Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór ograniczony żoną


Prometeusz72

Rekomendowane odpowiedzi

Jest mi niezmiernie miło, że tak rozbawilem szanowne koleżanki i kolegów :)

Moja tytułowa żona rownież ubaw miała po pachy, co zresztą nie zmienia faktu, że siedzi i namierza IP autorów szczególnie krytycznych pod jej adresem uwag;)

Wracając do meritum.

Zainteresowała mnie propozycja kolegi Q21 odnośnie systemy CA 851. Jeśli zagra zgodnie z moimi oczekiwaniami to jestem w stanie nagiąć budżet dla tak czaderskiego wyglądu. Żona zaakceptowała ;)

Może ktoś jeszcze jakąś propozycję ma na myśli? Chciałbym ograniczyć odsłuch do 3-4 zestawów.

Będę wdzięczny za pomysły. Nawet te odnośnie traktowania żony ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe , czy Rafałowi Majce żona rower wybiera...

 

 

Mało kto je doceni.. Mi też przypadły do gustu swoją obecnością..

 

Dlaczego myślisz, że mało kto je doceni?

 

Wg. mnie ich niska popularność wynika z tego, że są chyba raptem w dwóch salonach w Polsce i dystrybutor , który sam się nie afiszuje w internecie nie reklamuje swojego sprzętu na lewo i prawo.

 

Wystarczy się pofatygowac i posłuchać kolumn tej marki, żeby wiedzieć co ewentualnie można stracić. Mogą one również stanowić punkt odniesienie. Odsłuchiwać ze sprzętem neutralnym, nie z Naimem jak to było w jednym z salonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowała mnie propozycja kolegi Q21 odnośnie systemy CA 851

 

Zapomnij, to kicha jest. Może Ci się oczywiście spodobać, ale nie w tym rzecz. Można znacznie lepiej.

 

Moglbys cos wiecej napisac o tych monoblokach? Sluchales ich? Moze jakas krotka charakterystyka brzmienia? Dzieki z gory.

 

Monobloki Audiomatusa przytargał do mnie Rafaell w zeszłym roku. Grały bardzo podobnie do tego, co mam, ustępowały trochę na basie przy dużych obciążeniach. No ale ja mam tam bi-amping i końcówkę, która do 800W wyciąga. Przede wszystkim był to ładny, barwny dźwięk. Ogólnie nic nie brakowało. Zważywszy, że te monobloki są tak 2-3 razy tańsze, to moim zdaniem jest to bezkonkurencyjna oferta w swojej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 20 postow 2 uwaga dwa dotyczyly tematu:)

Było więcej, tylko dotyczyły legendarnej marki na "S" której nazwy nie można tutaj wymieniać, bo paru handlarzykom obroty spadają.

Ciekawe który to mod taki uczynny, że tam gdzie wyzwiska na lewo i prawo latają, to głupa rżnie i udaje, że nie widzi,

a tutaj proszę bardzo, kolegom krzywda się dzieje, to szast prast człowiek się tylko na chwilę odwrócił i już śladu po wpisach nie ma.

Żenada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest mi niezmiernie miło, że tak rozbawilem szanowne koleżanki i kolegów :)

Moja tytułowa żona rownież ubaw miała po pachy, co zresztą nie zmienia faktu, że siedzi i namierza IP autorów szczególnie krytycznych pod jej adresem uwag;)

Wracając do meritum.

Zainteresowała mnie propozycja kolegi Q21 odnośnie systemy CA 851. Jeśli zagra zgodnie z moimi oczekiwaniami to jestem w stanie nagiąć budżet dla tak czaderskiego wyglądu. Żona zaakceptowała ;)

Może ktoś jeszcze jakąś propozycję ma na myśli? Chciałbym ograniczyć odsłuch do 3-4 zestawów.

Będę wdzięczny za pomysły. Nawet te odnośnie traktowania żony ;)

 

Jakby co....ja bylem za rownouprawnieniem:)...

A tak powaznie....mam tylko streamera z serii 851n i dla mnie gra naprawde zjawiskowo...

