Skocz do zawartości
IGNORED

Luźne spotkanie audiofilsko-towarzystkie w Krzyżu Wielkopolskim


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Popieram apel założyciela wątku o dyskusję ad meritum.

Moim celem było jedynie zwrócenie uwagi na wiarygodność jednego z dyskutantów, który przez prawie 10 lat nadawał z kilku kont równocześnie.

 

To dlaczego jakoś nie zwracasz uwagi na wiarygodność Buma i jego 50 klonów? Nie przeszkadza to Tobie i jeszcze czesto jego wpisy lajkujesz. Nie jest Tobie wstyd?

 

OK panowie, nie zaśmiecajmy już wątku.

 

Hehehe....co za bezczelność....kpiny w żywe oczy. I kto to mówi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego jakoś nie zwracasz uwagi na wiarygodność Buma i jego 50 klonów? Nie przeszkadza to Tobie i jeszcze czesto jego wpisy lajkujesz. Nie jest Tobie wstyd?

Bum jest permanentnie banowany przez takich jak wy gdyż was prawda boli. Ale nie ukrywa tego i nie pisze przez dziesięciolecia z kilku kont naraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie, skąd. Pisze naraz z kilku, a te kilka to ma z puli swoich ok 50 klonów rocznie. Głupiego szukaj dalej. Może łyknie Twój kit. I jakie dziesieciolecia? Chlejesz dziś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba bezustannie. Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie ja jestem problemem tego forum. To nie tylko moje zdanie przemyśl to proszę jeszcze raz. To również prośba do Discomaniaca ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bum jest permanentnie banowany przez takich jak wy gdyż was prawda boli. Ale nie ukrywa tego i nie pisze przez dziesięciolecia z kilku kont naraz.

 

A kto pisze przez dziesięciolecia z kilku kont? Ty? Bum jest banowany za nieprzestrzeganie regulaminu i zachowanie na forum. Nikt nie ocenia jego pseudo fachowości. Jeśli to kogoś boli to tylko jego samego. Leczy kompleksy przez głoszenie prawdy objawionej. Pardon g... prawdy ;-)

 

Ty chyba bezustannie. Nie wiem czy zauważyłeś, ale to nie ja jestem problemem tego forum. To nie tylko moje zdanie przemyśl to proszę jeszcze raz. To również prośba do Discomaniaca ;)

 

bum1234 zamknij się w końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zadasz to pytanie moderacji (bo ja nie umiem na ten temat nic powiedzieć) to podaj nam proszę nicki swoich klonów. Bardzo łatwe do sprawdzenia z pozycji moderatora. Bo widzisz, klony mają wszyscy a tylko ja miałem odwagę się przyznać. Wystarczy porównać daty logowania z datą w/w posta żeby wiedzieć że ich nie używam.

Nie wszyscy, ja nie mam klona.

Mam takie pytanie. Czy przyłapany krętacz przestaje nim być jak ładnie przeprosi i obieca poprawę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

No to pytam w imieniu uczciwych użytkowników Forum: Krętaczu discomaniac71. Ile lat oszukiwałeś pisząc z kilku kont?

 

Wpis zgłoszony do moderacji. Licz się ze słowami.

 

Czyli kogo? Buma?...śmiech na sali.

 

Na forum panuje specyficzna moralność i myślę że czas z tym skończyć.

 

Po raz ostatni informuję wszystkich że za to co zrobiłem odbyłem karę. I nie zamierzam do tego wracać. Przyznanie się do winy wymagało odwagi cywilnej i zwyczajnie bycia facetem. To coś czego nie zrobi nigdy bum1234 ani żaden inny forumowicz posiadający wiele kont. Jest takich naprawdę sporo. Prędzej zrobi w gacie ze strachu i będzie udawał niewiniątko.

