Skocz do zawartości
IGNORED

Ile tak można ?


Gość rydz

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem audiostereo.pl mogłoby rozwiązać ten spór przeprowadzając test porównawczy sprzętu zmodyfikowanego przez kolegę Muda44 i zamieszczając na swojej stronie recenzję. A jak audiostereo.pl nie wyrazi zainteresowania takim testem to np. może wyrazi właściciel strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz go nie uzywam. Stoi w szafce i sobie czeka

 

 

bedziesz sprzedawac ?? szkoda, ze tak stoi bezczynnie i sie marnuje a ktos moglby zrobic z niego dobry uzytek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem audiostereo.pl mogłoby rozwiązać ten spór przeprowadzając test porównawczy sprzętu zmodyfikowanego przez kolegę Muda44 i zamieszczając na swojej stronie recenzję. A jak audiostereo.pl nie wyrazi zainteresowania takim testem to np. może wyrazi właściciel strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajnie by było porownac do kilku z przedzialu 7-9tys. Wtedy bylo by miaro dajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak sie komus normalnie odmawia w jednym watku checi oddania wzmaka do modyfikacji, to ten ktos atakuje cie w drugim watku i proponuje tuning odtwarzacza cd.

BRAK KULTURY I SZACUNKU czyli NATRECTWO

 

Aż sobie zadałem trud i zajrzałem do tych Twoich tematów - faktycznie są wpisy muda44, chyba aż po dwa w każdym z dwóch tematów. Żadnej dosłownej propozycji, ani tym bardziej natrętnej reklamy. W jednym zwykła informacja, że takie i takie rozwiązanie się sprawdziło u kilku osób, w drugim informacja, że zmiana albo mod źródła może dać efekt. Oprócz tego kilka innych uwag i porad, łącznie z sugestią innych kolumn i innego wzmaka. Ani razu jasno nie wspomniałeś, że nie jesteś zainteresowany żadnymi modyfikacjami. O jakim ataku piszesz? Proszę o cytaty, bo nie umiem znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sobie zadałem trud i zajrzałem do tych Twoich tematów - faktycznie są wpisy muda44, chyba aż po dwa w każdym z dwóch tematów. Żadnej dosłownej propozycji, ani tym bardziej natrętnej reklamy. W jednym zwykła informacja, że takie i takie rozwiązanie się sprawdziło u kilku osób, w drugim informacja, że zmiana albo mod źródła może dać efekt. Oprócz tego kilka innych uwag i porad, łącznie z sugestią innych kolumn i innego wzmaka. Ani razu jasno nie wspomniałeś, że nie jesteś zainteresowany żadnymi modyfikacjami. O jakim ataku piszesz? Proszę o cytaty, bo nie umiem znaleźć.

 

A co Ty z policji jestes?

Jest jeszcze cos takiego jak PW, ale tego nie mam obowiazku tutaj wyswietlac, ani chyba nawet prawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie by było porownac do kilku z przedzialu 7-9tys. Wtedy bylo by miaro dajnie.

a co jeśli się okaże że grają lepiej niż 2020ae? Polecisz do Mudy po moda? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne stalo sie rowniez, dlaczego ta osoba tak zaciekle poleca wlasnie te produkty.

 

Twoja bezczelność i tego drugiego trola nie zna granic, Marcin nie zakładał tematu o modyfikacji CASM6 zrobił to ktoś inny, on dołączył się do tego wątku i wspólnie z innymi próbowali różnych rozwiązań, oni to robią czysto , hobbystycznie, co wam do tego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty z policji jestes?

 

Nie, mnie wyjątkowo marszczą "eksperci" bez pojęcia, którzy brak wiedzy nazywają "opiniami" i krzyczą o prawach do wygłaszania swoich z pupy wyssanych osądów. Chłopak był grzeczny i w porządku, a Ty mu w zamian przez cały dzień dupsko obrabiasz dowodząc, jaki to niekulturalny natręt. O modyfikacjach też masz mnóstwo do powiedzenia, chociaż nawet jednego zmodyfikowanego sprzętu na ucho nie słyszałeś. Polskich znaków też nie używasz, bo przecież nie masz obowiązku, poza tym zapewne "masz norweską klawiaturę", a poza tym "nie musisz się z tego tłumaczyć", ale do nauczania kultury pierwszy profesor... cienizna straszna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mnie wyjątkowo marszczą "eksperci" bez pojęcia, którzy brak wiedzy nazywają "opiniami" i krzyczą o prawach do wygłaszania swoich z pupy wyssanych osądów. Chłopak był grzeczny i w porządku, a Ty mu w zamian przez cały dzień dupsko obrabiasz dowodząc, jaki to niekulturalny natręt. O modyfikacjach też masz mnóstwo do powiedzenia, chociaż nawet jednego zmodyfikowanego sprzętu na ucho nie słyszałeś. Polskich znaków też nie używasz, bo przecież nie masz obowiązku, poza tym zapewne "masz norweską klawiaturę", a poza tym "nie musisz się z tego tłumaczyć", ale do nauczania kultury pierwszy profesor... cienizna straszna.

