Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z jakiego kontekstu.Jest akcja zbierania kasy dla szpitali a Ty wyskakujesz z

 

"paru euro-towarzyszy z "salonu" jednak ma nieprzemijającą tęsknotę za Hufcem Walterowskim którego duch mocno przebija z Przystanku Woodstock oraz "dukalogu" - "róbta co chceta" i "siema" jak to mawia Owsiak Jerzy Idol Młodzieży"

 

może powinni zbierać na wyposażenie psychiatryków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy woluntariusza chodzą po domach i namawiają na owsiakowy łudstok?

 

nigdy nie byłem lecz z relacji znajomych wygląda na bardziej spontaniczne spotkanie niż stara się przedstawić Owsiak czy też media.Facet mało kogo obchodzi ale chwała jemu za organizowanie podobnej imprezy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Owsiak wykorzystuje ludzki odruch do czynienia dobra"

 

Najwięcej zastrzeżeń komentator jednak miał do samego organizatora WOŚP, który na przestrzeni lat miał się stać "ważniejszy niż sprawa, o którą ma walczyć". Według niego Jurek Owsiak na "odruchu pięknego uczucia" buduje swój autorytet jako kogoś apolitycznego i stojącego ponad podziałami, podczas gdy później ten autorytet wykorzystywany jest do walki politycznej.

 

Łukasz Warzecha jednocześnie był ostrożny, aby nie obrazić reszty społeczeństwa, która jest zaangażowana w Orkiestrę. - Myślę, że ci ludzie mają bardzo dobre intencje, choć nie do końca sobie zdają sprawę, w czym uczestniczą - oświadczył, na co zebrana w studio widownia zareagowała buczeniem. - I ja to bardzo mocno rozdzielam. W ludziach jest pewien odruch do czynienia dobra, który Owsiak wykorzystuje - zaznaczył.

 

co za malkontencki kraj..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa - jeszcze więcej propagowania łudstokowych wzorców wśród młodzieży i na kolejne setki lat zostaniemy grajdołem, w którym żebranina jawi się jako jedyny sposób zapewnienia szpitalom sprzętu na przyzwoitym poziomie, a jedyną alternatywą dla chcących sensownie urządzić sobie życie będzie emigracja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiomor napisz nie lubię i basta zamiast w niedorzeczności coraz bardziej brnąć.

 

mnie również pan Owsiak drażni niemniej robi pożyteczną akcję.Wyzwala w młodych pozytywną inicjatywę.

 

jeżeli mówimy o żebraninie to łażenie klechów po kolędzie spełnia twoje wymagania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wladz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było nowocześnie i ideowo - składam samokrytykę i przepraszam - za bikiniarstwo oraz sabotowanie wyrabiania 300% normy przez WOŚP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakby brał dla siebie, to i tak robi dobre rzeczy.

Ale ...

Uważam że tym się powinno zajmować Państwo, które po to bierze przymusowo podatki. Jak mu brakuje to niech zadba o gospodarke żeby prosperowała i bedzie miało na spełnianie swoich obowiązków wobec obywateli.

 

Nieudolności Państwa w spełnianiu swoich powinności nie powinni uzupełniać wolontariusze Owsiaka - w większości małoletni, którzy ćwiczą się w ulicznych żebrach.

No słusznie.

 

Albo też Państwo powinno poniechać tego, z czym sobie nie radzi, i zmniejszyć rozmiary grabieży podatkowo-składkowej zostawiając pieniądze obywateli obywatelom. Wtedy argumentów przeciwko AKCJI Owsiaka, zastępującej częściowo i podtrzymującej NIEWYDOLNY i ZŁODZIEJSKI SYSTEM byłoby znacznie mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie również pan Owsiak drażni niemniej robi pożyteczną akcję.Wyzwala w młodych pozytywną inicjatywę.

Tak - cenne nauki pobiera młodzież od Owsiaka. Lekcja nr.1 - bez medialnie wypromowanego znaczka nic nie istnieje. Lekcja nr.2 - guru dysponent znaczka ma zawsze rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie bym tu nie pisal, bo za duzo szamba sie juz wylalo, ale kiedys pracowalem w szpitalu i z tego powodu pisze.

 

Ja pisze, ale cos o tym wiem. Cala wiekszosc tez pisze ale niewiele wie w temacie.

