Skocz do zawartości
IGNORED

Codzienność IV RP czyli pod butem i knutem Prezesa :)


Jaro_747
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Im więcej dowiaduję się o sprawie Falenty tym bardziej mi ta sprawa śmierdzi. Co Koledzy myślą na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaro_747 napisał:

Widzę, że wszedłeś w tryb odwracania kota ogonem.

Widzę, że nie wiesz jakie są terminy.

51 minut temu, jar1 napisał:

To już szaber ?

Współwłasność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jezz napisał:

Widzę, że nie wiesz jakie są terminy.

Do gaziora z tymi pretensjami. Jego zapytaj o szczegóły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, zukzukzuk napisał:

Właśnie teraz jest podobnie, jak za epoki Gierka. Zarówno on jak i PiS nie martwią się wcale przyszłością. Rozdają na prawo ilewo - byleby tylko utrzymać władzę. Czynią podobnie jak Pierwszy Sekretarz PZPR, kiedy pożyczał na potęgę, by zapewnić dobrobyt ludu pracującego. Lecz, zdają się nie zauważać faktu, iż za jakiś czas przyszedł kryzys, a potem natąpił krach... 

 

Zdecydowanie się z Tobą nie zgadzam - Gierek pożyczał pieniądze, żeby je wykorzystać dla unowocześnienia kraju, teraz pożyczają, żeby korumpować nierozgarniętych wyborców i samem się obłowić, a resztę pieniędzy rozpieprzyć. Zresztą porównanie długów Edwarda Gierka do długów zaciągniętych przez wszystkie ekipy po 1989 r. to porównanie jak mrówki ze słoniem..  NB gdyby nie inwestycje z czasów PRL to ani PO, ani PiS nie mieliby czego sprzedawać. Polecam Kolegom lekturę książki "Wielki Przekręt" - bardzo pouczająca. A co do pisiaków - wystarczy zobaczyć, co oni planują kupić dla wojska.  Przy hipotetycznym konflikcie z Rosją jeden system S400 czy S500 pokrywa zasięgiem całą Polskę, więc  np.  F35 może polata 10 minut, a może tylko parę chwil. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, glazior napisał:

(...)Ministerstwo proponuje wzrost do 2450 zł brutto miesięcznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tu sobie Kolego poszukaj bo ja już straciłem orientację o co ci chodzi, co ci przeszkadza, kogo się czepiasz i dlaczego.

Bo mojego wpisu tradycyjnie nie zrozumiałeś, ale mogę ci w prostych zdaniach wytłumaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Jaro_747

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to też kuriozalne prawo uchwalone przez tłumoków. Ręce opadają. 

"W czwartek weszły w życie zmiany w Prawie farmaceutycznym przygotowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Przewidują one, że apteka może sprzedać lek wyłącznie w celu bezpośredniego zaopatrywania ludności, czyli dla pacjenta. Konfederacja Lewiatan i Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET podkreślają, że nowe przepisy uniemożliwią dalszą sprzedaż leków domom opieki społecznej. Prawnicy dodają, że katalog podmiotów, które nie będą mogły kupić leków jest o wiele szerszy, bo może dotyczyć także schronisk dla zwierząt, lecznic weterynaryjnych i fundacji prowadzących domy pomocy."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Tu sobie Kolego poszukaj bo ja już straciłem orientację o co ci chodzi, co ci przeszkadza, kogo się czepiasz i dlaczego.

Bo mojego wpisu tradycyjnie nie zrozumiałeś, ale mogę ci w prostych zdaniach wytłumaczyć.

A co tu do rozumienia jak nie wiesz o czym piszesz.

Do 15 czerwca są propozycje a potem konsultacje. Czy uważasz, że jest inaczej?

Możesz to napisać w prostych zdaniach.

4 godziny temu, Jaro_747 napisał:

Niestety rząd PiS ma głęboko w dupie wszystkie dotychczasowe zasady i takich rzeczy z nikim nie konsultuje, ani z przedstawicielami pracowników ani z przedstawicielami pracodawców. Może o tym byś słowo napisał?

A tu poczytaj siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jezz napisał:

A co tu do rozumienia jak nie wiesz o czym piszesz.

