Skocz do zawartości
IGNORED

Czy istnieje wzorzec prawidłowo brzmiącego systemu ?


Magnepan

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro istnieje dla malej czesci wiekszego zbioru to tak jakby nie istnial w ogole i mozna go pominac. To nie wzorzec ale subiektywne pojecie. Wzorzec jest mozliwy jesli jest obiektywnie akceptowalny przez wszystkich.

Sprobuj wiec opisac wlasciwosci dzwieku skrzypiec Stradivariusa konkretnymi wlasciwosciami i na pewno znajdzie sie wiele egzemplarzy ktore beda te wlasciwosci spelniac ale dla Ciebie to wciaz nie bedzie zgodne z wzorcem.

 

Ale wzorzec istnieje, już wcześniej nadmieniłem o tym nie tylko ja.......dla mnie wzorzec to idealne oddanie brzmienia systemu

z instrumentami na zywo ale w akustycznej koncertowej sali - granie na powietrzu odpada , to zły kierunek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... 8 strona, czwarty dzień i ...

 

Relatywizm, podparty ezoterycznym podejściem do kwestii związanych z audio jest czystym nonsensem.

Jako taki jest b. szkodliwy, niebezpieczny kulturowo i społecznie. Niszczy postęp. Najczęściej wynika z naiwności, braku wiedzy,- ogólnie z kryzysu poznawczego. :-)

Rozumiem, ze "jakosc sluchu" podciagnales pod ezoteryke ;)

 

Ale wzorzec istnieje, już wcześniej nadmieniłem o tym nie tylko ja.......dla mnie wzorzec to idealne oddanie brzmienia systemu

z instrumentami na zywo ale w akustycznej koncertowej sali - granie na powietrzu odpada , to zły kierunek.

Ale odniesienie sie do czegos takiego jest tylko mozliwe dla ludzi ktorzy sluchali wzorcowo wykonanych utworow na najlepszej klasy instrumentach... - to raczej niewykonalne.

Rozniez i dlatego, ze to nie tylko chodzi o orkiestre symfoniczna ale takze o inne mniejsze sklady - bo w takim przypadku odbior bedzie inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sięgnąłeś po Absolut :)

 

Chciałeś powiedzieć Absolutu, albo raczej Nirvany - myślę że tak powinien nazywać się nowy gatunek wódki ( dla audiofila )

 

Rozumiem, ze "jakosc sluchu" podciagnales pod ezoteryke ;)

 

 

Ale odniesienie sie do czegos takiego jest tylko mozliwe dla ludzi ktorzy sluchali wzorcowo wykonanych utworow na najlepszej klasy instrumentach... - to raczej niewykonalne.

Rozniez i dlatego, ze to nie tylko chodzi o orkiestre symfoniczna ale takze o inne mniejsze sklady - bo w takim przypadku odbior bedzie inny.

 

Wielkość składów orkiestrowych nie mają tu za dużego znaczenia - bardziej chodzi o korelację brzmienia instrumentu na żywo

z tym samym granym w systemie - musi być albo przynajmniej powinna zaistnieć równowaga tonalna i barwowa między nimi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś powiedzieć Absolutu, albo raczej Nirvany - myślę że tak powinien nazywać się nowy gatunek wódki ( dla audiofila )

 

 

 

Wielkość składów orkiestrowych nie mają tu za dużego znaczenia - bardziej chodzi o korelację brzmienia instrumentu na żywo

z tym samym granym w systemie - musi być albo przynajmniej powinna zaistnieć równowaga tonalna i barwowa między nimi.

Tworzenie instrumentow elektornicznych - na jakiej zasadzie to sie odbywa? Czy sluchales juz takiego fortepianu elektornicznego ktorego niebylbys w stanie odroznic od zywego instrumentu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie instrumentow elektornicznych - na jakiej zasadzie to sie odbywa? Czy sluchales juz takiego fortepianu elektornicznego ktorego niebylbys w stanie odroznic od zywego instrumentu?

