Skocz do zawartości
IGNORED

Czy do 30.000zł można zbudować sensowny zestaw?


bullterier

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wielu lat i progresie w utracie dobrego słuchu udało mi się usłyszeć więcej zmieniając kolejne wzmacniacze. Kolumny zostawały te same. Dlatego wieżę w Hi End choć nie mam takiego systemu. Może niektóre elementy są z pogranicza. Co mnie w tym utwierdza, słuchanie tych wielu CD, które mam na półce, a są to płyty przeciętnie lub słabo nagrane. Oczywiście jest kilkadziesiąt super nagranych, ale tylko kilkadziesiąt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Taka prawda, że jak na początku coś spaprano to nawet najlepszy hajend tego nie polepszy więc cała nadzieja w dobrze nagranej płycie im lepiej zrobiona tym tańszy sprzęt lepiej zagra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem niektorzy pisza, ze jak kupili sobie jakis nowy element toru, to nagle im zle nagrane plyty rowniez zaczely super grac, a to oczywista bzdura - nie ma takiej mozliwosci !

 

Ja mam inne doświadczenia. Wydaje się nieraz, że na płycie jest mała separacja instrumentów lub płaski dźwięk dalszego planu. A potem okazuje się, że to była wina sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale te kilkaset płyt, lepiej słuchać czy wyrzucić do kosza?

Ja obecnie uważam, że można ich słuchać z przyjemnością.

Ale pewnie wielu z Was wyrzuciłoby je do kosza.

Moja propozycja, weźcie swoją "kiepską" płytę i udajcie się do dobrego salonu audio, włączcie ją na zdecydowanie lepszym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja, weźcie swoją "kiepską" płytę i udajcie się do dobrego salonu audio, włączcie ją na zdecydowanie lepszym systemie.

pełna zgoda......kilkukrotnie zdarzyło mi się widzieć miny osób, które właśnie tak zrobiły :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzilo. Nikt nie bedzie wyrzucal plyt. Chodzilo o to, ze z byle jakiego nagrania nawet hi end nie wyciagnie dobrego dzwieku. A z dobrego nawet budzetowy sprzet moze dac przyjemnosc sluchania na przyzwoitym poziomie.

 

To tak jakby ogladac stara kasete vhs na najnowszym TV 4k, albo bluray na starym lcd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest jesze trzecia kategoria nagrań: złe na słabym sprzęcie lecz dobre na dobrym. A im lepszy sprzęt, tym więcej znajduje się tych dobrych nagrań.

 

Ogólnie na słabym sprzęcie źle brzmią wszystkie duże składy orkiestrowe, chór. Zmysł słuchu ma podobno problemy z separacją źródeł dźwięku jeśli są zniekształcenia. Na słabym sprzęcie nie można też słuchać głośno, bo muzyka staje się zbyt jazgotliwa, a wiele nagrań trzeba słuchać głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje, ale naradza sie pytanie jaki to jest ten dobry sprzet do zlych nagran. Taki, ktory je znieksztalci na tyle dobrze, ze beda brzmiec lepiej? Przeciez w topowym sprzecie chodzi o to, by odzwierciedlic naturalnosc nagran a nie je upiekszac. To oczywiscie nie rowna sie temu, ze naturalnosc musi sie komus podobac, bo obecnie wiekszosc populacji lubi duzo basu I dudnienie w uszach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wystarczy 8-9 tys i bedzie grało jak marzenie. Oczywiście mozesz sie brandzlowac z forumowymi guru ze poniżej stu tysięcy to nawet szkoda prądu ale wiedz ze da sie i wcale nie trzeba wywalać majątku. Jeśli chcesz sobie przedłużyć co tam chcesz to droga otwarta ale do czerpania przyjemności z obcowania z muzyka to wiedz ze nie trzeba topić w tak mała ważną rzecz jak sprzęt hi-fi czy tam inny end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje, ale naradza sie pytanie jaki to jest ten dobry sprzet do zlych nagran. Taki, ktory je znieksztalci na tyle dobrze, ze beda brzmiec lepiej? Przeciez w topowym sprzecie chodzi o to, by odzwierciedlic naturalnosc nagran a nie je upiekszac. To oczywiscie nie rowna sie temu, ze naturalnosc musi sie komus podobac, bo obecnie wiekszosc populacji lubi duzo basu I dudnienie w uszach.

