Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, soundchaser napisał:
2 godziny temu, przemak napisał:

pulacją w poniższym cytacie:

Z tego Twojego wpisu wynika, że piwa koncernowe zawierają tylko sam alkohol etylowy, a te "lepsze" z górnej fermentacji zawierają tylko alkohole wyższe.

G.prawda- kazdy logicznie myślący czytelnik zrozumie, że oprócz etylaka, jest też trochę wyższych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, porlick napisał:

G.prawda- kazdy logicznie myślący czytelnik zrozumie, że oprócz etylaka, jest też trochę wyższych. 

Pewnie...ale od Przemaka można chyba wymagać większej precyzji wypowiedzi...chyba, że pisał to po 6-ciopaku. ?
Pomijam fakt, że piwa koncernowe też zawierają alkohole wyższe (tzw. fuzle) i nie są to bynajmniej pożądane skutki ubocze procesu fermentacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Zapraszam każdego cwaniaka z tego wątku do mnie do domu, niech będzie przy stole tak samo mądraliński co w tym wątku

ze to obrażanie jest tolerowane, to mnie .................. gotuje

Na PW podam adres

Administracja, jak to jest ? Audiofila można w tym wątku obrazić a za obrażenie debila dostaje sie ban ?

 

Gerard, nie irytuj się, to specyficzny wątek i tak ma być ponieważ na zakładce Hi-End nauka nie ma nic do powiedzenia. Natomiast na zakładce Hi-Fi jak najbardziej.

 

Pewnie...ale od Przemaka można chyba wymagać większej precyzji wypowiedzi...chyba, że pisał to po 6-ciopaku.

Pomijam fakt, że piwa koncernowe też zawierają alkohole wyższe (tzw. fuzle) i nie są to bynajmniej pożądane skutki ubocze procesu fermentacji.

 

Fuzle to głównie tzw. niedogon - i to jest szkodliwe gówno.

A to o czym Ty piszesz to przedgon.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Sine Metu napisał:

Fuzle to głównie tzw. niedogon - i to jest szkodliwe gówno.

A to o czym Ty piszesz to przedgon.

Fuzle to oprócz rozmaitych wyższych alkoholi też estry kwasów tłuszczowych.
Tak, zgadza się - to szkodliwe gówno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, soundchaser napisał:

Z tego Twojego wpisu wynika, że piwa koncernowe zawierają tylko sam alkohol etylowy

Po pierwsze piszę wyraźnie o stylu piwa pod nazwą, chyba już dość powszechną, mianowicie "lager koncernowy". Nie piwo koncernowe w ogóle, tylko lager koncernowy. Po drugie właśnie tak, lager koncernowy w szczególności a lager czyli piwo dolnej fermantacji w ogólności charakteryzuje się zawartością praktycznie tylko alkoholu etylowego.

3 godziny temu, soundchaser napisał:

a te "lepsze" z górnej fermentacji zawierają tylko alkohole wyższe.

Nie ma tam "tylko", czytamy ze zrozumieniem, bo że z nastawieniem to wiadomo ;), @porlick jak widać nie ma z tym kłopotów...

3 godziny temu, soundchaser napisał:

Później piszesz, że koncernowe można poznać po zawartości alkoholu i ekstraktu, bo te niekoncernowe nie przekraczają 5% zawartości alkoholu.

Jeszcze raz - dotyczy lagera koncernowego. 

3 godziny temu, soundchaser napisał:

To bzdura jest, ponieważ po pierwsze jest wiele piw niekoncernowych, które są mocniejsze od tych magicznych 5%, poza tym większość normalnych piw koncernowych ma zawartość alkoholu od 5% do 5,7% i często te wskaźniki są zawyżane (jest pewna tolerancja, do której kontrola się nie przyczepi), po to właśnie, by pijaczki miały wrażenie, że piją piwo mocniejsze, a w rzeczywistości ono jest słabsze.

