Skocz do zawartości
IGNORED

Chyba będą jakieś wybory, bo pielęgniarki się obudziły...


Shrek777

Rekomendowane odpowiedzi

W Anglii krew na badania pobiera pielęgniarka.

 

A to nie wiem... w IRL w szpitalu lekarza do tego się woła. Tak samo w przychodni - pielęgniara tego nie robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to nie wiem... w IRL w szpitalu lekarza do tego się woła. Tak samo w przychodni - pielęgniara tego nie robi.

W szpitalu jeszcze na szczęście nie leżałem, ale krew do badań miałem pobieraną i w przychodni, i w aptece (tak, to nie pomyłka) przez pielęgniarki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szpitalu jeszcze na szczęście nie leżałem, ale krew do badań miałem pobieraną i w przychodni, i w aptece (tak, to nie pomyłka) przez pielęgniarki.

Jasne ze przez pielegniarki. Tak jest na calym swiecie. To w IRL gdy sie dobrowolnie krew oddaje to lekarze tam siedza????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackk pytasz pielęgniarza z domu opieki gdzie siedzą lekarze ???

 

Wow...

 

P.S. Bo jeśli wierzysz iż nasz irlandzki "kanapowy bojownik" jest lekarzem to ja mam most Poniatowskiego tanio do sprzedania. Oj święta naiwności....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Anglii krew na badania pobiera pielęgniarka.

W Niemczech w przychodni w małej miejscowości też lekarz mi pobierał krew, ale to chyba nie była reguła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze przez pielegniarki. Tak jest na calym swiecie. To w IRL gdy sie dobrowolnie krew oddaje to lekarze tam siedza????

Doktorek siedzi.

I gdy przyjdzie Hindus, Arab lub inny "niełajt" - psem jamnikiem ich szczuje:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znane mi pielęgniarki w IRL nie idą do pracy za mniej niż 20€ za godzinę. Policzmy: to jest 3200€ licząc pracę tylko 40 godzin w tygodniu. Nocki płatne +50%, Soboty i niedziele: + 100%.

W realu wychodz jakieś 4000€ brutto miesięcznie. Znam takie co śmigają do UK na nagłe zastępstwa - to jest wyższa szkoła jazdy ale niektóre znane mi piguły wyciągają do 8000€ brutto miesięcznie (minus koszty lotów) bo w UK stawki na Emergency Locum są bardzo wysokie.

Bo pielęgniarka to jest PANI w cywilizowanym kraju! Wysoko opłacany fachowiec!

Więc zamiast robić z siebie żebraka i idiotę pod rządowymi budynkami (oni i tak mają to w d***- pośmieją się z debilek, wszak kto pracuje za mniej niż 6000 ten albo idiota albo złodziej i pójdą wp***ć ośmiorniczki) należy NATYCHMIAST spakować walizkę i zamówić bilet tanich linii.

I wtedy niech te rządowe sqsyny idą do szpitali ludziom d*** podcierać!

Tak się zastanawiam. Skoro u ciebie tak wspaniale , zarabiasz miliony euro, nie robisz nic, nawet trawę macie fajniejszą, czyli ułożyłeś sobie genialnie życie, a mimo to od lat wylewasz żale na wszystko i wszystkich to ty jesteś po prostu chorobliwym frustratem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech w przychodni w małej miejscowości też lekarz mi pobierał krew, ale to chyba nie była reguła.

 

A to w DE sa przychodnie?

Ja sie spotkalem tylko z gabinetami lekarskimi, a krwi do tej pory lekarz nie pobieral mi nigdy.

Wydaje mnie sie, ze gdyby jeszcze peronel lekarski zajmowal sie pobieraniem krwi to niewiele czasu pozostalo by na porady, konsultacje i leczenie ale moge sie mylic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na pisanie pierdół na forum...

 

 

Mało casu, kruca bomba; mało casu...

 

 

Dlatego twierdzę, że Likorz Doktorkiem zwany - nie jest specjalnie rozchwytywanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w DE sa przychodnie?

To wyglądało jak klasyczna przychodnia. Lekarz w gabinecie (w cywilnym ubraniu) pobrał mi krew, którą zpakował do papierowej koperty, zaadresował i odłożył do koszyka z podobnymi kopertami. Oglądał też moje zęby. Oczywiście przeprowadził też badani ogólne. W podziemnej części tej instytucji wykonano mi przświetlenie rtg. Wszystko w jednym miejscu. To było w czsie mojego pobytu na kontrakcie gdzie byłem wyzyskiwany ;-). Na południu Niemiec. Pierwsza połowa lat 90 ubiegłego wieku. Wyniki były OK :-) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam. Skoro u ciebie tak wspaniale , zarabiasz miliony euro, nie robisz nic, nawet trawę macie fajniejszą, czyli ułożyłeś sobie genialnie życie, a mimo to od lat wylewasz żale na wszystko i wszystkich to ty jesteś po prostu chorobliwym frustratem?