 

Ktoś tu wspomniał o tym, że wpadła ekipa Owsiaka i obkleiła sprzęt jak leci, to dziwny przypadek, trudno coś wiecej powiedziec nieznajac szczegolow. Badz co badz kazdy sprzet otrzymany z danego zrodla musi miec swoja dokumentacje, stosowne oznaczenia i protokół zdawczo-odbiorczy. Póżniej sobie szpital oznakuje ten sprzet wg swojej klasyfikacji. Jesli chodzi o same czerwone serduszka to to niema zadnego znaczenia.

 

Krótko mowiac to szpitale (stare ZOZy) nie maja swojego sprzetu (to zaskakujace), ale wiekszosci to rózne dary i comiesięczne dzierżawy za kupe pieniedzy. Sprywatyzowane spółki podobnie, ale jesli chodzi o zakupy to te juz bardziej inwestuja w swoj sprzet (w miare mozliwosci korzystaja jeszcze ze sprzetu ZOZow).

 

A ogolnie to i jedni i drudzy nie maja kasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze - jakimś fanem Owsiaka nie jestem w przeciwieństwie do WOŚP ale jak czytam co poniektóre wypowiedzi to ogarnia mnie szczere zdziwienie.

Dzięki Orkiestrze oprócz zakupionego sprzętu wielu młodych ludzi uczy się wspólnego bezinteresownego działania dla dobra innych (albo inaczej patrząc - wszystkich) co chyba jest dobre (no może nie dla misiomora).

 

Z tego co czytam wybrzydzanie czy obrzydzanie tej inicjatywy w zdecydowanej większości przypadków jest czysto ideologiczne i polityczne. Wojujący katolicy zgrzytają zębami bo kasa nie idzie przez Kościół, wielbiciele Prezesa płaczą bo woluntariusze nie maszerują z pochodniami i sztandarami, wyznawcy XIX-wiecznego kapitalizmu denerwują się że skorzystają zwykli ludzie a nie wybrana kasta.

 

Jak mówił klasyk "dziki kraj"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest pod ścianą i modli się w szpitalu o najbliższych, to często pojmuje, że sprzętem "państwowym" pamiętającym Bieruta nie zdziała się dużo. Ta akcja ma to do siebie, że jest medialna. Ale czy to nie dobrze? Dzięki temu więcej osób potrafi ją dostrzec i wesprzeć. Firmy prywatne, media, wszyscy się w nią angażują. Więc argument, że czas antenowy kosztuje jest o kant d... podetrzeć. A porównywanie zbierających do puszek do żebrzących jest lekko żałosne. Nie spotkałem się z opinią zbierających, że to jakaś ujma i trudność, raczej przyjemność. Ci młodzi ludzie to robiący, czują, że robią coś fajnego, dobrego. A dla większości ludzi dać parę groszy do puszki to w zasadzie coś miłego. Kwestujący na Powązkach też żebrzą? Sorki ale niektóre poglądy na pewne sprawy to macie tak wypaczone, że zastanawiam się, jak normalnie funkcjonujecie w społeczeństwie, zakładacie rodziny i tworzycie więzi z najbliższymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyznawcy XIX-wiecznego kapitalizmu denerwują się że skorzystają zwykli ludzie a nie wybrana kasta.

 

W XIX-wiecznego liberalnym kapitaliźmie najbardziej korzystali właśnie zwykli ludzie. Potwierdzali to głosując nogami i zjeżdżając do liberalnych wtedy jeszcze Stanów z całego świata - z własnej woli, często inwestując całe oszczędności w podróż.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XIX-wiecznego liberalnym kapitaliźmie najbardziej korzystali właśnie zwykli ludzie. Potwierdzali to głosując nogami i zjeżdżając do liberalnych wtedy jeszcze Stanów z całego świata - z własnej woli, często inwestując całe oszczędności w podróż.

 

Nie wiem czy zauważyłeś że czasy się zmieniły?

 

Nie wiedziałem, że muszę tłumaczyć tak banalne i oczywiste rzeczy że nie chodzi o zwolenników XIX kapitalizmu w XIX tylko w XXI wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś że czasy się zmieniły?

 

Jeśli w stanach nie skończył by się liberalizm to dalej byłby dobrobyt. Ostatnio składanie na czasy zrobiło się bardzo modne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w stanach nie skończył by się liberalizm to dalej byłby dobrobyt. Ostatnio składanie na czasy zrobiło się bardzo modne.

 

Propagandowy kit w który wierzy już coraz mniej jeleni. Gdyby Szanowny Kolega poczytał trochę w tym wątku czy gdziekolwiek nie powielałby tych bzdur.

 

P.S.