Oczywiście, są style piw mocniejszych, ale jak wyżej piszę o lagerze koncernowym. Jego najważniejszymi cechami są IMO technologia HGB i wysokie odfermentowanie. Są też inne cechy oczywiście, ale dobre piwo koncernowe oprócz enzymów pozwalających na mocne odfermentowanie dodatków niesłodowych raczej nie zawiera. Natomiast generalnie słód jest drogi a kukurydza czy cukier tańsze, także ten. Proponuję np. to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Wprawdzie naukę masz... ale może naukę o piwie nie? ? W połowie XIX wieku Carl Balling wprowadził skalę określającą zawartość cukru w roztworze. To Blg (12, 11 czy ile tam) to początkowa, przed fermentacją zawartość cukrów w brzeczce. A ile zostaje po fermentacji? Wzór jest prosty, cukier na początku odjąć cukier na końcu i całość podzielona przez dwa (mniej więcej) - 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Czyli jeżeli piwo 12Blg ma "moc" podchodzącą pod 6%, to znaczy, że ze słodu w tym piwie nic nie zostało, została woda, alkohol i trochę chmielu.

1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Fuzle to głównie tzw. niedogon - i to jest szkodliwe gówno.

A to o czym Ty piszesz to przedgon.

 

Ale to o destylacji a nie o piwie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, przemak napisał:

Po pierwsze piszę wyraźnie o stylu piwa pod nazwą, chyba już dość powszechną, mianowicie "lager koncernowy". Nie piwo koncernowe w ogóle, tylko lager koncernowy. Po drugie właśnie tak, lager koncernowy w szczególności a lager czyli piwo dolnej fermantacji w ogólności charakteryzuje się zawartością praktycznie tylko alkoholu etylowego.

Co Ty opowiadasz...wszystkie te bełty typu Harnaś, Warka, Żubr, Tyskie, itd. to są lagery, które ze względu na przyspieszony proces i niedopilnowanie innych warunków fermentacji zawierają te fuzle, czyli niepożądane w piwie składniki, jako skutki uboczne źle przeprowadzonej fermentacji, a Ty piszesz, że takie piwo zawiera jedynie alkohol etylowy.
Owszem - jeśli wszystko jest w procesie produkcji OK, ale wiadomo, że nie jest. Stąd mamy w tych piwach smak, który czasem wykręca i każda partia inaczej "smakuje".
 

24 minuty temu, przemak napisał:

Wprawdzie naukę masz... ale może naukę o piwie nie? ?

Nie...nauki o piwie nie mam w dupie, bo to jest wiedza przydatna, a ponieważ piję piwo, to chcę wiedzieć na jego temat jak najwięcej.
Zupełnie inaczej niż ta wiedza o słyszeniu, która mnie kompletnie nie interesuje, bo nie zmieni mojego słuchu na taki, dla którego wszystko będzie grało tak samo. ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, soundchaser napisał:

Zupełnie inaczej niż ta wiedza o słyszeniu, która mnie kompletnie nie interesuje, bo nie zmieni mojego słuchu na taki, dla którego wszystko będzie grało tak samo.

Z tego zdania wyraźnie widać że u Ciebie oporu przed nauką nikt nie ma szans zwalczyć. To przykre, ale cóż wielu takich żyje wśród nas. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, soundchaser napisał:

Co Ty opowiadasz...wszystkie te bełty typu Harnaś, Warka, Żubr, Tyskie, itd. to są lagery,

Owszem, to są lagery, ale klasy Tyskiego i Harnasia to bym jednak nie porównywał ?

16 minut temu, soundchaser napisał:

które ze względu na przyspieszony proces i niedopilnowanie innych warunków fermentacji zawierają te fuzle, czyli niepożądane w piwie składniki, jako skutki uboczne źle przeprowadzonej fermentacji, a Ty piszesz, że takie piwo zawiera jedynie alkohol etylowy.

Nie ma tam przyspieszonego procesu ani niedopilnowania, przynajmniej w Tyskim i nie ma żadnych skutków ubocznych źle przeprowadzonej fermentacji. Lager zawiera praktycznie tylko alkohol etylowy. Ulubiony przez krajowych konsumentów "karton" to nie jest wyższy alkohol tylko utlenienie piwa. Tak, niestety, klient lubi ten karton i go dostaje, w niemczech też. Nie ma to między innymi nic wspólnego z metalem/puszką.

18 minut temu, soundchaser napisał:

Owszem - jeśli wszystko jest w procesie produkcji OK, ale wiadomo, że nie jest. Stąd mamy w tych piwach smak, który czasem wykręca i każda partia inaczej "smakuje".