Wiesz to jest tak jak ktos opowiada ile sie zarabia..... (zawyzajac bo nadgodziny czy praca w swieta to jest zazwyczaj 'ekstra' i wiele osob tego nie lubi. Praca w nocy to tez srednia przyjemnosc dla wiekszosci). Koszty zycia czy to w GB czy Irlandii tez sa wysokie (o takim Londynie to nie wspomne). Takze te zarobki to naprawde nic specjalnego szczegolnie jak ktos jest sam czy np zaczyna kariere. U mnie w Can pielegniarki zarabiaja o wiele wiecej i jest to dobry zawod ale to tez w dalszym ciagu klasa srednia (nie wiecej). Co innego jak dwie osoby zarabiaja (chlop zazwycaj lepiej) to juz nie ma co narzekac. Fakt faktem ze porownujac do Polski to jest przepasc niestety. Takze pod wzgledem prestizu zawodu. Ale zaznaczam tez ze zawod nielatwy i do tego trzeba miec powolanie (cos moge na ten temat powiedziec). Pamietajmy: hipoteka (dom i to jest co najmniej kilkaset tys), samochod i inne pierdoly kosztuja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajmy: hipoteka (dom i to jest co najmniej kilkaset tys), samochod i inne pierdoly kosztuja

Przecietna pielęgniarka ma własny dom, samochód i różne pierdoły. I dlatego strajkuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Przecietna pielęgniarka ma własny dom, samochód i różne pierdoły. I dlatego strajkuje?

 

Przeciętna pielęgniarka strajkuje dlatego, iż przeciętny lekarz zarabia niemal tyle samo w ciągu jednego 24 godzinnego dyżuru, co ona w ciągu całego miesiąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo w Polsce jest taka tradycja iż każda grupa zawodowa która ma związek, lub inna organizację której szefostwo ma IQ przynajmniej na poziomie człekokształtnych wie iż trzeba strajkować przed wyborami, bo wszyscy wtedy coś obiecują i nawet jak po wyborach dostaną 20% z obietnic to jednak dostaną...

 

Taki to kraj..... Jak nie weźmiesz rządu za mordę - nic nie dostaniesz...(wulgarność zamierzona ;p )

 

A co do pielęgniarek, napisałem to delikatnie podając przykład oferty norweskiej, ale napiszę brutalnie:

 

90% to panie z wiedzą i umiejętnościami rejestratorki, taką pielęgniarką mogłaby być dziewczyna po 6 klasach podstawówki. 6 klas to nawet za dużo na wyciąganie kart pacjentów i układanie na kupki do poszczególnych lekarzy. Gimnazjum jest już zbędne.

 

Prawdziwych pielęgniarek, posiadających wiedzę i umiejętności, zakres obowiązków i odpowiedzialność jest max 5% populacji polskich pielęgniarek.

 

Sorry to dlaczego jako podatnik mam wywalić 1500 zł babie (bo pielęgniarką jej nie nazwę) która w rejestracji papiery przewraca ????

Czasy czy się stoi, czy się leży to kasa się należy są czasami minionymi chyba ???

Pomijam iż część szpitali to s spółki prawa handlowego, oraz mamy cały czas rosnący sektor medycyny prywatnej.

 

Zresztą - tamtejsze pielęgniarki (z sektora prywatnego - nie strajkują) primo pracują tam te z tych 5%, sekundo przekłada to się na ich wynagrodzenia.

 

A o jakości usług pielęgniarek to nawet nie chcę pisać - każdy to przerabiał, jak nie sam to w rodzinie - także wiedzę każdy ma swoją.

 

P.S. A teksty iż pielęgniarka z 20-letnim stażem ma na rękę 2 tys. złotych - ostatnio zasłyszane w tv, a głoszone przez szychę ze związku tych pań to mają się tak do rzeczywistości, a papieski certyfikat o niepokalanej uczciwości polskiej klasy politycznej... (sic!!!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadki też.

I kolejny raz się przepoczwarzyły...

 

Przeciętna pielęgniarka strajkuje dlatego, iż przeciętny lekarz zarabia niemal tyle samo w ciągu jednego 24 godzinnego dyżuru, co ona w ciągu całego miesiąca.

Idąc do szkoły dla pielęgniarek i podpisując umowę o pracę - wiedzialy o tym.

 

Kto im bronił studiować medycynę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, jak jeden z drugim trafi pod skalpel, to życzę powodzenia, gdy jakaś baba po gimnazjum będzie postawiona na miejscu pielęgniarki anestezjologicznej. Która to (pielęgniarka anestezjologiczna, nie salowa) w szpitalu powiatowym podstawowej pensji dostaje... niecałe 2 000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, jak jeden z drugim trafi pod skalpel, to życzę powodzenia, gdy jakaś baba po gimnazjum będzie postawiona na miejscu pielęgniarki anestezjologicznej.

