Skocz do zawartości
IGNORED

Luźne spotkanie audiofilsko-towarzystkie w Krzyżu Wielkopolskim


BeatX

Rekomendowane odpowiedzi

Ten test niczego nie zweryfikuje.

 

A parę miesięcy temu:

ale widać, jak takie ekperymenty nalezy prowadzić oraz, ze nie jest to coś w rodzaju "wsadził, wyjął i paryska", czyli "złoty środek" w postaci przełacznika ;)

Trezba mieć naprawdę wiedzę z różnych obszarów nauki oraz odpowiednie możliwości laboratoryjne. I dużo czasu...i pieniędzy.

 

I tu rozumiem pierwszą wypowiedź w kontekście drugiej.

Po prostu: chcemy to za tanio zrobić, po amatorsku!

 

A może skoncentruj się Kolego na tym, jak zoptymalizować naszą próbę w warunkach niedoboru środków. Po prostu Twoje doświadczenie i przemyślenia mogą być cenne przy przygotowaniach.

 

Chyba, ze użyje się np nokii 808 Pure View, Lumii 1020 u kilku innych - które posiadają mikrofony HAAC.

 

Ja używam właśnie 808 i pomiar jest b,. dokładny, decybelomierz pokazuje minimalne różnice.

 

Świetna informacja!

 

Lutek, może masz na stanie multimetr? :)

Multimetry to ja mam trzy, ale amatorskie-bez krokodylków. Jakiej klasy dokładności potrzeba? Zabiorę , jaki mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , nie wiem czy na Tannoyach da się cokolwiek uslyszeć , ani przewódów ani DAC, będzie tak sam taki sobie dźwięk

Tymczasem na kinie domowym przepaść już po zmianie kabli na takie za 23zł/m

 

"Kurcze ale ludzie! Nie ma bata!!!

Mój początkowy system stereo Yamaha Rx-v 671 z Monitor Audio Bx2

Podłączone wszystko zwykła linką miedzianą jako głośnikowy przewód.

Zmiana na obecne jantzen solid core i co?

Przepaść.

W Ic też są różnice i tyle."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Multimetry to ja mam trzy, ale amatorskie-bez krokodylków. Jakiej klasy dokładności potrzeba? Zabiorę , jaki mam.

 

Wystarczy najzwyklejszy.

Bylebyś miał do niego sondy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam prośbę :)

Bo wszyscy do mnie piszecie na PW, a ja w zasadzie przepisuję do wątku to - co mi napisaliście w prywatnej wiadomości :)

Po to założyłem wątek, żeby łatwiej wszystko ustalić i podzielić się wrażeniami :)

Bogdan podał terminy, Lutek napisał do mnie, że tylko weekendy wchodzą w grę, z nastawieniem na niedziele.

Moja propozycja: 3-ci kwietnia (niedziela)

Sławek, będzie Ci odpowiadać najbliższa niedziela na spotkanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz tak szybko, to moze jednak ta sobota - 2-gi kwietnia. Zona moze mnie zastapic w pracy. Jesli byscie przyjechali w niedziele, to zapewne bardzo pozno bedziecie w domu, spore zmeczenie i jeszcze trzeba w poniedzialek isc do pracy, a tak mozna jeszcze w niedziele odpoczac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma problemu - może być sobota.

Bogdanowi też pasuje sobota, z tego co mi powiedział :)

Pytanie tylko, czy Sławkowi będzie pasować najbliższa sobota?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie ma problemu - może być sobota.

Bogdanowi też pasuje sobota, z tego co mi powiedział :)

Pytanie tylko, czy Sławkowi będzie pasować najbliższa sobota?

Moment...miałem jechać z wertykulatorem do domu nad morzem- czeka mnie dziś wieczorem tura negocjacji z żoną.

Edit: z Żoną

 

Edit 2: Z Panią Żoną ;)

 

21:15 Dobrze idzie: podałem manhattana ( bez angostury), leci ulubiony serial.......

