Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  356 członków

Tidal Klub
IGNORED

Klub Tidal


Gość aqs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś komunikat na Tidalu przy próbie odtworzenia płyty; żądana jakość nie jest dozwolona w subskrypcji użytkowników. Nadmieniam płacę za mqa i takowe płyty odbieram z tą jedną płytą mam tylko problem. Może dlatego że to nowość ...i coś jest skręcone. Pierwszy raz coś takiego mam.
Sonus faber - Artisan of sound. 

__________________

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś ścieżki które ścieżki sa na Tidal w 24 bitach ? Cos piszą o utworach Hi-Res ale jak je rozpoznać w aplikacji ?  Jest chyba tylko oznaczenie Masters co oznacza MQA. Chyba ze tych Hi-Res jest na tyle duzo ze jeszcze sie z nimi nie spotkałem 🤪


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku to płyta Katie Melua  najnowsza tzw 8a tylko akustycznie, bo normalna odtwarzana jest bez problemu, a tylko ta nowość  akustycznie nie można jej odtworzyć. 

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam,

Zauwazylem ze od jakiegos czasu gdy slucham swoich playlist przes telefon na nie ktorych utworach odtwarzanie sie zaczymuje i nie monza odtworzyc tych utworow rowniez przechodzac do danego albumu jest tak samo.
 

Na laptopie wszystko gra jak nalezy, posiadam tidal hifi plus od nie dawano wydaje mi sie ze  wczesniej w pakiecie hifi tego nie bylo ale nie jestem pewien.

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze nie ktore utwory lub cale albumy nie odtwarzaja sie na w aplikacji Tidal w smartfonie tylko wtedy gdy mam ustawina jakosc Master gdy ustawie HiFi wszystko dziala. Wydaje sie to dziwne, skoro mam pakiet HiFi plus i pozostale utwory w jakosci Master dzialaja.

Odinstalowalem ape, zainstalowalem ponownie niesty nie pomoglo.

Wie ktos o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lemo napisał:

Napisz do Tidal z zapytaniem szybko reagują i odpowiadają.

Pisalem o pomoc do Tidal Support i dostalem standardowa odpowiedz o wylogowaniu sie oraz ponownym zalogowaniu lub zainstalowaniu ponownie aplikacji, cu juz probowalem wczesniej jako pierwsze bez skutku. Jednej rzeczy ktorej jeszcze nie probowalem to reset routera, chciaz watpie ze to moze pomoc poniewaz w pracy na wifi mam ten sam problem .
Zrobie reset routera dzis po pracy, zobaczymy  ale nie licze ze to cos da.

Nie wiem co robic w tym przypadku dalej.

W laptopie dobrze dziala wszystko rowniez streaming do amplitunera dziala w jakosci master tylko w telefonie i to na dodatek w LG V40 nie kazdy utwor lub album w tej jakosci da sie odtworzyc co jest irytujace jak dla mnie.

Moze macie jeszcze jakies pomysly ?

z gory dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kojotte napisał:

w sumiw nie bo muzyki slucham raczej na swoim telfonie ale moze to i warto sprawdzic , dzieki za pomysl..

a tak zapytam po co Ci master w telefonie? Hifi to jakość teoretycznie CD 16/44.1, więc i tak lepiej niż potrzebujesz 😉

ja do Hifi domowego używam Hifi właśnie bo uważam MQA za coś gorszego niż zwykły flac 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

a tak zapytam po co Ci master w telefonie? Hifi to jakość teoretycznie CD 16/44.1, więc i tak lepiej niż potrzebujesz  

Na głośniczki w telefonie zupełnie wystarczy najniższa jakość, bo i tak nie usłyszysz różnicy. Jeżeli słuchasz na dobrych słuchawkach, to master ma sens (nie do końca wiem jak wygląda ścieżka sygnału w telefonie, czy tam czegoś nie psuje. Mój telefon to LG V30, więc mam chyba ten sam DAC co w V40 (Hi-Fi Quad DAC). Działają u mnie wszystkie opcje z Master włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marcinmarcin napisał:

a tak zapytam po co Ci master w telefonie? Hifi to jakość teoretycznie CD 16/44.1, więc i tak lepiej niż potrzebujesz 😉

ja do Hifi domowego używam Hifi właśnie bo uważam MQA za coś gorszego niż zwykły flac 

W telefonie ktory posiadam LG v40 jest wbudowany DAC oprocz  tego podlanczam go jeszcze przez AudioQuest DragonFly no i wiadomo w miare dobre sluchawki, dlatego zalezy mi zeby w telofonie rowniez mozna bylo odtwarzac w jakosci Master. W moim stereo jakosc master dziala jak nalezy ale nie slucham muzyki wylacznie przez glosniki.