Do 15 czerwca są propozycje a potem konsultacje. Czy uważasz, że jest inaczej?

Możesz to napisać w prostych zdaniach.

 Już piszę w prostych zdaniach, żebyś nie musiał pytać po trzy razy.

11.06 - W 2020 r. płaca minimalna wynosić będzie 2450 zł. To wzrost o 700 zł od początku naszych rządów. To projekt, którego nie zapowiadaliśmy, a z którego jesteśmy dumni. To nasze 700 plus - podkreślił premier w nagraniu opublikowanym na Twitterze. 

Znaczy się Mateuszek ogłasza, że płaca wynosić będzie tyle a tyle. Sam powiedział, że projekt nie był zapowiadany.

Dopiero Rzecznik rządu przypomniał sobie że jest coś takiego jak rada Dialogu Społecznego, bo dodał "Oczywiście propozycja ta podlega jeszcze konsultacjom w ramach Rady Dialogu Społecznego, więc to nie musi być kwota, która ostatecznie będzie, aczkolwiek w naszym przekonaniu to jest kwota minimalna, która faktycznie powinna obowiązywać w przyszłym roku."

Związki zawodowe i pracodawcy dowiedzieli się o propozycji z Twittera. Pytany przez dziennikarza przedstawiciel związku pracodawców najpierw długo myślał, a później powiedział, że za czasów PiS dialog jest w zaniku, rząd nie jest nim zainteresowany, dobrych rad też nie przyjmuje. Co mówili związkowcy nie wiem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jar1 napisał:

To już szaber ?

Błąd! To nazywa się - pójść na dzierżawę :)

ps. bób po 28/kg, dobrze, że pietruszki nie jadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I z czym masz jeszcze problem bo nie bardzo cię rozumiem.

Narazie niestety wszystko jest zgodnie z przepisami, chociaż my w Bieszczadach takie rzeczy mamy w dupie, i jeszcze nie ma o co bić piany.

To do dżaro.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, asterix1 napisał:

to były na razie Pos-linki za niewielką dopłatą Posłów tez listę da sie zrobi( bedą rarytasy Sasin mój ulubieniec

To był ranking mój, indywidualny, utworzony ze względu na wypowiedzi.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale zawarłem w nim polityków różnych partii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, skynyrd napisał:

bób po 28/kg, dobrze, że pietruszki nie jadam

no nie, PIC fanboj narzeka na ceny, chciałeś to masz. Przecież stać Ciebie. Lata wcześniej na bazarach panowała zasada, że kroi się, bo ludzie nie mają po prostu pieniędzy. Teraz transfery muszą spłynąć w dół... Wiadomo że ceny są związane z warunkami meteorologicznymi rok wcześniej, ale teraz sprzedawcy chcą trochę przyciąć, przecież też potrafią kombinować...     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, jezz napisał:

Bieszczadach

przyczółek Picerów, pracownicy rodzin wielodzietnych zwalniają się masowo, bo po co pracować skora kasa leci za nic...

5 minut temu, hi_aro napisał:

Lata wcześniej na bazarach panowała zasada, że kroi się, bo ludzie nie mają po prostu pieniędzy. Teraz transfery muszą spłynąć w dół...

Czytaj ze zrozumieniem, bo widzę że marnie z tym. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W mediach społecznościowych Polskiego Związku Piłki Nożnej, także na bieżąco publikowano krótkie komentarze do tego, co działo się na murawie Stadionu Narodowego. Nie inaczej było po golu na 4:0, gdy piłkę do siatki reprezentacji Izraela wpakował młodziutki Dawid Kądziora. GOOOOOOOL! To już jest pogrom! Prowadzimy z Izraelem 4:0! – napisano na fanpage’u PZPN na Facebook’u. Podobne wpisy pojawiły się na tysiącach innych profili. Jedni pisali o „pogromie na Narodowym”, inni o „spalonych marzeniach na szybki awans”, a jeszcze inni o „rozstrzelaniu reprezentacji Izraela”. Nic nadzwyczajnego. Podobne komentarze pojawiają się po innych, zwycięskich dla Polaków spotkaniach.