Nie chodzi mi o złe nagrania. Takie też są i chociaż dobry sprzęt im pomoże, to cudów nie wyczaruje. Mnie chodzi o to, że słaby sprzęt do wielu rodzajów muzyki się w ogóle nie nadaje i mylnie jest to odbierane jako słaba jakość nagrań

 

Kolego, wystarczy 8-9 tys i bedzie grało jak marzenie. Oczywiście mozesz sie brandzlowac z forumowymi guru ze poniżej stu tysięcy to nawet szkoda prądu ale wiedz ze da sie i wcale nie trzeba wywalać majątku. Jeśli chcesz sobie przedłużyć co tam chcesz to droga otwarta ale do czerpania przyjemności z obcowania z muzyka to wiedz ze nie trzeba topić w tak mała ważną rzecz jak sprzęt hi-fi czy tam inny end.

To nie forum dla ciebie. Polecam forum o brandzlowaniu, tam jest twoje miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chodzi mi o złe nagrania. Takie też są i chociaż dobry sprzęt im pomoże, to cudów nie wyczaruje. Mnie chodzi o to, że słaby sprzęt do wielu rodzajów muzyki się w ogóle nie nadaje i mylnie jest to odbierane jako słaba jakość nagrań

 

 

To nie forum dla ciebie. Polecam forum o brandzlowaniu, tam jest twoje miejsce.

 

Tak, masz racje. Sam zaczynalem od tanich zestawow i im lepszy sprzet, tym lepiej brzmi nawet zle nagrana plyta, ale cudow nie ma.

 

Dla mnie wydawanie pieniedzy na sprzet to inwestycja, z ktorej czerpie przyjemnosc a nie topienie pieniedzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, masz racje. Sam zaczynalem od tanich zestawow i im lepszy sprzet, tym lepiej brzmi nawet zle nagrana plyta, ale cudow nie ma.

 

Dla mnie wydawanie pieniedzy na sprzet to inwestycja, z ktorej czerpie przyjemnosc a nie topienie pieniedzy.

Huberto inwestycja jest wtedy kiedy kupujesz a pozniej sprzedajesz z zyskiem. Rozumiem ze mozesz byc w uprzywilejowanej sytuacji i kupowac sprzet w okazyjnych cenach ale wiekszosc wielbicieli dobrego grania laduje kapuche ktora juz sie nie zwroci. Pytanie brzmi ile warto ladowac zeby nie wyszla z tego sztuka dla sztuki - tak zeby zachowac normalnosc i nie zwariowac :)

To na pewno sa indywidualne kryteria. Pytanie caly czas aktualne ile kosztuje roznica w jakosci i czy w wielu przypadkach to nie jest tylko mit?

Na pewno istnieje wiele budzetowych skladanek ktore w jakosci nie ustepuja tym kilkukrotnie drozszym. Tylko kto to przyzna? Na pewno nie ktos kto ma utopione w klockach grube dziesiatki tysiecy.

Sie zrobila dyskusja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huberto inwestycja jest wtedy kiedy kupujesz a pozniej sprzedajesz z zyskiem.

To jest innego typu inwestycja i lepiej w audio niż fajki czy piwsko chociaż znajdą się tacy którzy będą twierdzić inaczej .

 

To na pewno sa indywidualne kryteria. Pytanie caly czas aktualne ile kosztuje roznica w jakosci i czy w wielu przypadkach to nie jest tylko mit?

Wszytko co dobre kosztuje ale nie wszytko co kosztuje jest dobre .

 

Na pewno istnieje wiele budzetowych skladanek ktore w jakosci nie ustepuja tym kilkukrotnie drozszym. Tylko kto to przyzna? Na pewno nie ktos kto ma utopione w klockach grube dziesiatki tysiecy.

Od lat piszę o bublach co często nie jest na rękę wielu forumowiczom . Wielokrotnie miałem nietani sprzęt który bardzo niemile mnie zaskoczył i nie obawiam się o tym pisać .

Przykład - Krell . Nigdy bym nie kupił już urządzenia tej firmy po KAV280CD i S300i a także fakcie że w końcówkach trzeba co kilka lat wymieniać kondensatory .

A sa sprzęty z nazwy mniej audiofilskie a okazują się nie dość że wykonane adekwatnie do ceny to jeszcze lepiej grają .

 

Miałem trochę tych klamotów a teraz mam niektóre elementy za grosze i dla mnie lepsze niż te za grube tysiące jak chociażby kabel Qed Ruby który za 200zł lepiej się sprawdza niż Albedo Air1 za 2000zł

Teraz mam interkonekt który jest moim zdaniem nieco lepszy od Cardasa kosztującego 3000zł kosztując 1/20 jego ceny ( tym akurat " odkryciem " nie mam już zamiaru dzielić się na forum tak jak innymi " odkryciami " bo mam dosyć trolli i użerania się z nimi ) .

