Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  176 członków

Haiku-Audio Klub
IGNORED

Klub Haiku-Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@slyszeciszeAbsolutnie żadnego szyderstwa z mojej strony, wręcz przeciwnie, pisałem to z sympatią i z uśmiechem przyjaznym. Sytuacja niecodzienna. W swoim odtwarzaczu mam Padisa, ale kupiłem go z nim, nie wiem jak było na firmowym. Za to, kiedyś sprawiłem sobie bezpiecznik Verictum do wzmacniacza, jego wpływ na ówczesne brzmienie mojego systemu był na granicy percepcji (ale był), ale muszę dodać, że wkrótce sporo zmieniłem na lepsze w swoim systemie i być może teraz usłyszałbym więcej. Zrobiłem sobie lepsze zasilanie i zmieniłem choćby wzmacniacz na Haiku własnie lecz SOL II SE. Od razu dowiedziałem się jakie bezpieczniki i które z nich mogą mieć ewentualny wpływ na brzmienie ale jeszcze ich nie ruszałem. Natomiast panów z Verictum nie uznaję za hochsztaplerów a ich wyrobów za voodoo. Miałem okazję rozmawiać z jednym z nich i sporo z tej rozmowy dało mi do myślenia. Między innymi podejście do zasilania systemu bez filtrów aktywnych - tylko pasywne. Jestem elektrycznym ignorantem, po prostu intuicyjnie czułem, że jego wywód na ten temat trzyma się kupy. Właśnie to teraz w sposób zupełnie amatorski ćwiczę z dość pozytywnym skutkiem. A do bezpieczników wrócę za czas jakiś.

Jeszcze raz podkreślam, nie miałem złych intencji.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki cytat od infoaudio.pl...

"Większość audiofilskich bezpieczników posiada kierunkowość, a co za tym idzie przynoszą nieco odmienne efekty zależnie od kierunku przepływu prądu, dlatego praktyka podpowiada, by już po ich wygrzaniu w systemie odwrócić je i sprawdzić, czy aby wersja numer 2 nie odpowiada nam bardziej. Generalnie 90% efektu jest słyszalne od razu, a pozostałe 10% stabilizuje się z czasem, więc wszystko będzie wiadomo w ciągu kilku minut."

To chyba już przesada. A może....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zetbegie napisał:

@slyszeciszeAbsolutnie żadnego szyderstwa z mojej strony, wręcz przeciwnie, pisałem to z sympatią i z uśmiechem przyjaznym. Sytuacja niecodzienna. W swoim odtwarzaczu mam Padisa, ale kupiłem go z nim, nie wiem jak było na firmowym. Za to, kiedyś sprawiłem sobie bezpiecznik Verictum do wzmacniacza, jego wpływ na ówczesne brzmienie mojego systemu był na granicy percepcji (ale był), ale muszę dodać, że wkrótce sporo zmieniłem na lepsze w swoim systemie i być może teraz usłyszałbym więcej. Zrobiłem sobie lepsze zasilanie i zmieniłem choćby wzmacniacz na Haiku własnie lecz SOL II SE. Od razu dowiedziałem się jakie bezpieczniki i które z nich mogą mieć ewentualny wpływ na brzmienie ale jeszcze ich nie ruszałem. Natomiast panów z Verictum nie uznaję za hochsztaplerów a ich wyrobów za voodoo. Miałem okazję rozmawiać z jednym z nich i sporo z tej rozmowy dało mi do myślenia. Między innymi podejście do zasilania systemu bez filtrów aktywnych - tylko pasywne. Jestem elektrycznym ignorantem, po prostu intuicyjnie czułem, że jego wywód na ten temat trzyma się kupy. Właśnie to teraz w sposób zupełnie amatorski ćwiczę z dość pozytywnym skutkiem. A do bezpieczników wrócę za czas jakiś.

Jeszcze raz podkreślam, nie miałem złych intencji.

Pozdrawiam serdecznie

Uspokoiłeś mnie, cieszy Twoje podejście.

W sobotę zrobiłem sobie wieczór gramofonowy. Zjawisko zmiany dźwięku pierwszy raz zauważyłem przy słuchaniu muzyki z odtwarzacza sieciowego. Pomyślałem wtedy, że być może lepszy transfer, poprawa ze strony serwisu muzycznego itp.

