Skocz do zawartości
IGNORED

Jak uniezależnić się od pc? kupić strumieniowca, czy transport?


insaimz

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm to pozostaje jeszcze tylko Aurali Aries Mini a jak będzie słabo to spokój z wymiana kolejny rok ze squezeboxem i trochę PLN zostanie w kieszeni ewentualnie zasilanie damy lepsze do squezeboxa.

Cierpliwie czekam na cos dobrego i dopracowanego z cena nie z kosmosu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem przez kilka dni będąc w DE. Podłączone to było do monitorów Peachtree Audio.

Napisze tylko jedno - "nie, dziękuję".

Dźwięk na poziomie zestawu typu "tower" za okolice 2000 złotych. Typowo cyfrowe brzmienie, robiące dużo wow swoim narzucaniem ostrej prezentacji góry, szybkiej, bardzo krótko brzmiącej stopy. Wokla jest , jak najbardziej! Na poziomie grajka za 600 złotych.

 

Życzę udanych odsłuchów, czekam na podzielenie się własnymi spostrzeżeniami. No i jak znam życie, po testach poleci zapewne gdzieś na Allegro. Chyba, ze lubujesz się w zbieraniu elektrozłomu.

 

Pozdrawiam.

 

To chyba słuchaliśmy dwóch różnych urządzeń. R+ porównywałem bezpośrednio z Linnem Snekay DS. Linn kosztuje 6 tys, a R+ wtedy kosztował coś około 2,8 tys (wersja bez wzmacniacza). Rożnica była znikoma na korzyść Linna. R+ ma świetny bas, sprężysty, ładnie i długo wybrzmiewający, zero natarczywej góry i poukładane wokale. Oczywiście wszystko zależy też od sprzętu towarzyszącego oraz jakości nagrań, ale ferowanie opinii jak powyżej nie odzwierciedla rzeczywistości - tym bardziej na wspomnianych głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dźwięk na poziomie zestawu typu "tower" za okolice 2000 złotych. Typowo cyfrowe brzmienie, robiące dużo wow swoim narzucaniem ostrej prezentacji góry, szybkiej, bardzo krótko brzmiącej stopy. Wokla jest , jak najbardziej! Na poziomie grajka za 600 złotych.

 

A może to tak kolumny wpłynęły na brzmienie ?

 

Ja słucham Roomplayera+ z AE Aegis i nie brzmi to jak grajek za 600 zł ... Mam do porównania zestaw Onkyo za 1200 zł (zestaw z marketu) i różnica w brzmieniu jest naprawdę spora.

Góra w przypadku wzmacniaczy cyfrowych nie jest nigdy ostra ... ;-) Wręcz stonowana. A bas zawsze robi wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auralic nie radzi sobie z oprogramowaniem, streamer ze złym softem to jak zacinające się cd:)

 

 

Tutaj racja. Jako dalej będzie problem z jakością streamerow sieciowych oraz oprogramowaniem (Qrde większość tidal nie odtwarza a to już dyskwalifikacja) to będę zmuszony kupić linna chociaż wolałbym nie ze względu na za bardzo podbita cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj racja. Jako dalej będzie problem z jakością streamerow sieciowych oraz oprogramowaniem (Qrde większość tidal nie odtwarza a to już dyskwalifikacja) to będę zmuszony kupić linna chociaż wolałbym nie ze względu na za bardzo podbita cenę.

Nie wiem czy wiesz ale juz Deezer ktory nota bene ma znacznie wieksza biblioteke od Tidala tez steramuje w jakosci flac a takze Quobuz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz:), ....., ale żaden z nich nie jest dostępny w Polsce, oprócz Tidal oczywiście, chodzi mi o jakość cd. Quobuza chyba nigdy nie będzie , Deezer elite ma być, ale nie wiadomo kiedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to tak kolumny wpłynęły na brzmienie ?

 

Ja słucham Roomplayera+ z AE Aegis i nie brzmi to jak grajek za 600 zł ... Mam do porównania zestaw Onkyo za 1200 zł (zestaw z marketu) i różnica w brzmieniu jest naprawdę spora.

Góra w przypadku wzmacniaczy cyfrowych nie jest nigdy ostra ... ;-) Wręcz stonowana. A bas zawsze robi wrażenie.

 

Panowie pisze to, co słyszałem. Być może brzmienie ostateczne o jakim piszę wnosiły monitory PA.