 

21:51 No! Panowie spotykamy się w sobotę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie relacja pisana :) (może i nawet foto, jak się koledzy zgodzą)

 

Spotkanie potwierdzone, w najbliższą sobotę około 12:30-13:00 będziemy u Lutka :)

Stay tuned!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jesteśmy po spotkaniu :)

Na wstępie chciałbym jeszcze raz podziękować Lutkowi za gościnę, przepyszny poczęstunek i możliwość odsłuchania urządzeń :)

Z uwagi na problemy natury logistycznej - Bogdan, aka fan64 miał ostatni bus do Świnoujścia o 21:00, mieliśmy bardzo mało czasu żeby przeprowadzić odsłuchy DAC'ów, wzmacniaczy i porównać moją kartę muzyczną do odtwarzacza CD Lutka.

Spotkanie, poza luźnymi pogaduchami o technice audio ograniczyliśmy do odsłuchania budżetowych DAC'ów.

Na warsztat poszły:

- FiiO E10K Olympus 2 (około 300 pln)

- AIM SC808 (około 440 pln)

- Audio-gd NFB-3.32 (około 1600 pln)

 

Wszystkie trzy w/w urządzenia odsłuchiwaliśmy na kolumnach Lutka (DIY na przetwornikach koaksjalnych Tannoy'a), zasilanych ze wzmacniacza lampowego Cayin a-88t

Źródłem dźwięku był mój prywatny PC, z Win10 x64, Foobar, interface audio: DirectSound w każdej karcie ustawione na sztywno parametry 44.1/24

 

Zanim napiszę o samym teście, chciałbym skrobnąć kilka słów o kolumnach Lutka, które jak dotąd są najlepszymi kolumnami jakie słyszałem.

Zupełnie przypadkiem nadażyła się dzisiaj okazja posłuchać u pewnego Pana sprzętu high-end, w cenie około 150.000 pln i szału nie było jeżeli mam być szczery (mimo zaadaptowanego akustycznie pomieszczenia)

Kolumny tego Pana zagrały imho jak w kinie domowym, tudzież dyskotece (raczej ciemne granie, odchudzona średnica, podity midbas)

Zdecydowanie bardziej rozdzielcze i precyzyjne są Lutkowe Tannoye, tutaj nawet nie było nad czym się rozwodzić.

Dźwięk z Lutkowych kolumn bardzo przypominał mi brzmienie czegoś pomiędzy słuchawkami Grado SR325 a Beyerdynamic DT880 (600 ohm)

Czyli, podkolorowana średnica, bardzo nasycone wysokie tony, wręcz zaakcentowane - dla mnie trochę za jasne, ale nie można nic zarzucić że sybilują, jazgot, bądź wiercenie w uszach i szybki, dobrze kontrolowany bas ze stosunkowo dobrym zejściem.

Nie określiłbym dźwięku z Lutkowych Tannoy'i że jest płaski, liniowy, studyjny, suchy.

Jest to zdecydowanie jasne granie, z genialną - wręcz urzekającą średnicą i bardzo dobrze kontrolowanym basem, podanym w rozsądnej ilości pozwalającym dzięki temu na wgląd w fakturę instrumentów operujących na niskich rejestrach.

Ale co najbardziej rzuca się w uszy to rozdzielczość tych kolumn.

One dosłownie rozkładają muzykę na czynniki pierwsze (podobnie jak Grado SR325 czy Beyerdynamic DT880)

Nie nazwałbym tego dźwięku muzykalnym, relaksującym - imho jest zupełnie odwrotnie.

Bardzo angażujące brzmienie, nie pozwalające zamknąć oczy :)

Nie wiem jakie trzeba mieć oczekiwania do kolumn, żeby określać Lutkowe Tannoy'e że na nich nic nie słychać, że nie nadają się do analizy itp

Dla mnie to jest bzdura do kwadratu.