Tak wiec jesli reszta gra podobnie (ten sam dac..itd itp) to mysle ze warte jest to przynajmniej odsluchania. U mnie gra to ze wzmakiem hegla 160 plus oppo 105d plus dynaudio new exite38.

Mozesz jeszcze poszukac czegos od yamahy...fajnie gra plus design dla zony w sam raz:).

Proponuje tylko bys od razu nastawial sie na polaczenie analogowe (rca analog lub xlr).

Mozesz tez posluchac musical fidelity m5si....

Mozesz tez poszukac uzywki marantza 11 lub 14....

Podaje te zestawy tez ze wzgledu na wyglad...:)...

 

Pamietaj ze w salonach mozesz sie targowac...

Np ja za wzmak plus kolumny zaplacilem 20k podczas gdy cena wyjsciowa byla w okolicach 25k...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Vandersteeny 1Ci, myślę że jak dobrze się potargujesz to 1tys zł zbijesz z ceny, a kolumny są niesamowite. W przedziale do 15tys zł nic lepszego nie znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ich słuchałem kiedyś, ale prezentacja moich Avanti bardziej mi się podoba.

 

Different,

 

co miałeś na myśli z neosami diapasona? Chodziło Ci o to, że są skierowane do wąskiego grona słuchaczy, czy o to, że są mało popularne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem Ci odpisać :)

Chodziło mi tak naprawdę o jedno i drugie. Z popularnością i dystrybucją-reklamą masz całkowicie rację.

Do tego jeszcze - te kolumny grają naturalnie co nie każdy będzie w stanie tolerować i nie do każdego repertuaru to się nadaje. Na basie też nieco im brakuje ( chociaż mi się podoba ich przekaz całościowo ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc aby nie „szpecić” salonu pozwoleństwo otrzymałem tylko na zakup B&W CM8 (zgrabne, nieduże i ogólnie dobrze wyglądające). Reszta się mojej drugiej połowie nijak nie komponuje i to nie podlega już negocjacjom.

Hmm... chcesz wydać ponad 20k. Słuchaliście z żoną czegoś, czy tak po prostu pokazała palcem na obrazku? B&W mają swoich zwolenników. Dla mnie te kolumny wyglądają gorzej niż źle i dodatkowo są dość uszojebne. Tym samym jeśli wolisz subtelniejsze granie możesz być zawiedziony.

 

Zaproś żonę na dobrą kolację, a na następny dzień zalicz z nią ze dwa odsłuchy. Podpuść ją też przy okazji, że wydasz ze 2k mniej i pójdziesz z nią wybrać kieckę. W tym momencie problem żony zniknie. Co do zestawu zaliczyłbym z kolumn np. Harbeth i Spendor. To nie jest szczyt, ale produkty obu firm grają jak to określiłeś "dźwięcznie". Z elektroniki, jeśli nie chcesz kombinować to może jakiś Naim all in one. Jak chcesz się pogimnastykować Lavardin, Electrocompaniet, Musical Fidelity, jak ma być bardziej zadziornie to może jakiś Krell. Jeśli te B&W są już zaklepane spróbuj do nich połączyć zestaw Moon.

 

Żonie na pewno spodobał by się Devialet, ale w takim wypadku musielibyście dysponować większą kwotą.

 

Pojeździć po Polsce i powalczyć warto. Za te pieniądze można złożyć system na długie lata. To jednak wymaga zachodu, dużego dystansu i przede wszystkim cierpliwości.

 

Ps. Zapomniałem. Pamiętaj o negocjowaniu ceny w sklepie (upusty). Przy takim zamówieniu jest to co najmniej wskazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środowisku audiofilskim obowiązuje zasada: cena właśnie zakupionego komponentu podawana żonie jest pomniejszana o 40%.

Tego się trzymaj.

Po drugie: nigdy nie konsultuj z żoną zakupów, w szczególności jeśli chodzi o wygląd.

Sam płacisz za swoje zabawki, nic jej do tego.

Po trzecie: ty tu rządzisz, a ona ma się przyzwyczaić do wyglądu twoich klocków, jeśli z jakiegoś powodu jej nie pasują.

