Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Kalasanty Ciaputko napisał:

Puszczali "zwykłe" pliki i sygnowali je jako MQA.
Podobno...

Podobno... hmmm... no ale to chyba dobrze? Skoro mqa ma być stratne?  Gdyby ktoś zamiast mp3 oszukał i puszczał flac wybaczył bym mu:)

Edytowane przez maciek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, maciek1 napisał:

Podobno... hmmm... no ale to chyba dobrze? Skoro mqa ma być stratne?  Gdyby ktoś zamiast mp3 oszukał i puszczał flac wybaczył bym mu:)

No nie dobrze, bo to były pliki jakości CD a nie z masteringu czym się szczycili.
W każdym razie pliki gorszej jakości sygnowali jako te lepszej jakości.
Czytałem o tym jakiś czas temu i szczegółów już nie pamiętam ale ludzie się wkurzali jak im sie zapalała diodka "MQA" a to wcale nie była jakość MQA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, maciek1 napisał:

No właśnie to mam na myśli. Skoro mqa to taka kiepska jakość to flac będzie lepszy. Dlaczego się wkurzać?

Ale MQA to ma być lepsza jakość niż FLAC z CD.
Tym sie chwalił(?) Tidal. Nie wiem czy potrafię przekazać istotę rzeczy.
Najprościej to tak jakbyś sprzedawał płyty CD na których nagrałeś kawałki z magnetofonu i nic nikomu nie mówił. Kupujący płytę CD spodziewają się jakości CD a nie materiału zgranego z magnetofonu.
MQA to "Master Quality Audio Authenticated", płyta CD jest finalnym materiałem dla końcowego klienta, MQA ma gwarantować lepszą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kalasanty Ciaputko napisał:


MQA to "Master Quality Audio Authenticated", płyta CD jest finalnym materiałem dla końcowego klienta, MQA ma gwarantować lepszą jakość.

Ideą MQA było chyba ograniczenie ilości przesyłanych danych przy tej samej jakości co pliki bezstratne FLAC. Mam u siebie na dysku dwie wersje tej samej płyty i porównując ich wielkość, to minimalnie tylko wygrywa MQA. Jeżeli dobrze liczę, to oszczędność w przypadku pierwszego pliku wynosi tylko około 15MB (MQA 88kHz 24bit vs bezstratny FLAC 88kHz 24bit)

image.thumb.png.132177da0a8d845d0d252e617f976067.png

Poniżej wielkość plików:

image.thumb.png.5f8feb18a936d84ded90cb3dfb475a1c.png,

a tak wygląda sygnał w odtwarzaczu:

image.thumb.png.994721454e3b54ed0424922a9432a468.png image.png.da5165103729ebcb474e2189fcc2ff0c.png

 

 

Edytowane przez mojave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba to nie była tak prosta idea, ale zostawmy. Ja tylko twierdzę że skoro mqa i tak było kiepskie, gorsze niż flac to przesyłanie flac było lepszą alternatywą. No chyba że mqa było lepsze a flac gorszy ale z większości wypowiedzi wynika że ba starcie już było gorsze niż flac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o ...

MQA miało gwarantować wysoką jakość i przygotowanie z potwierdzonych źródeł. I chyba z tym był problem ( w Tidalu ).

Licencje kosztują a producenci urządzeń nie wiedzą co wkładają do swoich urządzeń bo wszystko jest chronione patentem.

Gdzieś też w tle jest ślad węglowy wywoływany streamingiem. MQA miało zajmować mniej miejsca i wykorzystywać mniej zasobów sieci. Co jest in plus dla ograniczeń transferu i miejsca na dane. Dziś właściwie te ograniczenia nie występują.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maciek1 napisał:

Chyba to nie była tak prosta idea, ale zostawmy. Ja tylko twierdzę że skoro mqa i tak było kiepskie, gorsze niż flac to przesyłanie flac było lepszą alternatywą. No chyba że mqa było lepsze a flac gorszy ale z większości wypowiedzi wynika że ba starcie już było gorsze niż flac...

