Skocz do zawartości
IGNORED

Faza (bądż przeciwfaza) płyt CD


kenaj

Rekomendowane odpowiedzi

co za wykład przygotowujesz i gdzie?

 

 

Na razie jestem w fazie robienia zaliczenia semestru na fortepian w moim systemie audio w którym ciągle coś ulega

zmianie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale otrzymałem ofertę wygłoszenia na Akademii Muzycznej referatu na temat

 

 

Academy of Music

in Krakow

 

 

Powiedz tam cos o transformacie Fouriera, jeśli będzie tam jakis matematyk, to będzie miał dobrą zabawę :)

 

A tematem jest krakowska Akademia Muzyczna?

 

Wstydziłbys się tak kłamać - nawet tematu nie potrafisz przepiać.

Referat to nie lutowanie kabli w kuchni. Tam nie da się wciskać kitu. Chyba, ze audytorium to ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale otrzymałem ofertę wygłoszenia na Akademii Muzycznej referatu na temat

 

Znaczy się będziesz po angielsku biegle referował?

Na który temat? O której ten wykład i gdzie dokładnie?

Posłuchałbym i nie tylko ja. Może byc ciekawie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się będziesz po angielsku biegle referował?

Na który temat? O której ten wykład i gdzie dokładnie?

Posłuchałbym i nie tylko ja. Może byc ciekawie..

 

No cóż może się przyłączysz po angielsku a ja po polsku; parę osób już na PW zachęcałem ale podobno zarobieni są.

 

Wgryzłeś się w trafka z ubiegłego wieku, może coś ciekawego masz do przekazania? Przykładowo dla czego dziś tak nie potrafią zrobić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłby niezły ubaw, szkoda, że to tylko w wyobraźni. I tak nikt nie uwierzy.

 

Widzę, ze się odbranżowiłeś i się nie reklamujesz, może wreszcie wydoroślałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zażyj tabletkę, zażyj tabletkę, zażyj tabletkę, zażyj tabletkę, zażyj tabletkę,............................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgryzłeś się w trafka z ubiegłego wieku, może coś ciekawego masz do przekazania? Przykładowo dla czego dziś tak nie potrafią zrobić :)

 

Masz rację!

To mogłoby być ciekawe. W kontrapunkcie, z własnego doświadczenia mógłbyś opowiedzieć, dlaczego wzmacniacze półprzewodnikowe, pracujące w klasie D z I-szej dekady XXI wieku nie dorównują brzmieniowo technice sprzed pół wieku...

To muzyków (i nie tylko) na pewno by zainteresowało. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgryzłeś się w trafka z ubiegłego wieku, może coś ciekawego masz do przekazania? Przykładowo dla czego dziś tak nie potrafią zrobić :)

 

Potrafią zrobić tylko nie ma zbyt dobrej kasy za ręczną i ciężką pracę nawijania drutu.

Ale a propos , znam kogoś w środkowej Polsce kto robi znakomite trafa ( jedne z lepszych ) do wzmacniaczy lampowych

i tranzystorowych. Jesli będziesz chciał to uplecie takie trafa jak ma Cytrus ale x2 lub x3 mocowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli będziesz chciał to uplecie takie trafa jak ma Cytrus ale x2 lub x3 mocowo.

 

No. I wtedy będziesz miał już 3-cią rzecz większą w audio Rafaellu niż ja, prócz 15' basowców i Ego...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie dzień świstaka...

 

To się uszczypnij i nie czepiaj się Azusa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogłoby być ciekawe. W kontrapunkcie, z własnego doświadczenia mógłbyś opowiedzieć, dlaczego wzmacniacze półprzewodnikowe, pracujące w klasie D z I-szej dekady XXI wieku nie dorównują brzmieniowo technice sprzed pół wieku...

 

Sprawa jest dosyć prosta, są bardzo wrażliwe na sygnał wejściowy i wymagają bardzo porządnego pre, lampa też tak ma :). Po takowej aplikacji można by przeczołgać jeszcze parę solidnych wzmacniaczy. O szczegóły techniczne pytaj pana Andrzeja Matusiaka z Audiomatusa :)

 

Kiedyś miałem okazję ich słuchać napędzanych studyjną kartą i o dziwo opad szczeny, czarnego tła to ja u siebie nie uświadczam a w tamtej konfiguracji były jej hektary. Ten Twój trafolek też tego nie ma no ale inne przyjemne aspekty Cie cieszą o Jarousskym nie pisze bo się zacznie ;)

 

Jesli będziesz chciał to uplecie takie trafa jak ma Cytrus ale x2 lub x3 mocowo.

 

Uplotłem sobie ostatnio taka sieciówkę też daje radę dołożyć mocy! Aktualnie jest w testach u Tomklego, na razie jest mocno nie wygrzana-wymaga 200-600 godzin bo znam ten drut który wsadzałem. Bardzo fajnie naturalnie prezentują się dzięki niej wokale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnego tła to ja u siebie nie uświadczam a w tamtej konfiguracji były jej hektary. Ten Twój trafolek też tego nie ma

 

Kończąc ten offtop, który Ty rozpętałeś:

 

- Nie wiedziałem, że czarne tło mierzy się w jednostkach powierzchni

- Byłeś u mnie jakieś 5-lat temu słuchając dźwięku na poziomie "lepsiejszego budżetu" (który nomen omen tak Cię zachwycił, że z mojego mieszkania wyjść nie mogłeś i w przedpokoju perorowałeś jeszcze dobre półgodziny).

