Jump to content
awietek

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy

Recommended Posts

roon ma bardzo wygodną obsługę tidala ale jest płatny

Haiku Audio Bright MK4 ; Audio Academy Hyperion IV Plus, Hegel HD25, Raspberry PI3 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD,

W dniu 29.04.2019 o 10:27, Rucia1 napisał:

Witam. Uzywam maliny Bubbleupnp z moode do Tidala. Wszystko fajnie hula, ale często jest dosyć irytujący problem. Po wygaszeniu aplikakcji jakby zapomina rendera lub biblioteki i trzeba to czasem kilkutronie wybierać w aplikacji. Czasami wręcz trzeba całkiem wyłączyć i włączyc aplikacje. Też tak macie? 

Posted (edited)
W dniu 6.05.2019 o 22:09, sojer2005 napisał:

DAC jest w drodze do mnie, pewnie jeszcze z tydzień i będę go miał u siebie.

Ok, od piątku mam już Khadas Tone Board połączony z Maliną 3 B+, player Volumio. Testuję sobie na spokojnie. Fajny jest, starannie wykonany, gniazda RCA wysokiej jakości. Jestem zadowolony, zdecydowanie lepiej mi pasuje dźwiękowo niż mój Node 2. Na duży plus regulacja głośności z poziomu Volumio.

Edited by sojer2005

Tracisz na jakości używając regulację głośności

Haiku Audio Bright MK4 ; Audio Academy Hyperion IV Plus, Hegel HD25, Raspberry PI3 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD,

2 godziny temu, Rucia1 napisał:

Tracisz na jakości używając regulację głośności

Cześć,

chyba nie tracę na jakości, bo regulacja jest sprzętowa.

D8070285-CB28-483A-8639-0EC10A50FF7C.jpeg

Pytanko do użytkowników volumio. Używam volumio na zmianę z moode na malinie do Tidala, sterowanie z telefonu. Widzę, że w volumio jest również wtyczka do youtube. Wczoraj ją zainstalowałem, ale nie pojawił mi się youtube na pulpicie głównym. Czy ktoś z Was może używa youtube przez volumio? Jak to ogarnąć, żeby działało? 

tam gdzieś sie wchodziło w ustawienia wtyczki i trzeba sparować urządzenie z youtube.

W dniu 10.05.2019 o 15:02, RobG1974 napisał:

Mconnect. Obsługuje tidala z mqa.

nie masz problemu w mconnect z zatrzymywaniem po każdym utworze i gubieniem rendera? U mnie niestety jest to nagminne

Godzinę temu, ciszyn11 napisał:

Pytanko do użytkowników volumio. Używam volumio na zmianę z moode na malinie do Tidala, sterowanie z telefonu. Widzę, że w volumio jest również wtyczka do youtube. Wczoraj ją zainstalowałem, ale nie pojawił mi się youtube na pulpicie głównym. Czy ktoś z Was może używa youtube przez volumio? Jak to ogarnąć, żeby działało? 

Konto sparowane z volumio   i wszystko gra. wejdź w te ustawienia.

image.thumb.png.0d3d9e6deb3f5391641e06f686402e5e.png

sparuj a następnie z poziomu  przegladania w Volumio wejdź w ikone YT i wyszukaj co potrzebujesz usłyszeć

na szybko sprawdziłem

i działa 

image.thumb.png.db4f202c2d15d8b36a632df334a38aa9.png

58 minut temu, Artur_70790 napisał:

Konto sparowane z volumio   i wszystko gra. wejdź w te ustawienia.

image.thumb.png.0d3d9e6deb3f5391641e06f686402e5e.png

sparuj a następnie z poziomu  przegladania w Volumio wejdź w ikone YT i wyszukaj co potrzebujesz usłyszeć

na szybko sprawdziłem

i działa 

image.thumb.png.db4f202c2d15d8b36a632df334a38aa9.png

No właśnie nie wiem co to znaczy "sparuj" możesz mi to napisać łopatologicznie :)?

Włączyłem wersję 5.2. Niewielkie zmiany w stosunku do 5.1 w zakresie używanych przeze mnie funkcji. U mnie nie działa upgrade 5.2 na 5.1. Pokazuje , że system 5.1 jest aktualny.Dodano kilka nowych radiostacji, niektóre stare mają teraz aktualne logo. Dodatkowo nie działa kilka dodanych przeze mnie radiostacji (spoza listy moode) choć na wersji 5.1 działają .Generalnie - w mojej ocenie tylnej części ciała nie urywa i zostaję na 5.1.

