Skocz do zawartości
IGNORED

Dac HEGEL HD25 - czy warto kupić na rynku wtórnym?


dfx5

Rekomendowane odpowiedzi

Nie winiłbym za to jedynie DAC-a....

Masz na myśli akustykę?

 

Odpowiadam: Żadne nie zagrają dobrze choćbyś się zes ał. Akustyka to podstawa i nie podlega dyskusji.

AMEN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam: Żadne nie zagrają dobrze choćbyś się zes ał. Akustyka to podstawa i nie podlega dyskusji.

Podstawa to kultura i dyskusja na poziomie

Juz ktorys raz udowadniasz ze prosty z ciebie chlopek a argument z akustyka jest ostatnim jaki ci zostaje

Fekalny humor fekalny przekaz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam: Żadne nie zagrają dobrze choćbyś się zes ał. Akustyka to podstawa i nie podlega dyskusji.

Kolego owszem akustyka jest najistotniejsza jednak coś w niej musi wydawać dzwięki i to coś tez musi być dopasowane do pomieszczenia a jaka jest podstawowa zasada doboru kolumn do pomieszenia każdy wie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pytanie jest glupie bo ja moge zapytac czy slyszales 3 drożną aplikację tych dwoch swietnych przetwornikow w polaczeniu z 10 calowym basowcem tej samej klasy?

Nie, nie jest glupie. Trzeba je tylko zrozumieć. I żeby wydawać takie sądy trzeba dużo przesłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli kasa nie gra roli to lepiej zagraja w 30 metrach dwudrozne czy trzydrozne oparte na tych samych glosnikach tylko z dodatkowym basowcem nieograniczajacym sredniotonowego?

To zależy od konstruktora - czy nie sp...i nic po drodze. Ja odnoszę się do danego budżetu, ale mówiąc o dowolnym budżecie oczywistym jest, że umiejętne dzielenie pasma jest wskazane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest glupie. Trzeba je tylko zrozumieć. I żeby wydawać takie sądy trzeba dużo przesłuchać.

czyli uwazasz ze dwa przetworniki moga zagrac lepiej niz te same dwa w umiejetnoym polaczeniu z dobrym basowcem i podziałem na 3 drogi?

to sie nazywa zaklinanie rzeczywistosci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powtarzasz sie.

Wczesniej napisales ze glupota jest twierdzenie ze 3 drogi graja lepiej od dwoch drog.

Dopiero pozniej dodales ze masz na mysli konstrukcje budzetowe. To manipulacja z Twojej strony bo oczywistym jest ze za 4 tys nie zbuduje sie 3 drog na przyzwoitym poziomie.

W skali absolutnej i bez limitu budzetowego 3 drogi zagraja zawsze lepiej niz 2 drogi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam 3 drogi budzetowe ale slyszalem konstrukcje bezkompromisowe i to jest zupelnie inne granie. Rozmach potega zero kompresji pelny swobodny bas ktorym dwie drogi nigdy nie zagraja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że 3 drogi mają sens przy bezkompromisowej budowie przy użyciu najlepszych elementów. Ty masz budżetowe 3way, a piszesz:

 

Dokladnie to samo odczulem po przesiadce na 3 drogi. Mozna kombinowac ze sprzetem przewealac klocki ale dopiero 3 drogi pozwolily na pelna swobode rozmach i uniwersalnosc. Dwudrozne kolumny to dla mnie kompromis

 

W twoim przypadku dwu drozne paczki mogą się okazać lepsze. Chyba że masz na basie wspomniane 10" i salon 40m. Przy takich gabarytach oczywiste jest budowanie 3way choć i tu można się spierać, bo są świetne kolumny na wielkich szerokopasmowcach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec roku przeprowaadzam sie do 40m2 i kolumny zbudowałem docelowo do tego pomieszczenia

moje kolumny są na glosnikach sb acoustics ktore pomimo niskiej ceny graja bardzo dobrze

teraz gram na nich w 15m2 i wspomagam się dsp bo są zbyt duze ale tę potęgę czuć juz tutaj - grają zdecydowanie lepiej niz drozsze dwudrozne PMC które mialem wcześniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod koniec roku przeprowaadzam sie do 40m2 i kolumny zbudowałem docelowo do tego pomieszczenia

moje kolumny są na glosnikach sb acoustics ktore pomimo niskiej ceny graja bardzo dobrze

teraz gram na nich w 15m2 i wspomagam się dsp bo są zbyt duze ale tę potęgę czuć juz tutaj - grają zdecydowanie lepiej niz drozsze dwudrozne PMC które mialem wcześniej