 

Ja juz pisalem, ze ja nikogo nie osadzam. Nie lubie modyfikowania i modyfikowanych rzeczy i nie mam nic przeciwko temu, ze muda to robi. Niech sobie grzebie w klockach i tyle. Mam chyba prawo tak myslec, tak samo jak on ma prawo przerabiac, ale gdyby wcisna gdzies na stronie duzy obrazek z napisem "PRZERABIAM SPRZET AUDIO" to by chyba wystarczylo. A tak musi o tym pisac o tym w kazdym watku w ktorym chodzi o jakiegos Nada. I troche kiepsko to wyglada.

I pamietaj, ze zawsze beda przeciwnicy i zwolennicy. Ja jestem przeciwnikiem, bo mysle ze jezeli wszyscy zaczeli by wszystko przerabiac to by sztuka nie istniala.

Wyobraz sobie, ze ktos cos tworzy i pozniej trafia to do pirwszego wlasciciela.

Monaliza dla przykladu. Jak by to z nia bylo, gdyby pierwszemu wlascicielowi nie podobalo by sie to, ze ona nie ma wasow i kazal je jakiemus innemu je domalowac. Potem by stwierdzil, ze z wasami wyglada jeszcze gorzej i sprzedal obraz kolejnej osobie. Kolejna osoba stwierdza, ze was jest ok, ale trzeba jej poprawic nos. I znowu sprzedaje, bo jednak nos nie wyszedl taki, jakiego on oczekiwal. I tak piekny na poczatku obraz przechodzi przez pare rak, az wkoncu ktorys z wlascicieli stwierdza, ze to wszystko jest juz tak spaprane ze jedyne co moze zrobic, to wypierniczyc to dziadostwo na smietnik.

Ciekawe kiedy na forum bedzie rozprowadzana modyfikowana muzyka.

Bedziesz mogl wyslac swoja ulubiona plyte do kolesia, ktory bedzie Ci obiecywal, ze po jego modzie ta plyta zabrzmi 100 razy lepiej, ale szans na odzyskanie oryginalu juz mial nie bedziesz. A on poprawi wokaliste moze sam cos dospiewa jak uzna, ze mozna jeszcze jakies slowa dolozyc, moze cos na klawiszu pojedzie lub pociagnie na saxie.

 

bedziesz sprzedawac ?? szkoda, ze tak stoi bezczynnie i sie marnuje a ktos moglby zrobic z niego dobry uzytek

 

On odpoczywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wiedziales, ze po modzie bedzie lepiej? Dlaczego ryzykowales?

Sluchales modyfikowanego Nada przed oddaniem swojego do muda44?

Czy zrobiles to ze wzgledu na przeczytane opinie o modyfikowanych przez muda44 wzmacniaczy? Czy ulegles jego wspanialym opisom o wartosci brzmienia modyfikowanego Nada na poziomie szesciu tysiecy zlotych?

Chcialbym sie dowiedziec co Cie zafascynowalo w brzmieniu modyfikowanych przez muda44 wzmacniaczy, skoro jak mniemam nie miales okazji ich posluchac przed wyslaniem swojego do tuningu.

 

Odpowiem Ci na to...jako osoba, która moda nie słyszała - na Allegro jest m. in. opis tego, co on wykonywał opisując to jako "mod". Dla osób, które mają podstawą wiedzę w zakresie elektroniki, to o czym on pisał...jest oczywistą oczywistością (wybaczcie, ale uwielbiam ten zwrot...)...która wpływa na dźwięk.Jeżeli modyfikowałbym silnik w swoim aucie i ktoś powiedziałby mi tak: "mod opiera się m. in. na rozwierceniu cylindrów i poszerzeniu ich średnicy" to dla mnie informacją wynikająca z tej wypowiedzi brzmiałaby tak: "większa moc silnika". Bez słuchania sprzętu można powiedzieć od razu, że pominięcie elementów znajdujących się w torze audio (np. kondensatory) oraz przede wszystkim potencjometrów odpowiedzialnych za balans, treble wpływa na dźwięk bo pomijasz uklady, które mogą wprowadzać zniekształcenia.

 

Ja nic nie modyfikowałem u kolegi Muda44 i nie znamy się osobiście, a już kilkukrotnie mnie wspomógł swoją radą i dodam, że jestem zadowolony z poleconych przez niego rzeczy.