 

Dla publicystów lewicowego portalu Polityka, takie komentarze stały się okazją do… oskarżenia Polaków o antysemityzm. Zdaniem Polityki wpis PZPN jest… nacechowany antysemicko, ponieważ słowo „pogrom” przywołuje holokaustowe wspomnienia. Dacie wiarę? Można pisać o „pogromie” na Austriakach (1:0) lub Macedończyka (1:0). Można pisać o „rozstrzelaniu” Niemców czy Rosjan, ale radość ze zwycięstwa nad Żydami, którzy we wczorajszym meczu potykali się o własne nogi „nie wpisuje się w żadną rubrykę”."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, hi_aro napisał:

przyczółek Picerów, pracownicy rodzin wielodzietnych zwalniają się masowo, bo po co pracować skora kasa leci za nic...

Serio?

Ostatnio na piwie pod sklepem mówili, że tych przyczółków jest znacznie więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Lech36 napisał:

Niestety oni tylko zarządzili. Żadnych konsekwencji swojego zarządzenia nie wyczuwają,

Co nam napiszesz na temat zarządzania bez konsekwencji podniesieniem płacy minimalnej ponad 600 zł w ciągu 6 lat przez PO - oni zarządzili przecież i tylko. Wygrają "twoje PO-osły" kiedyś i jak myślisz? Zarządzą obniżkę o 1000 zł.?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja słyszałem, że nie ma kto na parkingu sprzedawać biletów, bo się nie opłaca, przecież Jarek daaaa.... Aby nie było, moja żona jest z Leska ?

3 minuty temu, xniwax napisał:

Co nam napiszesz na temat zarządzania bez konsekwencji podniesieniem płacy minimalnej ponad 600 zł w ciągu 6 lat przez PO

To chyba proste, 2008-2010 kryzys w całej europie, Skandynawia zaorana przez bankowe przekręty, a może masz inne wytłumaczenie. Czekam "PIC na wodę" 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, hi_aro napisał:

chciałeś to masz.

To jest rynek, Zapewne chciałbyś powrotu do rynku sterowanego przez...np. ścisły umysł babochłopa z nowoczesnej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbienie Prezesa w sposób widoczny upośledza zdolności intelektualne. Ciekawe czy współczesna medycyna ma na to jakiś sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, xniwax napisał:

Zapewne chciałbyś powrotu do rynku sterowanego przez

No przecież już jest, a kto centralnie steruje cenami energii, Jaruś w roku wyborczym diabłu się sprzeda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Jaro_747 napisał:

Uwielbienie Prezesa w sposób widoczny upośledza zdolności intelektualne. Ciekawe czy współczesna medycyna ma na to jakiś sposób.

Prezes jest dobrem narodowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, hi_aro napisał:

To chyba proste, 2008-2010

Tak, proste w POlsce wzrost płacy w tym czasie ok. 200 zł. Nie w tym rzecz ale nie potrafisz tego inaczej wytłumaczyć tylko poprzez pryzmat
Faszyliberalizm - TAK, PiS - NIE. To jest jedyne twoje kryterium oceny jakichkolwiek zagadnień społecznych i ekonomicznych w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, skynyrd napisał:

Prezes jest dobrem narodowym

O tak, jeszcze dziw, że pomnika nie ma, na Krakowskim przedmieściu, a może szykują coś na Srebrnej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, hi_aro napisał:

O tak, jeszcze dziw, że pomnika nie ma, na Krakowskim przedmieściu, a może szykują coś na Srebrnej. 

Obetnie się do połowy pekin i będzie cokół.

Ja wielbię prezesa 3 razy dziennie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xniwax napisał:

. Nie w tym rzecz ale nie potrafisz tego inaczej wytłumaczyć tylko poprzez pryzmat

Czekam na jakieś konkrety, Ty przytoczyłeś te dane i zadałeś pytanie. A w komentarzu napisałeś o "pryzmatach", masz na myśli te refleksy widziane na dnie butelki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hi_aro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Jaro_747 napisał:

Uwielbienie Prezesa

Jaruś, zapamiętaj sobie raz na zawsze, gdyby nie prezes to nie miałbyś nic do powiedzenia w żadnym temacie.
Jak widzisz facet ma wpływ na rozwój twego intelektu. Szanuj Go jak swój intelekt... nabyty dzięki niemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez xniwax

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.