 

Ten specyficzny wstyd powoduje że epizod pt. dwa dodatkowe konta do postów w wątkach winylowych odbija mi się czkawką a coś tam w środku mówi "nigdy więcej". Szkoda że bumowi1234 s są obce tego typu uczucia i zaraz założy kilkadziesiąt kolejnych kont a jego klakierzy znów będą mu klaskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz zapytać krętacza ;-)

Wpis zgłoszony do moderacji. Licz się ze słowami.

insynuujesz ,ze którys z kolegów jest krętaczem a kiedy ktos w stosunku do Ciebie stwierdza ten fakt .... skarżysz sie "mamusi ", która juz tyle razy Ci wybaczyła?

PKP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

insynuujesz ,ze którys z kolegów jest krętaczem a kiedy ktos w stosunku do Ciebie stwierdza ten fakt .... skarżysz sie "mamusi ", która juz tyle razy Ci wybaczyła?

PKP

 

Nie przypominam sobie abym skarżył się kiedykolwiek mamusi. Zawsze byłem największy i najsilniejszy ;-) Potem doszedł sport.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie powiem tak: o krętaczu wspomniał forumowicz na którego wpis odpowiadałem. To nie moje słowa. Warto czytać ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadając na Twoje pytanie powiem tak: o krętaczu wspomniał forumowicz na którego wpis odpowiadałem. To nie moje słowa. Warto czytać ze zrozumieniem.

własnie warto:):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznanie się do winy wymagało odwagi cywilnej i zwyczajnie bycia facetem.

 

Mimo iż prosiłem o zaprzestanie OT, to również dopiszę swoje dwa ostatnie słowa nie na temat wątku, bo uważam że sytuacja tego wymaga.

Z powyższym twierdzeniem discomaniac muszę się zgodzić i przyznać +

Każdy ma prawo popełnić błąd i się pomylić.

Tylko jeden taki żył co nigdy nie zrobił nic złego, był nieomylny i chodził boso po jeziorze.

Ale klasą jest przyznanie się publicznie do błędu i jej konsekwencji.

Ja również mam prawo błędnie twierdzić o tym, że wszystkie wzmacniacze tranzystorowe, spełniające normy hi-fi są niemożliwe do rozróżnienia po dźwięku przez ludzkie uszy (tak samo jak DAC'i czy odtwarzacze CD)

Po to pojechałem do Lutka, żeby potwierdzić lub nie moje założenie.

Po to też będę jechać do Krakowa.

Póki co - jak pokazują doświadczenia - moje założenie jest trafne.

Potwierdzają to również wszelkie relacje z testów ABX jakichkolwiek urządzeń elektronicznych czy elektrycznych.

Ale ostatecznie przekonam się za czas jakiś.

Uważam, że jest się wart tyle ile swoje słowo, dlatego jak się okaże że idzie odróżnić po dźwięku w/w urządzenia to przyznam się do błędu i cofnę swoje teorie.

Grunt to mieć swoje zdanie, ale równolegle z uczeniem się, doświadczaniem i weryfikowaniem własnej koncepcji.

 

Po raz kolejny proszę o przeniesienie personalnych wycieczek gdzie indziej.

Najprościej będzie jak założycie odpowiedni wątek w hydepark i tam powyjaśniacie sobie temat.

A najlepiej będzie, jakbyście się umówili na spotkanie gdzieś w realu i przy % wyjaśnili całą tą wenezuelę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis zgłoszony do moderacji. Licz się ze słowami.

I co ma zrobić moderacja? Przywrócić twoje klony i przeprosić za foxa i innych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grunt to mieć swoje zdanie, ale równolegle z uczeniem się, doświadczaniem i weryfikowaniem własnej koncepcji.

 

 

 

W Krakowie odzyskasz słuch i nabierzesz sporo doświadczenia. Ekipa tam jest konkret, rosłe chłopaki, spotkania zaczynają od nocnego, leśnego patrolu w bagażniku pod Kopiec Kościuszki. Później jest nauka słuchania siły argumentów lub argumentu siły, potem kopanie w lesie w poszukiwaniu....źródeł inspiracji. I dopiero potem odsłuchy audio. Nawet własne serce będzie nie tylko czuł ale i słyszał.... :-) DAC-i będziesz rozróżniał nim zagrają.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Disco jakie wzmacniacze będziecie porównywać?