Jak będzie na AudioShow lub wybierze się w moją okolicę chętnie postawię mu "piwko" bo jest jednym z nielicznych forumowiczów trzymających poziom i służących bezinteresowną pomocą.

Rydz odwal się od Mudy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najgorsze jest właśnie to, że portal może tracić wartościowych forumowiczów, mających konkretną, określoną wiedzę np. z zakresu elektroniki, umiejących nie tylko modyfikować (odpłatnie) sprzęt, ale przede wszystkim, pomagać NIEODPŁATNIE w ramach forumowej społeczności - tego typu osoby, prędzej czy później, staną komuś solą w oku...a większość straci na tym, że ktoś "da sobie spokój" i "oleje temat" kończąć swoją działalność. Zostanie za to masa pieniaczy...nie mających żadnej wiedzy, a jedynie pokrzykujących...

 

Gość jest tutaj od 9 lat, setki osób korzystały z jego wiedzy i doświadczenia, spłacił dług wobec tej społeczności wiele razy. Moim zdaniem ma pełne prawo się tutaj czuć niemal jak gospodarz i gadać o swoich robotach. Zaglądam tu od lat, przeczytałem wiele, a jakoś mnie jego autopromocja nigdy w oko nie ukuła.

Pisałem o tym w innym wątku - to powinien być wyznacznik, to powinno być kryterium, przez pryzmat którego ocenia się daną osobę - w tym przypadku jego osobę. Niestety, ocenia się przez pryzmat hobbystycznej i odplatnej modyfikacji, która jest ułamkiem tego, co pozostawia się za DARMO na forum w formie podpowiedzi, sugesti, rad, rozwiązań...

 

To i moje 0,03

Jeden grzebie w grundigach drugi w NAD-ach. Pewnie to jakoś gra, zwłaszcza jak taki bardziej udany model ktoś uwolni od jego budżetowych tanich elementów.... Tyle że to dalej jest taniocha, no sorry ale NAD C350 jest pusty w środku z małym toroidem - no a za podobną kasę można kupić jakieś dual mono - masse macht klasse

 

Jednym słowem zamiast modyfikowanego malucha lepiej kupić BMW. Jakie? Jakiekolwiek :)

 

Zapominasz o kilku faktach:

-to sprzęt używany w konkretnej cenie

-parametry pracy

 

Wspomniana przez Ciebie C350 nie daje 2x100W na kanał...więc trudno oczekiwać od niej mocy rodem z droższych konstrukcji, powinieneś to porównać względem identycznie wycenionego sprzętu używanego. Parametrów pracy nie oszukasz. Skoro lubisz porównania motoryzacyjne to można to przedstawić w taki sposób: stare BMW...vs nowsze o 10 lat auto...Co z tego, że to stare BMW może mieć duży silnik (ale o małej mocy), skoro to młodsze będzie wygodniejsze, będzie mniej palić, będzie miało mocniejszy silnik itd? Cena będzie pewnie podobna bo za "francuza i włocha" nie dasz tyle, co za ten niemiecki stary sprzęt.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No bez jaj z g bata nie ukręcisz

 

Co to zdjęcie ma niby pokazać? To, że jest za lekki i sprzęty z lat 70 ważące po 30kg są lepsze? Wy chyba na poważnie nie rozumiecie podstaw elektroniki oraz idącej za tym kwesti związanej z szeregowaniem produktu przez pryzmat jego ceny. Oczekujesz od wzmacniacza 2x60W toroida stosowanego np. w sprzętach 2x100 i wyżej? To tak, jakbyś miał pretensje do auta z silnikiem 1.1, że nie poleci 200km/h. Sprawdź sobie, z ciekawości, środek Cambridge Audio, następnie Roteli w modelach używanych w przedziale 500-800. Dopiero później możemy dywagować.

 

I nadal twierdze, ze lepiej kupic sportowy samochod niz kupic fiata i starac sie go modyfikowac tak, zeby jezdzil jak ten sportowy.

Z ciekawości - rajdy WRC to niby jakimi autami robią? Sportowymi czy może miejskimi, które poddano gruntownej przebudowie? Tam ne jeżdżą "Ferrarki", ani żadne "Lamborghini", tylko auta miejskie, jak VW, Skoda, Citroen, Ford...Powinni cisnąć Ferrarką np. po Finlandii? Oglądasz czasem yotubue? Mało tam razy w wyścigu np. na 1/4 auto poddane modyfikacjom odstawia typowo sportowego klocka?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchatek,rozbawiłeś mnie na całego.

Karty graficzne czy procesory bazują na tych samych bebechach tylko mają zablokowane różne funkcje,przez co jedne koszują więcej i są wydajniejsze.

