Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a czy mogę zapytać czy uważacie Haiku Audio Sol I za wzmacniacz grający bardzo gęsto czy tylko średnio-gęsto ? Szczególnie w porównaniu do innych wzmacniaczy w czystej klasie A ? Np. Accuphase czy Electrocompaniet czy Sugden, Pass czy Vitus ? Poszukuję wzmacniacza o mocy 25-50 Wat w czystej klasie A, który będzie grał bardzo gęsto, podobnie jak Vitus SIA-025.

Z góry dziękuję z pomoc 🙂

Włodek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2021 o 14:04, _Ged_ napisał:

Panowie, a czy mogę zapytać czy uważacie Haiku Audio Sol I za wzmacniacz grający bardzo gęsto czy tylko średnio-gęsto ? Szczególnie w porównaniu do innych wzmacniaczy w czystej klasie A ? Np. Accuphase czy Electrocompaniet czy Sugden, Pass czy Vitus ? Poszukuję wzmacniacza o mocy 25-50 Wat w czystej klasie A, który będzie grał bardzo gęsto, podobnie jak Vitus SIA-025.

Z góry dziękuję z pomoc 🙂

Włodek

Haiku gra gęsto, ale  czy bardzo? Trzeba by wypożyczyc. Gęstszy jest na pewno Xindak z takich tanich. Choć Haiku gra wg mnie ciekaweij i bardziej wciągająco.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.12.2021 o 18:59, Wiewiór napisał:

Witam,

mam pytanie do użytkowników Haiku Audio Origami 6550 SE Black jakie lampy w tym wzmacniaczu można używać zamiennie oraz jakie lampy poza dołączonymi do wzmacniacza sprawdziły się w ich zestawach?

Wszystkie 6550, KT88, czy 120 wejdą trzeba by dopytać. 
Najlepiej wypozyczyc w lampyelektronowe.pl  różne marki i samemu osłuchać bo to często gęsto kwestia gustu i systemu.

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

na wstępie dodam, że jestem zwolennikiem, że kable nie grają i należy w poszukiwaniach znaleźć akceptowalny kompromis cenowy.

U mnie w zestawie mam kabel QED Sygnature Revelation razem z origami 6550 Black + Audiovector QR5.

Nie wiem czy wybrał bym ten kabel, wziąłem ten kabel bo otrzymałem go w cenie przy zakupie zestawu a przekonała mnie miedź OFC + srebro. Dla mnie całość gra rewelacyjnie. Co do kabla to jest to kabel OFC z miedzi beztlenowej 99,999% czystości powlekany srebrem, kabel posiada chyba 15 żył i każda jest osobnej izolacji. Miałem drobny problem przy zarobieniu kabli, bo z każdej musiałem zdjąć delikatną izolację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2021 o 08:57, tatabliźniaków napisał:

witam, jakie kable głośnikowe polecacie do

origami 6550?

mam na oku:

Tellurium Q Ultra Black

auditorium23

 

gra to z kolumnami Audiosolution FigaroB

Witaj 

Dlaczego chcesz te kable ? Słyszałeś u kogoś? Może mają dobre opinie ? Czy te które masz są złe ? Coś Ci nie pasuje i kablami chcesz to zmienić? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Gdyby ktoś szukał sprzedam Haiku Selene 6550 z lampami KT150. 
Po zmianie kolumn stwierdzam, że trzeba więcej watów... może nawet z tranzystora.
Stan idealny + pilot i  roczna gwarancja

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku audio sol 3 jest od dwóch dni u mnie . Na razie gra z Harbethami , ale jutro będą podłączone Dynaudio.

 W każdym razie to bardzo przejrzysty , holograficzny , eteryczny ? wzmacniacz.

Na razie go poznaję , ale już słychać klasę. Wygląd nie każdemu przypadnie do gustu. Jest brzydki , jak dla mnie , ale gra wybornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, izapat napisał:

Haiku audio sol 3 jest od dwóch dni u mnie . Na razie gra z Harbethami , ale jutro będą podłączone Dynaudio.

 W każdym razie to bardzo przejrzysty , holograficzny , eteryczny ? wzmacniacz.

Na razie go poznaję , ale już słychać klasę. Wygląd nie każdemu przypadnie do gustu. Jest brzydki , jak dla mnie , ale gra wybornie.

Gratulacje 🙂 

Wrzuć zdjęcie brzydala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dedal75 napisał:

I jak to się sprawuje , bo trochę kosztuje ,😊

Jakieś porównanie może było z czymś innym?

Pzdr 

Miałem już trochę wzmacniaczy i porównanie nie będzie rzetelne.

O Haiku mogę napisać , że to wzmacniacz przejrzysty , szczegółowy, na górze delikatny, wokale dobrze napowietrzone, bas w roli dopełnienia , ale ten najniższy nisko schodzi , ale raczej w tle coś w stylu Accuphase 380 , jednak tu jest mocniejszy. Dyskoteki raczej w domu za pośrednictwem Haiku też nie zrobimy , ale do normalnego słuchania wystarczy. Pokój 20m , to chyba max. Na duży plus zaliczam regulację głośności, jest bardzo dobra. Wszystkie przekaźniki działają cicho i sprawnie. Przy włączeniu i wyłączeniu słychać puknięcie , coś w stylu Naima. Dżwięk jest bardzo dobry, czysto , neutralnie , równo , delikatnie , przejrzyście. Teraz gra z Harbethami 30,2 a jutro podłączę Dynaudio c20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dedal75 napisał:

Przepraszam , niedoprecyzowałem 😉 chodziło mi o Rose .