Niska jakość i podły smak występuje, ale markowe koncernowe lagery trzymają poziom, bez przesady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, przemak napisał:

markowe koncernowe lagery trzymają poziom

Zależy jakie. Dla mnie jedyne piwo z tych największych koncernów, które trzyma jakiś tam poziom to Żywiec, chociaż pamiętam smak tego piwa z lat 80-tych i nawet nie ma czego porównywać. Tak samo zresztą jest w każdym piwem koncernowym, które kiedyś koncernowym nie było.
Z tańszych piw bardzo mi pasuje piotrkowski Trybunał eksport, albo pils i cały czas m.in. je kupuję ?

Dobra...proponuję zakończyć tutaj, albo przenieść się na bocznicę i pomądrować się w wątku piwnym. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



Nie...nauki o piwie nie mam w dupie, bo to jest wiedza przydatna, a ponieważ piję piwo, to chcę wiedzieć na jego temat jak najwięcej.


No to które pijasz?




Z tańszych piw bardzo mi pasuje piotrkowski Trybunał eksport, albo pils i cały czas m.in. je kupuję


O k... niezły hajend

To ja już nie mam więcej pytań.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Sine Metu napisał:

O k... niezły hajend

Kupuję piwo, które mi smakuje i nie zamierzam wydawać 30 PLN na jakieś belgijskie wynalazki dla snobów. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Zupełnie inaczej niż ta wiedza o słyszeniu, która mnie kompletnie nie interesuje, bo nie zmieni mojego słuchu na taki, dla którego wszystko będzie grało tak samo

Tego się boisz. Niepotrzebnie, to tylko z Twojego braku zrozumienia lub złych intencji "wychodzi", że wszystko niby gra tak samo - Nie nie wszystko. (po szczegóły dopytuj innych mi się nie chce znowu tego tłumaczyć)

Wracając do wiedzy o słyszeniu - warto się interesować - wtedy np. nie będziesz mylił złudzeń ze zjawiskami.

Naprawdę można wtedy przeżyć na spokojnie wiadomość, że tak naprawdę Wróżka Zębuszka i Św. Mikołaj nie istnieją. Da się z tym żyć. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sine Metu napisał:

 

Gerard, nie irytuj się, to specyficzny wątek i tak ma być ponieważ na zakładce Hi-End nauka nie ma nic do powiedzenia. Natomiast na zakładce Hi-Fi jak najbardziej.

 

Tylko wyśmiewanie sie i obrażanie w najróżniejszy sposób nie ma nic wspólnego z nauką
dlaczego nie ma dyskusji jak w realu tylko ten internetowy "żargon" za monitora

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Tylko wyśmiewanie sie i obrażanie w najróżniejszy sposób nie ma nic wspólnego z nauką
dlaczego nie ma dyskusji jak w realu tylko ten internetowy "żargon" za monitora

Bo głównym celem niektórych sceptyków jest tutaj wywyższanie się, wyśmiewanie i poniżanie.
Masz rację - z tym trzeba walczyć.

10 minut temu, iro III napisał:

Tego się boisz

Daleki jestem od strachu. Po prostu uznałem to za niepotrzebną mi wiedzę i dlatego mam ją...tam gdzie wszyscy sceptycy mogą mnie w dupę pocałować. ;-)

 

Wężykiem, wężykiem....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard - pogadaj z soundchaserem i uzgodnijcie w końcu wasze zeznania bo on twierdzi, że nikt z was się nie denerwuje i jest to wam obojętne - gdy ktoś chce coś zweryfikować na bazie nauki, techniki a nie tylko na podstawie "a bo ja słyszę".

3 minuty temu, soundchaser napisał:

Masz rację - z tym trzeba walczyć.

kompletne pomieszanie - z czym i jak chcesz walczyć...gdy jest Ci to obojętne???

Czy tylko do "walki" podjudzasz innych ...a sam z bezpiecznej popatrzysz sobie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Tylko wyśmiewanie sie i obrażanie w najróżniejszy sposób nie ma nic wspólnego z nauką
dlaczego nie ma dyskusji jak w realu tylko ten internetowy "żargon" za monitora

Konkrety będą? Bo prosiłem i nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Konkrety będą? Bo prosiłem i nic.

A "ja słyszę" to mało?

Niestety, ze strony wierzacych to Ci musi wystarczyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, porlick napisał:

A "ja słyszę" to mało?

Niestety, ze strony wierzacych to Ci musi wystarczyć...

Ale chodzi o konkrety obrażania wyśmiewania itp. Przykład, gdzie za obrażenie debila dostaje się ban też byłby ciekawy, zwłaszcza kto to ten debil. No, ale na to nie liczę.