Kiedyś w Radeonach zmieniali bios i miałeś karte z wyższej półki

Myślisz że w audio tego nie stosują,że przez dodanie układu czy coś w tym stylu mają lepszy i wydajniejszy model z wyższą cyferką?To tak ogólnikowo bo zaraz bEdzie jeden z drugim czepiał że tak nie jest.Chyca żeś inżynierem projektującym,no to sorki :)

 

Muda znalazł lukę u Nada i to umiejętnie wykorzystuje,proste.

Dajcie już spokój chłopakowi bo śmieszne są co niektóre osoby tutaj,dorośnijcie

Przykładem są audiofilskie kontrolery USB...tylko za 650, gdy "nieaudiofilskie" kosztują 50, a w wersji 3.0 są montowane i tak tylko na 2 układach: VIA/ASMT...ale audiofilski ma dodany "grat" więcej i koszt rośnie 10x...

 

tak swoja droga, to napisz do firmy Nad o modyfikacjach i mozliwosciach wzmacniaczy w ktorych one zostaly dokonane i moze, kto wie, wezma to pod uwage i zaczna wprowadzac Twoje i paru innych kolegow teorie na temat brzmienia do swoich produktow.

Ale je jednak sadze, ze Cie ktos splawi milym, cieplym, angielskim "good by sir":-)

Nie do końca bo na www możesz ściągnać sobie instrukcję serwisową do NAD'ów...które wprowadzają pewne zmiany...więc część firm o tym wie, a i reaguje...Dałbym głowę, że miałem to ściągnięte, ale nie mogę znaleźć na dysku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem Ci na to...jako osoba, która moda nie słyszała - na Allegro jest m. in. opis tego, co on wykonywał opisując to jako "mod". Dla osób, które mają podstawą wiedzę w zakresie elektroniki, to o czym on pisał...jest oczywistą oczywistością (wybaczcie, ale uwielbiam ten zwrot...)...która wpływa na dźwięk.Jeżeli modyfikowałbym silnik w swoim aucie i ktoś powiedziałby mi tak: "mod opiera się m. in. na rozwierceniu cylindrów i poszerzeniu ich średnicy" to dla mnie informacją wynikająca z tej wypowiedzi brzmiałaby tak: "większa moc silnika". Bez słuchania sprzętu można powiedzieć od razu, że pominięcie elementów znajdujących się w torze audio (np. kondensatory) oraz przede wszystkim potencjometrów odpowiedzialnych za balans, treble wpływa na dźwięk bo pomijasz uklady, które mogą wprowadzać zniekształcenia.

 

 

Najgorsze jest właśnie to, że portal może tracić wartościowych forumowiczów, mających konkretną, określoną wiedzę np. z zakresu elektroniki, umiejących nie tylko modyfikować (odpłatnie) sprzęt, ale przede wszystkim, pomagać NIEODPŁATNIE w ramach forumowej społeczności - tego typu osoby, prędzej czy później, staną komuś solą w oku...a większość straci na tym, że ktoś "da sobie spokój" i "oleje temat" kończąć swoją działalność. Zostanie za to masa pieniaczy...nie mających żadnej wiedzy, a jedynie pokrzykujących...

 

Pisałem o tym w innym wątku - to powinien być wyznacznik, to powinno być kryterium, przez pryzmat którego ocenia się daną osobę - w tym przypadku jego osobę. Niestety, ocenia się przez pryzmat hobbystycznej i odplatnej modyfikacji, która jest ułamkiem tego, co pozostawia się za DARMO na forum w formie podpowiedzi, sugesti, rad, rozwiązań...

 

 

 

Zapominasz o kilku faktach:

-to sprzęt używany w konkretnej cenie

-parametry pracy

 

Wspomniana przez Ciebie C350 nie daje 2x100W na kanał...więc trudno oczekiwać od niej mocy rodem z droższych konstrukcji, powinieneś to porównać względem identycznie wycenionego sprzętu używanego. Parametrów pracy nie oszukasz. Skoro lubisz porównania motoryzacyjne to można to przedstawić w taki sposób: stare BMW...vs nowsze o 10 lat auto...Co z tego, że to stare BMW może mieć duży silnik (ale o małej mocy), skoro to młodsze będzie wygodniejsze, będzie mniej palić, będzie miało mocniejszy silnik itd? Cena będzie pewnie podobna bo za "francuza i włocha" nie dasz tyle, co za ten niemiecki stary sprzęt.

 

 

 

Co to zdjęcie ma niby pokazać? To, że jest za lekki i sprzęty z lat 70 ważące po 30kg są lepsze? Wy chyba na poważnie nie rozumiecie podstaw elektroniki oraz idącej za tym kwesti związanej z szeregowaniem produktu przez pryzmat jego ceny. Oczekujesz od wzmacniacza 2x60W toroida stosowanego np. w sprzętach 2x100 i wyżej? To tak, jakbyś miał pretensje do auta z silnikiem 1.1, że nie poleci 200km/h. Sprawdź sobie, z ciekawości, środek Cambridge Audio, następnie Roteli w modelach używanych w przedziale 500-800. Dopiero później możemy dywagować.