To właśnie te high-end'owe Dynaudio Confidence C2 (zasilane z Krell FBI), które dzisiaj słuchałem to imho strojenie nastawione na muzykalność przez duże M, czyli daleko do realizmu, ma być kolorowo, przyjemnie, bajerancko, a nie analitycznie i rozdzielczo.

Jeżeli szukać niuansów w muzyce - to przede wszystkim na kolumnach z brzmieniem jak u Lutka, a nie jakieś lekko przyciemnione, "V-granie" (sam już nie wiem jak określić ten bajerancki sound z Confidence C2)

Nie wiem ile w tym co słyszałem dzisiaj z tych high-end'owych kolumn to zasługa samej kolumny, a ile akustyki.

Może w innym pomieszczeniu zagrałyby lepiej, ale dzisiaj mój pierwszy kontakt ze sprzętem high-end skwitowałbym słowami: dupy nie urywa :)

 

To tyle o kolumnach, teraz do sedna sprawy.

Z początku podłączyliśmy wszystkie trzy DAC'i, zapuściliśmy płytę no i od razu wszyscy czterej stwierdziliśmy jednoznacznie, że najtańszy Olympus gra najgorzej (jazgotliwie, bez dociążenia) do momentu..

.. aż wyrównaliśmy na słuch poziomy głośności sygnału ze wszystkich trzech źródeł.

Wtedy jak za dotknięciem magicznej różdżki po prostu nawet w jawnych odsłuchach nikt z nas nie potrafił stwierdzić jakichkolwiek zmian w dźwięku.

Wszystkie trzy urządzenia grały identycznie, nie szło je rozróżnić po dźwięku w żaden sposób.

Dlatego daliśmy sobie spokój ze ślepymi testami ABX, bo nie miałyby sensu.

Fakt faktem, że nie udało się porównać bezpośrednio droższych DAC'ów z naszymi budżetówkami, ale ja słuchałem mojego Audio-gd NFB10-ES3 (wersja zegarami TXCO, cena około 2900 pln), na wysokiej klasy słuchawkach HiFiMAN HE-500 (cena, około 2700 pln) i nie stwierdziłem jakichkolwiek różnic w dźwięku w stosunku do do mojej karty muzycznej AIM SC808 (cena, około 440 pln)

Recenzje takie jak te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możecie sobie wsadzić między bajki.

Nic z tego co tam jest napisane, nie pokryło się z naszymi odsłuchami bo wszystko grało tak samo - we czterech nie byliśmy w stanie usłyszeć jakichkolwiek różnic, więc autor tych recenzji albo kłamie w żywe oczy, albo padł ofiarą jakiś omamów.

Dlatego ja olewam dalsze testowanie budżetowych DAC'ów, czy też DAC'ów klasy hi-fi.

Szkoda na to czasu i prądu.

Jeszcze tylko dla świętego spokoju i zaspokojenia własnej ciekawości, przejadę się do Krakowa do discomaniac żeby przeprowadzić ślepy test ABX czy kolega discomaniac będzie w stanie odróżnić moją tanią kartę muzyczną z jego prawdopodobnie bardzo drogim DAC.

Ja nie będę robić testów ABX, bo wynik już mogę podać - nie usłyszę jakichkolwiek zmian :D

Cała nadzieja w discomaniac, że obroni całą społeczność złotouchych i jednak rozróżni po dźwięku te dwa urządzenia z totalnie różnych półek cenowych.

 

Żałuję trochę, że nie mogliśmy bezpośrednio porównać odtwarzacz CD Lutka, z moją kartą muzyczna..

Po prostu odtwarzacz Lutka miał o wiele głośniejszy sygnał od mojej karty muzycznej i nie było jak zrównać poziomów głośności, żeby w ten sposób ocenić czy coś się różni w dźwięku.

Ale, sądząc po lekturze relacji z Wielkopolskiego testu ABX, później z wizyty Paltona i jeszcze kilku innych śmiałków, którzy przyjechali do Lutka testować sprzęt (w tym i turbo drogie kable głośnikowe) wniosek nasówa się jeden - nie będzie się dało odróżnić wyłącznie po dźwięku odtwarzacz CD Lutka od mojej karty muzycznej.

