Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  69 członków

Dayens Klub
IGNORED

Klub DAYENS


Gość numik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.09.2022 o 12:55, daruf napisał:

bardok206, jak dalej potoczyła się sprawa z wymianą bezpieczników w Menuetto? Zostały wymienione? Jeżeli tak, to które zostały wymienione? Jakie bezpieczniki zastosowałeś? Warto wymieniać? Jest słyszalna poprawa w stosunku do oryginalnych?

tak, wymieniłem  2 fasty na płycie i Zwłoczny przed trafem. Poprawę słyszałem. Próbowałem tez w listwę  zasilającą dać lepszy bezpiecznik ale tam różnica była minimalna więc dałem spokój. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, r4c napisał:

@finchersmożesz napisać co się zmieniło po wymianie kondensatorów na Mundorf silver gold oil? Rezystory też coś wniosły?

Kilka stron wyżej jest opis Eugeniusza który bardzo trafnie ocenił brzmienie. Zdecydowanie najwięcej wniosą kondensatory i nie ma nawet nad czym się zastanawiać. (tylko bardzo długo się formują u mnie ok. miesiąca)

Rezystory jakby trochę zmiękczyły górę i ze szybkim detalicznym srebrem od mundorfa tworzą dobre połączenie. 

Jakby ktoś chciał służę w miarę możliwości i czasu pomocą w upgrade tego wzmaka.

Nie chcę się chwalić ale moja wersja Menuetto z  SGO była prawdopodobnie pierwsza  w Polsce 🙂

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/2/2022 at 12:03 AM, bardok206 said:

tak, wymieniłem  2 fasty na płycie i Zwłoczny przed trafem. Poprawę słyszałem. Próbowałem tez w listwę  zasilającą dać lepszy bezpiecznik ale tam różnica była minimalna więc dałem spokój. 

Jakie bezpieczniki zastosowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.11.2022 o 12:28, finchers napisał:

Po ponad 2 latach przyszła pora na zmiany 😔 niech teraz cieszy uszy kogoś innego 😉 wierny kompan długich odsłuchów 😊 wystawiony na olx. Dla osób z forum -100 zł.

https://www.olx.pl/d/oferta/dayens-menuetto-mundorf-silver-gold-oil-CID99-IDRE6fI.html

Cześć

W związku z faktem że zakupiłem od Kolegi Sebastiana wspomniany wzmacniacz to chciałbym się przywitać na Forum swoim pierwszym postem 🙂 Dayens zastąpi mojego starego Rotela RA 870 (nie serię BX tylko wcześniejszą dual mono). Grał będzie z Pylonami model Pearl 27 a źródłem będzie na początku przeważnie DAC, a czasami gramofon Sony PS-X45 z wkładką Shure V15III. Pomieszczenie odsłuchowe to salon o wielkości ok. 20m.

Z niecierpliwością czekam na przesyłkę 🙂

Pozdrawiam!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayens uzależnia, gratulacje z zakupu. Ciekawe kiedy były właściciel Menuetto tak zatęskni że ponownie go kupi 😁

Pomyśl nad wymianą Perli na coś lepszego np. Diamond 25, bo ten wzmacniacz rozwinie wtedy skrzydła. U mnie w torze analogowym bardzo polubił się z przedwzmacniaczem na lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TomekB166 napisał:

Dayens uzależnia, gratulacje z zakupu. Ciekawe kiedy były właściciel Menuetto tak zatęskni że ponownie go kupi 😁

Pomyśl nad wymianą Perli na coś lepszego np. Diamond 25, bo ten wzmacniacz rozwinie wtedy skrzydła. U mnie w torze analogowym bardzo polubił się z przedwzmacniaczem na lampach.

Już tęskni 🤭 No jest coś w tym... że ludzie wracają do niego po czasie 🤔 Zawsze będę miał do niego sentyment. To nie jest zwykły klocek marketowy... Czuć pasję i serce które włożył konstruktor. Mam nadzieję że nowy nabywca będzie zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, TomekB166 napisał:

Dayens uzależnia, gratulacje z zakupu. Ciekawe kiedy były właściciel Menuetto tak zatęskni że ponownie go kupi 😁

Pomyśl nad wymianą Perli na coś lepszego np. Diamond 25, bo ten wzmacniacz rozwinie wtedy skrzydła. U mnie w torze analogowym bardzo polubił się z przedwzmacniaczem na lampach.