 

 

Z ciekawości - rajdy WRC to niby jakimi autami robią? Sportowymi czy może miejskimi, które poddano gruntownej przebudowie? Tam ne jeżdżą "Ferrarki", ani żadne "Lamborghini", tylko auta miejskie, jak VW, Skoda, Citroen, Ford...Powinni cisnąć Ferrarką np. po Finlandii? Oglądasz czasem yotubue? Mało tam razy w wyścigu np. na 1/4 auto poddane modyfikacjom odstawia typowo sportowego klocka?

 

Auta WRC z fabrycznymi ich odpowiednikami nie maja nic wspolnego poza nazwa.

Ale o tym mozemy porozmawiac jak dowiesz sie wiecej na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzenie czegos do masowej produkcji zmniejsza koszty kolego. Tasmowa produkcja jest duzo tansza od detalicznej. Dlatego wszystko co jest produkowane przez male manufaktory w malych ilosciach jest drozsze.

Jak myslisz, ile muda moze klepnac takich przerobek w tydzien? A ile Nad w swojej fabryce moze klepnac gotowych wzmacniaczy z juz zaprojektowanym odpowiednio wnetrzem?

 

Zapominasz tylko o jednym - koszty RND...nie są małe...stąd niektórzy podrabiają rozwiązania europejskie nie ponosząc olbżymich kosztów związanych z działami RND, a każda zmiana w procesie projektowania, następnie uruchamiania lini montażowej ponosi za sobą ogromne koszty zmiany.

 

Sluchaj. Z tego co ja wyczytalem do tej pory, to przerobka polega na wycieciu kilku elementow a nie wstawieniu nowych. Wiec jezeli zrobili by to na etapie projektowania to by zaoszczedzili. Tak?

Nie, bo on wstawia m. in. inne - lepsze, elementy, które w masowej produkcji ponoszą koszt całości urządzenia.

 

I nie mowie, ze sa nic nie warte, ale nalezy skonczyc z pieprzeniem glupot, ze sprzet poddany tym modyfikacjom gra jak klocki za 7 czy 9 tysiecy.

Z tego wychodzi, ze kazdy posiadacz sprzetu o wartosci do 6 tysiecy powinien go sprzedac i zainteresowac sie zmudyfikowanym Nadem.

Zdrowe to jest? Powiedz mi kolego tak szczerze.

Czy to jest zdrowe?

Z łaski swojej, sprawdź sobie płytę główną dwóch odtwarzaczy sieciowych: DNP730AE oraz N30. Popatrz m. in. na zasilacze i resztę. Rozumiesz?

 

I dlatego kiedys kiedy bede sprzedawal swoje zabawki, to dam zainteresowanej osobie ich posluchac a nie bede najpierw ja balamucil opowiesciami jaki to ten sprzet nie jest wspanialy. Niech podejmie decyzje na podstawie odsluchu a nie opowiadania o wzszosci tego sprzetu nad innym.

 

Zreszta nie mam zamiaru niczego sprzedawac, mam sentyment do starego sprzetu.

Nie rozumiesz istoty: Ty dasz posłuchać klocka A, ok. Tymczasem ten sam klocek A może mieć "moda" i nazywać się już produktem AB, inaczej brzmieć...lepiej/słabiej ale INACZEJ. Od kupującego będzie zależeć to, który wariant wybierze, a który dla niego będzie "lepiej" grał...Ty dasz jedynie posłuchać wariantu A...nie masz i nie słyszałeś wariantu AB.

 

Uchatek szkoda Twojego czasu i zdrowia na tłumaczenie czegoś oczywistego. "Geniusz" inżynierii audio jest tylko jeden i jego ucho zrobi z każdego NADa taki właśnie dźwięk jakiego oczekuje jego naiwny właściciel!!!!. Myślę, że na tym można zakończyć te pitolenia.....

Nie chcę uciekać się do "wycieczek osobistych", ale..."geniuszem" sam teraz błyszczysz. Modyfikuje się w zasadzie wszystko, każdy sprzęt można poddać modyfikacjom i poprawić fabrycznie to, co daje fabryka z góry w okreśłonej kwocie...Was chyba serio boli to, że coś, w konkretnym przedziale cenowym, może zagrać lepiej/inaczej niż ten sam sprzęt, który nie został poddany żadnej modyfikacji.

