Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo dlaczego. Ludzie dają z radością i z serca, sami z siebie. Na "tackę" tej radości nie widać, ino strach przed opierdzieleniem przez księdza ich do tego zmusza. Bo będą kłopotki ze ślubem, pogrzebem...

Na dodatek Owsiak się rozlicza, a to przecież coś strasznego jest, diabelskiego, żeby rozliczać się przed wiernymi...

Strach to raczej przed ogniem piekielnym - jak to sie ładnie nazywa bojażnią bożą. jakby się nie bali to by kieckowych kopneli w zad, na tym to polega. Taka jest właśnie instytucja raligii - w zasadzie wszystkich od szamanów darmozjadów utrzymywanych przez plemię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]W świecie realnym bałbyś się odezwać, ale tu możesz się wyżyć biedny mały frustracie. Jak chcesz zobaczyć idiotę, cymbała, debila czy po prostu miernotę to spójrz w lustro.

 

Styl jakby znajomy :))).

Czyżby się ujawnił nowy, awaryjny klon jednego z naszych ulubieńców ?????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wośp ogólnie to wyręcza nfz ale to na razie jedyna droga aby sprzętu w szpitalach aż tak nie brakowało. Państwo nasze wie o tym i dlatego tak to jest promowane. Czym więcej wośp zbierze tym nfz może rozszabrować ponieważ nie musi kupować darowanych sprzętów i czy to aż tak nam się popłaca?

 

Choć sam nie daję to ludzi za to nie mogę krytykować ponieważ zamiast przejeść to dadzą na szczytny cel.

 

Owsiaka tym bardziej ponieważ jak zostało udowodnione stroną wośp robi to za darmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat WOŚP.

Cel jest niewątpliwie szczytny i ci którzy się powinni zajmować tym co robi Owsiak bo maja to wypisane na swoich sztandarach, właśnie za to go nie nawidzą. Dizeki niemu ludzie widzą jaskrawiej obłudę innych.

Mnie tylko jedna rzecz martwi, moze sukienkowi go nienawidzą, ale rzad który powinien robić to co robi Owsiak i tak ma to w dupie. Zapewne jeszcze się cieszy że taki Owsiak mu problem z głowy zdejmuje i uruchamia w ludziach dobre cechy. bo to zawsze bezpieczniej dla władzy kiedy ludzie rzucaj a pieniądze do czapki zamiast rzucac cegłówkami w okna kancelarii rządu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wośp ogólnie to wyręcza nfz ale to na razie jedyna droga aby sprzętu w szpitalach aż tak nie brakowało. Państwo nasze wie o tym i dlatego tak to jest promowane. Czym więcej wośp zbierze tym nfz może rozszabrować ponieważ nie musi kupować darowanych sprzętów i czy to aż tak nam się popłaca?

 

Choć sam nie daję to ludzi za to nie mogę krytykować ponieważ zamiast przejeść to dadzą na szczytny cel.

 

Owsiaka tym bardziej ponieważ jak zostało udowodnione stroną wośp robi to za darmo.

NFZ to czarna dziura, wszystko wchłonie. A co wchłonie to zniknie bez śladu.

Nie sądzę, że WOŚP jest zamiast NFZ ale na szczęście mimo NFZ.

Wielką zasługą tej organizacji jest to, że nie pozwala się okradać państwowym bandytom i złodziejom.

Jawność i przejrzystość rozliczeń jest wyjątkowa na tle innych organizacji tego typu.

 

"Niektórzy mówią..."

"A niech gadają" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzając w różnym czasie kilka osób w różnych szpitalach patrzyłem sobie na sprzęt medyczny. Ilość i jakość tego z naklejkami WOŚP w stosunku do reszty naprawdę mnie zaskoczyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie raczej zajmji tym ile potem lekarze zarabiaja na tym co dostali za darmo..k**wa mac.

 

Weź nie pi***ol o lekarzach bo się słabo robi. Przykro czytać takie debilizmy.

Tego sprzętu nie dostają lekarze tylko państwowe placówki i w umowach z WOŚP jest wyraźne zastrzeżenie że sprzętu od nich nie wolno wykorzystywać zarobkowo.

A jak ktoś ci kiedyś robił coś za kasę w państwowym szpitalu na sprzęcie z naklejką WOŚP to wiedz, że ten sprzęt niekoniecznie był darowizną! Zdziwiony? :)

Owsiakowi ludzie, gdy wpadają do szpitala ze sprzętem, to kleją te swoje naklejki PO KAŻDYM SPRZĘCIE MEDYCZNYM W ZASIĘGU, JAK LECI!

