Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O ile dobrze rozumiem to zapalenie kwadracika przy Passtrough MQA powoduje, że sygnał musi być dekodowany w DACu, który jest do tego przystosowany.

"Disable software decoding of MQA" co wiele rozjaśnia.

 

 

 

Czyli dokładnie tak samo to znaczy w języku polskim :) wiec dobrze przetłumaczono :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu trochę o MQA

 

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2017/01/tidal-master-czyli-streaming-wysokiej.html

 

jest chyba jednak tam mały błąd gdzie jest napisane że można to odtwarzać poprzeć Tidal ale wyłącznie na komputerze a przecież można choćby na Bluesound

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MQA is now live on TIDAL!

For those who has a MQA certificated DAC and want to try it out, please log off and log in TIDAL account in Lightning DS (to enable MQA content) and set volume in Lightning DS to 100 (to disable signal process) then try those MQA content, you will see some magic there.

To those who do not have MQA certificated DAC, dont worry, we are also working on a private software based MQA decoder to send signal to your DAC using AURALiC's latest upsampling algorithm. (Disclaimer: this is not going to use any MQA property software code.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można na zwykłym DACu tylko trzeba mieć odznaczone Passtrough MQA w ustawieniach. Wtedy całą robotę dekodującą robi Tidal i mamy hires.

Przy zaznaczeniu tej opcji w przypadku zwykłego DACa mamy jakość zbliżoną do zwykłego CD.

W przypadku DACa z dekoderem MQA mamy hires.

 

Tu kopalnia wiedzy nt MQA:

http://www.computeraudiophile.com/content/694-comprehensive-q-mqa-s-bob-stuart/

 

 

To jest obalone w linku, który podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w styczniu nowa Audirvana Plus 3 z dekoderem MQA.

https://audirvana.com/?p=4153

 

Niestety będzie to upgrade płatny, chyba że kupiło się Audirvanę w ostatnie święta lub później.

Ciekawe ile trzeba będzie dopłacić.

 

Jak dotąd największą różnicę w porównaniu do zwykłego FLACa słyszę w przypadku płyty Bowiego "The Man Who Sold The World". Niebo a ziemia po prostu. Pewno jest to wynikiem innego masteringu ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam album:

- narzucona głośność 44.1 kHz na DACu

- włączony exclusive 88.2 lub 96 kHz na DACu

- włączone Passthrough MQA 44.1 lub 48 kHz na DACu - co nie dziwi, bo mój DAC nie ma sprzętowego dekodera MQA.

 

Także jak dla mnie musi być włączony exclusive, a passthrough musi być wyłączone. Co by się zgadzało z teorią.

Czyli trza słuchać z włączonym trybem exclusive, tylko w tym trybie DAC Hegel pokazuje mi częstotliwość strumieniowania z jaką zapisany jest album, podobnie mam w SM6 w innym wypadku wyświetla częstot. w ustawieniach windowsa dla danego urządzenia.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli trza słuchać z włączonym trybem exclusive, tylko w tym trybie DAC Hegel pokazuje mi częstotliwość strumieniowania z jaką zapisany jest album, podobnie mam w SM6 w innym wypadku wyświetla częstot. w ustawieniach windowsa dla danego urządzenia.

Mam co prawda Maka, ale właśnie specjalnie wyłączyłem Tidala. Zmieniłem sobie w ustawieniach DACa na 16/44.1. Włączyłem Tidala i ustawiło mi 88.2khz po włączeniu płyty z Master. Na DACu też tak się wyświetla a w kompie w ustawieniach też pokazuje 88.2khz. Zmienić nie mogę dopóki jest włączony tryb Exclusive.

 

Co ciekawe Tidal załącza mi 32bity zamiast 24.

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy można tą zakładkę masters przenieś na lewą stronę panelu pod Moją muzykę lub albumy, chyba nie?

Jeszcze jedno zauważyłem, że przechodzenie z albumów w jakości Hifi ze swojej muzyki, a później wybranie albumu z zakładki masters trzeba w ustawieniach na powrót wybrać wyjście audio swojego urządzenia, bo domyślnie ustawia się na ustawienia systemowe.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się tak nie dzieje.

 

Panowie, te płyty w zakładce "Masters" to nie wszystko.

Znalazłem kilka takich, które są kodowane w MQA a nie ma ich w zakładce.

Np.

tidal.com/album/15361383

W masterach jest tylko część pierwsza, a nie ma części drugiej, która również jest w hires.

 

Inny przykład True Blue - Madonny.

Brak w zakładce Masters a jest dostępna.

 

Więcej jest takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszło do trochę kuriozalnej sytuacji. Ktoś kupuje Tidal dla bezstratnej jakości, a dostaje lekko stratny MQA. Niby lepszy, ale dyskusyjny, a to już może odstraszyć część klientów szukających odtwarzania bezstratnego bit-perfect.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowości->Albumy->Masters

 

No i trzeba mieć abonament hifi.

 

Wszystko to mam ale nie wyswietla mi dalej

 

A masz najnowszy update apki i konto HiFi. W zakładce nowości, albumy masz za polskie dalej masters i są płyty które odtwarzasz w MASTERS.

 

konto hifi jest po prosze o linka do update

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem dziś kilka płyt master i tych samych odtwarzanych w Audirvana plus z upsamplingiem i filtrami iZotope. Osobiście wolę dzwięk z Audirvany. Każdy aspekt prezentacji jest lepszy, master jest jak dla mnie nie naturalny, ostry, głośny i nieprzyjemny dla ucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgoda.

Porównałem właściwie tylko Tinę Turner.

tidal.com/album/68729527

 

Przy dużych poziomach głośności słychać dobro jakie robi nam Audirvana, a właściwie iZotope.

Trzeba poczekać jeszcze parę dni i Audirvana będzie obsługiwać tidalowe mastery, za dopłatą.

Wracając do Tiny to tej płyty już nie posłuchamy sobie w jakości CD. Ona jest teraz w wersji 24/48 bez dekodowania MQA.

 

@jurek1 czy możesz zdradzić jakich ustawień iZotope używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.