Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, marekw 76 napisał:

Często liczy się treść nie forma.

Zgadza sie, ale nie do konca w audio. Tu musi byc czar z przeslaniem, jesli ma byc samo przeslanie to wole to sobie przeczytac 😉 w książce najlepiej. 

3 godziny temu, marekw 76 napisał:

Z olbrzymią ochotą obejrzę nawet 8 kopię z kasety video jeśli nie będę miał innego wyboru a temat będzie tego warty

Tez mozna, ale gdzie tu przyjemnosc z 8 kopii z VHS? 

3 godziny temu, marekw 76 napisał:

Tym bardziej, że jedno drugiego nie wyklucza.

Tu sie zgodze. 

 

2 godziny temu, marekw 76 napisał:

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. Nie miałem takiego zamiaru.

Zwyczajnie mam na to co napisałeś kompletnie inny pogląd.

Oczywiscie ze nie, za starzy jestesmy na gniewanie sie za takie sprawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że jak mamy dobre głośniki to zagrają rewelacyjnie dobre realizację a te paskudne sam możesz zamaskować i sobie v-ke zrobić na wzmaku?? Odwrotnie już z tego nie wybrniesz?? Jak masz kolumny co maskują to już fajnych wokali nie uświadczysz - lub będziesz myślał że masz fajne wokale dopóki sobie nie posłuchasz czegoś z wyższej półki np bmn od s w górę. 

Nawet na muzyce typu Miley Cirus masz wokal... lub myslisz ze masz jak grasz v-ka 🙂 😀  ale to takie moje dywagacje. 

 

Ja właśnie miałem fajne kolumienki, które maskowały i byłem tym zmęczony i dopiero teraz czuję, że jest dobrze. Może to jednak kwestia gustu? Moze kwestia że już mam trochę lat i wiem czego oczekuje... 

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mikelas76 napisał:
14 godzin temu, marekw 76 napisał:

Często liczy się treść nie forma.

Zgadza sie, ale nie do konca w audio. Tu musi byc czar z przeslaniem, jesli ma byc samo przeslanie to wole to sobie przeczytac 😉 w książce najlepiej

Jak dla mnie w audio jak najbardziej.

Często rzeczy niedostępne na innych nośnikach lub nigdy nie wydane w "nowych czasach" a posiadane w domu i tak powodują gęsią skórkę podczas słuchania.

10 godzin temu, Mikelas76 napisał:
14 godzin temu, marekw 76 napisał:

Z olbrzymią ochotą obejrzę nawet 8 kopię z kasety video jeśli nie będę miał innego wyboru a temat będzie tego warty

Tez mozna, ale gdzie tu przyjemnosc z 8 kopii z VHS? 

Ja tylko przykład podałem tej ósmej kopii bo to Ty potrzebujesz obrazu UHD dla przyjemności oglądania.

A gdzie tutaj przyjemność?

Jesienią u znajomych na działce oglądaliśmy filmy z magnetowidu na starym telewizorze gold star i zapewniam, że podobało się wszystkim mimo, że obraz często zmieniał się z kolorowego na czarno biały.

10 godzin temu, Mikelas76 napisał:
13 godzin temu, marekw 76 napisał:

Mam nadzieję, że Cię nie uraziłem. Nie miałem takiego zamiaru.

Zwyczajnie mam na to co napisałeś kompletnie inny pogląd.

Oczywiscie ze nie, za starzy jestesmy na gniewanie sie za takie sprawy. 

Mam jednak wrażenie, że bardzo długo nie zaznałeś spokoju myśląc co odpisać jako tzw ripostę...

Pozdrawiam serdecznie i życzę pogody ducha!

10 godzin temu, Mikelas76 napisał:
14 godzin temu, marekw 76 napisał:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marekw 76 napisał:

Mam jednak wrażenie, że bardzo długo nie zaznałeś spokoju myśląc co odpisać jako tzw ripostę...

Pudło kolego 😉

Mam w domu 4-latkę ktora wymaga ciągłego zainteresowania i zabawy, a ciągłe spoglądanie na komórke budzi demona w mojej żonie 🤭

A tak kończąc wymianę argumentów ktore nie mają sensu, pojednawczo napiszę że mamy inne podejście do takich spraw. 

Pozdrawiam Michał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, gokar83 napisał:

A to nie jest tak, że jak mamy dobre głośniki to zagrają rewelacyjnie dobre realizację a te paskudne sam możesz zamaskować i sobie v-ke zrobić na wzmaku??

 

Ty może i masz czym kręcić ale nie każdy ma . Pzdr

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, dedal75 napisał:

Ty może i masz czym kręcić ale nie każdy ma . Pzdr

No ale widzisz... jaki jest sens kupować wzmaka bez gałek a potem szukać kolumn które grają w V-ke?? To się kupy nie trzyma.

