Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak Wam działa tryb exclusive pod Windows..? Można regulować głośność w mixerze..?

 

Z interfejsem Amanero u mnie nie działa - gra z sekundę albo i wcale, po czym przeskakuje na kolejny utwór i tak do końca listy. Działa tylko blokada regulacji głośności w aplikacji Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie widzę potrzeby kupowania Amarry for Tidal w momencie gdy natywny program posiada tryb exclusive i brak regulacji głośności

 

Fajne podejście marketingowe w trybie exclusive jest minimalnie lepsza scena i taki filtr prasenz na podbicie wysokich tonów żeby nas za bardzo nie kusiło na przejście z braku repertuaru do konkurencji :)

 

 

 

Jak dla mnie ogólnie frajdy ze słuchania jest tak sobie, ważny element poznawczy przed zakupem oryginalnej płytki to tak. zupełnie nie widzę powodu żeby na Tidala czy inne Spotify ładować ponad 10kzł.

 

Po słuchaniu ponad miesiąc Spotify i dzionku Tidalowym już ckni mi się do klasycznych płytek i ich szlachetnego dźwięku!!!

 

Kurna mogę wstawać wyjmować z pudełka i wsadzać do napędu lub na talerz, chrzanić piloty i ciągłe skakanie na ekranie dotykowym po kolejnych tysiącach tytułów, muzyka wymaga spokoju i namaszczenia i dawać to uczucie szlachetności kto tego nie wie nie czuje ten kiep!

 

Ogólnie niby Tidal wydaje się być bardziej szlachetny od Spotify, więcej tu przestrzenności, smaczków ale brak wypełnienia które w Spotify jest z całą resztą bardziej wyrównane i może przez to bardziej po ludzku mimo że przygłuszony. No ale koledzy nie da rady słuchać w tej jakości streamingu swoich ukochanych płyt które siedzą sobie głęboko w głowie; no nie da rady!. Żałość jakaś taka następuje i chwyta za serce ile piękna do nas nie dociera bo ginie gdzieś na cudownych łączach cyfrowych.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne podejście marketingowe w trybie exclusive jest minimalnie lepsza scena i taki filtr prasenz na podbicie wysokich tonów żeby nas za bardzo nie kusiło na przejście z braku repertuaru do konkurencji :)

 

 

Jakieś źródło podasz o stosowaniu tam tego filtru?

 

Zawsze mi się wydawało, że tryb exclusive polega na zawłaszczaniu wybranego urządzenia dźwiękowego tak by inne programy i system nie miały do niego dostępu, ale może byłem w błędzie? :)

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zawłaszczenie nie tylko z powodów technicznych :)

 

Tidal mi się dziś parę razy ścinał z odtwarzaniem muzyki a Spotify nic nie wzruszało, Też tak macie z tym "zawieszaniem" i czy to tylko dziś?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Był kolega u mnie i problemu o którym pisałem nie rozwiązał

 

rozwiązany problem?

Jak nie to mam pomysł u mnie jest teraz wszystko OK, mianowicie trzeba zainstalować javę wersja 8 i doinstalować składniki, jak zainstalowałem jave 8 klikamy na aktualizuj środowisko java i ja zainstalowałem ten pakiet http://download.oracle.com/otn-pub/java/jdk/8u77-b03/jdk-8u77-linux-arm32-vfp-hflt.tar.gz nie wypakowujemy go instalujemy w takiej postaci jak jest. Tidal działa idealnie, minim server też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MinimServer, ale nie wiem jak korzystać z niego.

Czytałem opis na podanej stronie, ale nie złapałem sensu.

Proszę o dokładniejszy opis, jak słuchać Tidala z Synology + MinimServer.

Czy muszę instalować na PC program MinimWatch?

Edytowane przez marek.pap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MinimServer, ale nie wiem jak korzystać z niego.

Czytałem opis na podanej stronie, ale nie złapałem sensu.

Proszę o dokładniejszy opis, jak słuchać Tidala z Synology + MinimServer.

Czy muszę instalować na PC program MinimWatch?