Gramofon powinien być tu bardziej wiarygodny. Odsłuchałem kilka płyt i zmiana jest bardzo wyraźnie zauważalna.

Ewidentnie wzmacniacz reaguje na zmianę bezpiecznika.

Teraz mam dylemat, bo w sumie zainstalowałem jakiegoś no name, więc co będzie jak zamontuje jakiś dedykowany?

Właściwie decyzję o zakupie już podjąłem, pozostaje tylko kwestia który wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obwodzie żarzenia Lamp T1 L 250V ( to oznaczenie mnie trochę dziwi, spotkałem sie z T1 A 250V), w gnieździe zasilającym T2 A 250V.

Jakie wybrałem odpowiem jak otrzymam i założę.

Ponieważ jednak na tym etapie jest to trochę eksperyment to wybrałem do zakupu bezpieczniki na zasadzie kompromisu pomiędzy ceną i oczekiwaniami. Jak to zaskoczy rozważę te bardziej bezkompromisowe😀.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2022 o 21:17, slyszecisze napisał:

Wzmacniacz gra nieco inaczej i to wyraźnie słychać.

 

W dniu 9.04.2022 o 19:43, slyszecisze napisał:

na fakt nieznacznej zmiany dźwięku po wymianie.

Fascynujące.

Ale ok. Bezpieczniki raczej nie palą się bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat wywołałem, to czuje się w obowiązku przekazać nowe moje obserwacje.

Tak więc dotarły do mnie zamówione bezpieczniki. Na razie zrobiłem próbę z jednym, tym który jest w obwodzie żarzenia lamp. W Briaght dopatrzyłem sie dwóch bezpieczników, drugi ale po drodze prądu to pierwszy, jest w gnieździe zasilającym.

No cóż nauka kosztuje i w tym momencie sukcesu odtrąbić nie mogę. Trzeba jednak nadmienić że bezpiecznik był we wzmacniaczu około pół godziny i postanowiłem ponownie wpiąć tego mojego starego no name.

Dodatkowo trzeba zauważyć, że bezpiecznik jest kierunkowy. Myślę, że podpiołem go właściwie ale może jednak sie mylę.

Gdybym miał porównać ten nowy bezpiecznik do tego, który mi sie spałił to jestem przekonany, że wzmacniacz gra zdecydowanie lepiej. Natomiast w porównaniu do tego no name gdzie mogę na zmianę słychać jednego i drugiego to już takiej pewności nie ma.  Mam nawet wrażenie, że ten nowy bezpiecznik gra bardziej matowo, dźwięk jest jakby troche rozmyty. Noname bardziej błyszczy, lepiej rysuje instrumenty.

Być może jest to kwestia tego że ten bezpiecznik już gra u mnie dobrych kilka godzin, a ten nowy w sumie  kilkanaście minut.

Jutro spróbuję z tym w gnieździe zasilającym. Ale już wiem, że muszę na wszelki wypadek przeszukać szuflady w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się i ja swoimi doświadczeniami w tej materii. Gdy kupowałem swojego Haiku SOL II SE dopytywałem twórcę i konstruktora wzmacniacza o parametry bezpiecznika. Dostałem informację, że siedzą w nim 3 bezpieczniki, jeden na wejściu zwłoczny i 2 szybkie w dalszej części toru (niestety jestem elektrycznym ignorantem i nie potrafię nazwać tych obwodów). Pan Wiktor Krzak stwierdził, że ewentualny wpływ na dźwięk mogą mieć te 2 szybkie. Myślę, że powinieneś zwrócić uwagę na to jaki typ (szybki czy zwłoczny) podmieniasz.

Przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia. Gdy kilka lat temu kupowałem w Verictum bezpiecznik poproszono mnie o parametr i zaproponowano o stopień wyższy, nie dopytałem dlaczego. O ile wiem dalej to praktykują, nie krytykuję tego bo nie znam uzasadnienia ale tak sobie myślę, że jeśli zacznę zabawę z bezpiecznikami to jednak kupię o parametrach dokładnie takich jak założył konstruktor wzmacniacza. Wolę,żeby w razie "W" spalił się nawet drogi bezpiecznik niż jakiś element toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, całkowicie sie z Tobą zgadzam. Trzymam sie parametrów oraz typu bezpiecznika.

