Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, GB napisał:

Hej,

Takie pytanie do osłuchanych w SET'ach Haiku Audio.

Który z nich sprawdzi się zjawiskowo do napędzenia Tannoy turnberry gr przy jazzie, bluesie, poezji i spokojnym klasycznym roku?

Z góry dziękuję za informacje.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz
 

I 300B i 211 da radę.

300B zagra intymniej, bliżej, cieplej, bardziej okrąglo i nieco wolniej

211 zagra dynamiczniej, równiej, z lepszą sceną, bardziej obiektywnie. 

To już kwestia preferencji co wybierzesz dla siebie.

300b moze wymagać bardzo dynamicznego źrodła

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
11 godzin temu, radeks0 napisał:

Sprzedam Selene 6550 RC czarna, ktoś chętny 

 

Polecam używanie znaków przestankowych:
https://zpe.gov.pl/a/znaki-przestankowe/D67RFuEOc

No,chyba,że nie widzisz różnicy między tymi zdaniami:

Twoja stara piła leży w piwnicy.
Twoja stara piła.Leży w piwnicy.

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haiku Audio SOL Indigo to najnowszy wzmacniacz tranzystorowy o mocy 75/120 Watt. Konstrukcja wzmacniacza opiera się na rozwiązaniu opracowanym w Haiku-Audio, prowadzenia sygnału przez pierwsze dwa stopnie pracujące w klasie A w topologii single ended i stopniu końcowym Push-Pull, opartym na tranzystorach bipolarnych, jak w starych dobrych wzmacniaczach ze złotej epoki Hi-End.

W najbliższym czasie wzmacniacz będzie można przetestować w Salonie Q21. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją techniczną, dostępną pod linkiem.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

haiku_audio_sol_indigo.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

Haiku Audio SOL Indigo to najnowszy wzmacniacz tranzystorowy o mocy 75/120 Watt. Konstrukcja wzmacniacza opiera się na rozwiązaniu opracowanym w Haiku-Audio, prowadzenia sygnału przez pierwsze dwa stopnie pracujące w klasie A w topologii single ended i stopniu końcowym Push-Pull, opartym na tranzystorach bipolarnych, jak w starych dobrych wzmacniaczach ze złotej epoki Hi-End.

W najbliższym czasie wzmacniacz będzie można przetestować w Salonie Q21. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją techniczną, dostępną pod linkiem.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

haiku_audio_sol_indigo.jpg

Sam mam Haiku Audio Sol ll SE  i chętnie poznam nowy model ktory wyszedł z rąk P. Wiktora Krzaka 🙂 .

Jest jakiś przybliżony termin kiedy pokaz odsłuchy  w Salonie Q21 ?

A może sam konstruktor zjawi się  na premierze ?

Pozdrawiam 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, Przemos1980 napisał:

Mam na sprzedaż przedwzmacniacz lampowy GANYMEDE 4P MM, zainteresowanych zapraszam na priv.

Nie widz e w ogłoszeniach  oferty ? 

Tu prędzej powiedz co Ci nie pasuje,? Ze sprzedajesz to dla innych będzie cenna informacja .

A na poważnie to jak wyżej  w Ogłoszeniach takie teksty  .Tu wąskie grono zainteresowanych .

A  klubie piszemy wrażeniach na temat Haiku .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bogus18 napisał:

Nie widz e w ogłoszeniach  oferty ? 

Zaraz dodam 😉 
 

1 godzinę temu, bogus18 napisał:

A na poważnie to jak wyżej  w Ogłoszeniach takie teksty  .Tu wąskie grono zainteresowanych .

A  klubie piszemy wrażeniach na temat Haiku .