Te Pylony Pearl nie są przypadkowo. Salon jest nieduży i szukałem czegoś z bas refleksem z przodu, aby nie kombinować z ustawianiem daleko od ściany. Jeśli będę zmieniał to z rzeczy które słuchałem ostatnio uważam że fajnie gra Emotiva Airmotiv T2+ i fenomenalne moim zdaniem były też kolumny Intrada Lili - ale to już wyższa półka cenowa. Kolega ma Spendora A5 i to co wychodzi z tych kolumn też mi się bardzo podoba więc potencjalnie takie zestawienie też sobie kiedyś sprawdzę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ponieważ Dayens Menuetto jest już ze mną jakiś czas to może kilka słów na temat wrażeń - na zasadzie szybkich porównań do innych rzeczy, które miałem okazję posłuchać przed zakupem. Sprzęt jest spięty z kolumnami Pylon Pearl 27, natomiast za źródło robi JDS Labs ATOM DAC+. Moje podstawowe źródło, czyli gramofon, na razie pozostaje w ukryciu z uwagi na fakt, że mój małoletni syn robi sobie z pokrywy perkusję.

Napisać że jest bardzo dobrze to mało. Zanim zdecydowałem się na zakup miałem parę rzeczy na odsłuchach (między innymi kambodżę CXA61, Peachtree nova 150 i mającego dobrą prasę Hegla H95). Nie u siebie, ale z myślą o ew. zakupie testowałem Roksana Caspiana m1 NG. Każdy z tych sprzętów wypadł gorzej od Dayensa. Cambridge jest takim fajnym wesołym grajkiem, który może się podobać ale kultura tego grania, a przede wszystkim szczegółowość i wgląd w materiał to jest zupełnie niższa klasa. Fajnie grało u mnie Peachtree, ale ono jest z kolei zbyt mocno podkolorowane w mojej ocenie i w efekcie na początku się podoba, ale potem dość szybko się to nudzi. Najbardziej niepozytywnie zaskoczył mnie Hegel. Szczegółów może było i sporo ale były podawane zupełnie nudno i w sposób totalnie nieangażujący. Co więcej zdarzało się niestety Heglowi że zamiast dźwięków miotełek na talerzach wydawał z siebie dźwięki szeleszczących toreb z Biedronki. Naprawdę nie wiem skąd te dobre opinie. Z tego wszystkiego to bardzo dobry był jedynie Roksan, ale żeby to miało klimat to trzeba go było porządnie rozkręcić, a u mnie przy typowo wieczornych odsłuchach raczej nie wchodzi to w rachubę.

To co w Dayensie jest bardzo fajne to reprodukcja wokali, duża szczegółowość ale jednocześnie połączona z muzykalnością i fajną dynamiką. Dla mnie takim trochę swoistym testem jakości są utwory lub partie fortepianowe i odtwarzanie tego właśnie instrumentu. Koncert Keitha Jarretta z Kolonii zabrzmiał fantastycznie, Gary Peacock Trio również bardzo dobrze. Ale Dayens bez problemu obsłuży także zupełnie inny repertuar typu Dire Straits, Yello czy Ian Brown.

Dayens miał okazję też chwilę pograć ze Spendorami S5e u mojego kolegi i ta próba pokazała mi, ze z tego gabarytowo niewielkiego wzmaka można naprawdę sporo wyciągnąć. Na tych Spendorach miałem okazję słuchać w przeszłości Sugdena a21 oraz lampowego Lebena CS-300. I na tym tle, choć nie w bezpośrednim porównaniu uważam, że Dayens spisywał się bardzo dobrze, a tym razem mówimy już przecież o wzmacniaczach, które sporo potrafią 🙂 Niejako przy okazji, ponieważ kolega ma trochę różnych kabli, pobawiliśmy się i tutaj w pewne roszady, przeważnie na interkonektach. Nie jestem zwolennikiem teorii, że kable grają, ale tutaj zmiany były jednak odczuwalne.