5 godzin temu, soundchaser napisał:

Z tego Twojego wpisu wynika, że piwa koncernowe zawierają tylko sam alkohol etylowy, a te "lepsze" z górnej fermentacji zawierają tylko alkohole wyższe.

Na zakończenie - nieporozumienie może brać się stąd, że uważasz określenie "lager koncernowy" za pejoratywne. Nie, to jest określenie konkretnego stylu i sposobu produkcji piwa. Nie jest gorsze ani lepsze od innych, kwestia gustu, większość woli takie. Ten Trybunał to też ten styl, może produkcja na mniejszą skalę i nie hgb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, przemak napisał:

Na zakończenie - nieporozumienie może brać się stąd, że uważasz określenie "lager koncernowy" za pejoratywne. Nie, to jest określenie konkretnego stylu i sposobu produkcji piwa. Nie jest gorsze ani lepsze od innych, kwestia gustu, większość woli takie. Ten Trybunał to też ten styl, może produkcja na mniejszą skalę i nie hgb.

To chociaż raz doszliśmy do jakiegoś porozumienia. ;-)

Trybunał - tak to ten sam styl, bo dolna fermentacja, tylko nie lager, ale nieważne.

26 minut temu, iro III napisał:

z czym i jak chcesz walczyć...gdy jest Ci to obojętne???

Gdzie ja napisałem, że to jest mi obojętne?
Z czym - napisałem, a jak? Tą samą bronią. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, porlick napisał:

Ale że kto jest debilem? Ktoś przeciwstawiający naukę i technikę audiozabobonom, czy ten, który w swoim sysemie owe voodoogadżety stosuje???

Jak widzisz, też pytałem o tego debila i się nie doczekałem odpowiedzi, ale u wierzących w audiocuda, to normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Z tego zdania wyraźnie widać że u Ciebie oporu przed nauką nikt nie ma szans zwalczyć

Oporu przed "nauką" - Lechu...przed "nauką". ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, soundchaser napisał:

To chociaż raz doszliśmy do jakiegoś porozumienia. ?

Trybunał - tak to ten sam styl, bo dolna fermentacja, tylko nie lager, ale nieważne.

Pilsner to typ lagera, także ten ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Pilsner to typ lagera, także ten ?

W sumie masz rację, ale ja je jakoś różnicuję. Pils ma więcej goryczki, co bardzo cenię w piwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, soundchaser napisał:

Im jest obojętna ta cała Wasza tu pisanina i te Wasze wygłupy na forum, że coś nie gra, bo tak mówi nauka. Oni mają to w dupie, bo dla nich liczy się tylko to, że słyszą i mają kasę.

Im - słyszącym.

Ty też jesteś słyszący , czy już może nie?

Weźże się trochę ogarnij i nie dopytuj o swoje wpisy, tyle to powinieneś pamiętać z ostatnich 24h.

28 minut temu, soundchaser napisał:

Gdzie ja napisałem, że to jest mi obojętne?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iro III napisał:

Im - słyszącym.

Miałem na myśli audiofilów, których obrażacie ciągle.
Ja się do nich nie zaliczam. Ale słyszący jestem...jak najbardziej. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, soundchaser napisał:

Ale słyszący jestem...jak najbardziej.

Tylko nie wiesz co słyszysz bo naukę masz w dupie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Kupuję piwo, które mi smakuje i nie zamierzam wydawać 30 PLN na jakieś belgijskie wynalazki dla snobów. ;-)
Audiofil spod budki z piwem
Tylko wyśmiewanie sie i obrażanie w najróżniejszy sposób nie ma nic wspólnego z nauką
dlaczego nie ma dyskusji jak w realu tylko ten internetowy "żargon" za monitora
Bo to właśnie forum, gdzie wystarczy "słyszeć" aby być elytom



Bo głównym celem niektórych sceptyków jest tutaj wywyższanie się, wyśmiewanie i poniżanie.
Masz rację - z tym trzeba walczyć.


To walcz. Bo jak na razie, to gówno masz i gówno będziesz miał bo przepijasz sprzęt.

No sorry, k... ale może wreszcie się obudzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, przemak napisał:

Konkrety będą? Bo prosiłem i nic.

Ogólnie napisałem, po przeczytaniu tutaj wielu postów wniosek łatwo wyciągnąć o czym jest dyskusja

Widziałeś aby Audiofile założyli watek o Sceptyczkach i takie ....... pisali ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.