Fakt, mogłem zacząć inaczej, no to sie rozpiszę 😉Sprzedaję, ponieważ przeszedłem na wkładkę MC, dokładnie Hana ML (wraz z wkładką wymieniłem gramofon)  i potrzebowałem bardzo dobrego Pre gramofonowego z obsługą tego typu wkładki, używanego lub nowego do ok 10tyś z jak najlepszym stosunkiem jakości do ceny - wiadomo 😊. Ponieważ dotychczasowy GANYMEDE 4P MM spełniał moje oczekiwania, wyciskając co najlepsze z wkładki Goldring 1042 zawieszonej na ramieniu AD Fontesa , wybór padł ponownie na Haiku, ale w nowym wydaniu czyli Iris.
Gdyby w pełni lampowy GANYMEDE 4P MM posiadał obsługę MC nie było by tego przydługiego postu.
Wyjątkowy industrialny design ze sterczącymi lampami w mega solidnej obudowie, przemawia do mnie bardziej niż nowe kompaktowe wydanie ze schowanymi lampami. 
Z ciekawostek mogę dodać, że zamawiając nowego Irisa zażyczyłem sobie lepsze lampy, lepsze gniazdo zasilania i gniazda RCA posrebrzane WBT. (stad decyzja na zakup nowego a nie poszukiwanie używanej wersji GANYMEDE MM/MC) Z tego wszystkiego dzięki uprzejmości i za pośrednictwem salonu Audio-ON, udało sie zrealizować u Pana Wiktora w procesie produkcji instalację lamp Full Music w miejsce dobrych tanich JJ i gniazdo Furutecha.
W rezultacie jednak  zrezygnowałem z gniazd WBT,  ponieważ wiązało się to z potrzebą zamówienia nowej obudowy z inna średnica gniazd, co skutkowało  większymi "problemami" (zamówienie jednostkowe u producenta obudów) i wydłużonym czasem oczekiwania. Pan Wiktor zapewnił, że montowane seryjnie gniazda RCA są dobrej jakości, wiec co miałem robić😉 
Haiku najbardziej cenie w mojej subiektywnej opinii przede wszystkim za dużą naturalność grania, oczywiście cała reszta też nie odstaje. 
Pozdrawiam

h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Przemos1980 napisał:

Zaraz dodam 😉 
 

Fakt, mogłem zacząć inaczej, no to sie rozpiszę 😉Sprzedaję, ponieważ przeszedłem na wkładkę MC, dokładnie Hana ML (wraz z wkładką wymieniłem gramofon)  i potrzebowałem bardzo dobrego Pre gramofonowego z obsługą tego typu wkładki, używanego lub nowego do ok 10tyś z jak najlepszym stosunkiem jakości do ceny - wiadomo 😊. Ponieważ dotychczasowy GANYMEDE 4P MM spełniał moje oczekiwania, wyciskając co najlepsze z wkładki Goldring 1042 zawieszonej na ramieniu AD Fontesa , wybór padł ponownie na Haiku, ale w nowym wydaniu czyli Iris.
Gdyby w pełni lampowy GANYMEDE 4P MM posiadał obsługę MC nie było by tego przydługiego postu.
Wyjątkowy industrialny design ze sterczącymi lampami w mega solidnej obudowie, przemawia do mnie bardziej niż nowe kompaktowe wydanie ze schowanymi lampami. 
Z ciekawostek mogę dodać, że zamawiając nowego Irisa zażyczyłem sobie lepsze lampy, lepsze gniazdo zasilania i gniazda RCA posrebrzane WBT. (stad decyzja na zakup nowego a nie poszukiwanie używanej wersji GANYMEDE MM/MC) Z tego wszystkiego dzięki uprzejmości i za pośrednictwem salonu Audio-ON, udało sie zrealizować u Pana Wiktora w procesie produkcji instalację lamp Full Music w miejsce dobrych tanich JJ i gniazdo Furutecha.
W rezultacie jednak  zrezygnowałem z gniazd WBT,  ponieważ wiązało się to z potrzebą zamówienia nowej obudowy z inna średnica gniazd, co skutkowało  większymi "problemami" (zamówienie jednostkowe u producenta obudów) i wydłużonym czasem oczekiwania. Pan Wiktor zapewnił, że montowane seryjnie gniazda RCA są dobrej jakości, wiec co miałem robić😉 
Haiku najbardziej cenie w mojej subiektywnej opinii przede wszystkim za dużą naturalność grania, oczywiście cała reszta też nie odstaje. 
Pozdrawiam

h.jpg

Teraz jaśniej 👍

Powiedz coś o nowym IRYSie. 