 

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gokar83 napisał:

No ale widzisz... jaki jest sens kupować wzmaka bez gałek a potem szukać kolumn które grają w V-ke?? To się kupy nie trzyma.

Nie mam gałek od roku i przez ten rok ani razu mi ich nie brakowało. 

Jak sama nazwa mówi, wzmacniacz ma wzmocnić sygnał jaki do niego trafił. To nie korektor że musi mieć gałki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, gokar83 napisał:

No ale widzisz... jaki jest sens kupować wzmaka bez gałek a potem szukać kolumn które grają w V-ke?? To się kupy nie trzyma.

 

Chyba mnie z kimś pomyliłeś😊 ja nic nie szukam . Pzdr

Edytowane przez dedal75

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było niedomówień Panowie - ja gałek nie używam... ja tylko uważam, że mając równo grające kolumny można sobie gałką dodać jak przy muzyce np trance jest komuś czegoś za mało... ale jak się kupi kolumny, które z automatu grają w lekką V-kę to już sobie żadnym sposobem tego nie naprawisz...

Zwróciłem, też uwagę, że hipokryzją jest zakup "audiofilskiego" wzmaka bez gałek by potem podbarwiać dźwięk innymi metadami... ale to już temat rzeka. 

 

Podsumowując dla mnie najrozsądniej jest kupić najlepsze kolumny, grające najlepiej w swojej klasie - tu bym się nie sugerował, że słabe nagrania zagrają słabiej... zagrają pewnie i tak lepiej jak na kolumnach, które "wybaczają", jednak zagrają słabiej niż na dobrych realizacjach - tu też należy sobie uczciwie powiedzieć, że słabe nagranie zagrają tak sobie na wybitnym sprzęcie ale na gorszym zagrają jeszcze gorzej... tu nie ma odwrotnej logiki, że na gorszym sprzęcie gorszy kawałek zagra lepiej... po posrostu zagra równie ch*jowo jak inne dobre kawałki tylko nawet się o tym nie dowiesz bo wszystko zagra podobnie i będziesz do tego dźwięku przyzwyczajony 😀

 

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2022 o 11:43, metalowy napisał:

Nie wiem jak to określić - zbyt wyraźne za dużo środka , może góry nie potrzeba mi wsłuchiwać się w pierdnięcie komara przelatującego koło gitary wolę słuchać muzyki niż szczegółów przestałem czerpać radość z muzyki a słuchałem czy utwór jest dobrze zrealizowany czy nie może brakowało mi tej nie audiofilskiej V-ki trochę , nie tolerowały słabych nagrań chociaż co dziwne np płytam kapeli Tool ostatnia jest bardzo dobrze nagrana ale mnie męczyła . Mimo wszystko podoba mi się ich wygląd i niektóre płyty brzmiały genialnie np Hendrixa Neptune

     Tak sobie myślę, że miałeś podobne "spostrzeżenia odsłuchowe" do moich... Ja wówczas wymieniłem zaciski wzmacniacza i dużo poprawiło się. BMN Berges 3 pokazały pazura...Następnie kombinowałem z rozstawem i przy różnych gatunkach i realizacjach jest różnie, ale lepszy wzmacniacz rozwiązywał sprawę definitywnie. Z kabelkami też eksperymentowałem i PADy zdecydowanie biły konkurencję - tą, którą mogłem testować... Obrazy na ścianach także pomogły! Wiele rzeczy ma na to wpływ, a na końcu nasze indywidualne preferencje też... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.01.2022 o 00:05, gokar83 napisał:

Żeby nie było niedomówień Panowie - ja gałek nie używam... ja tylko uważam, że mając równo grające kolumny można sobie gałką dodać jak przy muzyce np trance jest komuś czegoś za mało... ale jak się kupi kolumny, które z automatu grają w lekką V-kę to już sobie żadnym sposobem tego nie naprawisz...

Zwróciłem, też uwagę, że hipokryzją jest zakup "audiofilskiego" wzmaka bez gałek by potem podbarwiać dźwięk innymi metadami... ale to już temat rzeka. 

Podsumowując dla mnie najrozsądniej jest kupić najlepsze kolumny, grające najlepiej w swojej klasie - tu bym się nie sugerował, że słabe nagrania zagrają słabiej... zagrają pewnie i tak lepiej jak na kolumnach, które "wybaczają", jednak zagrają słabiej niż na dobrych realizacjach - tu też należy sobie uczciwie powiedzieć, że słabe nagranie zagrają tak sobie na wybitnym sprzęcie ale na gorszym zagrają jeszcze gorzej... tu nie ma odwrotnej logiki, że na gorszym sprzęcie gorszy kawałek zagra lepiej... po posrostu zagra równie ch*jowo jak inne dobre kawałki tylko nawet się o tym nie dowiesz bo wszystko zagra podobnie i będziesz do tego dźwięku przyzwyczajony 😀

