Skocz do zawartości
IGNORED

Dac HEGEL HD25 - czy warto kupić na rynku wtórnym?


dfx5

Rekomendowane odpowiedzi

z góry zaznaczę,że jakoś nie przepadam za Heglem-te,które zdarzyło mi się słyszeć kosztowały sporo a grały tak sobie.

ze stajni Audio-gd warto wyższe modele ale to chyba przekracza budżet.

 

z europejskiej produkcji w kategorii cenowej do 5tys-nie ma nic takiego co dotrzyma kroku chińskim dac-om.

 

W zasadzie należałoby zacząć od pytania jak to ma grać i z czym? po rca czy xlr? z komputerem czy digital drive.?

 

Powtórzę także to co już kiedyś napisałem-mając do wydania ok.1000usd nie kupiłbym dac-a,Celowałbym w inną grupę urządzeń.

Moje aktualne doświadczenia to potwierdzają.

Dokładnie tak. Miałem Hegla HD25 i żadna rewelacja to nie jest. W moim systemie się nie sprawdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LKS'a DA003 mam i na razie się z nim nie rozstaję. Zastanawiam się czy da się wymienić tego DAC'a na coś w podobnej cenie, ale lepszego. Miałem też w nim opa BURSON SUPREME V5 i było dużo lepiej. Niestety producent twierdzi, że nie mogą one pracować w stopniu I/V, po tym jak u mnie się spaliły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się.

wiesz-czasem potencjalnie ``gorsze`` urządzenie trafia w oczekiwania.

jedyne wyjście-zastanowić się czego się chce,i słuchać gdzie tylko się da.

 

nawiasem mówiąc zastanawiam co boli LKS-a-czy oczekiwania były zbyt duże czy też nie stworzono mu warunków aby rozwinął skrzydła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę także to co już kiedyś napisałem-mając do wydania ok.1000usd nie kupiłbym dac-a,Celowałbym w inną grupę urządzeń.

W co konkretnie - zakładając moje granie z plików?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłbym a w zasadzie mogę napisać kupiłem-streamer,dac,,bibliotekę muzyczną w jednym boxie.

o nazwy nie pytaj-bo bywam monotematyczny.

w tej kategorii cenowej,w której ja się poruszam ,różnica pomiędzy dzielonymi rozwiązaniami a all in one jest mniejsza niż należałoby oczekiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto dopracować transport do DAC. A potem dopiero kombinować dalej.

Czyli ? Co dokładnie masz na myśli? Ja po prostu chce też posłuchać dobrych DAC'ów na innych kościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tylko w nim obsługa nie podoba, tzn nie ma żadnych przycisków, tylko pilot.

 

Mowa o Heglu...niestety to jest właśnie duża wada i nieprzemyślany pomysł producenta.

Jeśli już wymyślili takie rozwiązanie, to mogli stworzyć pilota trochę bardziej profesjonalnego, a nie taki jak pudełko od zapałek.

W moim pilocie od Hegla HD20 niedawno przestał działać przycisk vol +...na szczęście mam inteligentnego Logitech Harmony i udało się zaprogramować wszystko jak w oryginalnym.

Pisałem do Hegla Polska w sprawie tego pilota, ale normalnie olali mnie i nic nie odpowiedzieli.

A zadałem proste pytanie: czy jest możliwość zamówienia nowego pilota.

 

W HD25 można zmieniać źródło poprzez dwukrotne tapniecie w wyświetlacz.

 

A zrobić głośniej/ciszej też można? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ? Co dokładnie masz na myśli? Ja po prostu chce też posłuchać dobrych DAC'ów na innych kościach.

A myślisz, że bez dobrego transportu to ma sens ?

Goły PC nie jest dobrym transportem. Trzeba go uszlachetnić aby spełniał swoją rolę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do Hegla Polska w sprawie tego pilota, ale normalnie olali mnie i nic nie odpowiedzieli.

A zadałem proste pytanie: czy jest możliwość zamówienia nowego pilota.

 

www.mojeaudio.pl

 

Kupiłem u nich nówkę sztukę za całe 50zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel HD25 ma bardzo pochlebne recenzje, dlatego też pomyślałem ,że w kwocie około 4500 warto go kupić.

Kupujac Hegla bedziesz mial mniej zachodu z ewentualna odsprzedaza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę swoje 3 grosze :)

Od wtorku mam wypożyczony DAC HD12 do tej pory śmigałem na CA SM+Atoll AM100+ Albedo IC i gł nie pytajcie wysoki model :P + Epos M15.2 mod. w pokoju z adaptacją akustyczną i powiedzmy dobrym zasilaniem :)))

Jak dla mnie jest to bdb DAC wiem, że był tu ktoś kto twierdzi, ze gorszego nie słyszał, ale trudno się z tym zgodzić w mojej ocenie rzecz jasna.ri

Z tego co mi wiadomo HD25 jest o "niebo" lepszy tylko, że jest starszy czyli USB implementacja na Tenorze (średnio) HD 12 w tym wypadku nowszy i chyba lepszy C-Media, mówię o wej USB bo z tego głównie korzystam.

