Skocz do zawartości
IGNORED

Za co dalibyście bana w tym temacie?


Michal_56711

Rekomendowane odpowiedzi

Gość nosferartur

(Konto usunięte)

wlasnie o tym mowie ze autorowi nie mozna uragac.To autor jest od tego.

 

Każdy ma możliwość bycia autorem i banowania we własnych tematach. Tak jest dobrze. Głupim byłoby banowanie autora w jego własnym temacie przez jego gości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywracasz kota na ogon.Znam takie watki ze nikt nikogo i jakos szło.Tyle ze na TO trzeba miec charakteeeer.

 

a te twoje watki to naprawde nie jest dzieło sztuki zeby sie tak tym zachwycac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

wywracasz kota na ogon.Znam takie watki ze nikt nikogo i jakos szło.Tyle ze na TO trzeba miec charakteeeer.

 

a te twoje watki to naprawde nie jest dzieło sztuki zeby sie tak tym zachwycac.

 

Chodzi o zasady, nie o zachwyty. Wiesz jaki mam charakter usuwano już moje posty, niczego Tobie nie muszę chyba udowadniać. Są tutaj jednak ludzie, którzy nie pójdą na maxa, nie mają charakteru, ale coś tam wiedzą, szkoda by było by nie pisali tylko przez namolne charaktery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które poważne fora internetowe mają taką zasadę, że daje się prawo autorowi wątku do banowania w poście?

Nie spotkałem się z takimi...

To jest spowodowane jedynie wygodą i cięciem kosztów właścicieli forum, choć też nie do końca. Zawsze się znajdzie moderator który będzie moderował treści za free, bo np robi to z pasji.

 

Taka funkcjonalność służy jedynie kryptoreklamie, bo niewygodne treści są usuwane, bądź niewygodni userzy którzy mają odmienne zdanie blokowani.

Niech ktoś przeczyta tylko od a do z post w którym zostałem zbanowany i wyjaśni mi przesłanki ku temu.

 

Koleś chciał poczuć się ważny, czy jak? Jak dostawał manto w przedszkolu, to mógł zostać policjantem i się wtedy wyżywać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

Które poważne fora internetowe mają taką zasadę, że daje się prawo autorowi wątku do banowania w poście?

Nie spotkałem się z takimi...

To jest spowodowane jedynie wygodą i cięciem kosztów właścicieli, choć też nie do końca. Zawsze się znajdzie moderator który będzie moderował treści za free, bo np robi to z pasji.

 

Taka funkcjonalność służy jedynie kryptoreklamie, bo niewygodne treści są usuwane, bądź niewygodni userzy którzy mają odmienne zdanie blokowani.

Niech ktoś przeczyta tylko od a do z post w którym zostałem zbanowany i wyjaśni mi przesłanki ku temu.

 

Koleś chciał poczuć się ważny, czy jak? Jak dostawał manto w przedszkolu, to mógł zostać policjantem i się wtedy wyżywać :)

 

Czego Ty chcesz, koleś chciał informacji na temat konkretnego urządzenia, co mu zaoferowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

Czytaj ze zrozumieniem.

 

Nie igraj z moją inteligencją, mój wpis zostanie usunięty, ale nie na tyle szybko, by nie pozostał Ci gorzki posmak.

Co miałeś do powiedzenia na temat P-4100? Jedynie tego oczekiwał VIVAro. Miałeś coś do powiedzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny przykład nadużycia przez autora wątku uprawnień. Możliwość banowania powinna mieć tylko moderacja, ewentualnie na wniosek autora wątku inaczej mamy takie sytuacje, jakie mamy. Potem pojawia się forumowa patologia banowanie w odwecie i zakładanie wątków odwetowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

Klasyczny przykład nadużycia przez autora wątku uprawnień. Możliwość banowania powinna mieć tylko moderacja, ewentualnie na wniosek autora wątku inaczej mamy takie sytuacje, jakie mamy. Potem pojawia się forumowa patologia banowanie w odwecie i zakładanie wątków odwetowych.

 

Oj, daj spokój. Nie banuj i nie zakładaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, daj spokój. Nie banój i nie zakładaj.

Idź po słownik języka polskiego, to po pierwsze.

Po drugie nie zamierzam usuwać, banować niczego.