Co do jakosci czy MQA jest lepsza od HiFi to juz inny temat zupelnia oraz kwestia dodatkowych oplat 😉 

10 godzin temu, mojave napisał:

Na głośniczki w telefonie zupełnie wystarczy najniższa jakość, bo i tak nie usłyszysz różnicy. Jeżeli słuchasz na dobrych słuchawkach, to master ma sens (nie do końca wiem jak wygląda ścieżka sygnału w telefonie, czy tam czegoś nie psuje. Mój telefon to LG V30, więc mam chyba ten sam DAC co w V40 (Hi-Fi Quad DAC). Działają u mnie wszystkie opcje z Master włącznie.

 

13 godzin temu, marek.pap napisał:

Nie chcę Cię martwić, ale jeżeli ponowna instalacja aplikacji nie pomogła, to w takim przypadku (coś działało i przestało) pozostaje reset fabryczny telefonu.

Wczoraj mialem z leksza zmarnowany wieczor,
poniewaz zainstalowalem Tidal na innym telefonie i okazalo sie ze na nim wszystko dziala jak powinno.
Wiec postanowilem zrobic restet do ustawien fabrycznym na moim Lg v40,
bardzo sie zirytowalem delikatnie mowiac jak okazlo sie ze problem nie zniknal i zostalo mi juz tylko zabrac sie za ponowne instalowanie moich aplikacji oraz logowanie sie do nich i przywracanie ustawien itp. (  zajmuje to sporo cennego czasu )

Nie wiem juz o co chodzi... za bardzo brak opcji w tym temacie wiecej.
Czy macie jeszcze jakies pomysly? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba włączyć debugowanie USB w ustawieniach programisty.

@kojottemasz zainstalowany USB audio player pro?

Z ważką od AQ daje radę, widzi pliki mqa.

https://www.extreamsd.com/index.php/products/usb-audio-player-pro

https://scroll.morele.net/poradniki/jak-wlaczyc-debugowanie-usb-i-opcje-programistyczne-w-androidzie/

Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, maciek1 napisał:

A może pogrzebać w ustawieniach serwisanta skoro to raczej problem telefonu?

 

5 godzin temu, sir.jax napisał:

Trzeba włączyć debugowanie USB w ustawieniach programisty.

@kojottemasz zainstalowany USB audio player pro?

Z ważką od AQ daje radę, widzi pliki mqa.

https://www.extreamsd.com/index.php/products/usb-audio-player-pro

https://scroll.morele.net/poradniki/jak-wlaczyc-debugowanie-usb-i-opcje-programistyczne-w-androidzie/

W ustawieniach programisty debugowanie USB nic nie daje co jeszcze moglbym zmienic?

zapominajac o DragonFly chce by dzialala opcja po wybraniu jakosci na Master przez wejscie mini jack tak zwyczajnie jak powinnoa nie dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, maciek1 napisał:

Hmmm... Na wielu forach za granicą chwalą jakośc muzyki z połączenia LG i MQA...

Tym bardziej czuje sie rozczarowny bo mialem jak narazie pakiet HiFi gdy przeszedlem na MQA spotkala mnie ta niespodzianka ze nie wszystkie albumy lub wybrane utwory dodane do playlisty da sie odtworzyc i trzeba przejsc na jakosci Hifi, wiec po co mam za to placic skoro nie spelnia to do konca sowojej roli( tylko na telefonie ktorego nie mam na ten moment zamiaru zmieniac ) .

Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kojotte napisał:

Tym bardziej czuje sie rozczarowny bo mialem jak narazie pakiet HiFi gdy przeszedlem na MQA spotkala mnie ta niespodzianka ze nie wszystkie albumy lub wybrane utwory dodane do playlisty da sie odtworzyc i trzeba przejsc na jakosci Hifi, wiec po co mam za to placic skoro nie spelnia to do konca sowojej roli( tylko na telefonie ktorego nie mam na ten moment zamiaru zmieniac ) .

Hmmm...

Pisałem już USB Audio Player PRO z ważka rozpoznaje gęste pliki z serwisów, a ściemą na temat wyższości MQA nad hifi bym się nie przejmował, bo akurat tu może być zupełnie na odwrót.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sir.jax napisał:

Pisałem już USB Audio Player PRO z ważka rozpoznaje gęste pliki z serwisów, a ściemą na temat wyższości MQA nad hifi bym się nie przejmował, bo akurat tu może być zupełnie na odwrót.

No tak, ale kojotte chce mieć sygnał na wyjściu słuchawkowym a nie usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.