Chciałem wypożyczyć? Były problemy z dostępnością. 

Jestem ciekaw tego urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bogus18 napisał:

Powiedz coś o nowym IRYSie. 

Chciałem wypożyczyć? Były problemy z dostępnością. 

Jestem ciekaw tego urządzenia?

Z dostępnością nie ma większego problemu w Audio-ON, (od nich pożyczałem SOLa - od reki dostałem nowy i nie wygrzany :/  )aczkolwiek musiałem trochę poczekać na swoja wersje, ale to pewnie przez inne lampy itp. 
Ja kupowałem IRIS "w ciemno" bez odsłuchu, wiedząc jak gra GANYMEDE, ze bije na głowę o wiele droższe "zachodnie" pre , długo sie nie zastanawiałem.
Niestety nie powiem jak to gra ponieważ czekam na gramofon (zażyczyłem sobie niestandardowy fornir i stad to opóźnienie) wkładka tez czeka.
Jak bede miał cały komplet i to troche wygrzeje to moge skrobnac pare słów. Niestety nie bede mógł zrobić porównania jeden do jeden do wersji GANYMEDE  z wiadomych przyczyn, poza tym inne lampy 😊

Nowy IRIS z wyglądu tez jest solidnie zbudowanym urządzeniem, nie podobaja mi sie przednie plastikowe gałki jakby dosztukowane od jakiegos taniego urządzenia i bez żadnego opisu "nie wiadomo" za co odpowiedzialne, co sie przełącza a jakiejkolwiek instrukcji brak,  tutaj mozna by to poprawić. No i jest to hybryda tylko dwie lampy. Ufam ze nie bedzie to grało gorzej niż stara wersja.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Przemos1980 napisał:

Z dostępnością nie ma większego problemu w Audio-ON, (od nich pożyczałem SOLa - od reki dostałem nowy i nie wygrzany 😕 )aczkolwiek musiałem trochę poczekać na swoja wersje, ale to pewnie przez inne lampy itp. 
Ja kupowałem IRIS "w ciemno" bez odsłuchu, wiedząc jak gra GANYMEDE, ze bije na głowę o wiele droższe "zachodnie" pre , długo sie nie zastanawiałem.
Niestety nie powiem jak to gra ponieważ czekam na gramofon (zażyczyłem sobie niestandardowy fornir i stad to opóźnienie) wkładka tez czeka.
Jak bede miał cały komplet i to troche wygrzeje to moge skrobnac pare słów. Niestety nie bede mógł zrobić porównania jeden do jeden do wersji GANYMEDE  z wiadomych przyczyn, poza tym inne lampy 😊

Ok. Dziękuję za informację.  

Sam mam HAIKU AUDIO  SOL IISe też na moje zamówienie ( duże zmiany co do modelu seryjnego) Ale to było dawno też P.Wiktor robił dla mnie i też kupiłem w Audio On . I polecam tu kupować . 👍Super salon .

Tylko interesuje mnie IRYS jako preamp i ewentualnie wzmacniacz słuchawkowy. I okazuje się że można ale na zamówienie. 

Dla tego poczekam na Twój  opis .Nie ma pośpiechu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2022 o 22:50, lamia3 napisał:

W moim mk4 od jakiegoś czasu świecą ecc81 Gold Lion Genalex. 

Próbowałem też ecc81 od RFT, JJ, a także Siemens ecc801s. 

Zainspirowała mnie wersja SE mk4, w której Haiku zastosowało te lampy i gorąco polecam taki upgrade. 

Przede wszystkim poprawia się góra pasma. Na fabrycznych ecc832 jest zapiaszczona bez blasku i rozdzielczości. Tu różnica na plus jest ogromna. W średnicy pojawia się fajne zróżnicowanie barwowe. 

Dół jest bardziej konturowy i zróżnicowany. 

W mojej opinii jest zdecydowanie lepiej. 