Po trzecie tym bardziej nie będę igrać z Twoją inteligencją, bo lubię wyzwania, a takiego w Twoim przypadku nie widzę.

 

Potem pojawia się forumowa patologia banowanie w odwecie i zakładanie wątków odwetowych.

 

Kolego mój post nie ma na celu odwetu, a jedynie uwidocznienie patologii, która się pojawia przy takich ustawieniach uprawnień jakie mamy w tej chwili na forum.

Zakładając ten temat nie wiedziałem, że bana dostałem od założyciela wątku, sądziłem że nadgorliwy moderator nacisnął przysłowiowy red button nie zagłębiając się za bardzo w to co miałem do powiedzenia.

Tym bardziej wątek stał się potrzebny, kiedy dowiedziałem się, że to założyciel wątku ma takie uprawnienia, z których niestety skorzystał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość nosferartur

(Konto usunięte)

Idź po słownik języka polskiego, to po pierwsze.

Po drugie nie zamierzam usuwać, banować niczego.

Po trzecie tym bardziej nie będę igrać z Twoją inteligencją, bo lubię wyzwania, a takiego w Twoim przypadku nie widzę.

 

Nie jest to w ogóle istotne. To Tobie potrzebna była aprobata. Będziesz wypowiadał się na temat, to nikt Cię nie zbanuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mój post nie ma na celu odwetu, a jedynie uwidocznienie patologii, która się pojawia przy takich ustawieniach uprawnień jakie mamy w tej chwili na forum.

Zakładając ten temat nie wiedziałem, że bana dostałem od założyciela wątku, sądziłem że nadgorliwy moderator nacisnął przysłowiowy red button nie zagłębiając się za bardzo w to co miałem do powiedzenia.

Tym bardziej wątek stał się potrzebny, kiedy dowiedziałem się, że to założyciel wątku ma takie uprawnienia, z których niestety skorzystał...

Generalnie miałem na myśli praktyki uprawiane od lat na tym forum, nigdzie nie napisałem konkretnie, o które wątki chodzi, ale wiedz, że takowe też się pojawiają. Samo banowanie w wątkach ma najczęściej cel kneblowania oponenta tylko dlatego, że ma swoje zdanie w temacie i nie idzie jak ja to mówię z falą poklepywania się po plecach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to w ogóle istotne. To Tobie potrzebna była aprobata. Będziesz wypowiadał się na temat, to nikt Cię nie zbanuje.

niestety nie jest to prawda , wystraczy inny poglad na temat watku niz autor i równiez mozna dostac bana

polemika wydawaloby sie ze powinna byc czym naturalnym na forach dyskusyjnych ale niektórym dyskusja sie nie podoba i banuja za inne poglady mimo ze sa oparte na rzetelnej wiedzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zawsze narzekaja trole. Bo ten mechanizm najbardziej ich boli.

Jak widać, to jest najlepszy mechanizm mechanizm obrony przed namolnymi insektami. Za każdym razem jęczą i podnoszą lament. Szczególnie ci, co to maja 2 psty na krzyż i jeszcze niczym się nie popisali.

 

niestety nie jest to prawda , wystraczy inny poglad na temat watku niz autor i równiez mozna dostac bana

polemika wydawaloby sie ze powinna byc czym naturalnym na forach dyskusyjnych ale niektórym dyskusja sie nie podoba i banuja za inne poglady mimo ze sa oparte na rzetelnej wiedzy

Nie. Mozna sobie, w ramach polemiki załozyć włąsny watek... i sobie polemizować.

Powiem szczerze że , w dzisiejszym internecie bez takigo mechanizmu nie zaprezentował bym żadnego swjego projektu ani nie miał na to żadnej ochoty, Tylko ci, co nie mają nic własnego do zaprezentowania biadolą z tego powodu. Jak mnie ktos banuje, to go, po prostu olewam, a nie jęczę jak czterdziestoletnia panienka przed porodem.

 

Podstawowa zasada kultury to, chcesz by cię szanowali, najpierw szanuj innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<<Nie. Mozna sobie, w ramach polemiki załozyć włąsny watek... i sobie polemizować.>>

watek jest zglaszany do moderacji jako odwetowy z "nakazem" zamknięcia i zwykle konflikt rozchodzi się na nastepne tematy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niech sobie będzie zgłąszany. Jak się kogos banuje, to tzreba sie liczyć z "odwetem".