Dzwoniłem do Haiku, nie wiem z kim tam rozmawiałem, ale powiedziano mi, że w miejsce tego 1 amperowego bezpiecznika można założyć nieco większy.

Niestety nie dopytałem ile to jest to "nieco"

W tamtym momencie interesowała mnie kwestia ewentualnej reklamacji a dokładniej jak to jest realizowane w praktyce gdyby sie okazało, że wymiana bezpiecznika nie rozwiązuje problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych  kolegów. 

Potrzebuję porady .

Jestem oprócz wykonywania jakiegoś tam zawodu też muzykiem ...rock progresywny , odmiany.

Czy wzmacniacz sensei 211 pociągnie ten gatunek... odmiany lżejsze . Słucham też klasyki i ...elektroniki. 

Mam okazyjnie do zakupu dwa wzmacniacze HA Sensei 211 i 

Line Magnetic LM 845iA. 

Wiem , że to klub ...ale może ktoś doradzi coś obiektywnie bez przepychanek słownych . 

Nie ukrywam że podoba mi się Haiku.

Jak z żywotnością lamp 211 i jaki model  warto zakupić w rozsądnej cenie gdy przyjdzie do wymiany?

Zaznaczam że oba wzmacniacze to używki. A reszty sprzętu celowo nie opisuję ...będzie dobrany. 

Pokój obecnie 20 m2 ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, hatori77 napisał:

Witam szanownych  kolegów. 

Potrzebuję porady .

Jestem oprócz wykonywania jakiegoś tam zawodu też muzykiem ...rock progresywny , odmiany.

Czy wzmacniacz sensei 211 pociągnie ten gatunek... odmiany lżejsze . Słucham też klasyki i ...elektroniki. 

Mam okazyjnie do zakupu dwa wzmacniacze HA Sensei 211 i 

Line Magnetic LM 845iA. 

Wiem , że to klub ...ale może ktoś doradzi coś obiektywnie bez przepychanek słownych . 

Nie ukrywam że podoba mi się Haiku.

Jak z żywotnością lamp 211 i jaki model  warto zakupić w rozsądnej cenie gdy przyjdzie do wymiany?

Zaznaczam że oba wzmacniacze to używki. A reszty sprzętu celowo nie opisuję ...będzie dobrany. 

Pokój obecnie 20 m2 ..

 

845 bedzie dynamiczniejsze od Senseja. Sensej gra bardziej plastycznie, równo, niesamowitą sceną. 845 ma lepszy drive i kontur w graniu. Ale mięsa obie chybapodobnie. 
211 sie kupuje do nagran live, do barwy instrumentow akustycznych IMO. 
Ale wszystko wkestia kolumn. 211 shugang sa OK i są tanie . ceny zdaje sie zblizone do 845

 

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zapraszamy serdecznie na odsłuchy wzmacniacza Haiku Audio SEnsei 211 SE RC do salonu Q21. Dzisiaj słuchamy w połączeniu z kolumnami Sonus faber Sonetto V oraz Klipsch Forte IV.

haiku_sonusfaber_sonetto_klipsch_forte_iv_01.thumb.jpeg.6e40302d062f1bf900c5e93862e00988.jpeg

haiku_sonusfaber_sonetto_klipsch_forte_iv_02.thumb.jpeg.608b6570290e379c384964e27a55c6b0.jpeg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zapraszamy na film, prezentujący dwa świetne wzmacniacze lampowe, w tym Haiku Audio Sensie 211.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Q21 napisał:

Zapraszamy na film, prezentujący dwa świetne wzmacniacze lampowe, w tym Haiku Audio Sensie 211.

 

Świetne wzmacniacze , znam słuchałem i bardzo mi się podobają .

Lecz jak zwykle dialeł tkwi w szczegółach  , niestety oba swoje kosztują , jeśli to nie problem polecam . 

Troszkę słabo to na filmie zaprezentowano .