 

No niestety już są takie instrumenty i główna ich zaleta to świetne puginy do nich wgrane :) Może nawet oryginalne dżwięki ale z całym algorytmem idealnie dopieszczonym, bo trzeba uwzględnić zarówno oprócz siły docisku, przetrzymania atak na klawiaturę. Jakieś pięć lat temu miałem okazję pierwszy raz się z czymś takim spotkać w studio nagraniowym. Mam płytkę CD z sesji i można się nieźle nabrać :)

W studio był fortepian ale muzycy woleli taki bo brzmiał jeszcze fajniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety już są takie instrumenty i główna ich zaleta to świetne puginy do nich wgrane :) Może nawet oryginalne dżwięki ale z całym algorytmem idealnie dopieszczonym, bo trzeba uwzględnić zarówno oprócz siły docisku, przetrzymania atak na klawiaturę. Jakieś pięć lat temu miałem okazję pierwszy raz się z czymś takim spotkać w studio nagraniowym. Mam płytkę CD z sesji i można się nieźle nabrać :)

W studio był fortepian ale muzycy woleli taki bo brzmiał jeszcze fajniej.

Niezle... a inne instrumenty?

Fortepian chyba latwiej zmapowac niz np skrzypce czy kontrabas... a dete dmuchane?

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzenie instrumentow elektornicznych - na jakiej zasadzie to sie odbywa? Czy sluchales juz takiego fortepianu elektornicznego ktorego niebylbys w stanie odroznic od zywego instrumentu?

 

Podajesz przykłady które do końca nie mają swojego uzasadnienia bo kazda firma produkująca klawisze elektryczne wpisane

w zakres dźwięków keyboardu ( Roland,Yamaha, Korg,itd) będzie miała różniący się tonalnie dżwięk takiego fortepianu,

chyba że będzie to oryginalny Fender.Instrumenty akustyczne to grupa instrumentów które powinny mieć swoje odniesienie

do brzmienia w systemie.Jesli ten warunek zostanie spełniony to inne instrumenty powinny zagrać prawidłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chodziło mi o tonację tylko o barwę poszczególnych tonów.

No to jak to jest - firmy produkujace aprzet profesjonalny maja rozne wzorce?

Ja podaje dosc przydatna w tym temacie analogie w jaki sposob przechodzi sie z domeny analogowej na cyfrowa.

To firmy te maja wzorzec do ktorego daza? Nie zalezy im na jak najbardziej naturalnym brzmieniu elektronicznych instrumentow?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fabryce fortepianów Steinway & Sons jest sala prezentacyjna, gdzie klient może z bliska poznać brzmienie różnych modeli. Bardzo wielu modeli. Wybierze co woli. Do którego odnosi się wzorzec?

 

Do tego fabryk fortepianów jest co najmniej kilka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W fabryce fortepianów Steinway & Sons jest sala prezentacyjna, gdzie klient może z bliska poznać brzmienie różnych modeli. Bardzo wielu modeli. Wybierze co woli. Do którego odnosi się wzorzec?

 

Do tego fabryk fortepianów jest co najmniej kilka.

 

Podejrzewasz że liczące się konkurencyjne firmy robiące fortepiany nie robią tego samego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewasz że liczące się konkurencyjne firmy robiące fortepiany nie robią tego samego?

 

Pozornie tak ale np.fotrepiany:

1.Steinwaya są robione w USA i słyną z twardego i atakującego brzmienia a te same o innej specyfikacji Steinwaye

produkuje się również w Niemczech i te mają miękie brzmienie w porównaniu z amerykańskim modelem.

2.Boesendorfer Austriacki ( już jest nowy właściciel ) to bardzo licząca się firma produkująca fortepiany na światowych rynkach

i przez fachowców uznawana za top off the top ma przepiękną barwę której Steinway może tylko pozazdrościć.

3.Włoski Fasoli też pnie się do góry i wysoko jest postrzegany w rankingach jakości i brzmienia.

4.Japońska Yamaha również jest bardzo cenionym producentem forepianów i nie tylko - całej gamy róznych instrumentów

i z tego co pamiętam to własnie ona jest nowym właścicielem Boesendorfera.

