Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, dedal75 napisał:

A to przepraszam w mk5 signature siedzą ecc81 nie wiedziałem że w mk4 też mogą 🤦 . Pzdr

Mogą, mogą, tak twierdzi sam konstruktor wzmacniaczy Haiku. Jestem bardzo ciekaw czy ktoś już stosował Ecc81 w swoim Haiku Bright mk4? Pozdrowienia Dedal75 🖐️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ich razem ale jak czekałem na swojego miałem ,w zastępstwie signature i mi coś nie pasowało w jego brzmieniu , odesłałem go wcześniej niż musiałem . Zresztą czytałem opinie gdzieś że ecc81 to gorsze lampy niż ecc83 . Naturalnie to mnie innym może pasować . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 2.07.2022 o 19:33, urkoni napisał:

Mogą, mogą, tak twierdzi sam konstruktor wzmacniaczy Haiku. Jestem bardzo ciekaw czy ktoś już stosował Ecc81 w swoim Haiku Bright mk4? Pozdrowienia Dedal75 🖐️

W moim mk4 od jakiegoś czasu świecą ecc81 Gold Lion Genalex. 

Próbowałem też ecc81 od RFT, JJ, a także Siemens ecc801s. 

Zainspirowała mnie wersja SE mk4, w której Haiku zastosowało te lampy i gorąco polecam taki upgrade. 

Przede wszystkim poprawia się góra pasma. Na fabrycznych ecc832 jest zapiaszczona bez blasku i rozdzielczości. Tu różnica na plus jest ogromna. W średnicy pojawia się fajne zróżnicowanie barwowe. 

Dół jest bardziej konturowy i zróżnicowany. 

W mojej opinii jest zdecydowanie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mk5 i golden Lion ecc83 mi nie podszedł , no nie grało mi to 😏 

A mk5se na ecc81 GL też mi nie grał jak miałem na testach.

 Ja wybrałem z pewnego źródła Telefunken i Mullard które grają zupełnie różnie i raz na jakiś czas podmieniam. Pzdr 

 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Silver_85 napisał:

Będą dwa nowe wzmacniacze od Haiku. Zapowiadają się ciekawie.  

294743563_6143834402313079_5795176146072512226_n.jpg

296248827_6179430265420159_1675804865744175944_n.jpg

W koncu wycieraczki schowane dyskretnie. Sol IV wyglaadał nieco karykaturalnie. Ciekawe co tam sie udało  osiągnąć brzmieniowo...

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, julius-6 napisał:

W koncu wycieraczki schowane dyskretnie. Sol IV wyglaadał nieco karykaturalnie. Ciekawe co tam sie udało  osiągnąć brzmieniowo...

A ja tam lubię duże wycieraczki,jak w Luxmanie.
To MAGIAimage.thumb.png.9ec4051c7c7ac1dbf50fabc2e737793b.png

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zagadnienie...😊

Klipsch Forte IV i Haiku. Ktoś słuchał? Ma?

Mnie udało się odsłuchać Bright Mk5 i Selene 6550. Ten pierwszy to porażka (najgorzej oceniony i przeze mnie i przez naprawdę osłuchanego kolegę, wzmacniacz spośród 4 słuchanych), ten drugi.....nas uwiódł. Było prawie wszystko co potrzeba (krótki, zwarty, odrywający się od kolumn bas, przyzwoita seperacja na średnich, fajne, lekkie, muzykalne, przyjazne dla ucha i "podążające na motywem nagrania" wysokie). Brakło jedynie detaliczności i pełnej separacji instrumentów w utworach o szerokim ich spektrum (np. jazzie, czy rocku). Utwory typu Dire Straits "you nad your friend" to była pełna magia, koloryt, atmosfera, muzykalność - tego się chciało słuchać i słuchać.😇

Niestety brakło na składzie SEnsei 211 i pytanie: ktoś Klipschami (Cornwallami) słuchał SEnseia? Uwagi? Spostrzeżenia?

PS. Nie pytajcie o resztę toru (odsłuch w Q21), CD to Atoll, DAC Cambridge, lampy standardowe, kable nie wiem - wszystkie wzmacniacze słuchane na tym samym torze.

Edytowane przez Rokownik
gramatyka

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Rokownik napisał:

Jest zagadnienie...😊

Klipsch Forte IV i Haiku. Ktoś słuchał? Ma?

Mnie udało się odsłuchać Bright Mk5 i Selene 6550. Ten pierwszy to porażka (najgorzej oceniony i przeze mnie i przez naprawdę osłuchanego kolegę, wzmacniacz spośród 4 słuchanych), ten drugi.....nas uwiódł. Było prawie wszystko co potrzeba (krótki, zwarty, odrywający się od kolumn bas, przyzwoita seperacja na średnich, fajne, lekkie, muzykalne, przyjazne dla ucha i "podążające na motywem nagrania" wysokie). Brakło jedynie detaliczności i pełnej separacji instrumentów w utworach o szerokim ich spektrum (np. jazzie, czy rocku). Utwory typu Dire Straits "you nad your friend" to była pełna magia, koloryt, atmosfera, muzykalność - tego się chciało słuchać i słuchać.😇

Niestety brakło na składzie SEnsei 211 i pytanie: ktoś Klipschami (Cornwallami) słuchał SEnseia? Uwagi? Spostrzeżenia?