Ja z własnego doświadczenia powtórzę warto się przymierzyć dysponując takimi $ . Nawet jeśli was film nie zachci  to ciekawe ,super grające wzmacniacze  i należy posłuchać ! Choć by dlatego żeby wiedzieć jak fajne grają . To może być strzal w 10 dla niektórych.

sprawdź sam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Q21 napisał:

Zapraszamy na film, prezentujący dwa świetne wzmacniacze lampowe, w tym Haiku Audio Sensie 211.

 

haha,no mi się tez zdarza załączyć wzmacniacz o 18 i zasnąć przy muzyce...
I wzmacniacz gra do 9 rano...
A lampy żyją i maja się dobrze
6CA7 EH haiku Origami+Arachne

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.06.2022 o 10:01, Q21 napisał:

Zapraszamy na film, prezentujący dwa świetne wzmacniacze lampowe, w tym Haiku Audio Sensie 211.

 

A tak nawiasem pytając-jakiego sprzętu używasz?
(Pytanie do pana na filmie)
Wiemy,że nie lampa-ale konkretnie co?
Chodzi mi o źródło-wzmacniacz-kolumny.

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Pseudodrummer napisał:

A tak nawiasem pytając-jakiego sprzętu używasz?
(Pytanie do pana na filmie)
Wiemy,że nie lampa-ale konkretnie co?
Chodzi mi o źródło-wzmacniacz-kolumny.

To takie retoryczne pytanie ? 

Przecież  wszyscy (mający  doświadczenie w Świecie Audio) wiemy !  

Gra cały system i akusyka ma olbrzymie znaczenie.  

Q21 podpowiada dwa świetne wzmacniacze lampowe.  Inna topologia ,budowa inne lampy .Inne granie . Ten sam  przedział cenowy.  Ktoś  szukający czegoś za te pieniądze ma możliwość posłuchać i wybrać.  Reszta to czyjeś wrażenia i moze "troszku $ reklamy" 

To Ty  czy ja mamy wybrać dla siebie i tak to  będzie u nas grać 🙂 i nam ma się podobać.  

A jak i z czym było?? To tak było 😉 jeśli szukamy to podpowiedź mamy .I tu dzięki salonowi . 

A czy to będzie to. My wybierzemy .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bogus18 napisał:

To takie retoryczne pytanie ? 

Przecież  wszyscy (mający  doświadczenie w Świecie Audio) wiemy !  

Gra cały system i akusyka ma olbrzymie znaczenie.  

Q21 podpowiada dwa świetne wzmacniacze lampowe.  Inna topologia ,budowa inne lampy .Inne granie . Ten sam  przedział cenowy.  Ktoś  szukający czegoś za te pieniądze ma możliwość posłuchać i wybrać.  Reszta to czyjeś wrażenia i moze "troszku $ reklamy" 

To Ty  czy ja mamy wybrać dla siebie i tak to  będzie u nas grać 🙂 i nam ma się podobać.  

A jak i z czym było?? To tak było 😉 jeśli szukamy to podpowiedź mamy .I tu dzięki salonowi . 

A czy to będzie to. My wybierzemy .

 

 

Nie,nie retoryczne ani teoretyczne.
Nie szukam podpowiedzi.
Pytam z ciekawości.

Edytowane przez Pseudodrummer

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Pseudodrummer napisał:

Nie,nie retoryczne ani teoretyczne.
Nie szukam podpowiedzi.
Pytam z ciekawości.

Sam słuchałem i w Q21  i w domowym zaciszu i jak pisałem mam inne wrażenia , ale co do klasy wzmacniaczy 5 + (jestem z tego czasu gdzie 6 nie było ) 

Pozdrawiam i drąż temat , jak masz potrzebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bogus18 napisał:

Sam słuchałem i w Q21  i w domowym zaciszu i jak pisałem mam inne wrażenia , ale co do klasy wzmacniaczy 5 + (jestem z tego czasu gdzie 6 nie było ) 

Pozdrawiam i drąż temat , jak masz potrzebę.

Objaśniam:
Nie drążę tematu-po prostu zapytałem,jakiego sprzętu używa pan na filmie.

