Skocz do zawartości
IGNORED

Atoll czy Hegel?


qmacieq

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętasz jaki to był model Baltlaba ?

 

Epoca 3 za 5500zł. Myślę że w tej cenie znaleźć lepszy nowy tranzystor może być bardzo ciężko choć na uwadze należało by mieć audio Gd. Jest to akurat taki przedział cenowy, że praktycznie wszyscy więksi producenci robią urządzenia grające efekciarsko. Z Atollem włącznie. Mnie takie granie w dłuższym odsłuchu męczy. Baltlab był bardzo równy w porównaniu z innymi wzmacniaczami. Wokale nie kłują wyższą średnicą.

 

Najlepiej łączyć urządzenia grające naturalnie. Moim zdaniem.

 

Nie lubię kombinacji,ze do jakiegoś wzmaka musza być ciemne kolumny, bo jest jasny. Tak samo leczenie systemu kablami mija się z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epoca 3 za 5500zł. Myślę że w tej cenie znaleźć lepszy nowy tranzystor może być bardzo ciężko choć na uwadze należało by mieć audio Gd. Jest to akurat taki przedział cenowy, że praktycznie wszyscy więksi producenci robią urządzenia grające efekciarsko. Z Atollem włącznie. Mnie takie granie w dłuższym odsłuchu męczy. Baltlab był bardzo równy w porównaniu z innymi wzmacniaczami. Wokale nie kłują wyższą średnicą.

 

Najlepiej łączyć urządzenia grające naturalnie. Moim zdaniem.

 

Nie lubię kombinacji,ze do jakiegoś wzmaka musza być ciemne kolumny, bo jest jasny. Tak samo leczenie systemu kablami mija się z celem.

Dzięki za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegla h80 trzeba posłuchać z dobrym źródłem i odpowiednimi głośnikami. Ten mały piecyk produkuje zwarty, bardzo dobrej jakości bas. Także nie przejmuj się że może być go mniej od in100. Do tego wzmak jest tak samo szybki jak atoll. Podjedz do salonu gdzie ci go odpowiednio zestawia do odsłuchu. Ja go wziąłem żeby odświeżyć sobie jak gra w domu. Jest dobry dac na początek a łącząc go później z dużo lepszym źródłem masz super muzykalny nie męczący dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegla h80 trzeba posłuchać z dobrym źródłem i odpowiednimi głośnikami. Ten mały piecyk produkuje zwarty, bardzo dobrej jakości bas. Także nie przejmuj się że może być go mniej od in100. Do tego wzmak jest tak samo szybki jak atoll. Podjedz do salonu gdzie ci go odpowiednio zestawia do odsłuchu. Ja go wziąłem żeby odświeżyć sobie jak gra w domu. Jest dobry dac na początek a łącząc go później z dużo lepszym źródłem masz super muzykalny nie męczący dźwięk.

 

 

Tak samo szybki, czyli wolny, Baltlab zjada atolla w każdym aspekcie, jakbym miał troche większy budżet albo trafił na jakąś używkę w eleganckim stanie to bez zastanowienia zgarniam. Do tego wykonanie - Francja (Polska) elegancja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll to na pewno nie wzmacniacz na lata. Brak mu naturalności i wyrównania. Takie wzmacniacze ludzie po pewnym czasie odsłuchów odsprzedają dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak samo szybki, czyli wolny, Baltlab zjada atolla w każdym aspekcie

 

Jestem w kontakcie z konstruktorem. Zobaczymy co tam zjada ten baltlab. Mimo że jestem z Gdańska to ciężko wyrwać coś od tego producenta na odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kontakcie z konstruktorem. Zobaczymy co tam zjada ten baltlab. Mimo że jestem z Gdańska to ciężko wyrwać coś od tego producenta na odsłuch.

 

Dla mnie rewelacja, porównywałem z atollem właśnie, może mam nieco spaczony słuch i chyba podoba mi się efekciarskie granie, pewnie jeszcze nie dojrzałem do poważnej muzyki, albo muzyka której słucham jest mało poważna :)

 

Atoll to na pewno nie wzmacniacz na lata. Brak mu naturalności i wyrównania. Takie wzmacniacze ludzie po pewnym czasie odsłuchów odsprzedają dalej.