 

     Jak widać każdy (...) swoje chwali, jednak odczucia słuchanej muzyki dla każdego są ważne na przeróżnych płaszczyznach i dlatego ja - biorąc pod uwagę swoje preferencje muzyczne i także Żony oraz uniwersalność dyskografii i pokoju - zdecydowałem się na wzmacniacz z możliwością "kręcenia", ale także mający specyficzne pokrętło Loudness, do którego Yamaha podeszła inaczej. Pokrętło to nie podbija ani sopranów, ani basów, a "wycisza" średnicę - ot takie podejście na krzykliwość dźwięków w słabo wytłumionym pokoju i słabą realizację nagrań... Efekt ów potrafi zaskoczyć dźwiękowo.

A BMNy są naprawdę uniwersalne i z przeróżnymi źródłami, wzmacniaczami i kabelkami zawsze zaskakują !!!

Więc ja wciskam DIRECT, a Żona ma podbite basy i soprany o 1,5 i to Jej pasuje najbardziej - ot wilk syty i owca cała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.02.2022 o 21:30, Marko Polo napisał:

     Tak sobie myślę, że miałeś podobne "spostrzeżenia odsłuchowe" do moich... Ja wówczas wymieniłem zaciski wzmacniacza i dużo poprawiło się. BMN Berges 3 pokazały pazura...Następnie kombinowałem z rozstawem i przy różnych gatunkach i realizacjach jest różnie, ale lepszy wzmacniacz rozwiązywał sprawę definitywnie. Z kabelkami też eksperymentowałem i PADy zdecydowanie biły konkurencję - tą, którą mogłem testować... Obrazy na ścianach także pomogły! Wiele rzeczy ma na to wpływ, a na końcu nasze indywidualne preferencje też... 

Co do kabli"tych głośnikowych"  to faktycznie BMN są na nie czułe u mnie najlepiej grały z tellerium q black jesli chodzi o kontrolę  ultra blue naj melidyjniej a np taki chord oddysey x był nie do wytrzymania. Co do wzmacniacza próbowałem na Onkyo naj spokojniej ,rotel a14 bas fajnie kontrolowany gora jakąś dziwna i niestety ten środek meczacy , najlepiej i najdłużej miałem je z ampltunerem Yamaha RN 803D ze względu na loudnes gdzie dziala jako regulacja średnicy, zjechałem do połowy i było fajnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Polecam sprawdzić Electrocompaniet ECI5 ew ECI5mk2..myślę że taka zmiana pokazałaby co te kolumny potrafią .

starsze modele ECI4 czy ECI1 będą jeszcze bardziej muzykalne , mniej "precyzyjne". Jedno jest pewne -ECI nie zakuje, nie zaboli sam z siebie, chyba że w torze coś będzie nieodpowiednie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, jacmos napisał:

Witam. Polecam sprawdzić Electrocompaniet ECI5 ew ECI5mk2..myślę że taka zmiana pokazałaby co te kolumny potrafią .

starsze modele ECI4 czy ECI1 będą jeszcze bardziej muzykalne , mniej "precyzyjne". Jedno jest pewne -ECI nie zakuje, nie zaboli sam z siebie, chyba że w torze coś będzie nieodpowiednie. 

Fajna cena:) 15 tysi 😉

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy zestaw Teac w PL 

https://studiohifi.pl/teac-ud-701n-teac-ap-701-zestaw-stereo-czarny-dostepne-od-reki,c131,p9831.html?gclid=Cj0KCQiAuvOPBhDXARIsAKzLQ8HDLDFI29XXZV8h1TAJ9oyKc5fnSwmDmDqvfklTAc4bdL9KeUE0mUEaAlPBEALw_wcB

 

Cena niestety nie zachęca, ale spróbuję to odsłuchać na BMN i przede wszystkimi porównać. 

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, po przeczytaniu prawie całego wątku chyba skusze się spróbować przygody z BMN.

Szukam odpowiedniej konfiguracji i modelu do Onkyo 5000R+3000R. Obecnie przy tym zestawie grają wiekowe TDL RTL3.

Tak czy inaczej chciałbym zachować obecne standy, robione dawno temu przez Kolegę (pieruńsko ciężkie). Wysokość standów ok. 60cm.

Doradzicie? Pomieszczenie ok.22m2

PS

Przepraszam za nie profesjonalne zdjęcie, ale tylko to na tą chwilę mam przy sobie 🙂

IMG_3765.JPG

Edytowane przez piotralski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, piotralski napisał:

Rozmiarowo te podłogówki są zbliżone do tych kolumn które obecnie mam wiec standy będą wykorzystane 🙂

No chyba że to za wysoko? Ty masz sote na samych kolcach?

Dobrze rozumiem że chcesz wsadzić podłogowki na standy? 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.