Dla mnie jednak te brzmienie nie było do zaakceptowania. Natomiast ostatnio w łapki swoje dostałem Music Center Elipson i do tego KEF R300. No i to zagrało bardzo ładnie. Coś na wzór tego o czym Kolega Piopio pisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem czy wiesz ale juz Deezer ktory nota bene ma znacznie wieksza biblioteke od Tidala tez steramuje w jakosci flac a takze Quobuz :)

 

 

To dobrze ale problem pozostaje gdyż większość streamerow nie odtwarza deezera a po drugie nie słyszałem o jakości cd z deezera chyba nie u nas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

To dobrze ale problem pozostaje gdyż większość streamerow nie odtwarza deezera a po drugie nie słyszałem o jakości cd z deezera chyba nie u nas.

Chyba to opcja tylko dla uzytkownikow Sonosa niestety ale Quoboz na pewno dla wszystkich w tej samej cenie co Tidal. Placac za rok z gory jest delikatna znizka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde? To jakis zart chyba... O co im chodzi?

Nie wiem, jak im śmierdzą moje pieniądze to niech spadają na dżewo, podobnie było/jest z niemieckim serwisem muzyki hd highresaudio, też się na nich wypiąłem i kupuję w hdtracks. Śmieszne jest później święte oburzenie na amerykanizację:), serwisy z USA potrafią oferować usługi w PL, a te z UE nie, zabawne to jest, ogólnie UE to skansen w odniesieniu do reszty świata. Co by nie robić za długiej dygresji i nie mieszać ludkom w głowach w Pl działa tylko TIDL!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą czy to legalne nie udostępniać usług dla krajów - członków UE skoro firma jest z UE ?

Niech sie pozniej nie dziwia ze torrenty sa u nas tak popularne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się na nich wypiąłem i kupuję w hdtracks

Tylko jeśli to robisz z Polski, to nie jest przypadkiem tak, że robisz to nielegalnie? Oczywiście pieniążki od ciebie przyjmą, a ściągnięcie umożliwią przymykając oczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli to robisz z Polski, to nie jest przypadkiem tak, że robisz to nielegalnie? Oczywiście pieniążki od ciebie przyjmą, a ściągnięcie umożliwią przymykając oczy.

Wiesz, logikę zgłębiałem na wysokim poziomie, ale jednak nielegalne kupienie za pieniądze bezpośrednio od właściciela na jego warunkach przekracza granice mojej wyobraźni:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz logikę zgłębiałem na wysokim poziomie, ale jednak nielegalne kupienie za pieniądze bezpośrednio od właściciela na jego warunkach przekracza granice mojej wyobraźni:):)

Pytanie, czy aby na pewno na warunkach sprzedającego (myślisz, że hdtrack jest właścicielem tego co sprzedaje?). Czy jesteś pewien, że hdtrack nie zastrzega sobie, że zakupu możesz dokonać tylko z terytorium US? Jeśli sobie zastrzega, a ty kupujesz z Polski, to co twoja wysokopoziomowa logika tobie podpowiada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hdtracks ma moje dane bilingowe i tam jak byk jest Poland, nie chce mi się tego rozkminiać. Załóż może temat na ten temat, dlaczego ludzie kupują jak nie kupują, i dla czego nie są właścicielami tego co kupili, dlaczego mogli to kupić w PL jak nie mogli etc, etc. Proponuję zacząć od wielkiego wybuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony HDtracks

Q: I live in a country outside of the United States. Are there territory restrictions?

A: Due to agreements with our member labels, there are certain restrictions on which territories we are allowed to sell certain content to. However, every day we are adding more territories to our agreements, so if you are able to see and order our content, then you may download it!

back to top

z mojej strony też bez odbioru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

miał ktoś może doczynienia z tym urządzeniem i jest w stanie napisać cokolwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze budrzetowo jakis popcorn?? a-410 np. + dobry dac.

 

Z mojego skromnego doświadczenia wynika że przy źródle cyfrowym liczy się funkcjonalność + aplikacja + jak najlepsze zasilanie. Oczywiście gramy z najlepszego źródła urządzenia.