 

Rodzina do auta wstawiłą tempomat - fabrycznie ta wersja, i tak bardzo dobrze wyposażona (łacznie z automatyczną klimą) nie miała. Koszt wstawienia tempomatu wyniósł grosze, robiła to moja rodzina, bo osoba, która to wykonywała, wie co i jak w temacie elektroniki. Dopłata do tempomatu w salonie? Nie, to nie koszt 120 zł czyli manetki i odpowiedniego polutowania kabli, a następnie zmiany w oprogramiowaniu...

 

Pamiętajcie, że Wasz "GENIUSZ" potrafi podrasować nie tylko wzmacniacze NADa ale również CA SM6 oraz kolumny a to już "geniusz nad geniusze"!!! Litości ludzie...

Litości, daruj sobie tego typu teksty bo zaniżasz poziom. Kupujesz sprzęt w kwocie budżetowej, więc producent z góry narzuca pewne rozwiązania, które limitują sam sprzęt. Trudno to zrozumieć? Najwidoczniej.

 

Dlatego nie ma co owijac w bawelne. Kazdy sprzet, ktory wychodzi na rynek powinien przechodzic przez jego rece i ewentualnie byc poddawany poprawkom i ulepszeniom w celu unikniecia wpadki przez producenta. No bo po co komu niezadowolony klient.

Zgroza. Ty nawet nie wiesz jak dużo sprzętu, który opuszcza fabryki producentów, wymaga napraw serwisowych i przeróbek, które nazywane są często ECN'ami...dlatego np. płyta głowna A ma 5 rewizji i rózne wersje laminatów...nie mówiąc np. o 10 wersjach biosa w ciągu roku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łaski swojej, sprawdź sobie płytę główną dwóch odtwarzaczy sieciowych: DNP730AE oraz N30. Popatrz m. in. na zasilacze i resztę. Rozumiesz?

 

 

Za dużo oczekujesz . ;)

 

.Was chyba serio boli to, że coś, w konkretnym przedziale cenowym, może zagrać lepiej/inaczej niż ten sam sprzęt, który nie został poddany żadnej modyfikacji.

Trafiłeś w sedno .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxman PD 444 Nakamichi Dragon ,Lector CDP 707 , Linnart Prephono Dual Tube Power Supply   Technics 30A , Technics 40A EV FR 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy sa pewne.

Pierwsza to ze nie czytasz postow ze zrozumieniem, bo gdyby tak bylo to znal bys moje stanowisko w sprawie Nada. Juz go nie uzywam. Stoi w szafce i sobie czeka, moze kiedys znajde mu jeszcze miejsce gdzie bedzie mial okazje przypomniec mi o swoim istnieniu, bo go zajebiscie lubie. I nie oddam go zadnemu domoroslemu inzynierowi do spaprania poniewaz uwazam, ze inzynierowie z NAD wykonali dobra robote i nie ma potrzeby tego poprewiac.

MAM PRAWO TAK MYSLEC

A muda moze przerabiac nawet B&W Nautilius jesli ma na to ochote, ja tylko o tym poczytam i sie z tego posmieje.

BO MAM PRAWO DO WYRAZANIA SWOJEJ OPINII NA FORUM PUBLICZNYM

Na tym forum jesli jeden nie lize drugiego po jajach jest uwazany za trola a nie za osobe z odmiennym tokiem rozumowania.

CZYLI BRAK TOLERANCJI

I jak sie komus normalnie odmawia w jednym watku checi oddania wzmaka do modyfikacji, to ten ktos atakuje cie w drugim watku i proponuje tuning odtwarzacza cd.

BRAK KULTURY I SZACUNKU czyli NATRECTWO

Druga to ze powinienes zaczac leczyc glowe.

 

Masz prawo, a i owszem, ale problem w tym, że Twoje stanowisko jest takim, które nie dopuszcza do myślenia, że poprawienie fabryki jest możliwe, a i daje wymierne korzyści/efekty. Dla Ciebie poprawianie "inżynierów" jest "zbrodnią" - w takim razie czym są modele wyżej, jak nie poprawionymi modelami z grupy niżej?

 

No sorry ale jak cos ma zasilacz wielkości sloiczka od przecieru pomidorowego to jak to ma grać?

Sprawność zasilacza...większy ma większą moc (toeretycznie), a co ze sprawnością, czyli stratami związanymi z grzaniem się?

 

Ja juz pisalem, ze ja nikogo nie osadzam. Nie lubie modyfikowania i modyfikowanych rzeczy i nie mam nic przeciwko temu, ze muda to robi. Niech sobie grzebie w klockach i tyle. Mam chyba prawo tak myslec, tak samo jak on ma prawo przerabiac, ale gdyby wcisna gdzies na stronie duzy obrazek z napisem "PRZERABIAM SPRZET AUDIO" to by chyba wystarczylo. A tak musi o tym pisac o tym w kazdym watku w ktorym chodzi o jakiegos Nada. I troche kiepsko to wyglada.