Skoro już wchodzisz w role sprzedawcy:
-film mi się podobał

-porównanie ma tylko sens na zasadzie wspólnej półki cenowej. Osobiście nie porównywałbym wzmacniacza SS do PP,EL 34 do 211 itp.Równie dobrze można porównać Vana do auta klasy A

To film dla kogoś,kto nie zna lampy w ogóle-ale ok,fajnie się ogląda

Trochę za dużo machania łapami-reklama reklamą-ale nadużywanie mowy ciała razi-ciężko się skupić na treści-i dlatego najlepiej brzmią te fragmenty,w których nie ma machania łapami.
fachowcy od PR przekombinowali w stronę,która po prostu odstrasza.

BTW:Pracujesz dla Q21?
dziwi mnie w ogóle twój post
Zapytałem po prostu jaki Pan ma sprzęt-a Ty odbierasz to jako atak na coś...

reasumując:
1.Film mi się podobał
2.Prezentowane wzmacniacze są dobre
3.Chce wiedzieć,jaki pan ma sprzęt nie po to aby go kupić,ale z ciekawości
4,mam Haiku Audio Origami na EL 34 + Arachne i jestem bardzo zadowolony

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2022 o 18:25, izapat napisał:

Tak. RS250.

To moze, ktorys z kolegow zalozy klub Rose Hifi?

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pseudodrummer napisał:

 

dziwi mnie w ogóle twój post


1.Film mi się podobał
2.Prezentowane wzmacniacze są dobre
3.Chce wiedzieć,jaki pan ma sprzęt nie po to aby go kupić,ale z ciekawości
4,mam Haiku Audio Origami na EL 34 + Arachne i jestem bardzo zadowolony

Nie zrozumieliśmy się. Nic mnie nie łączy z Q21 . To jeden z najbliższych Salonów Audio i kiedyś tam bywałem .Duży wybór sprzętu i kompetentni ludzie .

ad1 Mnie nie.

ad2 Tak oba .

ad3  Pisałem  drąż temat 

ad 4 Mam Haiku Audio Sol ll SE  wersja na zamówienie i jestem bardzo zadowolony.( Nie kupiony w Pabianicach )

Szkoda że tak odebrałeś moje wypowiedzi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, bogus18 napisał:

Nie zrozumieliśmy się. Nic mnie nie łączy z Q21 . To jeden z najbliższych Salonów Audio i kiedyś tam bywałem .Duży wybór sprzętu i kompetentni ludzie .

ad1 Mnie nie.

ad2 Tak oba .

ad3  Pisałem  drąż temat 

ad 4 Mam Haiku Audio Sol ll SE  wersja na zamówienie i jestem bardzo zadowolony.( Nie kupiony w Pabianicach )

Szkoda że tak odebrałeś moje wypowiedzi .

 

Miłego Weekendu:)

Nie wierzę w pesymizm. Jeżeli coś nie idzie po Twojej myśli, przebijaj się do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Czy ktoś z szanownego grona wymieniał lampy w Haiku Bright MK4 na inne niż zastosowane fabrycznie JJ ECC832? Jeżeli tak, to na jakie i jaki to miało wpływ na brzmienie wzmacniacza?

Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie informacje i porady.

Pozdrawiam

Edytowane przez urkoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządek na scenie i kultura brzmienia się poprawiła . Więcej smaczków i wybrzmień , jestem z opisami na bakier ale jest lepiej to nie są spektakularne zmiany jednak docenisz je słuchajac trochę ulubionych albumów to nie jest nic na szybko "od strzała " ale zmiany w każdym aspekcie są zauważalne 😉. Scena i przestrzeń .

Bright mk5 lampy Telefunken i Mullard .

Miałem jeszcze Miniwatt ,Siemens i Genalex Golden Lion ale wybrałem 2 które wymieniłem wcześniej 

Pzdr 

d7a0bd4cc9a2e7af.jpg

 

2991ffdbf3ad99ac.jpg

 

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dedal75 

Dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.  Ale w Bright mk5 siedzą trochę inne lampy (Ecc83) niż w Bright mk4 (Ecc832). Wiem tylko tyle że zamiast Ecc832 mogę  wstawić bez obawy lampy Ecc81.     A tu wybór w tych lampach jest znacznie większy niż w Ecc832. Stąd moje pytanie, czy ktoś może  próbował jakiś lamp Ecc81 w mk4???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.