 

Więc nie rób z siebie pajaca na forum audiofilskim i pokaż nam, że jesteś prawdziwym facetem! ;o)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby byl prawdziwym facetem toby nie bylo tego watku. Wazne, ze pod pantoflem jest szczesliwy i 'jego pani' miala ubaw czytajac wpisy. moglaby mu np. dac szlaban na net i po zabawie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby byl prawdziwym facetem toby nie bylo tego watku. Wazne, ze pod pantoflem jest szczesliwy i 'jego pani' miala ubaw czytajac wpisy. moglaby mu np. dac szlaban na net i po zabawie...

 

Wiekie dzięki za merytoryczną pomoc w doborze elektroniki. Zaiste wyczerpująco i na temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj się, na innych forach mógłbyś wcale nie dostać merytorycznych wskazówek.

Temat żon wszyscy z nas przerabiają, więc uwierz mi, że w przypadku tego hobby, koniecznie trzeba je samczo zdominować.

Bo trafisz na cudownie brzmiący klocek, ale wyglądający nieciekawie i koniec pieśni, Panie...

B&W mogą być, choć szału nie robią...

Z CA ich łączyć nie można, bo rozświdruje Wam uszy.

Zakładam, że kupujesz w Audioklanie, więc z ich oferty bardziej będzie pasować Musical Fidelity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze wielu "samczykow" nie potrafi przejsc do porzadku dziennego nad zagadnieniem, ze kobieta to tez czlowiek. Ale nie ma jak to pomachac szbelka na forum - no bo gdziezby indziej? CHociaz moze to lepiej ze sa tacy co swoje frustracje wyladowuja tu na forum niz gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy maja widze problem z mysleniem symbolicznym...

Wracajac do tematu to posluchaj sobie tego zestawu CA i posluchaj sobie MF takze - to bedzie ciekawe dla Ciebie doswiadczenie.

To jest tez inna stylistyka - minimalistyczna raczej i nie kazdemu przypadnie do gustu (podobnie jak z dzwiekiem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba tematu na tym forum zeby ktorys nie wyskoczyl nagle ze swoim penisem obsikujac wszystko dokola i udowadniajac wszystkim jakim jest wielkim samcem alfa.

Jak potrzebna Ci "samcza dominacja" to postaraj sie moze zdominowac swoja glupote. Tym samym zrobisz calemu swiatu olbrzymia przysluge.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś Kolego Niesympatyczny umiał czytać internety, to może posiadłbyś umiejętność interpretacji znaków takich jak np. :o) lub ;o)

 

A Ty co, jakaś Conchita jesteś, że drobne żarty na tym, skądinąd męskim forum, doprowadzają Ciebie do białej gorączki?

Czy może żona dobrała Ci kolumny pod kolor zasłon, Ty nie możesz znieść ich dźwięku, a tymczasem marzyłyby się jakieś wielkie JBLe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie te zdania dziwnej treści, bo nie rozumiem o co chodzi? Przetłumacz na Polski o co Tobie chodzi?

Nie, to bylo raczej do mnie ;) - a co w tym awatarze szowinistycznego? Czy nie tak obrazowo rozpoczyna sie ludzkie zycie? ;) Trzeba 2 czesci zeby zlozyc 1 calosc - oprocz tego ze to taka symbolika to tez przedstawia zamilowanie do muzyki :) - no chyba ze koleg widzi co innego... to juz nie wiem.

 

EmilioE - jesli Cie urazilem to sorry (moze wyrazniej sie usmiechaj z mrugnietym oczkiem? ;))) - ale o tych penisach to taka prawda niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awietek,

 

Nie obraziłem się, w porządku!

Wiesz, zaskoczyłeś mnie, bo myślałem, że teraz po mnie dopiero pojedziesz, a tu taka kultura!

Szacun, z Tobą mogę podyskutować i nawet... pożartować :o)

Jak widać potrafimy jeszcze na Forum trzymać poziom.

 

Serdecznie pozdrawiam, życząc miłych weekendowych odsłuchów!

 

EmilioE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.