Jesli nie sa naruszone podstawowe standardy kultury to co szkodzi? Wtedy jest to polemika a nie odwet.

Patologia się tworzy, gdy osoby trzecie mają roztrzygać, kto ma prawo a kto nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak napisać wątek, pieprzyć jak świnia, bredzić coś o modzie, sr** w gacie na myśl o konfrontacji i banować nie dając się wypowiedzieć innym.

Ale jak się nie ma odpowiednich argumentów, to właśnie zamyka się buzię innym, w wypadku forum banem.

To do Ciebie VIVAro - świnio bez taktu.

Jak dostawał manto w przedszkolu, to mógł zostać policjantem i się wtedy wyżywać :)

Nawet nie widzę sensu czytać tamtego wątku, z powyższego już widać iż ban był słuszny...

I sorry, ale jak się czyta takie wpisy, ehhhh szkoda nawet klawiatury na komentowanie....

 

 

Niech spróbują, a ten temat w którym dostałem bana wkleję na inne konkurencyjne forum, niech się chłopaki pośmieją trochę ;)

Pękł balonik z napisem ego ???.

 

Obiegając od tego wątku, jest wysyp różnych żalów, płaczów, fochów na bocznicy, że ktoś komuś coś i że ktoś taki siaki i owaki...

Sorry, ale po 248 takich wątkach to się zastanawiam ile milionów z polaków to masochiści, bo póki co nie ma obowiązku bycia gdzieś w sieci, gdzie nam się nie podoba,

Mnie się gdzieś nie podoba - wychodzę i nie wracam...

I drugi taki wniosek iż audiofilizm, audio - szerzej, zawitało pod strzechy. I to niestety widać, słychać i czuć...

 

Co do banów, sam użyłem ze 3 razy. Świetne narzędzie żeby skrócić chamstwo. Najgorsze co można zrobić to wejść w dyskusję z takim ........

On wtedy jest w swoim żywiole i ma okazję dać popis chamstwa. A tak banujemy go i mamy z głowy, a czytający nie ma kolejnego wątku gdzie 70% wpisów to pyskówka... Ale jak mówię użyłem go max 3 razy, Zazwyczaj pomagała prośba o uspokojenie emocji..

Ale jestem w 1000% za utrzymaniem opcji banowania - chyba że zostanie wymieniona w znacznej części moderacja tego forum i skończą się działania rodem z Białorusi z końca XX wieku.... Wtedy ta opcja samoobrony siebie i innych (ban) będzie zbędna.

 

Sam też dostałem ze 3 razy bana i to zazwyczaj w sytuacji iż ktoś najpierw po mnie pojechał swoim postem i od razu dał bana, żeby zablokować możliwość odpowiedzi.

No i co ? I nic nie biegałem z płaczem do moderatorów, nie zakładałem wątków jak mnie to skrzywdzili. Olałem gostka...

Ale wiem z tematów z tego forum iż tu normą jest później bieganie po wątkach i prowokowanie zaczepki...

Dla mnie to kosmos, dziecinada i obciach, ale widać teraz tacy są miłośnicy audio ( w jakiejś części)

 

Nie mam na myśli nikogo konkretnego - także sekundantów na Berdyczów proszę słać...

Opisuję moje wrażenia z pewnego rodzaju dość powszechnych zachowań.

 

P.S. Teraz może Kolega zakładający temat mnie zbanować ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niech sobie będzie zgłąszany. Jak się kogos banuje, to tzreba sie liczyć z "odwetem".

 

Nie każdy od razu leci zakładać taki temat....zresztą często moderacja takie kasuje, ma na to "paragraf".

Nie każdy leci też na skargę, nie wiem nawet czy zaskarżenie niesprawiedliwego bana spowoduje że "właściciel" przywróci zbanowanego, ja przynajmniej nie znam takiego przypadku.

 

A "właściciele" banują niewygodnych bez żadnego upomnienia i uzasadnienia, moderacja nawet nic o tym nie wie - dlaczego to im wolno? Czemu to ma służyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A "właściciele" banują niewygodnych bez żadnego upomnienia i uzasadnienia, moderacja nawet nic o tym nie wie - dlaczego to im wolno? Czemu to ma służyć?