Może napiszę co testowałem:

-Yba passion pre550 + yba a650 +dynaudio contur s3.4le (zaznaczam że nie wygrzane nówki)

 

Jako źródło:

-Yba heritage mp100 aes ebu wireworld Gold Starlight 7

-Oppo 105d coax (chyba) audiomica laboratory taki czerwony

-auralic aries aes ebu wireworld Gold Starlight 7

-auralic aries usb wireworld Ultraviolet 7

-auralic aries usb wiereworld Platinum Starlight 7

 

Odsłuchy (po godzinnym rozgrzewaniu sprzętu + nie będę zaznaczał ile razy było przełączane między kablami i rozwiązaniami bo wyszło by potwornie dużo pisania..):

1.auralic aes ebu

2. auralic usb filet

3.auralic usb platinum

Wyraźnie wygrało usb + jeszcze bardziej wyraźnie wygrał lepszy kabel usb (niż usb vs aes ebu)

 

4. mp100 aes ebu

różnice na poziomie doszukiwania się i czy to słychać czy tylko mi się wydaje (vs aries usb platinum)

 

5.oppo 105d coax

różnice na poziomie doszukiwania się i czy to słychać czy tylko mi się wydaje (vs mp100)

 

źródłem było synology flac po dlna (+ przy auralicu tidal vs dlna, nie stwierdzono różnic)

 

Wniski:

I. Cieszy brak różnic między dlna a tidal (2 osoby- sprzedawcy podobno słyszeli, ale przyznali że jest to jest na poziomie doszukiwania się i autosugestii)

II. Zdziwienie że nie słychać różnic między różnymi transportami na różnych połączenia i kablach

III. Największe zdziwienie (biorąc pod uwagę II) że słychać miażdżącą różnicę między kablami usb

(zmieniliśmy kabel tylko 4 razy bo różnica była spektakularna)

IV. Drogą dedukcji: przy transporcie cyfrowym liczy się zasilanie, funkcjonalność i aplikacja

 

Mam nadzieję że swoim skromnym doświadczeniem komuś pomogę i wskażę drogę do własnych odsłuchów. Jednoznacznie będę rozgłaszał, że należy testować samemu na własnym sprzęcie i do teraz nie dociera do mnie to usłyszałem (zwłaszcza usb).

 

P.S. Kable zsilające to były podstawowe wireworldy (niebieskie), a głośnikowe podstawowe siltechy classic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego skromnego doświadczenia wynika że przy źródle cyfrowym liczy się funkcjonalność + aplikacja + jak najlepsze zasilanie. Oczywiście gramy z najlepszego źródła urządzenia.

Może napiszę co testowałem:

-Yba passion pre550 + yba a650 +dynaudio contur s3.4le (zaznaczam że nie wygrzane nówki)

 

Jako źródło:

-Yba heritage mp100 aes ebu wireworld Gold Starlight 7

-Oppo 105d coax (chyba) audiomica laboratory taki czerwony

-auralic aries aes ebu wireworld Gold Starlight 7

-auralic aries usb wireworld Ultraviolet 7

-auralic aries usb wiereworld Platinum Starlight 7

 

Odsłuchy (po godzinnym rozgrzewaniu sprzętu + nie będę zaznaczał ile razy było przełączane między kablami i rozwiązaniami bo wyszło by potwornie dużo pisania..):

1.auralic aes ebu

2. auralic usb filet

3.auralic usb platinum

Wyraźnie wygrało usb + jeszcze bardziej wyraźnie wygrał lepszy kabel usb (niż usb vs aes ebu)

 

4. mp100 aes ebu

różnice na poziomie doszukiwania się i czy to słychać czy tylko mi się wydaje (vs aries usb platinum)

 

5.oppo 105d coax

różnice na poziomie doszukiwania się i czy to słychać czy tylko mi się wydaje (vs mp100)

 

źródłem było synology flac po dlna (+ przy auralicu tidal vs dlna, nie stwierdzono różnic)

 

Wniski:

I. Cieszy brak różnic między dlna a tidal (2 osoby- sprzedawcy podobno słyszeli, ale przyznali że jest to jest na poziomie doszukiwania się i autosugestii)

II. Zdziwienie że nie słychać różnic między różnymi transportami na różnych połączenia i kablach

III. Największe zdziwienie (biorąc pod uwagę II) że słychać miażdżącą różnicę między kablami usb

(zmieniliśmy kabel tylko 4 razy bo różnica była spektakularna)

IV. Drogą dedukcji: przy transporcie cyfrowym liczy się zasilanie, funkcjonalność i aplikacja

 

Mam nadzieję że swoim skromnym doświadczeniem komuś pomogę i wskażę drogę do własnych odsłuchów. Jednoznacznie będę rozgłaszał, że należy testować samemu na własnym sprzęcie i do teraz nie dociera do mnie to usłyszałem (zwłaszcza usb).