Oczywiście przemilczę kwestię wpływu kabli na dźwięk, bo FiiO E10K Olympus 2 połączyliśmy z wzmacniaczem Cayin a-88t najzwyklejszym na świecie kablem typu mini-jack -> 2xRCA (kabel kosztował góra 10 pln)

Moja karta muzyczna była podłączona do Cayin a-88t za pomocą interkonektu Nameless Back Silver (zapłaciłem za komplet dwóch interkonektów 300 pln)

Po raz kolejny - zero różnic w dźwięku.

DAC'i różnie "grające"? <- nic z tego, grają tak samo :)

Tyle ode mnie.

Na koniec kilka fotek, w tym moja facjata żeby hejterzy mieli kogo hejtować :D

 

post-46143-0-33401500-1459633551_thumb.jpg

 

post-46143-0-81014100-1459633583_thumb.jpg

 

post-46143-0-33499200-1459633617_thumb.jpg

 

post-46143-0-30045500-1459633592_thumb.jpg

 

post-46143-0-67214600-1459633599_thumb.jpg

 

post-46143-0-88381900-1459633636_thumb.jpg

 

post-46143-0-68581100-1459633652_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są głośniki bliskiego pola i to strasznie kiepsko gra jako hifi.

przyjamniej napisałbys ,ze góra odstaje niemiłosiernie od srednicy a basu niema w ogóle i maksymalnie powinno sie ich słuchać z 1,5m:):) a tak to nikt nie bedzie wiedzial dlaczego:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff....czyli tak jak przewidywałem, wszystko gra tak samo... :-))

 

Nie, nie ;) Akustyka i kolumny wprowadzają diametralne zmiany :)

 

Tych adam'ów bym tak nie ustawiał. To są głośniki bliskiego pola i to strasznie kiepsko gra jako hifi.

 

Rozumiem z kontekstu wypowiedzi, że kolega słyszy kable, odtwarzacze itp także nie dziwi mnie ostateczny osąd co do ADAM A7X :)

Dla uspokojenia napiszę, że głównym zestawem głośnikowym służącym za źródło dźwięku przy odsłuchach były Lutka Tannoye.

ADAM'y zabrałem prywatnie, żeby posłuchać dla siebie samego jak grają w pomieszczeniu z dobrze zaadaptowaną akustyką.

Jak chcesz znać moje zdanie odnośnie porównania dźwięku z A7X w pokoju Lutka i Dynaudio Confidence C2 to zapraszam na PW, bo nie chcę tutaj nikomu psuć humoru :)

 

przyjamniej napisałbys ,ze góra odstaje niemiłosiernie od srednicy a basu niema w ogóle i maksymalnie powinno sie ich słuchać z 1,5m:):) a tak to nikt nie bedzie wiedzial dlaczego:)

 

Kolejny opis z pupy, przebarwiony do rozmiarów Mount Everest.

Góra odstaje niemiłosiernie od średnicy?

Ciekawe zatem, jak określiłbyś proporcje średnicy z Dynaudio Confidence C2 w stosunku co do góry pasma.

Z czystej grzeczności przemilczę to w oficjalnym wątku, bo nie chciałbym nadużywać gościnności właściciela tych kolumn za niebagatela 50 tyś pln.

Basu w A7X nie ma w ogóle?

To w takim razie bass w Usher S520 nigdy nie istniał ;]

Trochę odkręć gałkę z opisem, bo wpadłeś w amok jakiś i opisy mimo iż częściowo pokrywają się z moimi odczuciami są zdecydowanie nadużyte.

Słowo nadużyte jest kluczowe i powinno być pogrubione :)

A7X mają podbity midbas i tego nie neguję.

Nie neguję, że mają podbite wysokie tony na tyle, że sam je stłumiłem filtrami bo słyszałem wyraźne podbicie wysokich tonów w stosunku co do reszty pasma.

