Skocz do zawartości
IGNORED

Faza (bądż przeciwfaza) płyt CD


kenaj

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Przyznam szczerze, że nie stwierdziłem w swojej praktyce żeby analizowany problem był jakoś specjalnie słyszalny. Muszę zrobić stosowne testy... Dotychczas przełączanie fazy na invert przeważnie przynosiło pogorszenie dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalibyście już spokój :)

 

żyjemy w świecie konsumpcji, szybkorotującej konsumpcji

ludzie słuchają coraz to nowych nagrań, nikt nie sięga specjalnie po rzeczy sprzed 2-5-10-20-30 i więcej lat.

Pisząc "nikt" mam na myśli przeciętnego konsumenta, który już właściwie przestał kupować muzykę na (jakichkolwiek) nośnikach.

To że wzrasta sprzedaż winyli itd. - to tylko moda, która dotyczy może 2 może 5 a góra 10% populacji danego wieku. W czasach mojej młodości - każdy miał szpulowca (byle jakiego ale miał), potem praktycznie prawie każdy miał kasetowca. Odtwarzacz Cd bardzo długo był mało popularny, jak weszły nagrywarki komputerowe - natychmiast ludzie przerzucili się na kopie płyt cd realizowane na komputerze, potem internet i pliki - wiadomo. Wiadomo też jaka jakość - na ogół :)

 

Nie należy się więc spodziewać jakości od strony podaży / produkcji - bo to się po prostu nie opłaca. Skoro muzycy przesyłają sobie pliki do dogrania ścieżek przez ocean internetem, albo do wydawnictwa, studia, tłoczni - to o jakiej jakości chcemy rozmawiać? To cud, że jeszcze wszystko nie warczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest jak Kolega napisał, liczy się tylko interes ekonomiczny, to banał, lecz tzw audiofile za nic w świecie nie potrafią tego zrozumieć i wciąż szukają jakości w coraz to nowszych produktach, które są coraz gorzej realizowane na każdym poziomie, patrząc z poziomu makro.

 

Wysoka jakość dźwięku wymaga działań, które są często określane jak dłubanina, a tej nikomu nie chce się wykonywać, z względu na zerową opłacalność, niektórzy uważają też takie działania za zwykłe frajerstwo..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalibyście już spokój :)

 

żyjemy w świecie konsumpcji, szybkorotującej konsumpcji

ludzie słuchają coraz to nowych nagrań, nikt nie sięga specjalnie po rzeczy sprzed 2-5-10-20-30 i więcej lat.

Pisząc "nikt" mam na myśli przeciętnego konsumenta, który już właściwie przestał kupować muzykę na (jakichkolwiek) nośnikach.

To że wzrasta sprzedaż winyli itd. - to tylko moda, która dotyczy może 2 może 5 a góra 10% populacji danego wieku. W czasach mojej młodości - każdy miał szpulowca (byle jakiego ale miał), potem praktycznie prawie każdy miał kasetowca. Odtwarzacz Cd bardzo długo był mało popularny, jak weszły nagrywarki komputerowe - natychmiast ludzie przerzucili się na kopie płyt cd realizowane na komputerze, potem internet i pliki - wiadomo. Wiadomo też jaka jakość - na ogół :)

 

Nie należy się więc spodziewać jakości od strony podaży / produkcji - bo to się po prostu nie opłaca. Skoro muzycy przesyłają sobie pliki do dogrania ścieżek przez ocean internetem, albo do wydawnictwa, studia, tłoczni - to o jakiej jakości chcemy rozmawiać? To cud, że jeszcze wszystko nie warczy :)

 

+1

Dokładnie i mozna powiedziec Amen w temacie albo wyslac wątek internetem na jakis uniwerek co by se ktos zrobił mgr'a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o jakieś akademickie dyskursy. Niektórzy mają przełącznik fazy w odtwarzaczu, albo w przedwzmacniaczu. Warto wiedzieć jak z niego skorzystać. Jedne wzmacniacze mają w gnieździe XLR: pin2-plus, pin3-minus. Inne odwrotnie. Warto wiedzieć jaką polaryzację sygnału dostajemy na wyjściu na głośniki (może się okazać że wcale nie łaczymy "plusa" na wzmacniaczu z "plusem" na głośniku i "minusa" z "minusem" ale całkiem odwrotnie), po drodze nie tylko płyta może mieć odwróconą polaryzacją ale i odtwarzacz bądź wzmacniacz może odwracać fazę. I jednak jedno albo drugie położenie przełącznika fazy jest korzystniejsze. W końcu, jak zauważył któryś z kolegów, po coś ten przełącznik jest. Jeśli kupujemy kabelki za parę tys. zeta....warto rzucić okiem na tą sprawę. A jak dla kogoś nie warto, to też dobrze :-).