PS. Nie pytajcie o resztę toru (odsłuch w Q21), CD to Atoll, DAC Cambridge, lampy standardowe, kable nie wiem - wszystkie wzmacniacze słuchane na tym samym torze.

Ja jestem ciekaw,czy ktoś ma/słuchał zestaw Haiku Origami na EL34+ Klipsh Heresy?
Podobno to dobrze gra...
Ktoś ma jakieś doświadczenia?

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Rokownik napisał:

Jest zagadnienie...😊była pełna magia, koloryt, atmosfera, muzykalność - tego się chciało słuchać i słuchać.

Niestety brakło na składzie SEnsei 211 i pytanie: ktoś Klipschami (Cornwallami) słuchał SEnseia? Uwagi? Spostrzeżenia?

PS. Nie pytajcie o resztę toru (odsłuch w Q21), CD to Atoll, DAC Cambridge, lampy standardowe, kable nie wiem - wszystkie wzmacniacze słuchane na tym samym torze.

Szanowny Kolego  taki set Sensei 211 i kolumny Klipsch Cornwall to tak wysoka półka że nie warto kogoś pytać ? Jedyna słuszna droga posłuchać  ! I to tylko u siebie źeby sprawdzić czy to moje granie !

Tu niczyje podpowiedzi nic sensownego nie powiedzą ?

Co nam się podoba .

Musisz to Ty sam sobie odpowiedzieć na taki pytanie , to Twoje pieniądze  i dobrze je wydaj .

Nie słuchaj cudzych  rad ( moich też ) .

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, bogus18 napisał:

Jedyna słuszna droga posłuchać  ! I

A co ja robię? 🤷‍♂️

12 godzin temu, bogus18 napisał:

 to tylko u siebie źeby sprawdzić czy to moje granie !

Na razie szukam własnej drogi, idea "starej" szkoły kolumn wysokoskutecznych to jedna z opcji. Nie wyobrażam sobie na tym etapie, wypożyczania (tudzież kupowania) takich kolumbryn i kolejnego wypożyczania niezliczonej ilości wzmacniaczy.

12 godzin temu, bogus18 napisał:

Tu niczyje podpowiedzi nic sensownego nie powiedzą ?

Zamykamy forum? 🤣

Myślę, że ta powyższa teza jest błędna. To właśnie dobre oceny i uwagi o Haiku skłoniły mnie do odsłuchów. Być może ktoś słuchał Selene 6550 i SEnsei211 na tych kolumnach (lub o podobnej charakterystyce) i podzieli się swoimi uwagami. Te zaś mogą być jednak przydatne.

pzdr

Yamaha R N803D, CD J&M CDD 201V, Hyperion IV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Rokownik napisał:

 

. Nie wyobrażam  wypożyczania ... takich kolumbryn i kolejnego wypożyczania niezliczonej ilości wzmacniaczy.

 

Myślę, że ta powyższa teza jest błędna. 

Każdy z nas szuka czegoś co jemu będzie się podobać i czyjeś opowieści nie powiedzą tego co mam się podoba bo to wiemy tylko my .

Ja i wielu audiofili tak robi czyli( od dawna niczego nie kupiłem przed wypożyczeniem ) przerzuca wiele sprzętów u siebie i czasami uda się trafić na ten który z nami zostaje i to jest na ten czas nasze granie .

Można czytać recenzje ,szukać podpowiedzi na forum ale to zawsze są cudze opowieści. 

Tak też ludzie kupują?

Napisałem W  poprzednim poście: 

Nie słuchaj nikogo i mnie też. Słuchaj i wybierz to co Tobie się spodoba. 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 8/12/2022 at 10:39 PM, Rokownik said:

Jest zagadnienie...😊

Klipsch Forte IV i Haiku. Ktoś słuchał? Ma?

Mnie udało się odsłuchać Bright Mk5 i Selene 6550. Ten pierwszy to porażka (najgorzej oceniony i przeze mnie i przez naprawdę osłuchanego kolegę, wzmacniacz spośród 4 słuchanych), ten drugi.....nas uwiódł. Było prawie wszystko co potrzeba (krótki, zwarty, odrywający się od kolumn bas, przyzwoita seperacja na średnich, fajne, lekkie, muzykalne, przyjazne dla ucha i "podążające na motywem nagrania" wysokie). Brakło jedynie detaliczności i pełnej separacji instrumentów w utworach o szerokim ich spektrum (np. jazzie, czy rocku). Utwory typu Dire Straits "you nad your friend" to była pełna magia, koloryt, atmosfera, muzykalność - tego się chciało słuchać i słuchać.😇

Niestety brakło na składzie SEnsei 211 i pytanie: ktoś Klipschami (Cornwallami) słuchał SEnseia? Uwagi? Spostrzeżenia?