Haiku znam ,może nie sol3 ale Bright 5 i Sol 2 Sig. 

Pzdr

Ze stremerami nie mam doświadczenia.  Miałem tylko Nuprime omnia wr1.

Rose jest super , do bólu przejrzysty , ale i delikatny. Bardzo dobra aplikacja , nic się nie zawiesza , jest stabilna. Minus taki , że brak instrukcji w języku polskim i gniazdo słuchawkowe , to tylko dodatek.  Cena jest wysoka , ale warto. Gdyby kosztował 5-6 tys to była by okazja nie do pobicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mój Bright całkiem niedawno odmówił współpracy. Po włączeniu w głośnikach cisza, lampy nie świecą ale radiatory ciepłe.

Okazało sie, że spalił się bezpiecznik od obwodu żarzenia lamp. Poszperałem trochę w szufladach i znalazłem parametrowo taki sam ale taki poszarzały ze starości chociaż jeszcze w foliowym woreczku.

Założyłem i uruchomiłem wzmacniacz.

No i teraz można zacząć sie śmiać.

Wzmacniacz gra nieco inaczej i to wyraźnie słychać. Zmieniając lampy z Gold Lion na Psvane właściwie nie zauważyłem specjalnej różnicy, ale ten bezpiecznik to zupełnie inna sprawa.

Zmiana, którą zauważyłem dotyczy głównie niskich i średnich tonów. Dźwięk jest pełniejszy, jakby głębszy i gęstszy. Trudno to opisać ale jest jak mawiał klasyk więcej dźwięku w dźwięku.

Co do samego bezpiecznika to jakiś no name, ale ze starych komunistycznych czasów. Różnica jest taka, że ten różni się od oryginału tym, że w połowie długości drucika ma dodatkowo taką małą kuleczkę.

Ta sprawa meczy mnie już od kilku dni. Macie jakieś własne doświadczenia w tym obszarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, slyszecisze napisał:

Mój Bright całkiem niedawno odmówił współpracy. Po włączeniu w głośnikach cisza, lampy nie świecą ale radiatory ciepłe.

Okazało sie, że spalił się bezpiecznik od obwodu żarzenia lamp. Poszperałem trochę w szufladach i znalazłem parametrowo taki sam ale taki poszarzały ze starości chociaż jeszcze w foliowym woreczku.

Założyłem i uruchomiłem wzmacniacz.

No i teraz można zacząć sie śmiać.

Wzmacniacz gra nieco inaczej i to wyraźnie słychać. Zmieniając lampy z Gold Lion na Psvane właściwie nie zauważyłem specjalnej różnicy, ale ten bezpiecznik to zupełnie inna sprawa.

Zmiana, którą zauważyłem dotyczy głównie niskich i średnich tonów. Dźwięk jest pełniejszy, jakby głębszy i gęstszy. Trudno to opisać ale jest jak mawiał klasyk więcej dźwięku w dźwięku.

Co do samego bezpiecznika to jakiś no name, ale ze starych komunistycznych czasów. Różnica jest taka, że ten różni się od oryginału tym, że w połowie długości drucika ma dodatkowo taką małą kuleczkę.

Ta sprawa meczy mnie już od kilku dni. Macie jakieś własne doświadczenia w tym obszarze?

A mierzyłes lampy po spaleniu się bezpiecznika?
Wiesz dlaczego sie spalił?
usunąłeś przyczynę?
czy po prostu wymieniłes?

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Pseudodrummer napisał:

A mierzyłes lampy po spaleniu się bezpiecznika?
Wiesz dlaczego sie spalił?
usunąłeś przyczynę?
czy po prostu wymieniłes?

Lamp nie mierzyłem, nie mam schematu, nie znam wartości, poza tym raczej się na tym nie znam.

Bezpieczniki czasami się palą, w końcu właśnie po to są. Po prostu go wymieniłem.

Moim wcześniejszym postem chciałem zwrócić uwagę na fakt nieznacznej zmiany dźwięku po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slyszecisze, niezły numer opisałeś, sam jestem ciekaw o co kaman. Jak sie jeszcze okaże, że Twój bezpiecznik jest kierunkowy to dopiero będzie hit :). Jeszcze się okaże, że Twój patencik kasuje Padisy, Verictum i inne. Już widzę jak ludziska przeczesują szuflady, sam  będę musiał sprawdzić swoje zasoby. A może sprawdź tą kierunkowość.

W każdym razie gdybyś wyrzucał swoje bezpieczniki to zdradź mi gdzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ale wyczuwam lekką nutę szyderstwa. No ale może się mylę.

Nie przedstawiłem żadnego patentu, a raczej opisałem sytuację, która mi sie przydarzyła.

zetbegie

Widzę jednak, że jesteś w temacie skoro wspominasz o Padisach itp.

Więc własnie o to sie pytam. Masz w tym temacie jakieś doświadczenia. Warto tym zawracać sobie głowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.