MinimServer jest wypasiony, chyba z rok temu w nr AV znalazłem podpowiedź, że warto się nim zainteresować i warto z niego korzystać. Pokolei, tak jak pisał kolega, trzeba najpierw zainstalowć javę i jej towarzystwo. Następnie pobrać http://minimserver.com/install-synology.html w zależności jaką masz wersję - ja instalowałem na Synology plik MinimServer-0.8.3.4-armv7.spk. Wchodzisz i musisz mu podać ścieżkę dostępu folderu z muzyką i go włączyć. Mój sieciowec po wybraniu Music Serwer widzi MinimSerwer i wchodząc do niego masz kilka opcji filtrowania - i tutaj jest fajna sprawa, bo jeśli masz jednego wykonawcę w kilku rozrzuconych na dysku folderach to możesz zrobić sobie taką "mini" playlistę odtwarzania jego tylko jego utworów , bądź wiele innych opcji.

 

Co do Tidala to cofnij forum do pierwszej strony i masz tam wszystko opisane, co trzeba i skąd trzeba pobrać aby słuchać muzyczki - w zależności co ma być Twoim redenderem - np. Linn Kazoo na Windowsie, Bubble Upnp na Synology i tablet/telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgryzłem problem. Błędnie założyłem, że MinimServer zastąpi BubbleUPnP. Niestety do odtwarzania Tidala na Synology musi on być uruchomiony. MinimServer obsługuje tylko pliki lokalne na serwerze. A nawet i wtedy musi być włączony Bubble, gdy do sterowania odtwarzaniem korzystam z Linn Kazoo. Po wyłączeniu Bubble, Linn Kazoo nie widzi odtwarzacza SM6.

Użyteczność MinimServer jest w tej sytuacji dyskusyjna.

Ale dalej nurtuje mnie problem MinimWatch. Jeszcze tego nie opanowałem.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do odsłuchu muzyki z dysku sieciowego używam wyłącznie Minimserwer. Do Tidala używam zainstalowanego na Synology i w telefonie Bubble Upnp. W Bubble na Synology ustawiłem odtwarzacz sieciowy jako redender openhome, w telefonie mam wersję płatną Bubble. W takim układzie robię playlisty w telefonie i po odpaleniu play i wyłączeniu wifi odtwarzacz jedzie cała listę, nie potrzeba mu wtedy kompa, i włączonego wifi. Dotychczas mam problem jednak z rozłączaniem po jakimś czasie i pauzowaniem gry, sprawdzę dzisiaj ponownie jak to śmiga po aktualizacji Javascript

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązany problem?

Jak nie to mam pomysł u mnie jest teraz wszystko OK, mianowicie trzeba zainstalować javę wersja 8 i doinstalować składniki, jak zainstalowałem jave 8 klikamy na aktualizuj środowisko java i ja zainstalowałem ten pakiet http://download.oracle.com/otn-pub/java/jdk/8u77-b03/jdk-8u77-linux-arm32-vfp-hflt.tar.gz nie wypakowujemy go instalujemy w takiej postaci jak jest. Tidal działa idealnie, minim server też

Zrobiłem wszystko jak pisałeś i dalej lipa. Na dodatek teraz mogę zapomieć o redenderze jako "matantz openhome" - kompletnie nic nie idzie z parze z Synology. Jedynie teraz słucham jako redender "marantz" z telefonu i czasami 1-2 raz przewie w ciągu kilkudziesięciu minut i czasami gra 2-3 godziny bez przerywania. Skoro jednak mimo usunięcia Synology jest problem z płynnym odtwarzaniem, to problem tkwi na linii router-marantz. Skoro telefon śmiga (jako redender) to wykluczam zrywanie łącza internetowego-modemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Zrobiłem wszystko jak pisałeś i dalej lipa

też mam problemy wczoraj cieło mi Tidala, wróciłem do javy 7, odinstalowałem 8 zainstalowałem 7+ składniki te http://download.oracle.com/otn-pub/java/jdk/7u60-b19/jdk-7u60-linux-arm-vfp-hflt.tar.gz

o dziwo minimserver działa, Tidal na razie bez zastrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie często przycina na HiFi, ale to pewnie wina internetu. :(

 

No właśnie mam ustawienia na Hi Fi, łącze jest o sporej wydajności bo 13Mb i to mnie dziwi?