Składanie na czasy kojarzy mi się ze zrzutka na zegarek :-))). Może i słusznie bo wielu piewców liberalizmu (w stylu europejskim oczywiście) nie zauważa upływającego czasu i tego co się wokół nas dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propagandowy kit w który wierzy już coraz mniej jeleni. Gdyby Szanowny Kolega poczytał trochę w tym wątku czy gdziekolwiek nie powielałby tych bzdur.

 

P.S.

Składanie na czasy kojarzy mi się ze zrzutka na zegarek :-))). Może i słusznie bo wielu piewców liberalizmu (w stylu europejskim oczywiście) nie zauważa upływającego czasu i tego co się wokół nas dzieje.

 

Aż się zapytam dla upewnienia "Propagandowy kit" to składanie na czas czy slogan o końcu liberalizmu w stanach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się zapytam dla upewnienia "Propagandowy kit" to składanie na czas czy slogan o końcu liberalizmu w stanach?

 

Propagandowy kit to pomysł, że przyczyna amerykańskich kłopotów jest odejście od liberalizmu.

 

Tak z ciekawości - kiedy to według ciebie nastapiło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - kiedy to według ciebie nastapiło?

„Kiedyś WSZYSCY urzędnicy federalni mieścili się w tym budynku."

 

Ponieważ ten cytat jest bardzo ogólny i na pierwszy rzut oka można nie zrozumieć co tak na prawdę przekazuje pozwolę sobie wytłumaczyć.

Nie o to chodzi kto jak się okrzykuje lecz co robi a urzędasy są od kontrolowania więc czym więcej urzędasów tym więcej obszarów, które kontrolują. A kiedy już nie ma liberalizmu a kiedy już kolektywizm to o to można się sprzeczać, ponieważ dzieżko o taki ustrój aby szala przechyliła się na 100% w którąś stronę.

 

Więcej można znaleźć tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chcę się sprzeczać tylko dowiedzieć kiedy według ciebie nastąpił koniec liberalizmu w USA. Oczywiście liberalizmu w sensie europejskim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chcę się sprzeczać tylko dowiedzieć kiedy według ciebie nastąpił koniec liberalizmu w USA. Oczywiście liberalizmu w sensie europejskim.

Niektórzy mówią o dacie wprowadzenia podatku dochodowego, a konkretnie to szesnastej poprawki do Konstytucji USA z 1913r. Zdaniem wielu wprowadzonej zresztą niekonstytucyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to związanie z tym kłopotów gospodarczych USA jest co najmniej naciągane. Osobiście początek amerykańskich kłopotów widziałbym we wprowadzeniu reaganomiki czyli circa 70 lat później.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy niestety widzi, co chce.

Je w reaganomice widzę chwilę wytchnienia dla gospodarki amerykańskiej i ożywczy wpływ na powstanie np. Thatcheryzmu.

 

Równocześnie w połowie 1982 roku gospodarka amerykańska ostatecznie wyszła z recesji i rozpoczęła okres wysokiego, stabilnego wzrostu gospodarczego utrzymującego się do końca drugiej kadencji Reagana. Te sukcesy reaganomiki sprawiły, iż w 1986 roku Kongres uchwalił nowa ustawę o reformie podatkowej, na mocy której zredukowano liczbę przedziałów podatkowych do dwóch, opodatkowanych odpowiednio 15% i 28%, w miejsce poprzednich 14 przedziałów z podatkami w wysokości od 11% do 50%. Jednocześnie podniesiono efektywną stawkę podatku od dochodów od kapitału do 28% oraz obniżono stopę podatkową dla korporacji z 46% do 34%. Ustawa ta była wielkim sukcesem Reagana, który stwarzając obywatelom maksymalną swobodę przez minimalizację podatków osobistych, a także gwarantując równe szanse podmiotom gospodarczym (poprzez eliminację preferencji prawnych) tworzył kontekst formalnoprawny odzwierciedlający filozofie reaganomiki. W efekcie stawki podatkowe w Stanach Zjednoczonych osiągnęły pod koniec lat 80. poziom najniższy spośród krajów wysoko rozwiniętych.

 

Całość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy niestety widzi, co chce.

Je w reaganomice widzę chwilę wytchnienia dla gospodarki amerykańskiej i ożywczy wpływ na powstanie np. Thatcheryzmu.

 

Racja - każdy widzi co chce. To Reagan rozpoczął na dobre epokę cudu gospodarczego dla bogatych kosztem całej reszty, w tym niestety kosztem przyszłych pokoleń.

W czasie rządów Reagana dług publiczny zwiększył się trzykrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.