 

 

Ciągle naturalność i równe pasmo, są w ogóle w tej cenie (do 6k) jakieś wzmaki co tak grają? :)

Dla mnie taki NAD to może nie jest neutralny ale atoll całkiem równo grał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie rewelacja, porównywałem z atollem właśnie, może mam nieco spaczony słuch i chyba podoba mi się efekciarskie granie, pewnie jeszcze nie dojrzałem do poważnej muzyki, albo muzyka której słucham jest mało poważna :)

 

 

 

 

Ciągle naturalność i równe pasmo, są w ogóle w tej cenie (do 6k) jakieś wzmaki co tak grają? :)

Dla mnie taki NAD to może nie jest neutralny ale atoll całkiem równo grał.

z nowych subtelniejszy i równiejszy jest Baltlab .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja egzaminuje MF5Si od tygodnia - i to juz jest dojrzale i rowne granie. W Polsce chyba sa za 10tys - mysle ze da sie sporo z tej ceny utargowac (mi sie udalo ;). Warto posluchac bo konstrukcja oparta na osobnych monoblokach z oddzielnym pre i z potezna wydajnoscia pradowa. Ja nie zaluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja egzaminuje MF5Si od tygodnia - i to juz jest dojrzale i rowne granie. W Polsce chyba sa za 10tys - mysle ze da sie sporo z tej ceny utargowac (mi sie udalo ;). Warto posluchac bo konstrukcja oparta na osobnych monoblokach z oddzielnym pre i z potezna wydajnoscia pradowa. Ja nie zaluje.

W tej cenie lawiruje już audia flight three, a to już nie przelewki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll to na pewno nie wzmacniacz na lata. Brak mu naturalności i wyrównania. Takie wzmacniacze ludzie po pewnym czasie odsłuchów odsprzedają dalej.

O jakim Atollu mowa i jak długo grał u Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W tej cenie lawiruje już audia flight three, a to już nie przelewki ;)

Nigdy nie slyszalem ale na papierze nie wyglada imponujaco ;)

Swoja droga fajnie byloby sobie jakies odsluchy zorganizowac, posluchac roznych naszych piecykow i wyciagnac wnioski... Pozniej to co trzeba na allegro i do sklepu :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

in100.

Miałem przez chwilę IN100 i tak jak już pisałem, jako końcówka gra lepiej co oznacza, że sekcja pre w tej integrze nie jest wysokich lotów.

Mam AM100 i nie powiedziałbym, żeby jakiś zakres dominował w tym piecyku, a dla mnie oznacza to że gra właśnie równo i tak jak pisaliśmy w klubie Atolla ten wzmacniacz naprawdę "dociera" się dobre pół roku w zależności jak kto często słucha na nim muzyki.

Może to kwestia podpiętych do niego kolumn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii równości in200 był lepszy ale to moja ocena.

 

Kolumny z jakimi słuchałem in100. AudioSolutions Euphony, Diapason Neos, Xavian Neox 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegla h80 trzeba posłuchać z dobrym źródłem i odpowiednimi głośnikami. Ten mały piecyk produkuje zwarty, bardzo dobrej jakości bas. Także nie przejmuj się że może być go mniej od in100. Do tego wzmak jest tak samo szybki jak atoll. Podjedz do salonu gdzie ci go odpowiednio zestawia do odsłuchu. Ja go wziąłem żeby odświeżyć sobie jak gra w domu. Jest dobry dac na początek a łącząc go później z dużo lepszym źródłem masz super muzykalny nie męczący dźwięk.

A jak sie ma H80 z Rhapsody 80 w porownaniu do Marantza PM15-S1?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie ma H80 z Rhapsody 80 w porownaniu do Marantza PM15-S1?

Marcin chyba zna oba wzmacniacze dobrze.