Ktoś im widocznie każe tak robić... Sam sobie odpowiedz - dlaczego?

Jak jeszcze pracowałem w Polsce to co roku była kupa pracy ze zrywaniem tego cholerstwa po odjeździe owsiakowych, bo znakowali NIE SWÓJ SPRZĘT! Dlaczego trzeba było te ich naklejki zrywać? Ano dlatego, by takie debilne komentarze nie szerzyły się po forach. Gdy się kupiło jeden inkubator do oddziału noworodków, po co okleja się dwadzieścia innych które już tam stoją??? Ja kiedyś po kolejnej Orkiestrze przeżyłem szok, zastając na mojej sali wszystkie kardiomonitory oklejone znanymi znaczkami! Jakaś wizytująca rodzinka tak się zabawiła. Przecież używaliśmy ich od lat i zostały zakupione z budżetu szpitala, Owsiak nam ich nie dał. Osobiście poświęciłem czas na usuwanie znaczków.

Jak widać - nie pomogło! Debilizmy wciąż są powtarzane z uporem godnym lepszej sprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu podsumowania finansów zawsze mnie śmieszą. Bo z której strony by nie patrzeć i jak by nie liczyć, to wychodzi na plus i to zdecydowanie. Nawet autor, wyliczając ze swojej hipotetycznie wrzuconej stówki, nie może zbytnio panikować, że koło 8 zł idzie na co innego niż bezpośrednia pomoc - bo to mała kwota. Ale niezmiennie pojawia się argument "ale ludzie powinni o tym wiedzieć". A nie wiedzą? To jest pomylenie pojęć. Rozliczenia finansowe WOŚP jak widać są ogólnodostępne, jest też mnóstwo wywiadów, wypowiedzi, tłumaczeń co i na co i dlaczego. Nie wiem czego się oczekuje, że WOŚP będzie krzyczał ze swoich materiałów promocyjnych "Pamiętaj! Z Twoich 100 zł wrzuconych do puszki, 8 zł weźmiemy na obsługę!"? To jest absurd.

 

Nie chcą też jakoś zrobić prostego rachunku zysków i strat. To, że WOŚP bierze na swoje cele 13,29% dochodów nie oznacza, że to nie znaczy, że to jest jakaś kwota na minusie. Gdyby nie było zbiórki, nie byłoby tej kwoty, ale nie byłoby też 86,71% czystego zysku. A to, że kupowany sprzęt istnieje, działa i ratuje życie, to nie bajka i science fiction, to fakt namacalny, który można sprawdzić. Ba, ludzie mający dzieci zazwyczaj wcale tego sprawdzać nie muszą, po prostu tego doświadczyli na własnej skórze.

 

I jeszcze ciekawa rzecz. Strata na funduszach inwestycyjnych jest uznawana za sprawę kontrowersyjną. Ale jednocześnie powyżej autor napisał, że z samej Orkiestry pochodzi tylko część przychodów WOŚP, reszta jest "z innych źródeł". Jakich? Ano m.in. właśnie z inwestowania funduszy, jakichś tam odsetek czy czegoś takiego. Odejmując kwoty tam podane, to jest 8,12 mln zł wobec 1,612 mln zł straty. Cóż, raz się zyskuje, raz się traci. I tak są na bardzo poważnym plusie.

 

 