W sumie to po tym krótkim czasie wale nie dziwię się tym, którzy po sprzedaży Dayensa później do niego wracają - naprawdę jest do czego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2022 o 23:40, MichałW napisał:

Ze zmianami - od Kolegi @finchers, który go modyfikował, a do sprzedaży oferował kilka postów wyżej.

Z czasem wymień też gniazda RCA (też miałem się za to zabrać ale brakło czasu albo chęci 🤔) i podejrzewam że również będzie poprawa. Wzmak jest tak fajnie zaprojektowany, że samemu można takie sprawy ogarnąć 😏 

Zmienisz kolumny to też usłyszysz różnice 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

W Dayensie najwięcej daje wymiana kondensatorów, choć te które są fabrycznie nie są jakieś tragiczne, ale można lepiej więc czemu nie. I niekoniecznie trzeba zmieniać na Mundorfy 🙂 Ja np mam Miflexy KFPM-01. Ważne żeby rozmiar mniej więcej się zgadzał.

Rezystory, bezpieczniki i gniazda RCA to już takie wisienki na torcie. Dają poprawę, ale niedużą. Wszystko ww już wymieniłem i na dobrą sprawę zostały mi gniazda głośnikowe i zmiana kabelków zasilających transformator bo fabryczne są masakrycznie cienkie. 

 

W dniu 4.12.2022 o 11:02, bardok206 napisał:

Czy wie ktoś od  czego są w menuetto zaznaczone potencjometry? Czy to jakiś prąd spoczynkowy do ustawienia? jeśli tak to w którym miejscu sprawdzić i jaka wartość powinna być?

Nie ruszaj. Nie ma schematu serwisowego dostępnego, spalisz wzmacniacz, albo będzie się grzał jak klasa A 😄

Menuetto gra bardzo dobrze, po zmianach rewelacyjnie, ale co byś nie wymienił to high endu nie zrobisz 😉

Realnie uważam że można dojść do poziomu sprzętu za ok 10tys max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.12.2022 o 10:32, finchers napisał:

Z czasem wymień też gniazda RCA (też miałem się za to zabrać ale brakło czasu albo chęci 🤔) i podejrzewam że również będzie poprawa. Wzmak jest tak fajnie zaprojektowany, że samemu można takie sprawy ogarnąć 😏 

Zmienisz kolumny to też usłyszysz różnice 😉 

Na razie, z racji tego że ze względu na dzieciaki nie może bezpiecznie powrócić gramofon, poeksperymentowałem trochę z DACami.

Zacząłem od najprostszych rozwiązań - 1Mii DS200 PRO który służy w zasadzie wyłącznie do przechwytywania muzyki z BT, JDS Labs ATOM DAC+ (oparty na tej samej kości Sabre ES9018K2M). Ten drugi mimo lekko przeciągniętego basu jest bardzo fajnym sprzętem - zwłaszcza góra jest dźwięczna, ale niemęcząca zarazem. Potem przyszedł czas na eksperymenty z chińszczyzną - najpierw od kumpla pożyczyłem coś takiego: https://www.aliexpress.com/item/1005003441517592.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.4f892c30QkKXTu&algo_pvid=e2060bad-cca7-4021-bf16-6d1466345098&algo_exp_id=e2060bad-cca7-4021-bf16-6d1466345098-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000025807343560"}&pdp_npi=2%40dis!PLN!1168.91!1028.63!!!!!%402145277316735602692324956d06f2!12000025807343560!sea&curPageLogUid=lqtF7p7jqR9V (kumpel włożył tam kość TDA1541). Bardzo fajny, mięsisty dźwięk choć mi osobiście brakowało na tym trochę szczegółowości. Ostatecznie zamówiłem sobie również chińczyka ale trochę innego: https://www.aliexpress.com/item/1005004156720357.html?spm=a2g0o.productlist.main.27.731bkoYKkoYKpU&algo_pvid=979a2e0d-5a4c-47fa-85d3-4598dfa3fd31&algo_exp_id=979a2e0d-5a4c-47fa-85d3-4598dfa3fd31-13&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000028224559084"}&pdp_npi=2%40dis!PLN!3559.84!1637.54!!!!!%402100bb6416735604726326333d073e!12000028224559084!sea&curPageLogUid=cwVbUcATxEEM

z dwoma wymiennymi chipami: PCM1794 i CS4398.