 

Dobre pytanie.

discomaniac, jaki sprzęt będzie u Ciebie systemem odsłuchowym?

Wymień proszę tylko kolumny, wzmacniacz i DAC

W okablowanie nie wnikam :)

Byleby było dobrze zaadaptowane pomieszczenie odsłuchowe, rozdzielcze kolumny które rozłożą muzykę na czynniki pierwsze i które będą odpowiednio napędzone przez wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Disco jakie wzmacniacze będziecie porównywać?

 

Pomyślę jeszcze nad tym. Będzie końcówka mocy Resonus i Krell KAV300i. Być może słynne lampowe monobloki bo słyszałem że lampa muli ;-)

 

W Krakowie odzyskasz słuch i nabierzesz sporo doświadczenia. Ekipa tam jest konkret, rosłe chłopaki, spotkania zaczynają od nocnego, leśnego patrolu w bagażniku pod Kopiec Kościuszki. Później jest nauka słuchania siły argumentów lub argumentu siły, potem kopanie w lesie w poszukiwaniu....źródeł inspiracji. I dopiero potem odsłuchy audio. Nawet własne serce będzie nie tylko czuł ale i słyszał.... :-) DAC-i będziesz rozróżniał nim zagrają.... :-)

 

Hahahaha ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

hehehe no... jestem ciekaw kolegi beatx jak nie usłyszy różnicy będę w szoku.

 

BeatX to w gruncie rzeczy w porządku chłop. Jest otwarty, chce i to jest najważniejsze. Jak mnie pozna na żywo to na pewno kilka słów napisze ;--)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszy, usłyszy. Nawet przodków zobaczy! Mnie już ta ekipa kilka razy zapraszała ale uznałem, że jeszcze nie mój czas....na tak mocne doznania audiofilskie... :-)

 

BeatX to w gruncie rzeczy w porządku chłop. Jest otwarty, chce i to jest najważniejsze. Jak mnie pozna na żywo to na pewno kilka słów napisze ;--)

 

Tego bym nie był taki pewien. To zależy ja szybko ręka się zrośnie i jak szybko zejdzie opuchlizna z oka.... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe :) Tylko czekałem, kiedy padnie tego typu komentarz :D

Pewnie, że amatorka - czy ja gdziekolwiek napisałem, że obalę wszelkie mity, wskażę niezbite dowody, poparte profesjonalnymi badaniami?

Przypomnę temat wątku i charakter meetingu: "Luźne spotkanie audiofilsko-towarzystkie w Krzyżu Wielkopolskim"

Nasze wnioski z tego spotkania mogę co najwyżej przelać na forum dla innych, żeby mieli o czym myśleć.

 

octavarium, prośba taka ode mnie.

Napisz proszę, jakie profesjonalne metody przy testowaniu sprzętu należy zastosować, żeby udało się w końcu rozróżnić po dźwięku nawet te najtańsze DAC'i?!

Jeżeli to nie problem, to opisz jakie warunki muszą być spełnione, aby test/słuchanie i porównanie sprzętu audio za 300-1600 pln miało profesjonalny charakter.

Albo wskaż, co robiliśmy źle, że nie szło po dźwięku odróżnić tych trzech DAC'ów.

Jak to się dzieje, że recenzenci sprzętu potrafią usłyszeć zmiany że słowa opisu zajmują dwie kartki A4, a tutaj nic.

Na forach opisy typu "zdecydowana zmiana, zmiana o całą klasę wzwyż" itp są na porządku dziennym.

