieszkam w Katowicach.

 

Jestem konkretnym audiofilem z konkretnymi doświadczeniami. Opowiadam o tym czego doświadczyłem a nie jakieś bajki.

Choć nowe idee mogą przypominać bajki ;-)

 

 

 

Pozwolisz, że sparafrazuję:

 

Transport w znaczący sposób decyduje o brzmieniu przetwornika. Jest zdecydowanie najważniejszym ogniwem odpowiadającym za dźwięk.

 

Pod pojęciem NOWOCZESNY chodzi mi głownie o aplikację wejść. Nowoczesne DAC mają to zrobione znacząco lepiej niż wcześniejsze konstrukcje. Nowe kości odpowiadające za to są lepsze niż ich poprzedniki.

 

Panowie - ja mysle ze pomysl odsluchu wspolnego jest doskonaly - pod warunkiem, ze kazdy przyniesie zaswiadczenie od laryngologa i informacje z testow w zakresie: odrozniania czestotliwosci, zakresie slyszenia dolnych i wysokich czestotliwosci. Wtedy mozemy porownac wszystkie wyniki i taki test bedzie kompletny!! :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio, każdy element toru ma takie samo znaczenie. A system gra tak, jak jego najsłabsze ogniwo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio, każdy element toru ma takie samo znaczenie. A system gra tak, jak jego najsłabsze ogniwo...

 

Z pierwszym twierdzeniem się nie zgadzam. Z drugim tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo się chłopy jeszcze musicie pouczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby system złożony z MF kW500 + Magnepany MG 1.7 był mało rozdzielczy ... ;-)

 

Miałem napisać abyś zmienił lampy ale widzę, że oferują niezły upgrade :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę żeby system złożony z MF kW500 + Magnepany MG 1.7 był mało rozdzielczy ... ;-) Owszem przestrzeń buduje inaczej niż inne kolumny skrzynkowe dlatego u mnie wszystkie DAC brzmią tak samo.

 

Może tu jest przyczyna Twoich swoistych doświadczeń. Może masz specyficzny system?

Nie można tak generalizować i formułować tak kategorycznych twierdzeń.

Mam przetwornik który z każdym transportem gra tak samo, tak samo dobrze.

Czy prawdziwe będzie twierdzenie, że wszystkie transporty grają tak samo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Może tu jest przyczyna Twoich swoistych doświadczeń. Może masz specyficzny system?

 

Testowałem też w innych systemach. Wniosek ten sam: nowoczesne przetworniki z dobrym transportem brzmią podobnie. Zaskakująco podobnie. Kropka.

To jakość transportu w dużej mierze odpowiada za brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.