I pamietaj, ze zawsze beda przeciwnicy i zwolennicy. Ja jestem przeciwnikiem, bo mysle ze jezeli wszyscy zaczeli by wszystko przerabiac to by sztuka nie istniala.

Wyobraz sobie, ze ktos cos tworzy i pozniej trafia to do pirwszego wlasciciela.

Monaliza dla przykladu. Jak by to z nia bylo, gdyby pierwszemu wlascicielowi nie podobalo by sie to, ze ona nie ma wasow i kazal je jakiemus innemu je domalowac. Potem by stwierdzil, ze z wasami wyglada jeszcze gorzej i sprzedal obraz kolejnej osobie. Kolejna osoba stwierdza, ze was jest ok, ale trzeba jej poprawic nos. I znowu sprzedaje, bo jednak nos nie wyszedl taki, jakiego on oczekiwal. I tak piekny na poczatku obraz przechodzi przez pare rak, az wkoncu ktorys z wlascicieli stwierdza, ze to wszystko jest juz tak spaprane ze jedyne co moze zrobic, to wypierniczyc to dziadostwo na smietnik.

Ciekawe kiedy na forum bedzie rozprowadzana modyfikowana muzyka.

Bedziesz mogl wyslac swoja ulubiona plyte do kolesia, ktory bedzie Ci obiecywal, ze po jego modzie ta plyta zabrzmi 100 razy lepiej, ale szans na odzyskanie oryginalu juz mial nie bedziesz. A on poprawi wokaliste moze sam cos dospiewa jak uzna, ze mozna jeszcze jakies slowa dolozyc, moze cos na klawiszu pojedzie lub pociagnie na saxie.

Po tym poście, wielu z tego forum nei będzie brało Twojej osoby na poważnie. Porównanie dzieła sztuki, z wytworem produkcji masowej o konkretnym koszcie wytworzenia i cenie - wzmacniacz. Bezcenne. Jutro każę rodzinie wywalić tempomat bo fabryki nie powinni poprawiać, pal licho 120 zł - niech lecą do salonu i dopłacą do tego samego parę tysięcy.

 

Auta WRC z fabrycznymi ich odpowiednikami nie maja nic wspolnego poza nazwa.

Ale o tym mozemy porozmawiac jak dowiesz sie wiecej na ten temat.

Owszem, gdy zrozumiesz co do Ciebie pisano. WRC i fabryczne to przykład na to, o czym ten temat traktuje: fabryczny wzmacniacz i modowany. Mało masz do powiedzenia, skoro skupiłeś się na mało istotnym porównaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było porownac do kilku z przedzialu 7-9tys. Wtedy bylo by miaro dajnie.

Ależ ty jesteś infantylny z tego co tworzysz teorię to można słowa Mudy podpiąć tylko pod C356 bee w porównaniu z Denon Pma2020 i stawiał oba klocki na równi.

Więc nie pisz kwot bo piszesz bzdury.

Ale samo porównanie ktoś obcykany w temacie mógłby zrobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale samo porównanie ktoś obcykany w temacie mógłby zrobić

Zapomnij...chyba oczywiste kto na tym straciłby, gdyby okazało się, że sprzęt xxx razy tańszy gra dokładnie tak samo jak sprzęt o kilka klas droższy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Firekage.

Postaram się udzielić Ci odpowiedzi na Twoim poziomie (za pamięci przekaż moje pozdrowienia dla pana "geniusza".....).

Postanowiłem rozwiać wszelkie wątpliwości i wypożyczyłem mój piecyk NAD C 356 po zmodyfikowaniu na testy do doświadczonego audiofila. Odsłuch odbył się u niego w profesjonalnie zaadoptowanym pomieszczeniu. Uczestniczyli w nim on, ja oraz przypadkowo zaproszeni goście (matki , ojcowie i dzieci a nawet babcie...). Do testów wybraliśmy bardzo skomplikowany i wymagający dla całego toru audio utwór p. Z. Wodeckiego - Chałupy welcome to. To co miało się za chwilę wydarzyć przerosło wszelkie oczekiwania. W odległości 3 m przed linią kolumn pojawił się wokalista, był wręcz namacalny, można było wręcz podejść i pogłaskać go po głowie!. Wszyscy słuchali w wielkim skupieniu ale nagle ... pojawił się dziwny szum wokół głowy wokalisty i ... wtedy jedna ze starszych kobiet zaczynając odprawiać egzorcyzmy wykrzyczała - ten szum to szum rosnących bujnych włosów wokalisty!!! I nastąpił chaos..., matki łapały dzieci i wybiegały w popłochu z pokoju a doświadczony audiofil powtarzał - nirwana, to jest prawdziwie eufoniczny dźwięk! Niestety w tym momencie nie można już było nawiązać z nim jakiegokolwiek kontaktu. Emocje, które zrodził grający zmodyfikowany nadziak przerosły wszystkich. Było w tym graniu wszystko co najlepsze, perlista i selektywna góra, barwna i wyrazista średnica oraz zróżnicowany i dynamiczny bas, każdy znalazł w tym dźwięku to czego szukał!!!! a wszystko to za sprawą jednego malutkiego moda, który pokazał prawdziwą wartość końcówki mocy nadziaka - prawdziwe Przebudzenie Mocy!!!