Miałem i mam w swoim życiu sporo doświadczeń z różnymi akcjami tego typu i nic mnie tak nie dobija, jak wyliczanie pieniędzy. Naczelna zasada polskiego piekiełka głosi, że jak ktoś robi coś dobrego, to na pewno przy okazji na tym kradnie i zarabia, więc go oprotestujmy. Prosta sprawa, jak organizacja sztabu WOŚP w średnio-małym mieście. Taki proces zaczynaliśmy we wrześniu - październiku, wtedy zaczynały się pierwsze ustalenia, rozmowy z władzami, pisanie próśb o udostępnienie sali, negocjacje na temat atrakcji różnego rodzaju. Obejmuje to przynajmniej kilka wypraw do siedziby WOŚP w różnych sprawach, załatwienia trochę (chociaż na szczęście mało) papierów, niezliczoną ilość telefonów itd. Im bliżej, tym więcej zajęć, bo trzeba wykonać choćby tak banalne czynności, jak sklejanie puszek, zapisywanie wolontariuszy, krótkie ich przeszkolenie, a kończąc na rozwieszaniu plakatów, jeżdżeniu po zainteresowanych, zgłaszających chęć uczestnictwa firmach czy szkołach. W taką pracę przez kilka miesięcy, w naprawdę małym sztabie, zaangażowanych jest 5 - 6 osób, którzy z tego tytułu nie obejrzą złamanego grosza, tymczasem ilość poświęconego czasu jest potężna, nie mówię nawet o poniesionych kosztach. A co dopiero powiedzieć o dużym sztabie, a co powiedzieć o koordynowaniu całości? Ludzie płaczą, że Owsiak i ludzie z Fundacji biorą pieniądze, ale wystarczy się tam wybrać o dowolnej porze roku, żeby zobaczyć że tam praca się nigdy nie kończy, zawsze jest co robić. To jest ich etat, ich sposób na życie. Czy to źle, że biorą pieniądze? Proszę wybaczyć, ale fizycznie niemożliwe jest, żeby ktokolwiek na świecie robił to za darmo, bo czasu na zawodową pracę wtedy nie ma. To jest prosty wybór - za wykonywanie swoich obowiązków dostają zasłużone wynagrodzenie, a efektem tego jest, jak wyliczył pan z powyższego linka, 86,71% zysku dla nas wszystkich. Czyli kilkadziesiąt milionów. Warto?

 

Oczywiście w idealnym świecie mielibyśmy służbę zdrowia, która pięknie by się finansowała (państwowa czy prywatna) i żaden WOŚP by nie był potrzebny. Wtedy pan Owsiak pracowałby na etacie w cukierni albo na kasie w Biedronce i wszyscy by byli szczęśliwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zmusi nikogo siłą do wrzucenia datku do puszki na jakikolwiek cel .Zatem ludzie wrzucają dobrowolnie .

Najzabawniejsze jest to że czepiają się Ci którzy tego nie robią :)

Tym którzy nie wrzucają a mają ale do tej akcji proponuje protest nie słowny lecz czynu zróbcie sobie anty-serduszka i napiszcie na nich :

" nie chcę abym Ja bądź moje dzieci były leczone bądź ratowano im życie przy użyciu sprzętu zakupionego przez WOŚP "

bo w przeciwnym razie tylko bijecie pianę słowami bez pokrycia w czynach .

 

Najzabawniejsze są wpisy paru forumowych mistrzów co stosują swoje zasady wybiórczo jak Owsiak zbiera ok jak zbiera Caritas lub KK nie ok :) tym też proponuję tak samo nie korzystać z pomocy tych instytucji ( ciężej rozpoznać bo nie ma ponaklejanych serduszek ale dla chcącego człowieka z ,, zasadami " nic trudnego :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest że artykuł napisał pan Hirsch (czyli Jeleń :-) ) który w telewizji sam namawia ludzi do inwestowania. Może by tak zadzwonił do Owsiaka i zaoferował fachową pomoc?

 

Najzabawniejsze są wpisy paru forumowych mistrzów co stosują swoje zasady wybiórczo jak Owsiak zbiera ok jak zbiera Caritas lub KK nie ok :) tym też proponuję tak samo nie korzystać z pomocy tych instytucji ( ciężej rozpoznać bo nie ma ponaklejanych serduszek ale dla chcącego człowieka z ,, zasadami " nic trudnego :) .

 

Możesz wrzucić jakiegoś linka do rozliczenia finansów tych instytucji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muzyka muzyka muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kolumb się znalazł :-0.

 

Ja prosiłem o rozliczenie Caritasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczenia Caritasu też są dostępne z tego co pamiętam. Kiedyś z ciekawości po nie sięgałem. Caritas okazał się w działalności droższy od WOŚP - i co? I nic. Skoro zbierają kasę i robią coś dobrego, to niech robią. Jeśli takie im wychodzą koszty funkcjonowania, to nic mi do tego. Dokąd wszystko jest zgodne z prawem, to nie widzę najmniejszego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczenia Caritasu też są dostępne z tego co pamiętam. Kiedyś z ciekawości po nie sięgałem. Caritas okazał się w działalności droższy od WOŚP - i co? I nic. Skoro zbierają kasę i robią coś dobrego, to niech robią. Jeśli takie im wychodzą koszty funkcjonowania, to nic mi do tego. Dokąd wszystko jest zgodne z prawem, to nie widzę najmniejszego problemu.

 

ja kiedyś szukałem i nie znalazłem. Były jakieś informacje na poziomie lokalnym a i to bardzo symboliczne. Czyżby coś się zmieniło?