 

Przypuszczalna wina leży w tym że Chrome nie obsługuje już Javy i trzeba do niego uruchomić jakąś zewnętrzną apkę z ich sklepu. muszę pogmerać. Dziś cały dzień się Tidal ścinał.

 

Jeszcze zastanawiam się czy to nie wina że nagle w Polsce gwałtownie przybyło jego użytkowników w ramach 2 letniej promocji w Play? Może serwery Tidala do streamingu też w związku z tym nie wyrabiają?

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

będzie będzie tylko do jakiegoś pułapu, od tego się nie ucieknie. te klimax nie kosztował nerki, kopiłem go z drugiej reki, wersje renew za całkiem sensowna cenę. no i ten player to nie jest najlepsze co moze być oczywiście, ale gra dość dobre za kwotę jaka za to dałem.

 

Porowywales może granie Klimaxa z zestawieniem Aqa La Diva plus La Scala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może serwery Tidala do streamingu też w związku z tym nie wyrabiają?

 

Wtedy ten problem występował by u wszystkich użytkowników. Pisałem już wcześniej, że ja nie mam takich problemów z odtwarzaniem.

 

 

łącze jest o sporej wydajności bo 13Mb i to mnie dziwi?

 

Teoretycznie powinno wystarczyć, ale wystarczy chwilowy spadek wydajności i może być przerwa w odtwarzaniu.

Ja mam 150Mb/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dziś z komórki pod W10 na nieoficjalnym Tidalu problem ten (po Wi-Fi a nie po G4) wystąpił; przetestuję jeszcze komórkowy G4 gdzie mam u siebie 30-50Mb streaming. Jak się nie będzie nic działo zgłoszę operatorowi łącza problem. W sumie dziwne bo telewizja śmiga bez problemu a w tle jeszcze gry,e.t.c. Dziś nic nie obciąża łącza poza tym forum a problem występuje?

 

Sprawdziłem przez GPRS na G4 i też się ścina tak że moim zdaniem jest to raczej wina traktowania potencjalnego odbiorcy per noga!

 

Aktualnie jestem na miesięcznym okresie próbnym może też tam mają jakieś celowe działania? ale co mnie to obchodzi, streaming mam ustawiony w komórce na lossless i powinno hulać!

Spotify ani przed ani w trakcie abonamentu takich rzeczy nie robi.

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie 150MBs.. :)

 

Ja słucham bez zacięć na mobilnym necie, w domu w lesie, ok 1.4mbs łącze i ogromnym pingiem i bardzo rzadko to się zacina.

Tidal oczywiście HIFI

 

Faktycznie, chwilę trwa zanim załaduje się część utworu wymagana do rozpoczęcia odwtarzania ale potem już leci normalnie.

Win 7, program Tidal, przez Exclusive z DAC na USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po raz pierwszy zdarzyło mi się usłyszeć zacinającą się płytę. Połowa płyty odtwarzana była prawidłowo i nagle zaczęło przerywać. Puściłem płytę od początku i teraz już przerywało nawet początek płyty. Zrestartowałem Synology, potem router i nie pomogło. Puściłem inną płytę, grała bez zacinania. Ponownie włączyłem poprzednią płytę. Tym razem już nie było problemów z odtwarzaniem. Wygląda mi to na sporadyczny problem po stronie Tidala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Dzisiaj po raz pierwszy zdarzyło mi się usłyszeć zacinającą się płytę. Połowa płyty odtwarzana była prawidłowo i nagle zaczęło przerywać. Puściłem płytę od początku i teraz już przerywało nawet początek płyty. Zrestartowałem Synology, potem router i nie pomogło. Puściłem inną płytę, grała bez zacinania. Ponownie włączyłem poprzednią płytę. Tym razem już nie było problemów z odtwarzaniem. Wygląda mi to na sporadyczny problem po stronie Tidala.

 

Kto jest dostawcą neta u Ciebie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.