 

P.S. Kable zsilające to były podstawowe wireworldy (niebieskie), a głośnikowe podstawowe siltechy classic.

Super test - szkoda ze nie udalo sie tego porownac z jakims napedem CD ze sredniej polki. Jestem ciekaw jaka bylaby roznica.

A jeszcze bardziej mnie ciekawi jak Raspberry Pi jako streamer by sie spisal w porownaniu z takimi gwiazdami :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super test - szkoda ze nie udalo sie tego porownac z jakims napedem CD ze sredniej polki. Jestem ciekaw jaka bylaby roznica.

A jeszcze bardziej mnie ciekawi jak Raspberry Pi jako streamer by sie spisal w porownaniu z takimi gwiazdami :)

 

Po tym teście sam zacząłem myśleć o Raspberry Pi, byle do niego jakiś porządny wzmacniacz liniowy trzasnąć + może jakiś usb regen (teraz czysto teoretyzuję, bo nie wiem czy to ustrojstwo jest coś warte...).

 

Myślałem przez moment o trasporcie cd passion, nawet coś tam przesłuchiwałem z cd, ale nie znane mi utwory z płyt demo, więc nie będę się wypowiadał.

Zgaduje że przy dobrym transporcie cd może być nawet lepiej niż słyszałem (yba sugeruje chyba i2s), ale jako że jestem leniem to cd jednak odpada i idę w kierunku dlna + tidal( lub odpowiednik gdy bedzie w Polsce dostępny).

Podkreślę jeszcze raz że teraz zgaduję i wróżę, ale chętnie po wygrzaniu sprzętu i zakupie kabli i mocnym osłuchaniu, chętnie skonfrontowałbym moją drogę z tradycją (porządnym cd, o winylu nie wspomnę).

 

P.S. Wszystko co do tej pory przesłuchiwałem konfrontuję ze słuchawkami denon ah-d7000 ze źródła w wersji ok, ale nie hi-end.

Mają one co prawda duże ograniczenia w wielu aspektach względem systemów głośnikowych, ale w pewnych aspektach potrafią pozamiatać sprzęty za kilkadziesiąt tysięcy (co do innych systemów słuchawkowych się nie wypowiadam bo nie słuchałem). A jeżeli chodzi o gitarę elektryczną to mam wrażenie sprzęt w okolicy 500 000 zł, może byłby w granicach tych słuchawek.

Dodam że mogę się w tym aspekcie bardzo bardzo mylić, ale jak nie usłyszę to nie uwierzę :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super test - szkoda ze nie udalo sie tego porownac z jakims napedem CD ze sredniej polki. Jestem ciekaw jaka bylaby roznica.

A jeszcze bardziej mnie ciekawi jak Raspberry Pi jako streamer by sie spisal w porownaniu z takimi gwiazdami :)

 

 

Lepszy sprzęt wygrywa zawsze. Przy obecnych streamerach zazwyczaj cd ze średniej półki zagra lepiej. Arcam 6 cd (okolo 5-6tys) przebija takie translprty jak squezebox osobiście sprawdzane. Tutaj nie trzeba sie wschluchiwac roznice sa wyraźne. Na identycznym dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i idę w kierunku dlna + tidal( lub odpowiednik gdy bedzie w Polsce dostępny)

Tidal jest dostępny w Pl od dwóch lat, albo lepiej (wcześniej jako WIMP) :)

Lepszy sprzęt wygrywa zawsze. Przy obecnych streamerach zazwyczaj cd ze średniej półki zagra lepiej. Arcam 6 cd (okolo 5-6tys) przebija takie translprty jak squezebox osobiście sprawdzane. Tutaj nie trzeba sie wschluchiwac roznice sa wyraźne. Na identycznym dac.

Może to wina słabego dac w transporcie squezebox, może wrażliwość dac na jakość transportu. Powiem szczerze, że nie rozumiem tych wyraźnych zmian jakie ludzie słyszą przy różnych transportach, do mojego M51 co nie podłączę to gra tak samo:) Jeżeli ktoś planuje zakup streamera to poczekałbym na wprowadzenie Tidal do Oppo, niby cały czas ma być na dniach, ale nie nadal nie ma. Jeżeli aplikacja Oppo sterująca Tidal będzie czytelna i bezproblemowa to w takim przypadku cena Oppo będzie baaaaaardzo okazyjna.

 

Jest Tidal na Oppo !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

kurde, ale USA unit only:(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.