Nie neguję też, że od powiedzmy 60Hz A7X tracą ciśnienie i zwyczajnie brakuje wypełnienia na basie.

Dlatego biorą na poważnie ewentualny upgrade o monitory studyjne z większym przetwornikiem niskotonowym.

W bliskim polu jednak jest zdecydowanie lepiej, niż w sweet point w Lutka pokoju.

A7X to nie są i nigdy nie będą kolumny do takiego metrażu i odległości słuchania.

Ale basu nie ma w nich ogóle? - bullshit :)

 

Sam jad płynie z waszych ust.

O co chodzi?

Źle, że gra tak samo?

Źle, że tanio?

Źle, że jechaliśmy 200km żeby przeprowadzić doświadczenie w realu zamiast pisać teorie na forum?

Sly30, jesteś z Poznania, tak samo jak XYZPaweł.

Mam zamiar odwiedzić Pawła za niebawem i posłuchać jego Orionów.

Wpadniesz też na spotkanie?

Z Tobą będzie nas tylko trzech :)

Obaj mieszkacie w Poznaniu, także problem logistyczny odpada.

Będziesz miał do przejechania góra 30 min, a nie jak ja - ponad 3 godziny,

Ja się dopasuję do terminu, który będzie Tobie odpowiadać :)

Liczę, albo na potężną wymówkę albo konkret termin na spotkanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej amatorki jeśli chodzi o testy w życiu nie widziałem/czytałem.Mogę tylko pogratulować udanego,jak pisze BeatX,spotkania towarzyskiego.No i u Lutka-to wszyscy podkreślają-poczęstunek jak zwykle wyśmienity...czyli też zawsze taki sam;)

 

Kiedy kilka lat temu testowałem m2tech dac vs AQ Dragonfly do systemu przenośnego to wybrałem tego pierwszego,zakładając,że nie odróżniłbym ich w abx-ie to że niby co,miałbym się męczyć teraz z tym drugim mimo,że jego brzmienie wcale mi nie odpowiadało,miałbym żyć z bezbarwną,męcząco-twardą średnicą przez następne lata bo w teście rozróżnienie jest niezwykle trudne?Chociaż AQ ładniejszy,solidniej i estetyczniej wykonany,natomiast pomarańczowe pudełeczko m2tech wydaje się jakby za chwilę miało się rozpaść,kiepski plastik,w dłoni trzeszczy,estetyka-powinni zakazać produkowania czegokolwiek do audio w kolorze pomarańczowym,więc faworytem na starcie była ważka,pozamiatała przeciwnika jeszcze przed potyczką...później było już tylko gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny opis z pupy, przebarwiony do rozmiarów Mount Everest.

Góra odstaje niemiłosiernie od średnicy?

Ciekawe zatem, jak określiłbyś proporcje średnicy z Dynaudio Confidence C2 w stosunku co do góry pasma.

Z czystej grzeczności przemilczę to w oficjalnym wątku, bo nie chciałbym nadużywać gościnności właściciela tych kolumn za niebagatela 50 tyś pln.

Basu w A7X nie ma w ogóle?

To w takim razie bass w Usher S520 nigdy nie istniał ;]

Trochę odkręć gałkę z opisem, bo wpadłeś w amok jakiś i opisy mimo iż częściowo pokrywają się z moimi odczuciami są zdecydowanie nadużyte.

Słowo nadużyte jest kluczowe i powinno być pogrubione :)

A7X mają podbity midbas i tego nie neguję.

Nie neguję, że mają podbite wysokie tony na tyle, że sam je stłumiłem filtrami bo słyszałem wyraźne podbicie wysokich tonów w stosunku co do reszty pasma.

Nie neguję też, że od powiedzmy 60Hz A7X tracą ciśnienie i zwyczajnie brakuje wypełnienia na basie.

Dlatego biorą na poważnie ewentualny upgrade o monitory studyjne z większym przetwornikiem niskotonowym.