MQA jest lepsze , bo porównując z płytą CD z lat 80-tych ( pierwsze wydania) jest nie wielka różnica.

Zwykły FLACK bez MQA był w porównaniu przesterowany. Testowałem na płycie The DOORS "LA WOMAN"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, izapat napisał:

Sprawdziłem. 

 

O tym ryzykowaniu, to napisałem żartem, ale coś w tym jest... Tutaj na Forum w zasadzie wszyscy zdecydowanie i dosyć emocjonalnie krytykują ten format. Co mnie dziwi, no bo niechże sobie będzie, ale jak mi się nie podoba, to go po prostu nie  będę używał:) Jednak potrzeba jest inna: ma zniknąć! Żeby nie być poza tematem, to Tidal ponoć ma problemy ostatnio z MQA co ma wynikać z problemów właścicieli MQA.Spora grupa liczy na to, że definitywnie zniknie z Tidala. Przyznam, że gdyby Tidal oferował czyste, tłuste flacki hi-res nie byłoby źle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś wchodzi na rynek i nie jest od początku jasne przezroczyste otwarte dla ludzi to tak sie zazwyczaj kończy , za dużo tabu podejrzeń , nie wyjaśnionych do końca tematów typu taśmy matki ,stratny nie stratny bla bla bla ,może takie czary mary to lubią Amerykanie ,Europejczycy muszą mieć kawę na ławe , przecież to widać nawet w teledyskach he , te hamerykańskie to jeden wielki śmietnik blew i śpiewanie o niczym ;)) dlatego jest jazda po tym formacie ,może o to chodzi 😇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba tak robić stream żeby nie być uzależnionym od żadnego , choć chyba dobry streamer może i zagra lepiej  od mojej konfiguracji to te które to zrobią kosztują krocie , ale tez wiem że takie ifi czy node jest do bani  miałem na testach 2tyg ,po prostu bezpieczne granie ale nic wybitnego . Nie miałem nigdy na stanie jakiegoś flagowego Lumina czy Linna żeby to zweryfikować więc do końca nie wiem🤔

A tidal niech zostanie mi on nie przeszkadza latam na nim cały czas chyba z przyzwyczajenia ,ale rozwój jak najbardziej jestem za bo gra dobrze ale tez chciało by sie raczej cos bardziej wyrafinowanego ,bo niestety z plików ssd na Roon  gra zawsze lepiej 😉

 

 

 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, freju napisał:

Trzeba tak robić stream żeby nie być uzależnionym od żadnego , choć chyba dobry streamer może i zagra lepiej  od mojej konfiguracji to te które to zrobią kosztują krocie , ale tez wiem że takie ifi czy node jest do bani  miałem na testach 2tyg ,po prostu bezpieczne granie ale nic wybitnego . Nie miałem nigdy na stanie jakiegoś flagowego Lumina czy Linna żeby to zweryfikować więc do końca nie wiem🤔

A tidal niech zostanie mi on nie przeszkadza latam na nim cały czas chyba z przyzwyczajenia ,ale rozwój jak najbardziej jestem za bo gra dobrze ale tez chciało by sie raczej cos bardziej wyrafinowanego ,bo niestety z plików ssd na Roon  gra zawsze lepiej 😉

 

 

 

Przyznam, że mi granie ifi bardzo odpowiada, uwzględniając jeszcze jego cenę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, maciek1 napisał:

Przyznam, że mi granie ifi bardzo odpowiada, uwzględniając jeszcze jego cenę:)

2tys ten ifi , to ja bym to obszedł np , nuc stary jakiś na i5 z 8gb ramu i pasywna obudowa akasa za np 1tys plus mostek usb np singxer su-1 używany, zasilacz liniowy z 500pln  ,aha on ma daca wbudowanego tak ? To będzie trudno w tym budżecie ale jak ktos ma juz przyzwoity dac to bym w tym kierunku szedł ,na plus dzwięk mega stabilność i otwarta furta na zawsze 😉 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lemo napisał:

Dziwne miałeś sluchales oceniasz a ifi zen nie  ma dac .