Nie myl wolności słowa z przymusem słuchania. Tak to funkcjonuje ambonka ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty chyba mylisz wolność słowa z jedynie słusznym widzeniem świata i niedopuszczaniem innych poglądów, sam przecież popierasz banujących bezpodstawnie.

Tak to tu niestety nieraz funkcjonuje że niewygodnych (w najlepszym wypadku) się prowokuje do tego by mieć pretekst do zbanowania, czasem i to jest niepotrzebne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możliwość banowania we własnym wątku zniknie, to natychmiast zostanie rozpieprzona resztka wątków w hi-endzie i w diy, które jeszcze daje się w ogóle czytać. Zostaną zalane przez: a) ludzi "z misją" niesłyszenia niczego; b) ludzi, którzy mają osobiste animozje do założycieli wątków. W zasadzie nie będzie wtedy po co tu wchodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewygodnych (w najlepszym wypadku) się prowokuje do tego by mieć pretekst do zbanowania,

 

Przepraszam, jesteś człowiekiem inteligentnym i potrafisz nad sobą panować, czy upośledzonym i łatwym do sprowokowania ???

 

Sam sobie odpowiedz.

 

 

Owszem każdej wolności się nadużywa, ale jeśli Kowalski zaszlachtuje żonę i dwoje dzieci nożem kuchennym, mamy ich zakazać ???

Taki urok demokracji....

Poza tym jak się wypowiadasz publicznie musisz się liczyć, że riposta nie będzie po Twojej myśli.

Jeżeli jesteś dużym chłopcem dasz radę, jak nie.... cóż zawsze zostaje spódnica mamusi....

Jedyny wyjątek to chamstwo, wtedy, albo ban, albo jeśli to już maksymalnie po bandzie - przycisk zgłoś. I zero dyskusji z takim kosmitą... Jeśli forumowicz się deczko zagalopował, wystarczy grzeczna prośba - sprawdzone - działa w 100%...

 

Serdeczności dla Ciebie, banowanych i banujących... ba nawet dla moderatorów - a co, mam dzień dobroci ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty chyba mylisz wolność słowa z jedynie słusznym widzeniem świata i niedopuszczaniem innych poglądów, sam przecież popierasz banujących bezpodstawnie.

Tak to tu niestety nieraz funkcjonuje że niewygodnych (w najlepszym wypadku) się prowokuje do tego by mieć pretekst do zbanowania, czasem i to jest niepotrzebne.

I kto to pisze? Jaką część merytoryczną stanowią twoje wpisy dotyczące audio? ;)

Mogłbym, natomiast rozważyć, by taka możliwość nie istniała na Bocznicy - tylko.

 

Podejrzewam, ze najbardziej by ci odpowiadało, by założenia każdego wątku rozpoczynało się od podania do moderacji, a ta, po rozważeniu, by go zakładała. Oczywiście zgodnie z nauczaniem i ideologia KK, który miałby decydujący głos, co można a czego nie. :)

Hipokryzja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy na bocznicy i masz rację i to ją miałem na myśli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głupi nie szuka prawdy ani sprawiedliwości - szuka tylko satysfakcji.....Prawda nie sprawia tyle dobrego, ile złego sprawiają jej pozory....Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy....Kto nie wykrzyczy prawdy wtedy, gdy ją zna, staje się sojusznikiem kłamców i fałszerzy....Kłamią niewolnicy, wolni mówią prawdę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłbym, natomiast rozważyć, by taka możliwość nie istniała na Bocznicy - tylko.

Czemu ? Bo tam salon, tu WC ???

 

Też u paru Kolegów to zauważyłem, w wątkach audio - pełna kultura, na bocznicy pełen prostak...

Pytanie jest który obraz jest prawdziwy ??? I czy można być w połowie dziewicą... (aluzja czytelna ???)

Ok teraz serio uciekam..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ? Bo tam salon, tu WC ???

Rózne miejsca są przeznaczone dla róznych celów. Sa takie, co służą dla rozrywki, dla sporów i bijatyk, i takie, co skupiają się na okreslonej merytoryce.

Każde z nich ma inne wymagania i rygory odnośnie sposobu zachowania. Na ogół ludzie nie jedzą w kiblu i nie pierdzą przy stole ;)

A przecież każdy robi obie te rzeczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.