PS. Nie pytajcie o resztę toru (odsłuch w Q21), CD to Atoll, DAC Cambridge, lampy standardowe, kable nie wiem - wszystkie wzmacniacze słuchane na tym samym torze.

Swego czasu jeden z forumowiczów testował Haiku SEnsei 211 i 300B z różnymi kolumnami (m.in Tannoy, Klipsch, Audio Phase,..) - wpisy z lutego 2021, str 30/31 w tym klubie.

Z Klipsch'ami (chyba HeresyIII) lepiej wypadł SEnsei 300B, łagodził ich "narwisty" charakter, jak się wyraził testujący. Trzeba pamiętać, ze SEnsei211 to bardzo liniowa lampa, gra bardziej jak tranzystor, nie brzmi miękko/ ciepło, brzmienie ma bardzo wiele faktur, odcieni, barw, ale jest, że tak powiem bardziej "surowe" w sensie pozytywnym, ale nie każdemy może się to podobać. Kolumny wysokoskuteczne jakimi są Klipsche, mogą z powodzeniem być łączone ze wzmacniaczami niższej mocy, np 300B, czy 2A3. Ja zacząłbym od sprawdzenia z SEnsei 300B. Z 211ką może być nieco za jaskrawo, ale oczywiście nalepiej sprawdzić samemu.

Pozdrawiam

Edytowane przez Sebian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, GB napisał:

Hej,

Takie pytanie do osłuchanych w SET'ach Haiku Audio.

Który z nich sprawdzi się zjawiskowo do napędzenia Tannoy turnberry gr przy jazzie, bluesie, poezji i spokojnym klasycznym roku?

Z góry dziękuję za informacje.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
 

Nie słyszałem połączenia tych kolumn ze wzmacniczami Haiku Audio  .Ale produkty Haiku Audio  znam i jesli masz te kolumny to proponuje z aktualnie dostępnych modeli wypożyczyć  SEnsei  211 to do muzyki jaka lubisz może  super  pasować. 

Pewnie tu jest  jak to w audio wiele niewiadomych ? 

Jak akustyka, źródło, jakie granie lubisz i wiele innych. 

Co do innej kwestii kolumn jeszcze nie masz?  Jest salon który ma w ofercie Tannoye i Haiku Audio  spróbuj tam zamówić odsłuch ? A może z innymi Haiku. 

Salon Q21 Pabianice .

Jeśli chodzi o wypożyczenie pomogę. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie słyszałem połączenia tych kolumn ze wzmacniczami Haiku Audio  .Ale produkty Haiku Audio  znam i jesli masz te kolumny to proponuje z aktualnie dostępnych modeli wypożyczyć  SEnsei  211 to do muzyki jaka lubisz może  super  pasować. 
Pewnie tu jest  jak to w audio wiele niewiadomych ? 
Jak akustyka, źródło, jakie granie lubisz i wiele innych. 
Co do innej kwestii kolumn jeszcze nie masz?  Jest salon który ma w ofercie Tannoye i Haiku Audio  spróbuj tam zamówić odsłuch ? A może z innymi Haiku. 
Salon Q21 Pabianice .
Jeśli chodzi o wypożyczenie pomogę. 
Pozdrawiam 
Właśnie taszczyć te kolumny, ze sobą to raczej problem.

Tak, jak piszesz musi być, ktoś, kto ma i to i to w ofercie.

Będę się rozglądał.

A jaka będzie różnica pomiędzy 300B a 211?

300ka, jakaś nagradzana była.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, GB napisał:

Właśnie taszczyć te kolumny, ze sobą to raczej problem.

Tak, jak piszesz musi być, ktoś, kto ma i to i to w ofercie.

Będę się rozglądał.

A jaka będzie różnica pomiędzy 300B a 211?

300ka, jakaś nagradzana była.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
 

Tylko  odsłuch u siebie w swoim systemie, akustyce powie prawdę  .

Ale zawsze w salonie dowiesz się czy to w ogóle pasuje i czy tak Ci się podoba .

Roznice między 300b A 211 są tak po pierwsze moc 300b max 9 wat a 211 to potega w porownaniu do ww. Ten wzmacniacz nie boi się trudnych kolumn .

Po drugie czar legendy 300b jest nie do podrobienia!  Jesli kolumny są na tyle wydajne i muzyka której słuchamy nie wymaga super mocnego wzmacniacza ? A takie granie nam pasuje to 300b i koniec poszukiwań!

Jeśli mamy inne wymagania szukamy mocy i to zacznij od 211.

Chcesz najpierw posłuchać o co chodzi umów się w salonie na choć by dowolnych kolumnach. 

Ale bez wypożyczenia i sprawdzenia na własnym gruncie nie podejmuje decyzji. 

Jest możliwe sprawdzenie u siebie .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.