Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja spróbuję powalczyć z Tidalem. Może przez tego Daphile i wtedy napisze co i jak. Na obecna chwilę Tidal mi ostrzy dźwięk i ciężko się tego słucha.

 

Próby na ASIO bridge chwilowo niepomyślne. Może ktoś podpowie jak to ustawić by dźwięk był? :)

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Widac w UK jakies dobre kable internetowe maja bo mi nic miedzy kanalami bezladnie nie wedruje w tym kawalku...

 

U mnie na klimax'ie ciężko wyczuć różnicę pomiędzy tidal'em ,a flac'iem z dysku.

Ale rozmawiałem na targach i w salonach z ludźmi i mówili ,ze flac gra lepiej niż tidal. Bylo to w kontekście serwera melco i rozumiem ze chcą taki serwer sprzedać. Tym niemniej odniosłem wrażenie ze ich opnie są silne i w branży to nie jest żadne odkrycie już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na klimax'ie ciężko wyczuć różnicę pomiędzy tidal'em ,a flac'iem z dysku.

Ale rozmawiałem na targach i w salonach z ludźmi i mówili ,ze flac gra lepiej niż tidal. Bylo to w kontekście serwera melco i rozumiem ze chcą taki serwer sprzedać. Tym niemniej odniosłem wrażenie ze ich opnie są silne i w branży to nie jest żadne odkrycie już.

Alez oczywiscie ze opinie ludzi sa rozne - tak jak rozne sa ich interesy ale i zamilowania. Markting i psychologia tu mialyby wiele do powiedzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

U mnie na Linn Majik DS też żadnej różnicy nie słyszę, może głuchy jestem.

 

Za to doskonale słychać różnicę w remasterze zamieszczonych z dwóch różnych płyt utworów Tangerine Dream "3am AT the Border of the Marsh from Okefenoke" jedna z oryginalnego wydania a druga ze składanki. No u mnie przynajmniej tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze posłuchać z dobrej oryginalnej płyty CD i będziemy mieli jasność czego brakuje zarówno Tidalowi jak i Linowi.

Dla jednych są to popierdułki w róźnicy a dla mnie dosyć istotne niuanse.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze posłuchać z dobrej oryginalnej płyty CD i będziemy mieli jasność czego brakuje zarówno Tidalowi jak i Linowi.

Dla jednych są to popierdułki w róźnicy a dla mnie dosyć istotne niuanse.

Zeby nie bylo - plyta do mnie jedzie wydanie z 85 roku. Mozesz zerknac w "o mnie" i sprawdzic czy moj budzetowy sprzet gwarantuje uchwycenie roznicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo - plyta do mnie jedzie wydanie z 85 roku. Mozesz zerknac w "o mnie" i sprawdzic czy moj budzetowy sprzet gwarantuje uchwycenie roznicy...

 

Co tam sprzęt, uszka kolego, uszka ;)

 

p.s. Tego Benchmarka jeszcze używasz?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami, ale jest to tylko gramofon z sentymentu do płyt które posiadam. Nie jest to główne źródło w moim systemie zresztą pliki grają u mnie lepiej.

 

Moim subiektywnym zdaniem wkładki Ortofona są trochę przereklamowane stąd takie a nie inne Twoje postrzeganie moim zdaniem.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarokar

(Konto usunięte)

Może i tak ale gramofon z założenia nie miał być głównym źródłem w moim systemie i tak pozostało.

Na tą chwilę granie z plików to dla mnie bajka, niesamowita wygoda i szybki dostęp do muzyki, a tidal daje niemal nieograniczone możliwości, przy tym jakość jest dla mnie wystarczająca a mam dosyć wygórowane oczekiwania w tym względzie, oczywiście w ramach budżetu którym dysponuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo u mnie dobry plik wpięty w port usb odtwarzacza gra wybitnie

 

No właśnie miałem na Audio Video Show w Wa-wie pendraka z nagraniem zrobionym w Wave i wpięto mi to w urządzenie Goldmunda. Poszło to bezprzewodowo do kolumn Logos Antata i byłem bardzo,bardzo zadowolony z takiego dźwięku. Pliki zgrałem do Wave z oryginalnego nagrania na CD programem Plextora z jego nagrywarki zewnętrznej na prędkości tylko x4! (wewnętrzna gorzej z-czytuje tak informuje gdyby co) Było fantastycznie.

 

Wiem co napiszecie :)

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak masz taką możliwość to puść ten sam plik po sieci Lan lub po USB Audio, zobaczysz różnicę

 

Chyba się nie da: mam wprawdzie wpięty dysk sieciowo, ale jest on wpięty w router przez usb.

A potem streaming idzie po wi-fi. Zatem będzie usb w odtwarzacz lub usb w router. Ma sens porównywać?

Edytowane przez dekoracja

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

 

Fajna lista Blady. Moglbys ja dorzucic do tematu o playlistach tidalowych ktore zalozylem jakis czas temu w zakladce muzyka? :)

 

http://www.audiostereo.pl/nasze-ulubione-playlisty-na-tidalu_126161.html/page__view__getnewpost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.