Widzisz podaleś przykład ze swojego życia, a ja mogę ci podać ze swojego. Przesiadłem się z 3 drożnych KEF na kolumny 2 drożne i też jest znaczna poprawa, dlatego na początku napisałem że w budowie kolumn jest dużo zmiennych takich jak same przetworniki, ich aplikacja itd żeby jednoznacznie twierdzić że 3 drożne są lepsze z wyjątkiem budowy kolumn bezkompromisowych lub gdy poprostu takie są wymogi. Np woofer 30cm, który raczej slabo się sprawdzi w roli midwoofera.

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kefy to akurat wyjatkowy model bo maja glosnik koncentryczny - nie jest to klasyczna konstrukcja trzydrozna zreszta bas zaczyna fajnie grac powyzej 20cm

słuchałes klasycznych trzech drog?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biniek daj spokoj mowimy o konstrukcji a Rafał pisze o cenach i umiejetnosciach konstruktorow oraz innych ograniczeniach . To są dwie róźne kwestie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem bez sensu dyskusja no chyba że budżet jest argumentem ale w ten sposob mozna podważyć wszystko

 

to tzw wypieranie bo moje jest najmojsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem bez sensu dyskusja no chyba że budżet jest argumentem ale w ten sposob mozna podważyć wszystko

 

to tzw wypieranie bo moje jest najmojsze

Zwłaszcza jak się poświęci czas, pieniądze na skonstruowanie własnych 3 way skrzynek.

Wtedy to "najmojsze" ma jeszcze większe uzasadnienie :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po to się buduje 3 drogi żeby było niskie i swobodne zejście basu rozumiem że chcecie nam wmówić że dwie drogi ( proszę sobie zobaczyć zakres zejścia kolumn 2 drożnych oraz 3 drożnych ) które kastrują muzykę z niskich częstotliwości są lepsze od konstrukcji które to pasmo odtwarzają w pełni swobodnie ? :) no to brawo Biniek masz dobry słuch bo wybrałeś na podstawie odsłuchów konstrukcje grające już z założenia oraz realnie poprawniej od z założenia ułomnej w niski bas konstrukcji 2 drożnych .

Osobną sprawą jest że audio to taka dziedzina że kazdy ma prawo wyciąć sobie część nagrania mimo że kompozytor zawarł je w utworze i twierdzić że tak jest lepiej , są osoby i znam takie osobiście które wręcz nie lubią basu kochają dźwięk szczupły odchudzony dla nich odjecie z muzyki basu jest wręcz pozytywnym krokiem .

Przytoczone tu konstrukcje szerokopasmowe mają bardzo dużą wadę mianowicie prędzej czy później popadają w zlewanie instrumentów sami konstruktorzy potwierdzają że są to konstrukcje z pewnymi zaletami ( świetne zszycie dla ucha 3 pasm ) ale i z ograniczeniami nigdy nie są one uniwersalne , nie każdego gatunku da się na nich posłuchać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko żeby dwu drozne schodzily niżej jak zazwyczaj midbas ma maks 20cm. Tylko trzeba wziąć pod uwagę że dla 90% tutejszych użytkowników taki rozmiar woofera wystarcza w 100% ze względu na warunki. Biniek złożył siebie 3way na garnku 25cm średniej klasy do 15mkw i mu gra. A niech gra. Ja zamiast tego zrobił bym 2way na lepszych przetwornikach. Lapiecie czy jeszcze nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ta kłótnia może iść do inne wątku?

Było już mnóstwo takich które kolumny konstrukcyjnie są lepsze i dlaczego i do tej pory nic z nich nie wynika.

Czemu teraz miało by być inaczej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.