Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tidal zwiększa jakość - pojawił się nowy dział Tidal Masters w nowościach przy abonamencie HiFi na desktopie. Podobno 96 kHz/24 bit, a zamiast FLAC jest nowy codec MQA.

Na pewno ten dział Master to w lepszej jakości? Mi streamer pokazuje standardowo FLAC 44/16, może to po prostu chodzi o remasterowane płyty?

SinusAudio, Equilibrium Ether S6, Stars DSD Audio DAC, Nordost Blue Heaven LS i Purple Flare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ten dział Master to w lepszej jakości? Mi streamer pokazuje standardowo FLAC 44/16, może to po prostu chodzi o remasterowane płyty?

 

W zapowiedziach było podane 96 kHz 24 bit (http://www.theverge.com/2017/1/5/14171748/tidal-master-level-recordings-high-res-audio-hifi), ale:

- materiał źródłowy pewnie musi być

- muszą być ustawienia w opcjach wyjścia.

 

Ustawiając Exclusive i MQA Passthru udało mi się na albumie Coldplay A Head Of Dreams dostać 48 kHz wg DAC-a, więc coś się zadziało. Ale inne albumy grają 44.1.

 

W trybie Exlusive poszedł ten album 96 kHz.

 

I dorzucam zrzut z konsoli Soekrisa. W prawym dolnym rogu zamiast HiFi jest Master.

post-53696-0-94873500-1483639806_thumb.png

Edytowane przez janicniewiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby korzystać z mozliwości zewnetrznego dac'a trzeba zaznaczyć passtrough MQA?

u mnie działa i tak i tak; natomiast coś jest niedorobione bo przy zmianie albumu, co jakiś czas muszę ustawiać na nowo; poprawka, po zmianie na passtrough pokazuje 48K od nowego utworu - bez połlitra nie razbieriosz :)

hmm na niektórych płytach jest 44k na innych 48k (tryb pass), to mqa to jakiś upsampler musi być?

Edytowane przez justinet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie Passthrough MQA służy do tego, by strumień szedł niezmieniony do DAC-a, który powinien mieć dekoder sprzętowy MQA. Coś jak z Dolby Digital - albo komp dekoduje i wysyła analog, albo sprzętowy dekoder np. w amplitunerze. I widać, że zaznaczenie tego powoduje, że coś głupieje i daje 48 kHz nie wiadomo z czego.

 

Żeby działało musi być Exclusive i odpowiedni album. Te co są w części Master mają 88 lub 96 kHz (znaczek Master zamiast HiFi). Pozostałe pozycje po staremu 44.1.

 

Działa to tylko w aplikacji desktopowej na PC tylko w abonamencie HiFi. Tryb Master jak na razie nie działa w przeglądarce, tabletach, fonach, streamerach itp.

Edytowane przez janicniewiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa to tylko w aplikacji desktopowej na PC tylko w abonamencie HiFi. Tryb Master jak na razie nie działa w przeglądarce, tabletach, fonach, streamerach itp.

Szkoda, bo słucham przez Bubble podając na SM6, a z aplikacji w windzie nie ma możliwości sterowania tym zdalnie -wybór utworów, wykonawcy, bo trzeba podejść do lapka. Chyba, że w tej kwestii o czymś nie wiem :)

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jesteś pewien że musi być to zaznaczone? czy nie wystarczy narzucona głośność bo to zródło i oznaczony Passthrough MQA zeby szło bezpośrednio na dekoder DAC'a?

 

Ten sam album:

- narzucona głośność 44.1 kHz na DACu

- włączony exclusive 88.2 lub 96 kHz na DACu

- włączone Passthrough MQA 44.1 lub 48 kHz na DACu - co nie dziwi, bo mój DAC nie ma sprzętowego dekodera MQA.

 

Także jak dla mnie musi być włączony exclusive, a passthrough musi być wyłączone. Co by się zgadzało z teorią.

Edytowane przez janicniewiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Ale w takim przypadku, czy na wyświetlaczu jest częstotliwość strumienia Tidala, czy może ustawienia laptopa?

 

ten sam album w jakości HiFi na wyświetlaczu 44.1, jakość master na wyświetlaczu przełącza się na 88.2 lub 96 khz, wcześniej myślałem że wszystko mam na 88.2 ale teraz sprawdziłem inne albumy i niektóre są na 96

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten sam album:

- narzucona głośność 44.1 kHz na DACu

- włączony exclusive 88.2 lub 96 kHz na DACu

- włączone Passthrough MQA 44.1 lub 48 kHz na DACu - co nie dziwi, bo mój DAC nie ma sprzętowego dekodera MQA.

 

 

Nie mam wyświetlacza w DACu więc żeby była jasność:

"włączone Passthrough MQA 44.1 lub 48 kHz"

Czyli zaznaczona ta opcja czy odznaczona ?

Albo spytam inaczej.

Jakie pojawiają się wartości przy zaznaczonej opcji (czyli wyłączenia dekodowania MQA) jakie przy odznaczonej (czyli włączenia dekodowania MQA) ?

 

Niech ktoś napisze czy MQA gra lepiej od Flac

 

Testuję właśnie wnikliwie i napewno dam znać.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-40227-0-51355500-1483708362_thumb.jpgMa być tak ustawione

 

Czy twój DAC przyjmuje 24/96 po USB ?

 

Tak i więcej.

 

Przetestowałem na szybko kilka utworów. Co się okazuje. Ta nowa propozycja Tidal jest świetna MQA okazuje się grać na naprawdę dobrym poziome. Czy są różnice z flac ? Niektóre płyty z MQA grają nawet lepiej.

Posłuchamy dłużej to zobaczymy.

Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze rozumiem to zapalenie kwadracika przy Passtrough MQA powoduje, że sygnał musi być dekodowany w DACu, który jest do tego przystosowany.

Bez kwadracika dekodowaniem sygnału MQA zajmuje się software'owo aplikacja Tidal.

Czyli takie ustawienie jest najbardziej właściwe dla DACów, które nie mają dekodera MQA.

 

Polski komentarz dla Passtrough MQA jest mylący. W angielskiej wersji jest to opisane przez "Disable software decoding of MQA" co wiele rozjaśnia.

 

Słucham pierwszej płyty i na DACu mam PCM 96kHz.

tidal.com/album/68733816

 

i brzmi nad wyraz dobrze.

 

Softwarowy dekoder MQA jest wbudowany na razie tylko w desktopową aplikację Tidal, więc innymi sposobami nie wyciśniecie wszystkich soków z tych nagrań.

Ja czekam, aż Audirvana doda taki dekoder i będzie miód orzeszki. :)

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.