W bliskim polu jednak jest zdecydowanie lepiej, niż w sweet point w Lutka pokoju.

A7X to nie są i nigdy nie będą kolumny do takiego metrażu i odległości słuchania.

Ale basu nie ma w nich ogóle? - bullshit :)

 

 

Kolego masz racje ,ze przesadziłem o jakies 50% , byla to mała prowokacja , ale masz dobry przyklad jak mozna wyolbzymic, przesadzic i popsuc komus humor:):):)

dlatego najczesciej nie opisuje swoich wrażeń.

za prowokacje przepraszam, i gratuluje fajnego towarzyskiego spotkania przy muzyce:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: jeszcze raz dziękuję kolegom Lutkowi i krzyżak-owi za gościnę, Żonie Lutka - za ugoszczenie pysznościami.

 

To były dwa "podspotkania", w dwóch skrajnie różnych pomieszczeniach do odsłuchów.

 

U krzyżaka przeżyłem niesamowity dreszcz emocji podczas słuchania klasyki w wykonaniu dużej orkiestry symfonicznej, aż Lutek podsumował moją żywiołową reakcję.Jak się wproszę jeszcze raz, to zabiorę płyty Zimmera.

 

U lutka - bezmiar smaczków przy odtwarzaniu kameralnych, intymnych nagrań małych zespołów muzycznych i solistów.

 

 

Po takiej ilości wrażeń - wiem na pewno, że nic nie zastąpi osobistego kontaktu przyjaznych audiofili.

 

Większej amatorki jeśli chodzi o testy w życiu nie widziałem/czytałem.

 

Kolego zgadzam się- to była amatorka. Ale mocno zaangażowana! :)

Lutek w sposób wyważony(jak to On) dał nam to poznać. Dzięki temu mamy potężny materiał do przemyśleń.

 

Posłuchaliśmy wspaniale wyglądającego, wymagającego najlepszych realizacji sprzętu.

Zdaliśmy sobie sprawę, jak dużo jeszcze przed nami do tych najbardziej przygotowanych do słuchania muzyki w domowych pieleszach.

 

Kolego Sly - publicznie wpraszam się do Ciebie- jak i do innych Kolegów na odsłuch. Dzięki odsłuchowi dobrze Ci znanego sprzętu zaczynam wiedzieć o czym mówisz.

 

Warto wspólnie słuchać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika, że kolumny kupować dobre, reszta toru obojętnie. Sprzedaje lampę, kupuje jakiegoś tranzystora za 300 zł :) A co tam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wynika, że kolumny kupować dobre, reszta toru obojętnie. Sprzedaje lampę, kupuje jakiegoś tranzystora za 300 zł :) A co tam.

 

Bardzo jednostronna reakcja na wpis będącym w zamierzeniu ciepłym podziękowaniem- nie recenzją całego toru odsłuchowego.

Ale zgryźliwość to immanentna cecha tego forum.

 

A właśnie u Lutka wzmacniacz był lampowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien ze na budzetowym wzmaku tranzystorowym nie bylo by trgo nasycenia wysokich tonow i pieknej srednicy. Zreszta sam Lutek przyznawal ze wzmacniacz lampowy brzmi inaczej

Beatx podtrzymujesz opinie ze lampa to zamulenie i relikt przeszlosci?

Czy obalasz mit ktory uparcie podtrzymywales?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej amatorki jeśli chodzi o testy w życiu nie widziałem/czytałem

 

hehehe :) Tylko czekałem, kiedy padnie tego typu komentarz :D

Pewnie, że amatorka - czy ja gdziekolwiek napisałem, że obalę wszelkie mity, wskażę niezbite dowody, poparte profesjonalnymi badaniami?

Przypomnę temat wątku i charakter meetingu: "Luźne spotkanie audiofilsko-towarzystkie w Krzyżu Wielkopolskim"

Nasze wnioski z tego spotkania mogę co najwyżej przelać na forum dla innych, żeby mieli o czym myśleć.