 

Można i da się ale to wymaga poświęcenia kasy i czasu .

Ludzie często kupują " znaczek " bo przecież drogi klocek firmy "X" musi grać .

Ano nie musi a często jeszcze jego działanie nie zasługuje nawet na określenie sprzęt Hi Fi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestuje te pieniadze w siebie, w przyjemnosc sluchania. Inwestowanie nie polega tylko na zysku materialnym.

 

Co do tego ile kosztuje jakosc to zobacz na dzial "muzyka". Kupujac inne wydanie tej samej plyty mozesz za 20zl zrobic krok milowy w jakosci dzwieku bez zmiany systemu.

 

Kazdy ma inne podejscie do zycia. Jedni bardzo racjonalne, inni mniej, jedni by chcieli na wszystkim zarobic a inni wyrzucaja kase w bloto dla przyjemnosci. Z mojego doswiadczenie (malego) wiem, ze w moich warunkach nie oplaca sie wstawiac lepszego sprzetu, bo bedzie to nieuzasadniony wydatek. Jedynym wyjatkiem jest sytuacja, gdy bede mial okazje kupic cos po naprawde swietnej cenie I bedzie to inwestycja na przyszlosc do nowego pokoju odsluchowego.

 

Ile trzeba wydac na klasowy sprzet...to jest dobre pytanie, na ktore brak odpowiedzi. Sluchalem sprzetow za dziesiatki tysiecy funtow...w porownaniu do mojego zestawu roznica byla kolosalna, ale to na pewno rowniez zasluga aranzacji pomieszczenia. Jesli bede juz mial pomieszczenie i pieniadze to na pewno bylbym w stanie wydac duzo na system hi-fi. Ile...mysle, ze tyle ile trzeba. Obecnie jestem zadowolony z tego co mam i o upgrade nie mysle, bo nie ma to sensu. Najtaniej jest szukac dobrze zrealizowanych plyt cd I czerpac radosc ze sluchania plyt a nie wzmacniaczy, kabli i calej reszty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje niestety górna granica, dla przykładu podam, że jakiś czas temu słuchałem w Nautilus w Krakowie zestawu za ok 800.000. Trudno opisać wrażenie, ale jednym zdaniem to trochę jakby muzyka grała w mojej głowie a właściwie trochę za nią. Porównać to do zestawu własnego poskładanego w dużej części z tych samych firm, kosmiczna różnica. No cóż jak ta liczba, którą podałem wyżej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Obecnie jestem zadowolony z tego co mam i o upgrade nie mysle, bo nie ma to sensu. Najtaniej jest szukac dobrze zrealizowanych plyt cd I czerpac radosc ze sluchania plyt a nie wzmacniaczy, kabli i calej reszty.

 

I to jest zdrowe podejscie. Ciułac na lepszy sprzęt mozna całe życie ale gdzie w tym będzie sedno sprawy czyli płyty/ muzyka?

 

Nie istnieje niestety górna granica, dla przykładu podam, że jakiś czas temu słuchałem w Nautilus w Krakowie zestawu za ok 800.000. Trudno opisać wrażenie, ale jednym zdaniem to trochę jakby muzyka grała w mojej głowie a właściwie trochę za nią. Porównać to do zestawu własnego poskładanego w dużej części z tych samych firm, kosmiczna różnica. No cóż jak ta liczba, którą podałem wyżej :)

 

Mam zasadę by nie słuchac lepszych sprzętów a sprzętu za setki tysięcy w szczególnosci. Nie ma to sensu a mozna się nabawic frustracji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje niestety górna granica, dla przykładu podam, że jakiś czas temu słuchałem w Nautilus w Krakowie zestawu za ok 800.000. Trudno opisać wrażenie, ale jednym zdaniem to trochę jakby muzyka grała w mojej głowie a właściwie trochę za nią. Porównać to do zestawu własnego poskładanego w dużej części z tych samych firm, kosmiczna różnica. No cóż jak ta liczba, którą podałem wyżej :)

Mysle - bo pewnosci nie mam - ze za polowe tej kasy albo i mniej jeszcze zabrzmialo by tak samo - tylko w tak samo dobrze zaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu :)

Huberto ma wiele racji piszac ze w zastanych warunkach akustycznych lepiej nie zagra nawet kilkukrotnie drozszy zestaw. Mysle ze adaptacja akustczna jest najlepsza droga do drastycznego polepszenia jakosci odsluchu - ale sa tacy ktorzy maja odmienne zdanie.