 

Każda z tych firm produkuje różnie brzmiące od siebie fortepiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda z tych firm produkuje różnie brzmiące od siebie fortepiany.

 

I to jest nasze szczęście mamy dzięki temu wybór co kto lubi podobnie jak choćby z typem kolumn :)

 

Jak na razie najlepiej oddaną naturalną dynamikę fortepianu słyszałem na Utopiach Focala ale! na sporej ilości kolumn nie miałem okazji słyszeć tego instrumentu solo! Tak że mogę być w błędzie. Barwa instrumentu już nie była tak perfekcyjna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest nasze szczęście mamy dzięki temu wybór co kto lubi podobnie jak choćby z typem kolumn :)

 

Jak na razie najlepiej oddaną naturalną dynamikę fortepianu słyszałem na Utopiach Focala ale! na sporej ilości kolumn nie miałem okazji słyszeć tego instrumentu solo! Tak że mogę być w błędzie. Barwa instrumentu już nie była tak perfekcyjna.

 

Nie wiem czy miałeś okazję posłuchać fortepianu na MG serii3 lub MG 20 - jak dla mnie to brzmienie wręcz perfekcyjne

z naturalnym dociązeniem i wielkością.

 

Nie jest prawdą że Magnepan powiększa swoim graniem wielkość instrumentów, tam wszystko jest naturalnych wielkości granie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest prawdą że Magnepan powiększa swoim graniem wielkość instrumentów, tam wszystko jest naturalnych wielkości granie.

 

Na odpowiednim metrażu, z tubami dalej jest tak że powiększają.

 

MG serii3 lub MG 20 nie miałem okazji poważnie słuchać, słuchałem tylko niższych modeli. Na AVS chyba grał któryś z tych opisywanych Przez Ciebie modeli, sluchałem ich ale było to w ogóle nie zgrane w systemie na dodatek jakaś taka bolączka z szyciem z sekcją niskotonową i pozamiatane! Ktoś kto jest dystrybutorem tego typu kolumn powinien przejść jakieś szkolenie u producenta i powinien posłuchać wytypowanego przez niego systemu u fanów tej marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na odpowiednim metrażu, z tubami dalej jest tak że powiększają.

 

MG serii3 lub MG 20 nie miałem okazji poważnie słuchać, słuchałem tylko niższych modeli. Na AVS chyba grał któryś z tych opisywanych Przez Ciebie modeli, sluchałem ich ale było to w ogóle nie zgrane w systemie na dodatek jakaś taka bolączka z szyciem z sekcją niskotonową i pozamiatane! Ktoś kto jest dystrybutorem tego typu kolumn powinien przejść jakieś szkolenie u producenta i powinien posłuchać wytypowanego przez niego systemu u fanów tej marki.

 

Rafaelu, tu się zgadzam w 100% na AVS nie było odpowiedniej wielkości pomieszczeń i stosownej ( odpowiedniej ) elektroniki.

Polski dystrybutor powinien obligatoryjnie zasięgnąć info z którymi wzmacniaczami panele grają najlepiej.

Z moich doswiadczeń najlepiej MG grają ze wzmacniaczami które mają tzw.drive i motorykę oraz dobre zasilanie. Sprawdzają

się Passy, Electrocompaniety, ARC tranzystorowe. Niedawno MG 3.6 były testowane z Martonem Referencyjnym w dość sporym

pomieszczeniu ok.35m - co za sound, gęsia skórka na całym ciele u wszystkich słuchających. Tego nie da się wyrazić słowami.

 

PS.Rafaelu, co to za cudeńka w nowym avatarze ? Pochwal się czy coś nowego czy gonimy króliczka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie najlepiej oddaną naturalną dynamikę fortepianu słyszałem na Utopiach Focala ale! na sporej ilości kolumn nie miałem okazji słyszeć tego instrumentu solo!

Pamiętasz z czym to gadało?