 

octavarium, prośba taka ode mnie.

Napisz proszę, jakie profesjonalne metody przy testowaniu sprzętu należy zastosować, żeby udało się w końcu rozróżnić po dźwięku nawet te najtańsze DAC'i?!

Jeżeli to nie problem, to opisz jakie warunki muszą być spełnione, aby test/słuchanie i porównanie sprzętu audio za 300-1600 pln miało profesjonalny charakter.

Albo wskaż, co robiliśmy źle, że nie szło po dźwięku odróżnić tych trzech DAC'ów.

Jak to się dzieje, że recenzenci sprzętu potrafią usłyszeć zmiany że słowa opisu zajmują dwie kartki A4, a tutaj nic.

Na forach opisy typu "zdecydowana zmiana, zmiana o całą klasę wzwyż" itp są na porządku dziennym.

Wczoraj cztery osoby ze zdrowym słuchem nie potrafiły rozpoznać po dźwięku najzwyklejszego DAC'a zasilanego z portu USB, prawdopodobnie nawet nie asynchronicznego (czyli sprzeczność wszelkich reguł jakie muszą być spełnione, aby konwerter USB-SPDIF był audiofilski)

Duchy grasują u Lutka w domu, czy jak? że kto tam nie przyjedzie odsłuchać różnej klasy sprzęt to wraca ze smutną miną, że ta droga zabawka jest tylko ładna i droga, bo gra tak samo jak ta tania i nie tak ładna :)

 

Kolego masz racje ,ze przesadziłem o jakies 50% , byla to mała prowokacja

 

aaa, no chyba że tak ;)

Dałem się wrobić hehe :D nie ma problemu!

*busted*

 

masz dobry przyklad jak mozna wyolbzymic, przesadzic

 

Wyolbrzymianie i przesadzanie, to jakiś wirus tego forum.

Najświeższy przykład to ostatni post daris666 :D

Ze skrajności w skrajność.

Ehh..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisaliście jak wyszedł ABX ! ;-)

 

Nie robiliśmy, bo nie było sensu :)

Skoro my jawnie wiedząc jaki DAC gra, nie potrafiliśmy usłyszeć jakichkolwiek różnic pomiędzy nimi.

Tym bardziej ABX to byłoby czyste strzelanie na oślep, zgadywanie.

 

Jak posłuchasz Dynaudio Confidence C2 to napisz wrażenia.

Mi też nie chce się do końca wierzyć, że kolumny za tyle kasy grały tak jak grały.. może to przez akustykę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe.

Sprawdź jak będziesz miał okazję.

Nie chciałbym, żeby mój pierwszy kontakt ze sprzętem high-end był jaki był - poprzez negatywny wpływ akustyki pomieszczenia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo jednostronna reakcja na wpis będącym w zamierzeniu ciepłym podziękowaniem- nie recenzją całego toru odsłuchowego.

Ale zgryźliwość to immanentna cecha tego forum.

 

A właśnie u Lutka wzmacniacz był lampowy.

 

Nie do końca. Ze znajomymi również robimy testy ale dalecy jesteśmy od stwierdzeń aby źródła grały tak samo. Różnice są ogromne. Głownie w prezentacji sceny jak również w prezencji dźwięków.

Nie jestem w stanie odpowiedzieć jak było u Was ale przy następnym teście chyba się pofatyguję i ruszę dupę.

 

Mojego poglądu na świat audio ten test nie zmienił.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Możliwe.

Sprawdź jak będziesz miał okazję.

Nie chciałbym, żeby mój pierwszy kontakt ze sprzętem high-end był jaki był - poprzez negatywny wpływ akustyki pomieszczenia :)

 

Pierwszy kontakt ze sprzętem high-end często jest rozczarowaniem. Kwestia odpowiedniego doboru komponentów, akustyki i drobnych niuansów które mają wpływ na dźwięk na tym poziomie. Dlatego tak często osoby posiadające sprzęt z niższej półki twierdzą że drogie konfiguracje nie grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.