Ależ ja jestem za płaceniem za profesjonalizm. Całe życie pracuje w zachodnich firmach - w Polsce też i "naumiano" mnie od pierwszej pracy iż płaci się za umiejętności.

Tym 5% pielęgniarek specjalistek ja te 1500 zł bym z przyjemnością dał. Ale pozostałe 95% wylał na mordę, albo pozbawił prawa do tytułu pielęgniarki. Za to im płacić jako specjalistkom, skoro nie wykonują ani pracy specjalistki, ani nie mają umiejętności, ani wiedzy specjalistki - za ploteczki i kawuś ???

 

Ale panie pielęgniarki chcą po 1500 zł dla wszystkich - jak leci.......

 

podstawowej pensji dostaje... niecałe 2 000 zł

Nie pracowałem w Polsce nigdy - w sensie, firmy, budżetówka, itd. Ale wiem iż 2000 zł podstawy z wszelkimi dodatkami może dać i 5000 zł do reki.

To często zagranie jak chce się pokazać bidę jakiejś grupy zawodowej: powiedzenie iż zarobki to xxx i podajemy cała podstawę netto. To taka uwaga na boku - bez urazy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie sprawdziłem staff w mojej lokalnej przychodni.

 

6 lekarzy różnych specjalności.

6 pielęgniarek (w tym dwie ogólne, dwie środowiskowe i dwie wizytujące).

2 pobierające krew - to nie są pielęgniarki.

Kilka pań w recepcji, które też nie są pielęgniarkami.

 

No i rzecz chyba dość ważna, lekarz przyjmuje sam, bez asysty pielęgniarki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tak naprawdę z tych 8 pań, ze 2 zasługują na tytuł pielęgniarki, albo i nie... ;P

zakres obowiązków pozostałych 6 to kwestia miesięcznego kursu...

 

To jest chyba przekleństwo tego zawodu, iż do jednego wora wrzuca siu wszystko powyżej salowej i wszystko poniżej lekarza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety.

 

dobra pielegniarka jest tak samo dobra jak dobry lekarz i na to pracuje 10 lat.

 

I TYLE jest warta.

 

I arlukowicz dawno mial to zmienic tak samo jak tomczykiewicz w gornictwie.

 

a my nadal jedziemy po rowno bo slidarnosc tak chce.

 

I slusznie nowy minister powiedzial ze za strajk na pysk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
czyli tak naprawdę z tych 8 pań, ze 2 zasługują na tytuł pielęgniarki, albo i nie... ;P

zakres obowiązków pozostałych 6 to kwestia miesięcznego kursu...

 

No ale to w Anglii jest :)

W Polsce doszłoby 6 pielęgniarek do gabinetów i jako recepcjonistki też zatrudnionoby pielęgniarki.

 

Nie mowie, że NHS nie rozpieprza kasy, ale i tak jest jakoś sensowniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...Nie pracowałem w Polsce nigdy - w sensie, firmy, budżetówka, itd. Ale wiem iż 2000 zł podstawy z wszelkimi dodatkami może dać i 5000 zł do reki.

To często zagranie jak chce się pokazać bidę jakiejś grupy zawodowej: powiedzenie iż zarobki to xxx i podajemy cała podstawę netto. To taka uwaga na boku - bez urazy...

Bez urazy - dlatego, że z 1800 robi się 5000 w innych działach budżetówki, lepiej ustosunkowanych. W tym konkretnym przypadku, znanym mi z pierwszej ręki jest 2200 gdy się stoi na rzęsach, na dodatkowych dyżurach. A przypominam, mówimy o pielęgniarce anestezjologicznej na urazówce. Jak ktoś nie wie czym to "pachnie" w pracy, niech se pogoogla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy - dlatego, że z 1800 robi się 5000 w innych działach budżetówki, lepiej ustosunkowanych. W tym konkretnym przypadku, znanym mi z pierwszej ręki jest 2200 gdy się stoi na rzęsach, na dodatkowych dyżurach. A przypominam, mówimy o pielęgniarce anestezjologicznej na urazówce. Jak ktoś nie wie czym to "pachnie" w pracy, niech se pogoogla.

Wygooglałem, że w Anglii anestezjolog radzi sobie bez niej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy - dlatego, że z 1800 robi się 5000 w innych działach budżetówki, lepiej ustosunkowanych. W tym konkretnym przypadku, znanym mi z pierwszej ręki jest 2200 gdy się stoi na rzęsach, na dodatkowych dyżurach.

 

Bez urazy, po raz drugi - ;P ale będę sceptyczny na te 2200, a wysługa lat (studia jak pamiętam też się wlicza), a dodatki....

Ale w jednym się z Tobą zgadzam iż ta pani o której piszesz powinna zarabiać lepiej.

Tylko żeby ona zarabiała lepiej to cała armia polaków musi zarabiać lepiej żeby więcej kasy było w systemie, żeby było z czego jej płacić...

I tak mamy paragraf 22

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.