Dzięki opinii kolegi Lamia3 również i ja zaaplikowałem do swojego Haiku Bright mk4 lampki Ecc81 Genalex Gold Lion. Wszystkie spostrzeżenia kolegi Lamia3 po takiej wymianie odnośnie dźwięku, porwierdzam również i ja. Trzeba tylko zwrócić uwagę na kilka szczegółów przy takiej wymianie. Jeżeli pasuje komuś brzmienie na oryginalnych lampach, to początkowo może brakować masy w dolnych zakresach (tak było u mnie). Ale spokojnie dałem lampkom czas na wygrzanie i później pokombinowałem trochę z kablem zasilającym od wzmacniacza (wymieniłem na inny). Teraz brzmienie jest naprawdę o klasę lepsze w każdym aspekcie w porównaniu do oryginalnych Ecc832. Bardzo polecam taką wymianę.

Dziękuję Lamia3 👋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że u kolegi też to rozwiązanie zadziałało. 😊

Mój Bright mk4 jest podpięty do ściany. Podpięty pod listwę Gigawata grał trochę zbyt lekko i za ostro. 

Prąd przechodzi tylko przez filtr stałej składowej. Wydaję mi się że daje to więcej masy właśnie i odbiór źródeł pozornych jest bardziej trójwymiarowy, czy holograficzny , nie wiem jak to nazwać lepiej.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Odwiedziłem w niedzielne wczesne popołudnie pokój Haiku-Audio na tegorocznym Audio-Show. 

Pamiętając swoją ostatnią wizytę chyba w 2018 roku kiedy grał Origami z kolumnami własnego pomysłu Haiku i w mojej ocenie był to jeden z lepszych pokoi wówczas w Hotelu Sobieski, wiele sobie obiecywałem. 

Za wzmocnienie odpowiadał Sensei 211 , źródłem był gramofon nie pamiętam już jaki. 

Dźwięki odtwarzały Klipsche heresy 3.

Niestety, nie było co specjalnie słuchać, było sucho , matowo , beznamiętnie. 

Szybko uciekłem. 

Ktoś z kolegów był i może coś napisać o swoich wrażeniach. ?

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lamia3 napisał:

Odwiedziłem w niedzielne wczesne popołudnie pokój Haiku-Audio na tegorocznym Audio-Show. 

Pamiętając swoją ostatnią wizytę chyba w 2018 roku kiedy grał Origami z kolumnami własnego pomysłu Haiku i w mojej ocenie był to jeden z lepszych pokoi wówczas w Hotelu Sobieski, wiele sobie obiecywałem. 

Za wzmocnienie odpowiadał Sensei 211 , źródłem był gramofon nie pamiętam już jaki. 

Dźwięki odtwarzały Klipsche heresy 3.

Niestety, nie było co specjalnie słuchać, było sucho , matowo , beznamiętnie. 

Szybko uciekłem. 

Ktoś z kolegów był i może coś napisać o swoich wrażeniach. ?

Pozdrawiam. 

Nie komentuje  bo również spodziewałem się  więcej ...

Zacna firma wiele świetnych produktów  ( sluchalem różnych modeli i to we własnym systemie  )  polecam sprawdzić samemu ! 

 JA mam i długo gram jest super 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, lamia3 napisał:

Też mam, 5 lat gram i nic mi nie chodzi po głowie 😊

Ale żeby nie było że tak tam było bez wrażeń? 

To mam HAIKU AUDIO SOL ll Se na indywidualne zamówienie i gra Wybitnie ( wiele wzmacniaczy dużo droższych bez szans) jest na moim egzemplarzu podpis Pana Wiktora i Pani Marty 🙂 

I tu  najsympatycznieszy moment z wystawy ?

Czyli miałem zaszczyt i przyjemność! porozmawiać z Panią Martą , bardzo ciekawa i sympatyczna osoba .

Pozdrawiam 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lamia3 napisał:

Za wzmocnienie odpowiadał Sensei 211 , źródłem był gramofon nie pamiętam już jaki. 

Dźwięki odtwarzały Klipsche heresy 3.

Niestety, nie było co specjalnie słuchać, było sucho , matowo , beznamiętnie.