A że większość płyt jest skaszaniona przez inżynierów dźwięku, jeszcze w studiach, to też prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wskazujemy na to - że wypadkowo i sytuacyjnie - to loteria.

jeden może zmieniać inny nie, jeden słyszy obrót inny nie,a wytwórcy mają to gdzieś

powinniśmy osiwieć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliem osoby, sorki, bo juz myslalem ze to klega takie brednie wypisuje.;) ale juz poprawilem ;)

 

 

Nie trollowania tylko jak Ty nie wiedziales oczym pisze to uznales to za trolling to wynika tylko i wylacznie z twojej niewiedzy, otwierasz ciekawy temat i nawet nie wiesz oczym jest ten EMIRR i jak wplywa, ale to i lepiej juz sie nie dowiesz. Chyba nie jestes zreszta ciekawy? ;)

Generalnie mnie tym banem rozbawiles ;)

 

 

Oczywiscie ze o to chodzi lewy jest odwrocony o -180 stopni, prawy o +180 zeby bylo czarno na bialym

 

 

To sa bledy ktore latwo dokonac na etapie cyfry.

 

-180 i +180 daje zero, to tak zeby bylo czarno na bialym.

Gdyby jakas wytwornia wydala plyte na ktorej jeden kanal byl by odwrocony o 180 stopni, to chyba byla by to ich ostatnia plyta.

 

Juz pisalem ze jestem tylko marnym mgr.

Reszta pytania nie jest zgodna z tytulem watku.

 

 

Ale ja wlasnie pisze ze to bardzo slychac!!! Czy jest tu na sali jakis lekarz od glowy? ;)

Co innego odwrocenie obu kanalow o n.p. +180 stopni a co innego obrocenie -180 w lewym a w prawym +180, to sa dwie inne rzeczy!

 

Jezeli w jednym kanale obrocisz faze o -180 a w drugim o +180, to tak samo jak bys obrocil ja w obu kanalach o +180 stopni. Czyli nie bedzie zadnej roznicy.

Masz lekki problem z logicznym rozumowaniem, albo masz FAZE:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.a teraz wszyscy ulegający zbiorowej hipnozie będą kupować systemy z odwracaniem fazy... ;-)

 

I o to chodzi, o to chodzi :)

 

Trzeba też promować różne takie stare TDA - kolejne transporty z Niemiec juz czekają :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena będzie uzależniona od audiofilskiego kabla. Będą 3 rodzaje metali i 12 rożnych grubości. Wtyczki prądowe do wyboru od zasobności portfela. Pierwsze w promocji z gratisowym bezpiecznikiem, oczywiście audiofilskim. Chcących mieć więcej basu będą mogli dokupić audiofilskie podstawki pod kable, piramidki i pinezki (tanio 2000 zł za 12 sztuk).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ostatnio face na plyte pawla kaczmarczyka i audiofeeling trio

 

przeciwfaze zaczalem lapac na alt-J chyba za duzo razy odtworzone spowodowalo uposledzenie przyjmowania przyjemnosci szczegolnie na pyte this is all yours

 

jak bym zlapal jeszze na cos faze to dam znac ;]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ostatnio face na plyte pawla kaczmarczyka i audiofeeling trio

 

Bardzo dobra płyta. Paweł to świetny gość z wielkim talentem i dystansem do siebie. Fajnie kiedyś poprowadził na moją prośbę lekcję kształcenia słuchu w klasie mojej córki. Zaczął od wyjaśnienia, co to jest improwizacja grając kawałki z Kind of Blue :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już prowadziłem w tym temacie dociekania. Efekty można przeczytać tutaj:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra płyta. Paweł to świetny gość z wielkim talentem i dystansem do siebie. Fajnie kiedyś poprowadził na moją prośbę lekcję kształcenia słuchu w klasie mojej córki. Zaczął od wyjaśnienia, co to jest improwizacja grając kawałki z Kind of Blue :)

 

Musiało być ciekawie pianista w klasie skrzypiec improwizujący na skrzypcach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało być ciekawie pianista w klasie skrzypiec improwizujący na skrzypcach ;)

 

Po prostu,zdolny muzyk.Możliwe że kończył klasę skrzypiec a fortepian jest dodatkowym instrumentem na którym

musiał się nauczyć grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiało być ciekawie pianista w klasie skrzypiec improwizujący na skrzypcach ;)

 

Po prostu,zdolny muzyk.Możliwe że kończył klasę skrzypiec a fortepian jest dodatkowym instrumentem na którym

musiał się nauczyć grać.