Mówiąc delikatnie i z dystansem, troszkę się u mnie od tej pory pozmieniało, więc nie pisz znów o czymś, o czym nie masz tak naprawdę pojęcia...

 

Ukłony i nie zaczepiaj mnie już proszę na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ukłony i nie zaczepiaj mnie już proszę na forum.

Również ukłony ale nie konfabuluj Proszę !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie konfabuluj Proszę !

 

Napisałem prawdę. Mama z kilkuletnią wtedy moją córką czekały po kąpieli w łazience, aż sobie w końcu pójdziesz.

A Ty nie mogłeś przestać gadać w przedpokoju.Tak było i nic tego nie zmieni...

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uplotłem sobie ostatnio taka sieciówkę też daje radę dołożyć mocy!

 

Przerzuć sie na wikline, bedzie z tego przynajmniej jakiś pozytek. Tylko nie przesadź z wygrzewaniem ;D

 

Napisałem prawdę. Mama z kilkuletnią wtedy moją córką czekały po kąpieli w łazience, aż sobie w końcu pójdziesz.

A Ty nie mogłeś przestać gadać w przedpokoju.Tak było i nic tego nie zmieni...

EOT

 

To typowe dla naszego "producenta", a własciwie wyplatacza. Nie zdaje sobie sprawy ze swojego natręctwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Nie zdaje sobie sprawy ze swojego natręctwa.

 

Natrętny to jesteś Ty w swojej pisaninie w wątku, w którym nie masz nic merytorycznego do powiedzenia... W psychologii to się nazywa w skrócie ZOK;-)

 

Mama z kilkuletnią wtedy moją córką czekały po kąpieli w łazience, aż sobie w końcu pójdziesz.

A Ty nie mogłeś przestać gadać w przedpokoju.Tak było i nic tego nie zmieni...

 

Sorry, ale wyciąganie tego typu spraw po kilku latach jest conajmniej mało uprzejme... Jest to nic innego jak publiczne wytykanie komuś braku dobrych manier, a to nie świadczy dobrze o piszącym te słowa. Od człowieka, który jest smakoszem dobrej literatury i muzyki można chyba oczekiwać czegoś więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od człowieka, który jest smakoszem dobrej literatury i muzyki można chyba oczekiwać czegoś więcej...

 

Otóż to. Myślę, że wypisywanie bajek o rzekomym wygrzewaniu jakichś splotów przewodów też w dobrym tonie nie jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mało osób wie - że np ich wysokotonówki w kolumnach podłączone są w przeciwfazie :) a reszta normalnie - czyli kiedy średniotonowiec wychyla się do przodu - gwizdek robi "podciśnienie" i wychyla się do tyłu :)

Miejcież ludzie litość. Jak w tej samej chwili w punkcie podziału jeden idzie w jedną a drugi w drugą to mamy "reverse null" i w tym miejscu niewiele słychać.

Się po to w przeciwfazie podłącza np wysokotonówkę, bo zwrotka obraca fazę w punkcie podziału o 180st,

czy głośnik w pierwszej milisekundzie wychyla się do przodu a nie do tyłu (i później już pracuje w tym rytmie) - nie jest chyba szczególnie istotne.

I tu dochodzimy do sedna tematu. W kontekście powyższego, ja się pytam co to jest wg was ta "faza absolutna"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Myślę, że wypisywanie bajek o rzekomym wygrzewaniu jakichś splotów przewodów też w dobrym tonie nie jest.

 

Drogi Bumie, tylko niestety cały czas błądzisz;-) Ewidentnie słychać jak wraz z wygrzewaniem kabla zmienia się jego dźwięk. Jeśli nie doświadczyłeś tego zjawiska, to ja niestety nic na to poradzić nie mogę... To jest rzekłbym pewnego rodzaju audiofilskie upośledzenie;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w tej samej chwili w punkcie podziału jeden idzie w jedną a drugi w drugą to mamy "reverse null" i w tym miejscu niewiele słychać.

Się po to w przeciwfazie podłącza np wysokotonówkę, bo zwrotka obraca fazę w punkcie podziału o 180st,

 

Napisałem to samo, tylko trochę inaczej. Zacytowałeś część.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli w jednym kanale obrocisz faze o -180 a w drugim o +180, to tak samo jak bys obrocil ja w obu kanalach o +180 stopni. Czyli nie bedzie zadnej roznicy.

Masz lekki problem z logicznym rozumowaniem, albo masz FAZE:-))

Będzie przesunięcie sceny w stronę "wcześniejszej"

 

Napisałem to samo, tylko trochę inaczej. Zacytowałeś część.

No, bo długi był twój post i albo ironii nie zrozumiałem, albo pierwsze zdanie nie jest OK ze względu o którym napisałem. Natomiast pod ostatnim zdaniem w całosci się zgadzam :) Nie sądzę że ktoś jest w stanie odróżnić czy w pierwszej chwili głośnik zrobił "wdech" czy "wydech" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie słychać jak wraz z wygrzewaniem kabla zmienia się jego dźwięk. Jeśli nie doświadczyłeś tego zjawiska, to ja niestety nic na to poradzić nie mogę... To jest rzekłbym pewnego rodzaju audiofilskie upośledzenie;-)

 

Tak. Upośledzenie. To prawda.

 

1e6e940ec0370af7a865a4198bdd9aad.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dwa zródła w których jest "ten magiczny przełącznik fazy" (phase invert) i chcę Wam powiedzieć, że

przyciśnięcie go powoduje zmiany w dżwięku, raz na plus a raz na minus :)

pozdrawiam niedowiarków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.