 

Chyba tak, jest na stronie Caritasu za 2010. Ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro a wrzuciłeś Caritasowi chodź złotówkę czy rośniesz nam na zbawcę zagubionych duszyczek :)

Miej chłopie jaja i nie skorzystaj z ich pomocy jeśli będziesz jej potrzebował na dziś możesz przekonywać potrzebujących żeby nie korzystali :) bo to czyste zło ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Od 58 strony jest tu coś, co wygląda na rozliczenie za 2010 r. Nie chce mi się tego czytać, bo szczerze mówiąc kompletnie mnie nie interesuje ile wydają i na co, bardziej mnie interesuje, że komuś pomagają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro a wrzuciłeś Caritasowi chodź złotówkę czy rośniesz nam na zbawcę zagubionych duszyczek :)

Miej chłopie jaja i nie skorzystaj z ich pomocy jeśli będziesz jej potrzebował na dziś możesz przekonywać potrzebujących żeby nie korzystali :) bo to czyste zło ;)

 

Możesz mi wyjaśnić swój post?

 

Prawdopodobnie dałem swoją na Caritas w postaci dotacji od Państwa. Sróbuj jacuś dowiedzieć się ile Caritas zebrał samodzielnie a ile dostał dotacji?

 

Od 58 strony jest tu coś, co wygląda na rozliczenie za 2010 r. Nie chce mi się tego czytać, bo szczerze mówiąc kompletnie mnie nie interesuje ile wydają i na co, bardziej mnie interesuje, że komuś pomagają.

 

A mnie interesuje skąd mają kasę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro proponuję Ci pomagać ludziom których znasz a którzy potrzebują pomocy wtedy masz pewność że pomoc trafia do kogo trzeba i jak potrzeba . Nikt nie jest naiwny na tyle żeby nie wiedzieć że gdzie są pieniądze tam są złodzieje :) ale Twoje wpisy o tym świadczą że masz wrażenie że zadajesz mądre pytania , jak dla mnie odkrywasz rzeczy dla innych oczywiste .

Jeśli Ci stoi w oku to że ktoś daje pieniądze instytucjom które część rozkradają to co proponujesz ? moją propozycję masz wyżej . Pójdziesz pomagać osobie samotnej która robi pod siebie przebrać ją i wyprać prześcieradło z gówna czy jednak wolisz wrzucić złotówkę do skarbonki niech to zrobią inni a Ty ponarzekasz że połowę rozkradną czy tez nie dasz nawet złotówki ale psioczyć będziesz dalej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puknij się jacuś w berecik. Twoje filipiki mają się nijak do mojego prostego pytania: Ile Caritas dostaje dotacji od Państwa a ile zbiera sam?

 

A może to banalne pytanie to według ciebie atak na religię, Kościół i co tam jeszcze?

 

I może łaskawie pokażesz mi palcem gdzie w moich kilku ostatnich wpisach było coś o rozkradaniu, o złodziejach itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek niesie pomoc czy to że robi to w takiej czy innej instytucji ma jakiekolwiek znaczenie ?

 

Ważniejsza jest pomoc czy też najważniejsze jest rozliczenie finansów tej instytucji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Dink

(Konto usunięte)

Wypowiedzi w tym wątku to typowy przykład polskiego piekła.Każdą ideę i każdego człowieka obrzucić błotem i sponiewierać.Nie macie żadnych dowodów ale już pojawiają się określenie przekręt,obłuda,insynuacje.Być może chodzi o taki mechanizm myślenia,że zarzucacie Owsiakowi to co sami byście robili na jego miejscu.Czyli gdybym ja organizował taką akcję to po to aby zrobić przekręt czyli Owsiak musi być aferzystą.Piękne myślenie.

 

W naszym społeczeństwie jest bardzo rozchwiany, albo w ogóle go nie ma - instynkt społeczny. Bodaj jedyną akcją społeczną inspirującą tenże instynkt jest orkiestra Owsiaka. Ten ze wszech miar pożyteczny cel ma również i tę wartość, że uczy dawać dla innych - chorych.

Niestety, pokutuje ciemnota na zasadzie - w maglu słyszałam, że oni kradną. To jest naszą specjalnością - celtycka podejrzliwość i napęd do tworzenia spiskowych teorii dziejów - bo pani w maglu powiedziała....

Moja małżonka mieszka w Anglii. Nieraz wstyd mnie za nasze społeczeństwo.

Pozdrawiam Dink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro 747

Nie odpowiadaj póki co ważniejsze jest dla Ciebie kto ile skąd komu i jak widzę czy ksiądz czy nie :) czyli faktycznie to są najważniejsze czynniki do niesienia pomocy ;) .