Rok temu go miałem ,niema dac faktycznie ale ja nigdy nie uzywałem nawet w node2i bo te daci sa bardzo przeciętne ,więc pomijalne dla mnie zawsze ,node2i miałem z rok ifi 2 tyg więc wybacz 😉 

Miałem dosyć długo  ze 2 lata usbridge signature , i to bardzo podobne grajki i mają współną cechę wieczne zwiechy i nie było to raz na tydzień tylko raz na dzień ,dla mnie nie do przyjęcia zbyt mnie to rozpraszało i nie mogłem sie skupić na muzyce , od kiedy mam nuc z mostkiem su-6 na linuxowym Roon mam spokój i to sobie bardzo cenie ,pamietam że na ifi  przez Roon było nawet przyzwoicie ale nie tak dobrze jak na mostku ,to jest moje doświadczenie i moje odczucia;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, freju napisał:

Rok temu go miałem ,niema dac faktycznie ale ja nigdy nie uzywałem nawet w node2i bo te daci sa bardzo przeciętne ,więc pomijalne dla mnie zawsze ,node2i miałem z rok ifi 2 tyg więc wybacz 😉 

Miałem dosyć długo  ze 2 lata usbridge signature , i to bardzo podobne grajki i mają współną cechę wieczne zwiechy i nie było to raz na tydzień tylko raz na dzień ,dla mnie nie do przyjęcia zbyt mnie to rozpraszało i nie mogłem sie skupić na muzyce , od kiedy mam nuc z mostkiem su-6 na linuxowym Roon mam spokój i to sobie bardzo cenie ,pamietam że na ifi  przez Roon było nawet przyzwoicie ale nie tak dobrze jak na mostku ,to jest moje doświadczenie i moje odczucia;)  

Hmmm. To trafiłeś pechowo. Mam ifi już rok i chodzi bez jednej zwiechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poczytaj wątek ifi zen stream 😉

 

HAA ty go założyłes no to kto tu sie mija z prawda ,sledzę ten watek cały czas i ty uważasz że jest wszystko ok , 😉 nawet przedstawiciel ifi sobie tam nie radzi z pomocą 😉

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, freju napisał:

No to poczytaj wątek ifi zen stream 😉

 

HAA ty go założyłes no to kto tu sie mija z prawda ,sledzę ten watek cały czas i ty uważasz że jest wszystko ok , 😉 nawet przedstawiciel ifi sobie tam nie radzi z pomocą 😉

Ale co to ma do rzeczy? Pisaliśmy o zawieszaniu się.  A co do apple i amazon pytanie aktualne. Jeszcze jestem poza domem. Jak ba razie chyba nikt nikomu nie zarzucał mijania się z prawdą. No chyba że tak coś odebrałeś, a to już inna sprawa.

Edytowane przez maciek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie !

News dnia !

Tidal wchodzi w Hi-Res ! Udostępni cześć biblioteki w wyższej rozdzielczości bez żadnej kompresji. 

Jednak kłopoty MQA to poważna sprawa i może jednak ten koszmarek zniknie z rynku. 

Miłego dnia 😉 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co na to Ci którzy wymienili sprzęt by mieć MQA. 
Kumpel miał kilka cichych dni z żoną, gdy kupił DACa z MQA. 
Ale może to lepiej, mógł w spokoju słuchać 😉 .

Swoją drogą to właśnie czeka na mnie DAC z MQA bo chciałem sprawdzić o co chodzi 😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piopio napisał:

Panie i Panowie !

News dnia !

Tidal wchodzi w Hi-Res ! Udostępni cześć biblioteki w wyższej rozdzielczości bez żadnej kompresji. 

Jednak kłopoty MQA to poważna sprawa i może jednak ten koszmarek zniknie z rynku. 

Miłego dnia 😉 

Nareszcie 🥳

 

https://www.digitaltrends.com/home-theater/tidal-hi-res-lossless/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.