Sorry  :) - nie ten wątek

Wpis dotyczy Moode

2 godziny temu, ciszyn11 napisał:

No właśnie nie wiem co to znaczy "sparuj" możesz mi to napisać łopatologicznie :)?

to jest bardzo intuicyjne i wszystko wyjasnione w podpowiedziach.

jak pisałem wejdż w ustawienia wtyczki YOUTUBE i znajdziesz tam kod oraz informacje gdzie go wpisać.

image.thumb.png.af3662e514f0e880391ea2df40c12e5f.png

wklej go we właściwe pole  i postępuj zgodnie z kolejnymi krokami.

image.thumb.png.deb7612918fe529fece2d966a399b626.png

59 minut temu, Artur_70790 napisał:

to jest bardzo intuicyjne i wszystko wyjasnione w podpowiedziach.

jak pisałem wejdż w ustawienia wtyczki YOUTUBE i znajdziesz tam kod oraz informacje gdzie go wpisać.

image.thumb.png.af3662e514f0e880391ea2df40c12e5f.png

wklej go we właściwe pole  i postępuj zgodnie z kolejnymi krokami.

dzięki za pomoc. Wieczorkiem popróbuję. 

3 godziny temu, Artur_70790 napisał:

Niestety. Mam chyba jakąś inną wersję volumio?, bo nie widzę wejścia w ustawienia wtyczki:

Screenshot_20190513-181737.jpg

12 minut temu, ciszyn11 napisał:

Niestety. Mam chyba jakąś inną wersję volumio?, bo nie widzę wejścia w ustawienia wtyczki:

Screenshot_20190513-181737.jpg

Ok, znalazłem. Miałem wyłączone autoobrót ekranu w telefonie. Ale to sam dźwięk tylko. Mysłałem, że tym się da oglądać youtube przez volumio

do oglądania to sobie zainstaluj wtyczkę kodi i tam różne dodatki typu you tube

17 godzin temu, Rucia1 napisał:

do oglądania to sobie zainstaluj wtyczkę kodi i tam różne dodatki typu you tube

Dzięki. Aż głupio mi prosić, ale możesz pomóc jak to zrobić? Rozumiem, że do odtwarzania potrzebna jest jakaś specjalna apka w telefonie? 

Czytam o zasilaniu bateryjnym do maliny z digione 1.2 i przymierzam się do aby przetestować takie rozwiązanie. Niestety z wątku nie doszukałem się odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie dotyczące przekroczenia napięcia 5 V, przy zastosowaniu polecanych akumulatorków 3,3 V (2x). Daje to w sumie ponad 6 V. Takie napięcie nie spowoduje uszkodzenia układu? 

rpi3, digione, tara labs, audio gd, vincent 226mk2, chord epic twin, audio academy phoebe III

nie masz problemu w mconnect z zatrzymywaniem po każdym utworze i gubieniem rendera? U mnie niestety jest to nagminne
Ja mconnect używam w malinie z moode i nie mam takich problemów. W Volumio mam wykupione myvolumio i tidala przez niego słucham. Masz malinę ustawioną ze stałym ip na routerze?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

16 minut temu, RobG1974 napisał:

Ja mconnect używam w malinie z moode i nie mam takich problemów. W Volumio mam wykupione myvolumio i tidala przez niego słucham. Masz malinę ustawioną ze stałym ip na routerze?

Nie, nie mam, ale nie zdarzyło sie jeszcze żeby zmienił IP.

Jakby był ktoś zainteresowany to mam digione do sprzedania komplet z malina, akrylowa obudowa i karta 16gb.

18 godzin temu, RobG1974 napisał:

Wydaje mi się, że to może być urok telefonu, którego używam do obsługi. Powyłączam, wszystkie optymalizacje i oszczędzania baterii i zobaczymy, czy to coś pomoże. 

54 minuty temu, SaarSatariel napisał:

Jak pisałem wcześniej wyłącz gapless

Dzięki. Wyłączyłem gapeless oraz wyłączyłem mconnect z funkcji optymalizacji baterii i chodzi bez zatrzymań. W bubbleupnp jest poradnik, co trzeba zrobić:

Screenshot_20190515-173241.jpg

10 godzin temu, MarcinGD napisał:

Jakby był ktoś zainteresowany to mam digione do sprzedania komplet z malina, akrylowa obudowa i karta 16gb.

Na co wymieniłeś maline jeśli sprzedajesz?

chwilowy brak działalności w audio.

Na co wymieniłeś maline jeśli sprzedajesz?
Ps audio.

20 godzin temu, MarcinGD napisał:

Ps audio.

Jeśli można prosić o odnośnik i cenę konkretnego modelu...?

Audio Physic Yara Classic+WBA ThunderBird KT88+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, kabelki analog+coax Melodika PurpleRain