 

Ps. Ładny avatar, taki ożywczy, bezkompromisowy, niczym rasowe GT :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedź masz w 259:)

 

Na razie mam miedź i trochę srebra w drutach ale co mi szkodzi trochę Sly powkurzać ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam miedź i trochę srebra w drutach ale co mi szkodzi trochę Sly powkurzać ;)

 

To niby dlaczego Sly miałby się wkurzać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Goldmundzie Logos Anatta niestety nie wziąlem nagrania z fortepianem ale np, rozciągłość wokalu była zarąbiście klarowna i pod kontrolą innym 7 baniek nie pomogło :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Goldmundzie Logos Anatta niestety nie wziąlem nagrania z fortepianem ale np, rozciągłość wokalu była zarąbiście klarowna i pod kontrolą innym 7 baniek nie pomogło :)

 

Goldmund'y to szybkie wzmacniacze grające dość przyjemnym i ocieplonym dźwiękiem zblizonym do lampowego ( ? ) ale

możesz mieć Nirvanę dźwiekową albo totalne dno jak źle dobierzesz interkonekty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldmund'y to szybkie wzmacniacze grające dość przyjemnym i ocieplonym dźwiękiem zblizonym do lampowego ( ? ) ale

możesz mieć Nirvanę dźwiekową albo totalne dno jak źle dobierzesz interkonekty.

 

Goldmund Logos Anatta w ogóle nie ma żadnych kabli, nawet do głośników :)

 

Ot taki gotowiec dla leniuchów z małą rezerwą na koncie ;)

 

Jedynie na sieciówkach do kolumn można jeszcze poszaleć a jest na czym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldmund'y to szybkie wzmacniacze grające dość przyjemnym i ocieplonym dźwiękiem zblizonym do lampowego ( ? ) ale

możesz mieć Nirvanę dźwiekową albo totalne dno jak źle dobierzesz interkonekty.

Jak dla mnie to przyjemny i ocieplony dźwięk wiąże się ze spowolnieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przyjemny i ocieplony dźwięk wiąże się ze spowolnieniem.

 

A jednak są szybkie przy takim charakterze brzmienia...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to przyjemny i ocieplony dźwięk wiąże się ze spowolnieniem.

Goldmund Logos Anatta miały bardzo szybki dźwięk i na dodatek wszystko to czego szuka Sly30 czyli idealne zgranie przetworników fazowo i w czasie. Czas narastania sygnału we wzmacniaczach Goldmunda jest jednym z najkrótszych tak że to super szybki zawodnik.

Taka dokładna kontrola dźwieku sprawia wrażenie grania live, bardzo plastycznego z dobrą barwą i w sumie moim zdaniem w tym dobrym audio o to chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas narastania sygnału we wzmacniaczach Goldmunda jest jednym z najkrótszych tak że to super szybki zawodnik.

Czas narastania jest jednym z wielu parametrów i wcale nie przekłada się bezposrednio na odbiór "szybkość grania" w audio.

Mit.

 

A jednak są szybkie przy takim charakterze brzmienia...

Ocena szybkości jest pojeciem wzglednym i zalezy od osłuchania, doswiadczenia i mozliwości.

Audiofil to także ogniwo w łańcuchu hajendowycm. :)

Często jest wąskim gardłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Czas narastania jest jednym z wielu parametrów i wcale nie przekłada się bezposrednio na odbiór "szybkość grania" w audio.

Mit.

Musi też jakoś wyhamować ;)) inaczej jak to Stary mówi , będzie bigos ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldmund Logos Anatta miały bardzo szybki dźwięk i na dodatek wszystko to czego szuka Sly30 czyli idealne zgranie przetworników fazowo i w czasie. Czas narastania sygnału we wzmacniaczach Goldmunda jest jednym z najkrótszych tak że to super szybki zawodnik.

Taka dokładna kontrola dźwieku sprawia wrażenie grania live, bardzo plastycznego z dobrą barwą i w sumie moim zdaniem w tym dobrym audio o to chodzi :)

 

Nie wiem czy system Goldmunda byłby w stanie zachwycić Sylwestra na 100%. Jeśli pasuje mu wygląd klocków i filozofia

firmy to myslę że powinien chociaż posłuchać. Cena jak wiadomo do mocnej negocjacji ale kto wie może zagości ktoś

z ich firmy.......ekipa przyjeżdża i ustawia sprzęt do perfekcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.