Ja słyszałem krótko i powiem tak - oba są ciekawe,ale wybór to kwestia preferencji.. akustyki i repertuaru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Different. Zależy od repertuaru i preferencji. Choć oba są wzmacniaczami z typu muzykalnych i nie meczacych to Marantz wybacza więcej. Marantza mam odrazu po lampie i ten konkretnie model ma sporo z takiej prezentacji dźwięku. Jest to ogólnie ocieplony dźwięk z bardzo dobrze prowadzona gitara basowa, nie jest to demon szybkości, ale po lampie jest spora poprawa. Szerokopojety repertuar akustyczny, to dość mocna strona tego wzmacniacza, przy czym ocieplona gora ma swoje limity. Plus to kompletny brak sybilantow na wokalach i zero ostrości. H80 ma bardziej otwarta górę i tutaj trzeba odpowiednio dobrać źródło, u mnie także brak sybilantow czy też ostrości, no i dzięki bardziej otwartej górze możemy usłyszeć więcej na talerzach. Co mnie zaszokowalo to uzyskanie tak zawartego i potężnego basu z tak małego klocka. Instrumenty nie są przerysowane jak na marantzu, ale mają odpowiednią masę i kontury. Barwa na tym wzmacniaczu ma pewne limity, ale nie przeszkadza to jeśli nie słyszało się np takiej audii flight two. Z jednym i drugim można pozostać na dłużej. Nie bez powodu h80 trzyma dobra cene na rynku wtórnym to bardzo fajny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi Different. Zależy od repertuaru i preferencji. Choć oba są wzmacniaczami z typu muzykalnych i nie meczacych to Marantz wybacza więcej. Marantza mam odrazu po lampie i ten konkretnie model ma sporo z takiej prezentacji dźwięku. Jest to ogólnie ocieplony dźwięk z bardzo dobrze prowadzona gitara basowa, nie jest to demon szybkości, ale po lampie jest spora poprawa. Szerokopojety repertuar akustyczny, to dość mocna strona tego wzmacniacza, przy czym ocieplona gora ma swoje limity. Plus to kompletny brak sybilantow na wokalach i zero ostrości. H80 ma bardziej otwarta górę i tutaj trzeba odpowiednio dobrać źródło, u mnie także brak sybilantow czy też ostrości, no i dzięki bardziej otwartej górze możemy usłyszeć więcej na talerzach. Co mnie zaszokowalo to uzyskanie tak zawartego i potężnego basu z tak małego klocka. Instrumenty nie są przerysowane jak na marantzu, ale mają odpowiednią masę i kontury. Barwa na tym wzmacniaczu ma pewne limity, ale nie przeszkadza to jeśli nie słyszało się np takiej audii flight two. Z jednym i drugim można pozostać na dłużej. Nie bez powodu h80 trzyma dobra cene na rynku wtórnym to bardzo fajny wzmacniacz.

Dzieki za informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kontakcie z konstruktorem. Zobaczymy co tam zjada ten baltlab. Mimo że jestem z Gdańska to ciężko wyrwać coś od tego producenta na odsłuch.

Marcin udalo Ci sie juz wypozyczyc tego Baltlaba co zjada Hegla H80 i Atolla in100se?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin udalo Ci sie juz wypozyczyc tego Baltlaba co zjada Hegla H80 i Atolla in100se?

 

 

atoll100 to nie jest półka baltlaba, hegel, owszem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin udalo Ci sie juz wypozyczyc tego Baltlaba co zjada Hegla H80 i Atolla in100se?

 

Niestety jak podalem jakie sa moje wymagania soniczne wzgledem wzmacniacza to kontakt sie urwal. Mialem dobre intencje poniewaz jestem także na poszukiwaniach, ale jest bardzo slabe podejscie do klienta. Niby jestem z Gdańska i mam rzut beretem do siedziby to jest robienie pod gorke. Może już sa tak zarobieni ze nie potrzebuja nowych klientow. Taki LAR ma zero problemow z wypozyczeniem. Tak właśnie kupiłem poprzednia lampe. Widac nie będzie mi znane co ten Baltlab zjada.

 

Zalozyciel wątku powinien jeszcze sprobowac Roksan K3. Bardzo fajnie brzmiacy wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak podalem jakie sa moje wymagania soniczne wzgledem wzmacniacza to kontakt sie urwal

Marcin, co Ty im tam naskrobałeś że się wystraszyli ;-) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, co Ty im tam naskrobałeś że się wystraszyli ;-) ?

Szukam polaczenia Audia Flight Two z dolem z hegla h80. I taki dźwięk im opisalem :)

 

 

 

Jak również Musical Fidelity m3si

Mialem M6si na odsłuchu. Calosciowo bardziej mi odpowiada K3 bo to podobna brytyjska szkola brzmienia. Ale przyznasz ze musical ma bardzo specyficzna barwe ktora nie podchodzi za pierwszym strzalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem M6si na odsłuchu. Calosciowo bardziej mi odpowiada K3 bo to podobna brytyjska szkola brzmienia. Ale przyznasz ze musical ma bardzo specyficzna barwe ktora nie podchodzi za pierwszym strzalem.

Zgodzę się w przypadku M3 si nie każde kolumny będą optymalne przynajmniej jak dla mnie ( m6si nie słuchałem)

Na pewno kolumny o cieplejszym "klimacie" bardzo wskazane ale za to wspaniale się odwdzięczą ....

Roksan dla mnie np. grał zbyt" dołem " brakowało mi tej przestrzeni ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.