Do tego dostajemy DAC/amp słuchawkowy o naprawdę świetnej jakości jeśli ktoś korzysta również ze słuchawek wydaje się, ze to bdb opcja takie 3 w 1 plus obsługa DSD czego nie robi HD25.

 

CA SM6 podłączony do niego po coax. zyskuje na brzmieniu, jednak wydaje się, że ciekawiej gra jako samodzielny DAC z USB właśnie nie będę się rozpisywał nad tym jak wybrzmiewają poszczególne zakresy, ale w porównaniu do tego co oferuje CA SM6 z Hegla brzmienie jest szlachetniejsze, przyjemniejsze dla ucha, gra spokojniej i przy tym bardzo rozdzielczo i do tego mamy jeszcze głębszą scenę niż z CA SM6.

Teraz zagwozdka, czy przy takim sprzęcie towarzyszącym jest sens ładować się w drogi HD25, który "podobno" najlepiej gra z coax1 z USB jakby mniej :), ale to opinie z internetu w recenzjach jakoś tego nie potwierdzają.

Myślę, że HD25 ma uzasadnienie jeśli ktoś korzysta z klocków w podobnej cenie w takim przypadku jak mój to chyba przerost formy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś do HD11,10? Bo mam akurat te dwa w domu, poóownuję od tygodnia łeb w łeb i nie słyszę całkowicie różnicy między nimi. Nie wiem jak sprawa wyglada z HD12, ale jest i droższy. Ciekwe o ile lepszy od 10 i 11 o ile w ogole się jakoś znacząco różni prócz funkcjonalności.

Jeśli chodzi natomiast o HD10 i 11 to ja spokojnymi bym ich nie nazwywał. Dużo się dzieje na średnicy, ale to też zależy od preferencji i sprzętu towarzyszącego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zagwozdka, czy przy takim sprzęcie towarzyszącym jest sens ładować się w drogi HD25, który "podobno" najlepiej gra z coax1 z USB jakby mniej :), ale to opinie z internetu w recenzjach jakoś tego nie potwierdzają.

 

Mam Hegla HD20 i też mi gra lepiej po coax1 niż z usb, a że recenzje tego nie potwierdzają to zrozumiałe. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi natomiast o HD10 i 11 to ja spokojnymi bym ich nie nazywał. Dużo się dzieje na średnicy, ale to też zależy od preferencji i sprzętu towarzyszącego.

Oczywiście, że dużo zależy od sprzętu towarzyszącego i od okablowania również, a o akustyce nie wspomnę.

W moim przypadku po przejściu z CA SM6 na HD12 jest progres no i inne granie troszkę takie Heglowskie :))))

Miałem mieć jeszcze HD25 do porównania, ale nie mają w tej chwili.

Jeszcze ten wzmak słuchawkowy w tym wypadku wartość dodana na in plus, naprawdę mam Espressivo i Moonlitha od Majlkela i Hegel pogonił oba w moim przekonaniu to bdb wzmaczek.

Znowu jeśli HD25 jeszcze lepiej pokazuje to co potrafi HD12, to ciekawy kąsek z niego tylko czy to nie przesada, co innego gdybym miał wzmacniacz z przedziału 8tys i kolumny z jeszcze wyższego...

 

Mam Hegla HD20 i też mi gra lepiej po coax1 niż z usb, a że recenzje tego nie potwierdzają to zrozumiałe. ;-)

 

A jak HD 20 ma się do HD12?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak HD 20 ma się do HD12?

 

W tym przypadku chyba zarówno recenzenci jak i użytkownicy są zgodni.

HD20 to po prostu wyższa klasa.

Ale ja nie porównywałem. Ciekaw też jestem czy HD25 jest lepszy od HD20, czy może to trudno odróżnić.

 

A z coax 2 już nie gra?

 

Gra, ale coax1 jest wg. producenta wejściem dedykowanym, lepszej jakości i u mnie rzeczywiście to słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakis link z ta dedykacją.

 

Chociażby tutaj o tym piszą.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość od testów pisze, że producent zaleca.

Chyba nie kłamie. ;-)

 

Na stronie Hegla pewnie też o tym piszą, tylko że po angielsku.

Poszukaj. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakis link z ta dedykacją.

 

Wyciąg z instrukcji obsługi (znalazłem w 2 minuty):

 

"Better sound through the Coax 1 inputThe Coaxial 1 input on the HD20 has even better sound quality compared to the other digital inputs.

 

Therefore we recommend that you connect your favorite source to this input."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.