Powiem szczerze że jestem zadziwiony poziomem jaki Chińczycy osiągnęli w tej dziedzinie - nie dość że sprzęty dobrze pomontowane to jeszcze bardzo fajnie grają CS4398 bardziej miękko więc dla siebie wybrałem PCM1794 i do tego wymieniłem już we własnym zakresie wzmacniacze operacyjne z OPA2604 na OPA627. Ta zmian też sporo dała - OPA2604 są dobre jeśli chodzi o stereofonię, natomiast OPA627 mają nieco słabsze stereo ale ładniej budują scenę w głąb, dają solidniejszą podstawę basową i są bardziej muzykalne.

Dodam, że zawsze byłem zwolennikiem pełnego analogu ale sytuacja rodzinna niejako zmusiła mnie do eksperymentowania z DACami i powiem szczerze - to na pewno nie jest tak jak niektórzy twierdzą że wybór to jest tylko pomiędzy chipami Sabre i AKM bo widać że jest cała masa innych chipów, bardzo fajnie brzmiących. A jak do tego dołożymy jeszcze możliwość zabawy różnymi opampami to naprawdę można dużo różnych ciekawych rzeczy wygenerować. Na poziomie relatywnie niskich jak na sprzęt audio kwot 1 tys - 2 tys. zł Chińczycy są jednak moim zdaniem nie do przebicia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, MichałW napisał:

Ostatecznie zamówiłem sobie również chińczyka ale trochę innego:

Gratuluje odwagi!:) ja bym raczej nie zaryzykował iść w taki no name😉 raz że nie ma opinii o nim dwa; ciężko to poźniej odsprzedać.

Nie probowałeś tego DAC który ci polecałem jak rozmawialiśmy?smsl sankrit mkII małe pudełeczko ale z zewnętrznym zasilaniem potrafi zadziwić w tej cenie. Do tego stopnia że to miał być DAC na "przeczekanie" no i już będzie 2 lata jak czekam🤭

Edytowane przez finchers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, finchers napisał:

Gratuluje odwagi!:) ja bym raczej nie zaryzykował iść w taki no name😉 raz że nie ma opinii o nim dwa; ciężko to poźniej odsprzedać.

Nie probowałeś tego DAC który ci polecałem jak rozmawialiśmy?smsl sankrit mkII małe pudełeczko ale z zewnętrznym zasilaniem potrafi zadziwić w tej cenie. Do tego stopnia że to miał być DAC na "przeczekanie" no i już będzie 2 lata jak czekam🤭

Zanim podjąłem decyzje zakupowe słuchałem kilku DACów opartych na chipie Sabre ES9018K2M (1mii DS200 pro, Auralic Aries Mini, Jds labs atom dac+) To jest fajne granie - precyzyjne i dźwięczne na górze, ale to nie do końca jest moja szkoła grania więc nie poszedłem dalej w tę stronę. SMSL Sanskrit II oparty jest chyba na AKM4493 (którzy niektórzy uważają za jeden z najfajniejszych chipów) i tego nie testowałem ale "chińczyk" oparty na PCM1794 + opampy OPA627 dały mi dokładnie to czego jestem zwolennikiem - brzmienie analogowe w torze cyfrowym. Duża muzykalność, dobra podbudowa basowa, niesamowita przestrzeń. Dla mnie to jest to, choć góra jest mniej precyzyjna i dźwięczna niż w DACach opartych na Sabre. Do tego w Chińczyku mogę wymienić głównego chipa na układ CS4398 i pobawić się różnymi opampami, co pozwala kształtować brzmienie w sposób praktycznie dowolny - w SMSL Sanskrit tego nie zrobię. Założone przeze mnie OPA627 to jest taki układ który można brać w ciemno (ale z dobrego źródła - ja brałem z audiophonics), a przy jego śmiesznej cenie 8 euro za sztukę otrzymujemy znakomitą jakość. A przecież mogę do tego DACa nawsadzać też audiofilskie Bursony V6 i sprawdzić różnicę - więc możliwości dalszej zabawy też są. Podobne zabiegi robiłem też kiedyś w preampie gramofonowym. Do jego sekcji MM trafiły opampy OPA111 i te kości też mogę z czystym sumieniem polecać. Naprawdę warto z tym eksperymentować. Takie zabawy pokazują też jak ważne w ogólnym wyniku jest samo źródło. Pzdr!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 11.12.2022 o 10:32, finchers napisał:

Z czasem wymień też gniazda RCA (też miałem się za to zabrać ale brakło czasu albo chęci 🤔) i podejrzewam że również będzie poprawa. Wzmak jest tak fajnie zaprojektowany, że samemu można takie sprawy ogarnąć 😏 

Zmienisz kolumny to też usłyszysz różnice 😉 

Zmieniłem kolumny - z Pylonów na Spendory s6e 🙂

I usłyszałem różnicę - przede wszystkim na średnicy i wokalach, no ale to jest w sumie wizytówka tych kolumn. Jest dobrze.

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

Ja się pochwalę od kilku dni ampino custom gra u mnie na zmianę z Gato AMP 150ae na kolumnach neat mystique classic. Ampino gra rewelacyjnie z neat i robi co chce z nimi. Najlepsze połączenie ampino jakie miałem u siebie 

Edytowane przez kaaapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, kaaapa napisał:

Ja się pochwalę od kilku dni ampino custom gra u mnie na zmianę z Gato AMP 150ae na kolumnach neat mystique classic. Ampino gra rewelacyjnie z neat i robi co chce z nimi. Najlepsze połączenie ampino jakie miałem u siebie 

Gratulacje. Kolumny też wyglądają na ciekawe.

U mnie niezmiennie jeżeli chodzi o elektronikę, natomiast sporo się dzieje w temacie kolumn. Obecnie najnowszy nabytek: prawie 50 letnie Tannoy Berkeley cieszą ucho

Resized_20231016_203508.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ciszyn11 napisał:

Gratulacje. Kolumny też wyglądają na ciekawe.

U mnie niezmiennie jeżeli chodzi o elektronikę, natomiast sporo się dzieje w temacie kolumn. Obecnie najnowszy nabytek: prawie 50 letnie Tannoy Berkeley cieszą ucho

Resized_20231016_203508.jpeg

Fajnie to wygląda. Teraz szukam streamera jakiegoś fajnego obecnie jest ifi stream

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, kaaapa napisał:

Fajnie to wygląda. Teraz szukam streamera jakiegoś fajnego obecnie jest ifi stream

Gdybym miał zmieniać to sprawdził Silent Agent Munich m1T, ewentualnie Lumin U1 mini. Póki co gram na streamerze opartym na malince z nadkładką digione signature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kaaapa napisał:

Ja się pochwalę od kilku dni ampino custom gra u mnie na zmianę z Gato AMP 150ae na kolumnach neat mystique classic. Ampino gra rewelacyjnie z neat i robi co chce z nimi. Najlepsze połączenie ampino jakie miałem u siebie 

Jakie są różnice między Ampino a Gato 150 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Luk77 napisał:

Jakie są różnice między Ampino a Gato 150 ?

Ampino bardzo naturalnie brzmi zagra tak jak pozwolą mu na to kolumny. Potrafi zagrać jak wzmak z wyższej półki w ślepym odsłuchu. Nie ma co prawda takiego zejścia na basie oraz wyrafinowanej góry, ale każdy instrument na nim brzmi bardzo dobrze. Wydajność prądowa tego malucha jest świetna. Dla mnie jeden z najlepszych wzmacniaczy do 10k. 

Gato AMP 150ae to już wzmak z wyższej półki i czuć to na każdym kroku. On gra całym pasmem swobodnie ma rozmach i potęgę brzmienia. Scena w obu wzmacniaczach jest bardzo dobra, ale w ampino ma taki delikatny łuk tuż przed wzmacniaczem i leci na drugą kolumnę w Gato ten sam utwór potrafi wytworzyć scenę 3d. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.