Wg mnie Haiku Sensei 300B gra z Klipschem synergicznie. Słuchałem z Forte 3 i było znakomicie, z Lascala II zagral lepiej od Circle A200 (obecnie blisko 2x droższy od Senseja) i na ostatnim AVS ludzie chwalili granie z Heresey. Natomiast 211 z Forte 3 juz nie grało dobrze, a z La Scala słuchajac osobiście mialem wrażenie że jest za chudo, za jasno, mimo że plastycznie to jednak beznamiętnie - a źródłem był wówczas świetny winyl mojego kolegi. 

Niestety na AVS połączenia sprzętowe często wynikają paradoksalnie nieco losowe... Wg mnie Haiku powinno dogadać się np z @AudioPhase , wziąc Opium i większy pokój... Testowalem takie połączenie w domu z Lumin D2 i grało to fantastycznie. Jeśli nie AP to np jakiś Spendor. 

Kolejna kwestia to fakt, że Haiku zazwyczaj wystawia swoje zestawy z lampami stockowymi - z jednej strony to uczciwe podejscie, bo sluchamy 'fabrycznego' produktu... z drugiej wielu wystawców wyciska ze sprzętów maxa dając 2x droższe kable od sprzętu, lampy NOS, czy zrodla wysokiej klasy... Ale to znowu wymaga albo drogich zakupów, albo jakichś układów.. Wydaje mi sie, że prezentując swoje produkty warto z nich wyciskać maxa, ale... to moja opinia.

 

Pozostaje miec nadzieje, że w sklepach sprzedawcy lepiej beda dobierali zestawienia 😉

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.08.2022 o 11:02, Q21 napisał:

Haiku Audio SOL Indigo to najnowszy wzmacniacz tranzystorowy o mocy 75/120 Watt. Konstrukcja wzmacniacza opiera się na rozwiązaniu opracowanym w Haiku-Audio, prowadzenia sygnału przez pierwsze dwa stopnie pracujące w klasie A w topologii single ended i stopniu końcowym Push-Pull, opartym na tranzystorach bipolarnych, jak w starych dobrych wzmacniaczach ze złotej epoki Hi-End.

W najbliższym czasie wzmacniacz będzie można przetestować w Salonie Q21. Zachęcamy do zapoznania się ze specyfikacją techniczną, dostępną pod linkiem.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

haiku_audio_sol_indigo.jpg

Osłuchaliście już? Napiszcie parę słów w porównaniu do starszych konstrukcji Haiku/ tudzież do konkurencyjnych wzmakow w tym budzecie. Z jakimi kolumnami się dogaduje ?

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jesteśmy już po odsłuchach. Nie mieliśmy okazji bezpośrednio porównywać Sol-a do Sol-a ale najnowsza wersja w moim odczuciu brzmi trochę inaczej. Jest wyczuwalny większy zapas mocy i rozmach, potęga brzmienia przy zachowaniu firmowego spokoju i ładu w brzmieniu. Na pewno nie jest wydelikacony za bardzo, ma właściwy drive i atak jeśli trzeba. Muzykalność i barwa na najwyższym poziomie, fajny trójwymiar. Ogólnie słucha się go bardzo dobrze i zachęca zdecydowanie do dłuższych sesji. Subiektywnie ten Sol podoba mi się najbardziej. Co do kolumn, próbowaliśmy różnych konstrukcji takich jak Audio Physic Classic 8, Xavian Stella Exclusiva, Pylon Audio z serii Diamond. Fajnie umuzykalnił Focale z serii Aria. Jest potencjał 🙂

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Q21 napisał:

Tak, jesteśmy już po odsłuchach. Nie mieliśmy okazji bezpośrednio porównywać Sol-a do Sol-a ale najnowsza wersja w moim odczuciu brzmi trochę inaczej. Jest wyczuwalny większy zapas mocy i rozmach, potęga brzmienia przy zachowaniu firmowego spokoju i ładu w brzmieniu. Na pewno nie jest wydelikacony za bardzo, ma właściwy drive i atak jeśli trzeba. Muzykalność i barwa na najwyższym poziomie, fajny trójwymiar. Ogólnie słucha się go bardzo dobrze i zachęca zdecydowanie do dłuższych sesji. Subiektywnie ten Sol podoba mi się najbardziej. Co do kolumn, próbowaliśmy różnych konstrukcji takich jak Audio Physic Classic 8, Xavian Stella Exclusiva, Pylon Audio z serii Diamond. Fajnie umuzykalnił Focale z serii Aria. Jest potencjał 🙂

Czy aktualnie można posłuchać tego modelu? Macie na stanie ? Czy tylko na zamówienie  ?  

