Skocz do zawartości
IGNORED

Hi-endowe kolumny podstawowe do muzyki klasycznej


f16

Rekomendowane odpowiedzi

Postep w technice głosnikowej ???

W Guarneri Evolution sa głosniki które mają ze 20 lat

 

...same przetworniki to nie wszystko...jakby to było takie proste to każdy by sobie sam montował takie Evolution u znajomego stolarza:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetworniki elektroakustyczne są jak zwykle u Sonusa modyfikowane na zamówienie SF. W miarę lat mają coraz więcej doświadczeń i eksperymentują...No i same przetworniki to nie wszystko...jakby to było takie proste to każdy by sobie sam montował takie Evolution u znajomego stolarza:-)

Żeby wykonać taką stolarkę jak Sonus u stolarza .........to życze powodzenia. Wbrew pozorom modyfikacje głosników są przeważnie bardzo niewielkie - wiekszą role w strojeniu kolumn odgrywa doświadczenie, know-how i talent. Sama technika głosnikowa w zasadzie prawie stoi w miejscu.

 

Nie przesadzałbym z tymi różnicami pomiędzy tym co kiedyś a tym co dziś. Podstawki posiadają naturalne ograniczenia, zarówno te stare jak i nowe. Progres w technice głośnikowej jest powolny i absolutnie nie dramatyczny. Ja mam temat monitorów dobrze przećwiczony i w pewnym momencie trzeba postawić podłogówkę żeby był progres w pewnych aspektach, tylko porządną, nie tam jakieś dwudrożne pierdziawki w małej skrzynce bo to samo dostaniemy w podstawkach. Arek zaproponował Sonusy, jak się zmieszczą to może Dynki C2 lub Sapphire, ale zależy jakie to 25mkw - jak nie zagracone to można próbować z podłogówką, jak ciasno to lepiej monitor. Polecam również szukać w markach, gdzie jeszcze marketingowcy nie poupadali na głowę jak np. w takim Magico bo to co tam np. dostajemy za ponad 60kzł w najmniejszej podłogówce pominę milczeniem.

Enzo

Napisz proszę co masz lub bedziesz miał po C1 Platinum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Posłuchaj ATC SCM20 to zmienisz zdanie.

 

Nie słuchałem ich. Mimo to i póki co, z całym szacunkiem pozwolę sobie zachować "pozę" niewiernego Tomasza - nie wieżę, że np. viola da gamba zabrzmi na nich poprawnie. Tu nie chodzi o dmuchanie tylko o poprawność i jakość basu. Stoją u mnie w kącie KEFy kolegi na 12'. One coś potrafią, ale nie sądzę, by założycielowi wątku chodziło o takie gabaryty...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Sam posiadam monitory i jestem z nich bardzo zadowolony ale znam ich ograniczenia na dole skali pomimo że mi to nie przeszkadza - mam świadomość że w tej sferze można więcej/lepiej/prawdziwiej.mz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedziały cenowe że....

Chyba dam sobie spokój do czasu wygrania w totka lub zajrzę za 20 lat na post jak ceny spadną,opini i modelów tyle ile nicków każdy coś innego chwali,najwięcej chyba sprzedawca z powołania w takim firmowym sklepie powie wydaje mi się ale czy będzie on obiektywny na tym forum,czy tylko będzie chciał sprzedać to co ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kolumny podstawkowe polecacie do muzyki klasycznej? Kwota 20-25 tys. Kolumny o pięknej barwie, budujące przestrzeń i dające dobra dynamikę. Muzyka barokowa, Strauss, jak i fortepian.

2 drogi, to pewne ograniczenia fizyczne, których nawet Sonus Faber Guarnieri Evolution za worek pieniędzy nie przeskoczą. Ja bym szukał w jakichś 3-drożnych podobnych do:

Focal Trio 6 Be

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

APS Trinity

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te Focale są dla inżynierów. Tak jest w opisie. Chociaż w tym linku wsadzili też fortepian do małego pokoiku. Może one mają tak grać jak ten fortepian w tej klitce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dół, to śmiało mogę polecić moje event opals, ogólny charakter może się podobać lub nie ale takiego basu, jakościowego ,ilościowego i potężnego w moim domu nie słyszałem , a było dynek, sub velodyne, więc wiem coś o tym, ważna sprawa to łatwość adaptacji, bo np focusy 140 też miały dużo basu, ale już kontrola była nie do opanowania(oczywiście u mnie), a są to na pewno bardzo dobre podstawki-do dużego pomieszczenia.

Wesołych Świąt

rs

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dół, to śmiało mogę polecić moje event opals, ogólny charakter może się podobać lub nie ale takiego basu, jakościowego ,ilościowego i potężnego w moim domu nie słyszałem , a było dynek, sub velodyne, więc wiem coś o tym, ważna sprawa to łatwość adaptacji, bo np focusy 140 też miały dużo basu, ale już kontrola była nie do opanowania(oczywiście u mnie), a są to na pewno bardzo dobre podstawki-do dużego pomieszczenia.