 

Oj Panowie,

 

chcąc być uprzejmym i nie rozdrapywać świeżej "wymiany poglądów" napiszę grzecznie:

- I znów z Was wyszła indolencja poznawcza…

Wyjaśnię zatem ogólnie znany fakt, iż klasy w dziennych szkołach muzycznych nie są zunifikowane do jednego instrumentu. W jednej klasie są zarówno perkusjoniści, pianiści, wiolonczeliści, fleciści, skrzypkowie i inni.

Paweł grał, jak łatwo się domyśleć, nie siląc się przy tym na tanie żarty, na fortepianie. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie,

 

chcąc być uprzejmym i nie rozdrapywać świeżej "wymiany poglądów" napiszę grzecznie:

- I znów z Was wyszła indolencja poznawcza…

Wyjaśnię zatem ogólnie znany fakt, iż klasy w dziennych szkołach muzycznych nie są zunifikowane do jednego instrumentu. W jednej klasie są zarówno perkusjoniści, pianiści, wiolonczeliści, fleciści, skrzypkowie i inni.

Paweł grał, jak łatwo się domyśleć, nie siląc się przy tym na tanie żarty, na fortepianie. ;)

Z tego co pamiętam jeszcze do niedawna (nie wiem jak jest w tej chwili) fortepian był obowiązkowym przedmiotem dla wszystkich uczniów, niezależnie od wybranego później instrumentu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jeszcze do niedawna (nie wiem jak jest w tej chwili) fortepian był obowiązkowym przedmiotem dla wszystkich uczniów, niezależnie od wybranego później instrumentu.

 

Krzyśku,

może tak było dawniej, nie wiem. W każdym razie teraz jest tak, że od piątej klasy, wszyscy, prócz oczywiście pianistów, mają obowiązkowy jako dodatkowy instrument fortepian.

P.S.

Zdjęcia na tej lekcji robił nasz wspólny, dobry znajomy Fotograf i Nie Tylko ;) spod Krakowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zrobili na odwrót, ale efekt jest ten sam :)

 

Ano ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak było kiedyś i jest nadal w takiej formie. W poście 112 napisałem to samo.

 

Magnepanie,

tu chodziło o coś innego. Po prostu nie ma stricte klas skrzypiec, fortepianu, etc... Są klasy koedukacyjne. Oczywiście każdy uczeń gra na jednym, wybranym głównym instrumencie.

To tak k'woli wyjaśnienia.

Jak wspomniałem wyżej, Paweł grał na fortepianie, które są praktycznie w każdej sali dydaktycznej. Z tego co wiem, to nie umie grać na skrzypcach. Dałeś się wkręcić w cienki żart Rafaella.

No offense.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś się wkręcić w cienki żart Rafaella.

 

Cytrusie ale to Ciebie wkręciłem tak że uzyskałem to co zamierzałem :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytrusie ale to Ciebie wkręciłem tak że uzyskałem to co zamierzałem :)

 

Yhy, tak, jasne. Nie ma to jak syndrom wyparcia...:)

Poza tym, wyraźnie napisałem:

 

Dałeś się wkręcić w cienki żart Rafaella.

No offense.

 

Także:

„Nikt Nam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe jest białe!” :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytrusie ale to Ciebie wkręciłem tak że uzyskałem to co zamierzałem :)

 

Pozdrawiam.

 

Rafaelu, żarty żartami - czy masz ukończoną Szkołę Muzyczną ? chociaż 1 stopnia .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafaelu, żarty żartami - czy masz ukończoną Szkołę Muzyczną ? chociaż 1 stopnia .......

 

Nie ale otrzymałem ofertę wygłoszenia na Akademii Muzycznej referatu na temat

 

 

Academy of Music

in Krakow

 

BioSound

Neurosensoric

Conference

 

9 - 11.10.2015

 

Sound, source

and resonance

Waving and diffusion

Sound

space

kinetics

Biofeedback

Interaction

Robotics

Neural networks

Sensoric deprivation

Network art

 

Pewnie jakieś przydatne muzykom kwalifikacje posiadam a Ty Magnepanie co za wykład przygotowujesz i gdzie?

 

Oczywiście

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.