I drugie pytanie? jaka jak wyżej  sytuacja z Pre line  Iris ze stajni Haiku Audio .

W dniu 30.08.2022 o 13:59, bogus18 napisał:

Sam mam Haiku Audio Sol ll SE  i chętnie poznam nowy model ktory wyszedł z rąk P. Wiktora Krzaka 🙂 .

Jest jakiś przybliżony termin kiedy pokaz odsłuchy  w Salonie Q21 ?

A może sam konstruktor zjawi się  na premierze ?

Pozdrawiam 

Już raz pytałem? 

Moze inni koledzy tez sa zainteresowani tymi produktami Haiku Audio  u bezposredniego sprzdawcy  i duzego salonu w centrum kraju .

Pozdrawiam 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Cześć. Aktualnie odsłuchuje Haiku 300B z Forte, który wybrałem zamiast 845.

Roluje lampy aby uzyskać brzmienie najbardziej mi odpowiadające. Czy ktoś z Was wymieniał lampę sterującą ECC81 i lampę wejściową ECC82 w tym wzmacniaczu ? Fabrycznie pracują w nim JJ. 

Aktualnie zamiast JJ ecc81 pracuje u mnie Valvo ECC81 pinched, blue, gold pins, porównywalna z TFK ecc801s. Ta wymiana wzniosła wzmacniacz o level wyżej. Dociążyła dźwięk. Dodała dużo basu. Ogromna róźnica na plus w porównaniu z JJ ecc81.

ecc82 nie udało mi się jeszcze znaleźć albo JJ ecc802s nie jest taki zły. W tym wzmacniaczu nadaje rozdzielczości i podbija skraje pasm, aby nie było za liniowo. RFT ecc82 grał podobnie jak JJ.

Więcej doświadczeń nie mam. 

Jadą do mnie aktualnie ecc81 (gec A2900 CV6091) oraz ecc82 (ECC82 BRIMAR 17MM ANODE, 6189W 12AU7WA ECC82 NOS JAN SYLVANIA,  SYLVANIA BLACK ANODE SQUARE GETTER, Gold Lion 12AU7 Genalex). 

Ktoś, coś próbował wymieniać w Haiku Sensei 300b ?

Edytowane przez czuguri
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, czuguri napisał:

Cześć. Aktualnie odsłuchuje Haiku 300B z Forte, który wybrałem zamiast 845.

Roluje lampy aby uzyskać brzmienie najbardziej mi odpowiadające. Czy ktoś z Was wymieniał lampę sterującą ECC81 i lampę wejściową ECC82 w tym wzmacniaczu ? Fabrycznie pracują w nim JJ. 

Aktualnie zamiast JJ ecc81 pracuje u mnie Valvo ECC81 pinched, blue, gold pins, porównywalna z TFK ecc801s. Ta wymiana wzniosła wzmacniacz o level wyżej. Dociążyła dźwięk. Dodała dużo basu. Ogromna róźnica na plus w porównaniu z JJ ecc81.

ecc82 nie udało mi się jeszcze znaleźć albo JJ ecc802s nie jest taki zły. W tym wzmacniaczu nadaje rozdzielczości i podbija skraje pasm, aby nie było za liniowo. RFT ecc82 grał podobnie jak JJ.

Więcej doświadczeń nie mam. 

Jadą do mnie aktualnie ecc81 (gec A2900 CV6091) oraz ecc82 (ECC82 BRIMAR 17MM ANODE, 6189W 12AU7WA ECC82 NOS JAN SYLVANIA,  SYLVANIA BLACK ANODE SQUARE GETTER, Gold Lion 12AU7 Genalex). 

Ktoś, coś próbował wymieniać w Haiku Sensei 300b ?