Wesołych Świąt

rs

 

Tu podstawki nic nie dadzą...Akurat miłośnicy Dynaudio wiedzą, że model 140 to był wypadek przy pracy tej marki. Bas w nich był po prostu przewalony. na szczęście w modelu 160 poprawili to co wcześniej schrzanili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w 25 metrach dynaudio s25 , teraz dynaudio c 2. W takim pokoju zdecydowanie lepiej radzą sobie C2. Dziwne , ale choć S25 to monitory to miałem problemy z basem, z C2 jest dużo lepiej. Przed decyzją najlepiej posłuchać we własnym pokoju. Warto z monitorów posłuchać jeszcze Accordo Serblina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam i zaprzeczam jeśli chodzi o 140stki, słuchałem przed zakupem w na prawdę dużym pomieszczeniu i grały zjawiskowo, u mnie zupełnie inaczej, co nie zmienia faktu ,że są to na pewno bardzo dobre monitory. Miałem również 1.4 i wbrew pozorom o wiele łatwiejszy bas do opanowania, ale też sprzedałem,

opale są dla mnie kompromisem, choć już mi chodzi po głowie sprawdzić herbatniki oraz c1?

 

no i ewntualnie ATC 20 lub 25 aktywne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super kolumny za trochę więcej niż dychę. Po co monitory jak to gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co monitory jak to gra lepiej.

Wzorem Tuwima zapytam się:

- A Co to?

- A Kto to?

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o dmuchanie tylko o poprawność i jakość basu

Masz jedno i drugie:)

 

Poprawność - bo mają obudowy zamknięte.

Jakość - bo niskie tony integrują się z resztą pasma.

 

Dodałbym jeszcze definicję basu - cokolwiek każdy z nas pod tym sformułowaniem rozumie... (może każdy inaczej?)

 

O niesuchej, rozbudowanej średnicy wspomnę tylko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wzorem Tuwima zapytam się:

- A Co to?

- A Kto to?

;)

 

To są takie kolumny, które rzadko bywają s-h. ProAc 3.8

 

A jak monitory z normalnym basem to tylko te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tanio jak barszcz a w tym towarzystwie obok to nie jest wcale mezalians.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Dodałbym jeszcze definicję basu (...)

 

To poproszę ( z ciekawości - bez "gówniarskich" zaczepek z mojej strony).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poproszę

Chodzi o atak, narastanie niskich dźwięków w czasie - stąd np. określenie tzw. "struna". Dalej dobicie basu: ilość energii oddawana przez przetwornik - efekt "tupnięcia".

Przy okazji definicja basu z monitorów ATC SCM20 bardziej przemawiała do mnie niż z wolnostojących ATC SCM40 w wersji aktywnej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
(...) Przy okazji definicja basu z monitorów ATC SCM20 bardziej przemawiała do mnie niż z wolnostojących ATC SCM40 w wersji aktywnej.

 

Jeśli ma Pan je w dystrybucji i na stanie wygrzaną parę, chciałbym je posłuchać. Jutro wpłacam kaucję. Szczegóły dogadamy na pw.

OK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek67 wymienił dwie kolumny które kiedyś miałem : ProAc 3.8 i Virgo 2. Obie świetne ale nie grają tak dobrze jak nowe monitory np. RADIO D1; C1 PLATINUM; GUARNERI EVOLUTION; ACCORDO; DIAPASON ASTERA by wymienić tylko te najbardziej znane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o pasywnych ATC SCM20.

Podłączałem najczęściej do zestawów dzielonych z lampowym pre. Np. z końcówką Xindak A600p lub Krellem KSA 150, ale z lampową integrą 40W w klasie A też mi się podobały, choć można było mieć pewne zastrzeżenia co do niskich częstotliwości - nie w pełni wykorzystany był ich potencjał w tym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o pasywnych ATC SCM20.

Obudowa zamknięta, to w kolumnach szlachetna rzecz. Jednak brak odciążenia w postaci bass-reflex(czy membrany biernej) zrzuca cały ciężar grania basu na głośnik niskotonowy. Te ATC SCM20 mają woofer z koszem 5,9" ... czyli raczej stosunkowo mały, jak ma grać dobrej jakości nisko schodzący bas. ... tak wiem "trzeba posłuchać", jednak widzę jakie ograniczenia fizyczne mają małe woofery. To już bezpieczniejszym wyborem byłyb Neumann KH 310 (3 drogi, obudowa zamknięta jak w ATC, ale woofer ma niemal 8,3", a nie 5,9")

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już bezpieczniejszym wyborem byłyb Neumann KH 310 (3 drogi, obudowa zamknięta jak w ATC, ale woofer ma niemal 8,3", a nie 5,9")

Nie wiem, czy bezpieczniejszym...

Jeśli one są trójdrożne, to mają 2 podziały. Bardzo trudno dobrze zszyć w dwóch miejscach, bo już wystarczająco trudno jest zszyć w jednym...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.