I jeszcze raz odniose sie do nieszczesnego wyrazu: inwestycja - ja wiem ze to tylko sprzeczka o slowo bo znaczenie chyba rozumiemy podobnie ale to raczej wydatek na przyjemnosc - niewatpliwa przyjemnosc ktora daje sluchanie cudownie czasem skomponowanych i wykonanych dziel :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale jeszcze akustyka nikt podniósł klasy sprzętu

Jak sprzęt jest budżetowy (nie każdy budżetowy to zły sa wyjątki ) to nie zagra nagle jak sprzęt hiend bo akustyka jest idealna

Akustyka powinna być dobra zeby jie obniżać klasy sprzętu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadę by nie słuchac lepszych sprzętów a sprzętu za setki tysięcy w szczególnosci. Nie ma to sensu a mozna się nabawic frustracji :)

Dziwna zasada zwłaszcza łącząc Yamaha cd s 2000 z Yamaha AS 700 który to wzmacniacz nie jest w stanie oddać chociaż części klasy tego odtwarzacza .

 

Punkt patrzenia zależy tez od punktu " posiadania " . Jak jest kasa , nie ma frustracji . Ważne żeby z kasą szedł i zdrowy rozsądek ale są tacy że ich stać i kupują sprzęt jako drogie zabawki bo ich stać .

Tak po prostu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Dziwna zasada zwłaszcza łącząc Yamaha cd s 2000 z Yamaha AS 700 który to wzmacniacz nie jest w stanie oddać chociaż części klasy tego odtwarzacza .

 

 

Dziekuję za zwrócenie uwagi na cos o czym doskonale wiem :) W przyszłosci nie wykluczam wymiany wzmacniacza. CD player zostaje juz na długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zasadę by nie słuchac lepszych sprzętów a sprzętu za setki tysięcy w szczególnosci. Nie ma to sensu a mozna się nabawic frustracji :)

Dlaczego pozbawiać się tych wspaniałych chwil, to tak jakby nie móc pójść na dobry koncert orkiestry bo w domu zagra gorzej (temat obecnie mocno oblegany tu na forum w zakładce hi end).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, wystarczy 8-9 tys i bedzie grało jak marzenie. Oczywiście mozesz sie brandzlowac z forumowymi guru ze poniżej stu tysięcy to nawet szkoda prądu ale wiedz ze da sie i wcale nie trzeba wywalać majątku. Jeśli chcesz sobie przedłużyć co tam chcesz to droga otwarta ale do czerpania przyjemności z obcowania z muzyka to wiedz ze nie trzeba topić w tak mała ważną rzecz jak sprzęt hi-fi czy tam inny end.

 

To jaki to jest ten super sprzęt za 8 tys?

A drugie pytanie to jakie są te ważniejsze rzeczy, na które warto wydawać kasę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jaki to jest ten super sprzęt za 8 tys?

A drugie pytanie to jakie są te ważniejsze rzeczy, na które warto wydawać kasę?

Sly jesli nie znasz odpowiedzi na to pytanie to brak mi slow :(((((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki to jest ten super sprzęt za 8 tys?

A drugie pytanie to jakie są te ważniejsze rzeczy, na które warto wydawać kasę?

kiedyś myślałem, ze 8 k wystarczy teraz wiem, że dopisanie zera nie jest przesadą. No bo skoro z dwoma zerami gra tak niebiańsko. A drugie pytanie pozostawiam bez odpowiedzi bo nic lepszego nie wymyśliłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje sprzet naprawde tanio. Za to co mam w sygnaturze (wszystko nowe oprocz wzmaka, ktorego kupilem z drugiej reki, ale z ponad 3 letnia gwarancja) zaplacilem z dostawa jakies £2800. W Polsce cena katalogowa to pewnie cos ponad 30tys zlotych.

Po ponad 2 latach kompletowania, moge powiedziec, ze sprzet gra naprawde dobrze. Ile bede musial wydac, zeby miec cos lepszego...podejrzewam, ze kolejne £4000. Wiem co bym chcial za ta cene. Kwestia pomieszczenia, przeprowadzki, aranzacji no i odlozenia tych pieniedzy. Za jakies 3 lata wymienie calosc.

 

Gdybym mial te pieniadze teraz wraz z odpowiednim pokojem to kupilbym Neat ultimatum xl6 z zestawem Leema Tucana 2 i Antila 2s Eco. Czy warto dolozyc do tego zestawu...ja wiem, ze warto. Poki co, to jedyne co mnie nie przekonalo w hi-fi to kable sieciowe. Testowalem 3 i zero efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.