PS. Pamiętaj pozdrowić "mistrza".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Adam,zmień kolumny to też będziesz miał ten sam efekt w domu.Sam wzmacniacz nie gra przecież.

 

Acha,jeszcze jedno,wstaw meble do pokoju odsłuchowego,proszę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Do Firekage.

Postaram się udzielić Ci odpowiedzi na Twoim poziomie (za pamięci przekaż moje pozdrowienia dla pana "geniusza".....).

Postanowiłem rozwiać wszelkie wątpliwości i wypożyczyłem mój piecyk NAD C 356 po zmodyfikowaniu na testy do doświadczonego audiofila. Odsłuch odbył się u niego w profesjonalnie zaadoptowanym pomieszczeniu. Uczestniczyli w nim on, ja oraz przypadkowo zaproszeni goście (matki , ojcowie i dzieci a nawet babcie...). Do testów wybraliśmy bardzo skomplikowany i wymagający dla całego toru audio utwór p. Z. Wodeckiego - Chałupy welcome to. To co miało się za chwilę wydarzyć przerosło wszelkie oczekiwania. W odległości 3 m przed linią kolumn pojawił się wokalista, był wręcz namacalny, można było wręcz podejść i pogłaskać go po głowie!. Wszyscy słuchali w wielkim skupieniu ale nagle ... pojawił się dziwny szum wokół głowy wokalisty i ... wtedy jedna ze starszych kobiet zaczynając odprawiać egzorcyzmy wykrzyczała - ten szum to szum rosnących bujnych włosów wokalisty!!! I nastąpił chaos..., matki łapały dzieci i wybiegały w popłochu z pokoju a doświadczony audiofil powtarzał - nirwana, to jest prawdziwie eufoniczny dźwięk! Niestety w tym momencie nie można już było nawiązać z nim jakiegokolwiek kontaktu. Emocje, które zrodził grający zmodyfikowany nadziak przerosły wszystkich. Było w tym graniu wszystko co najlepsze, perlista i selektywna góra, barwna i wyrazista średnica oraz zróżnicowany i dynamiczny bas, każdy znalazł w tym dźwięku to czego szukał!!!! a wszystko to za sprawą jednego malutkiego moda, który pokazał prawdziwą wartość końcówki mocy nadziaka - prawdziwe Przebudzenie Mocy!!!

PS. Pamiętaj pozdrowić "mistrza".

Ty musisz mieć na pewno dobrze zrobiona adaptacje akustyczną pomieszczenia? Tak pytam bo sądząc po twoich wpisach to wydaję mi się że mieszkasz w pomieszczeniu gdzie są totalnie puste aczkolwiek bardzo miękkie ściany ,takie wspaniałe tłumiące dźwięk. Na dodatek są pewnie całe białe i obite pod spodem porządną tkaniną akustyczna, ogólnie jeden wielki bass trap.

Nawet klamki zostały zdemontowane żeby nie zakłócić twojego spokoju. Stąd zapewne taki efekt muzyczny masz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

Jezeli mamy w Polsce takich wspanialych inzynierow, ktorzy bez pardonu wytykaja bledy inzynierow angielskich, to powiedzcie mi dlaczego jeszcze nie powstal ani jeden polski wzmacniacz godny jakiegos tam szarego Nada.

No jak to jest. Tacy magicy siedza w kapciach w domu z lutownica w rece i maja czelnosc poprawiac zamysl anglikow a sami nie umieja nic zbudowac od podstaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak merytorycznej dyskusji tutaj. Patrząc z boku widać, że kilku upartych się uwzięło. Na takie pseudo argumenty, jakie tu padają, to szkoda w ogóle odpowiadać i tracić czas.

 

Przecież to normalne, że pewne rzeczy da się poprawić po modyfikacji. Nie wiem na ile muda robi z tego tajemnice ale jakby napisał co konkretnie przerabia i wymienia to dopiero wówczas można by było się odnieść do konkretnych zabiegów i przeciwnicy mogliby wyjaśnić, dlaczego nie wpływają na brzmienie. Takie pierdzenie , że Anglików się nie poprawia to ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.