Mialem u siebie  Senseia  SE 3ooB  na lampach firmowo montowanych JJ grał super !

ale  nie wymieniłem lamp i nie zdecydowałem się na jego zakup . 

Teraz mam inną lampę  tu kupiłem  małe lampki  jest woow mimo to ze na stocowych bylo dobrze .

Próbujcie zmienić lampy do dużo zmienia . 

Mogę sobie w brodę pluć że nie pomyślałem o takich  eksperymentach z Haiku SEensejem 300b  .

Na Usprawiedliwienie powiem  byl to  mój pierwszy wzmacniacz lampowy.

Do dziś mam i gram na tranzystorach i to też  Haiku Audio Sol ll Se  wybitne granie i nic  nie trzeba wymienić .🙂

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie ja dołożę swoje trzy grosze.

W moim przypadku było tak, że z automatu założyłem, że te lampy JJ są takie na sztukę, a że wzmacniacz kupiłem już ze zmienionymi lampami to tych wcale nie słuchałem.

W międzyczasie wymieniłem trzy komplety ale tych JJ dalej nie słuchałem.

Pewna uprzejma Pani ze sklepu z lampami gdy mnie wysłuchała to sie zapytała czy słuchałem tych JJ. Oczywiście powiedziałem, że nie. Na co ona stwierdziła, że powinienem ich posłuchać tak przynajmniej z 50 godzin lub więcej a dopiero po tym zacząć sie zastanawiać.

I teraz po tym czasie mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że ze wszystkich par lamp na tych JJ ten wzmacniacz gra najlepiej i ciągle mam wrażenie, że te lampy sie dopiero teraz zaczynają układać, a każdego następnego dnia wzmacniacz gra lepiej.

Konstruktor najprawdopodobniej ustawia te wzmacniacze właśnie pod lampy JJ bo są powszechnie dostępne i to by było logiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, slyszecisze said:

To w takim razie ja dołożę swoje trzy grosze.

W moim przypadku było tak, że z automatu założyłem, że te lampy JJ są takie na sztukę, a że wzmacniacz kupiłem już ze zmienionymi lampami to tych wcale nie słuchałem.

W międzyczasie wymieniłem trzy komplety ale tych JJ dalej nie słuchałem.

Pewna uprzejma Pani ze sklepu z lampami gdy mnie wysłuchała to sie zapytała czy słuchałem tych JJ. Oczywiście powiedziałem, że nie. Na co ona stwierdziła, że powinienem ich posłuchać tak przynajmniej z 50 godzin lub więcej a dopiero po tym zacząć sie zastanawiać.

I teraz po tym czasie mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że ze wszystkich par lamp na tych JJ ten wzmacniacz gra najlepiej i ciągle mam wrażenie, że te lampy sie dopiero teraz zaczynają układać, a każdego następnego dnia wzmacniacz gra lepiej.

Konstruktor najprawdopodobniej ustawia te wzmacniacze właśnie pod lampy JJ bo są powszechnie dostępne i to by było logiczne.

tak, też mam odczucie, że wzmacniacz jest ułożony pod JJ.

Niemniej na JJ 81 grał bardzo jasno (może to także sprawka moich jasnych głośników). Valvo ecc81 dało dużo na lepiej. Dociążyło dźwięk. ECC801s jak dla mnie super, gra bardzo rozdzielczo, dynamicznie.

Wzmacniacz gra już ok 100h, ale jj ecc81 grał chyba tylko z 2 godziny :).

Egzotyki co idą jak na zdjęciach. Dam znać co z tego wyszło.

 

12au7-syl-front-600x600.jpg

14OCT-1-600x600.jpg

6189W-600x600.jpg

Edytowane przez czuguri
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście życzę udanych eksperymentów, ale w sumie potwierdzasz ten sam schemat, który ja również realizowałem i chyba wielu jeszcze. Oczywiście bez urazy to odbierzesz, mam nadzieję.

Najczęściej lepsze jest wrogiem dobrego.

Daj szansę tym JJ.

Ja dałem i mojego Brighta nie poznaję, a obecnie gram na ECC83S JJ.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.