Wczoraj cztery osoby ze zdrowym słuchem nie potrafiły rozpoznać po dźwięku najzwyklejszego DAC'a zasilanego z portu USB, prawdopodobnie nawet nie asynchronicznego (czyli sprzeczność wszelkich reguł jakie muszą być spełnione, aby konwerter USB-SPDIF był audiofilski)

Duchy grasują u Lutka w domu, czy jak? że kto tam nie przyjedzie odsłuchać różnej klasy sprzęt to wraca ze smutną miną, że ta droga zabawka jest tylko ładna i droga, bo gra tak samo jak ta tania i nie tak ładna :)

 

 

BeatX,przeczytałeś mój post,który zacytowałeś jedynie we fragmencie?Tam co nieco pisało na temat "ładnych i nieładnych" sprzętów.Teorię tą więc już na początku możemy odrzucić.

Co do testowania sprzętu...no właśnie,zauważ,że abx mówi nam jedynie,że BeatX nie jest w stanie w pewnych określonych warunkach odróżnić dwóch dac-ów i nic poza tym.To jest podstawowy błąd interpretacyjny testów,podczas których tak na prawdę nie testuje się sprzętów ale człowieka,Ty jesteś obiektem testu-nie DAC.W prostej linii prowadzi to do nadużycia w późniejszych opisach tego typu testów i płynących z nich fałszywych wniosków, że sprzęty się nie różnią,a co nam mówi taki test o tym jak będziemy odbierać brzmienie dac-a/wzmacniacza/okablowania/kolumn za tydzień,miesiąc,rok,po przesłuchaniu wielu pozycji z naszej płytoteki o sporych dysproporcjach w realizacji,słuchając różnych gatunków muzyki, czasem po ciężkim dniu w pracy lekko zestresowani-czasem będąc wypoczętymi,czasem rano czasem w nocy...etc?Dokładnie nic,słownie: zero.

Weźmy na ten przykład kolumny-tu nikt nie kwestionuje różnic w brzmieniu,wypożyczamy na weekend,porównujemy nowe/pożyczone z naszymi obecnymi,jest ok,a nawet lepiej,decydujemy się na zakup....za 3-mce lądują w ogłoszeniach,szukamy dalej.Do cholery-przecież testowaliśmy,porównywaliśmy..zepsuły się?

Odbieranie muzyki to nie jest sprawa jednowymiarowa,dążymy do tego aby czerpać ze słuchania przyjemność,sprowadzanie wszystko do technicznego testu nijak ma się do postrzegania muzyki.Po co w ogóle sprawdzać kolumny,przecież mają wiele parametrów,jak to możliwe,że konstrukcje o identycznych mają zupełnie inne brzmienie,co parametr mówi o brzmieniu w tym wypadku?Nic,słownie:zero.

To tak tytułem wstępu,cdn...;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Usłyszy, usłyszy. Nawet przodków zobaczy! Mnie już ta ekipa kilka razy zapraszała ale uznałem, że jeszcze nie mój czas....na tak mocne doznania audiofilskie... :-)

 

Dlaczego robisz z nas potworów? ;-) A może BeatX ma 2.20cm i jest zawodnikiem MMA? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testowania sprzętu...no właśnie,zauważ,że abx mówi nam jedynie,że BeatX nie jest w stanie w pewnych określonych warunkach odróżnić dwóch dac-ów i nic poza tym

 

BeatX, Lutek, fan64 i Piramidon.. (kolejność losowa) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego robisz z nas potworów? ;-) A może BeatX ma 2.20cm i jest zawodnikiem MMA? ;-)

 

To szybko dojdziecie to porozumienia... :-) Z paszportem Polsatu nic wam nie grozi... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obaw, od czasów liceum wyrosłem z załatwiania różnic w zdaniach poprzez pięści :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Bez obaw, od czasów liceum wyrosłem z załatwiania różnic w zdaniach poprzez pięści :)

 

A ja jestem łagodny jak baranek ;-) Na Audio Show niektórzy chcieli mnie zaczepiać ale jak mnie zobaczyli to im przeszło hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.