Widzę że Odkrywanie dla Ciebie tego co dla innych już dawno jest oczywiste na tyle Cię fascynuje że nawet słaby żart w formie obrazy próbujesz stosować :) nawet wywołał u mnie mały grymas uśmiechu ten berecik :) lubię ludzi z poczuciem humoru . Aczkolwiek podniecanie się czyimiś finansami jest dla mnie niezrozumiałe no chyba że jednak dajesz na caritas :)

Nie lubię ludzi niezdecydowanych jak próbujesz mnie obrazić to pisz jak chłop Panie Jacku tudzież inaczej bo nie wiem czy wiesz ale zdrobnień używają dzieci ( chłopcy ) którzy chowali się wśród dziewczynek . Jak uwarzasz się za mężczyznę to pisz raczej dobitnie coś w tym stylu ,, ile Twoja matka musiała żreć śniegu żeby takiego bałwana urodzić :) tylko pamiętaj obrazić łatwo można tylko głupca :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacuś - piszesz o wszystkim tylko nie o tym o co pytam. I skąd tyle w tobie chamstwa i agresji???

 

Na banalne i niewinne pytanie ile Caritas dostaje dotacji mamy taką odpowiedź:

"Jak uwarzasz się za mężczyznę to pisz raczej dobitnie coś w tym stylu ,, ile Twoja matka musiała żreć śniegu żeby takiego bałwana urodzić :) tylko pamiętaj obrazić łatwo można tylko głupca :) . "

 

Bardzo interesująca reakcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek niesie pomoc czy to że robi to w takiej czy innej instytucji ma jakiekolwiek znaczenie ?

Ważniejsza jest pomoc czy też najważniejsze jest rozliczenie finansów tej instytucji ?

Ważniejsze jest to komu Państwo czyli ja płacę pieniadze i za co jeśli nie mam na to wpływu. To jest pretensja do Państwa, a nie do Caritasu czy innego Clerasila.

O ile mi wiadomo WOŚP nie dostaje dotacji od Państwa na swoją działalność, ale może sie cóś jednak zmieniło ??? Może nagle stał sie konkurentem w wyscigu po państwowe pieniądze... ??? he he he - nikt nawet tuaj takiego przypuszczenia nie poczynił czyli świadomość społeczna ten mechanizm już zrozumiała - że jak masz krzyżyk na sutannie, to ci się kasa z budżetu Państwa należy i wara wam kmioty-podatnicy od tego ?

Kościelne organizacje nie lubią WOŚP, bo robi to samo co one ale nie dostaje kasy z budżetu Państwa więc Państwo może w końcu dojść do wniosku, że ten model działałności jest dla Pańśtwa tańszy i zakręci kurek z dotacjami dla innych organizacji charytatywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - tylko udaję wiarę w to, że odpowiesz coś z sensem.

 

Wiara w to, że ograniczony fanatyk napisze coś z sensem i na temat zaiste jest niepojęta.

Nawet, gdy chodzi o prościutkie i banalne pytanie.

 

P.S.

Sprawozdanie finansowe Caritas ma 16 stron, WOŚP 76 stron.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku

Owsiak animozje czy kościół lubi WOŚP czy nie skwitował w pr 2 TVP w dniu wczorajszym krótko ,, otrzymaliśmy liczne nagrody od kościoła ZA NIESIENIE POMOCY "

Druga sprawa skoro KK tak nie lubi WOŚP zadaj sobie pytanie czemu pozwala zbierać pieniądze na swoim terenie w kościele od ludzi wchodzących i wychodzących na mszę ? Bo chyba jak się kogoś nie lubi to się raczej nie zaprasza do siebie :) tylko goni pałą skoro konkurencja he he .

To że znajdą się ludzie w KK którzy psioczą na WOŚP jest także zrozumiałe w KK tez nie brakuje ludzi którzy na pytanie czy pomożesz odpowiedzą a ile z tego będę miał dla siebie :)

Na każdą instytucję masz wpływ możesz zapisać się do dowolnej organizacji i pomagać najlepiej jak umiesz nie zawłaszczając ani grosza :), możesz także pomagać tak zupełnie sam możesz także uważać że nie masz na nic wpływu i nie ważne kto i jak pomaga ważne że coś tu musi śmierdzieć to o wiele łatwiejsze .

 

Masz rację Jaro 747 jestem ograniczonym fanatykiem pomocy nie przez instytucje lecz osobiście , możesz zdradzić co Ciebie fascynuje ? rozliczenia finansowe instytucji :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.