Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Doloz co najmniej do s3. Najlepszy przelicznik cena/jakosc. 

Myślisz, że tylko s3?? Ja podejrzewam, że całość portfolio jest pod klienta robione wg już nowych pomysłów i sprawdzonych patentów (jak moje s1) i te niżej wycenione mogą właśnie zaskoczyć na tle konkurencji w podobnej cenie. Wiadomo im drożej tym mniej kompromisów ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Gdyby tylko s1/2/3 miały sens to by reszta zniknęła z cennika. 

 

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, gokar83 napisał:

Myślisz, że tylko s3??

nie tylko. Ja mam bergesy 3 i to nadal swietny przelicznik. Uwazam ze jak kupowac to najnizej serie s. Zawsze kupuje najlepsze na co mnie stac. Na beszele mnie juz chyba nie stac a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też czy dana osoba traktuje swoje kolumny jako docelowe, albo chociaż na minimum 5 lat, czy jednak na 1-3  lata? Ma to znaczenie ponieważ z BMN z serii do S, nie ma większego problemu z szybką odsprzedażą z w dobrych pieniądzach (ja moje BMN EX2 sprzedałem w tydzień). Natomiast Berger-Beszele już tak kolorowo nie jest. Jasne że można sprzedać szybko, ale wtedy cena musi być <50% ceny zakupy. 

Dlatego warto wziąć to pod uwagę. 

Zawsze jest opcja zakupu niższego modelu i upgrade to wyższego, tyle tylko że wtedy finalna cena też wyjdzie wyższa niż od razu zakup modelu docelowego.

Dróg jest kilka, dlatego każdy musi indywidualnie na to spojrzeć. 

Pomijam już fakt, że ciężko jest być pewnym przed zakupem, czy to nasze "docelowe" kolumny. Moje EX2 w dniu zakupu były docelowymi, ale już 1,5 roku poźniej zmieniły właściciela;-)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.01.2022 o 20:17, LOBO_M napisał:

Zależy też czy dana osoba traktuje swoje kolumny jako docelowe, albo chociaż na minimum 5 lat, czy jednak na 1-3  lata? Ma to znaczenie ponieważ z BMN z serii do S, nie ma większego problemu z szybką odsprzedażą z w dobrych pieniądzach (ja moje BMN EX2 sprzedałem w tydzień). Natomiast Berger-Beszele już tak kolorowo nie jest. Jasne że można sprzedać szybko, ale wtedy cena musi być <50% ceny zakupy. 

Dlatego warto wziąć to pod uwagę. 

Zawsze jest opcja zakupu niższego modelu i upgrade to wyższego, tyle tylko że wtedy finalna cena też wyjdzie wyższa niż od razu zakup modelu docelowego.

Dróg jest kilka, dlatego każdy musi indywidualnie na to spojrzeć. 

Pomijam już fakt, że ciężko jest być pewnym przed zakupem, czy to nasze "docelowe" kolumny. Moje EX2 w dniu zakupu były docelowymi, ale już 1,5 roku poźniej zmieniły właściciela;-)

 

 

Prawda, ale każdy zapewne potwierdzi, że ten właśnie kupiony sprzęt to już ten docelowy, ostatni. Ile to ja razy już sobie mówiłem. Potem mijał rok i co ? I znowu głowa myśli co robić dalej. Hehhe

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja BMN mialem już 3 razy najpierw F2 następnie S3 II dwukrotnie  nigdy nie wytrzymałem z nimi dłużej niż rok , ale co najlepsze zawsze coś mnie do nich ciągnie i nie wykluczam że kupię je ponowne

Edytowane przez metalowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Audiolubny napisał:

A co ci w nich niepasowalo?

Nie wiem jak to określić - zbyt wyraźne za dużo środka , może góry nie potrzeba mi wsłuchiwać się w pierdnięcie komara przelatującego koło gitary wolę słuchać muzyki niż szczegółów przestałem czerpać radość z muzyki a słuchałem czy utwór jest dobrze zrealizowany czy nie może brakowało mi tej nie audiofilskiej V-ki trochę , nie tolerowały słabych nagrań chociaż co dziwne np płytam kapeli Tool ostatnia jest bardzo dobrze nagrana ale mnie męczyła . Mimo wszystko podoba mi się ich wygląd i niektóre płyty brzmiały genialnie np Hendrixa Neptune

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, metalowy napisał:

Nie wiem jak to określić - zbyt wyraźne za dużo środka , może góry nie potrzeba mi wsłuchiwać się w pierdnięcie komara przelatującego koło gitary wolę słuchać muzyki niż szczegółów przestałem czerpać radość z muzyki a słuchałem czy utwór jest dobrze zrealizowany czy nie może brakowało mi tej nie audiofilskiej V-ki trochę , nie tolerowały słabych nagrań

Niestety ale te lepsze paczki tak maja. Swietnie zrealizowane kawalki sa bajecznie przedstawione, te gorzej zrealizowane sa pokazane prawdziwie, czyli plasko bezbarwnie bez przestrzeni itd. 

Sluchalem innych kolumn z wyzszej polki i one maja tak samo 😉. Albo zmien repertuar albo kolumny. Podpowiem tylko ze nie warto sie uwsteczniac z tanimi kolumnami grajacymi prawie V-ką. ZA DUŻO DO STRACENIA. Juz dawno temu zauwazylem ze wiekszosc ludzi zmienia repertuar sluchajac na dobrym sprzecie. Jestem tego bardzo dobrym przykladem 🤭.

Teraz, Mikelas76 napisał:

zbyt wyraźne za dużo środka

Ja zmienilem pomieszczenie na wieksze i zauwazylem ze pojawilo sie wiecej srednicy, ale to mozna obejsc zmieniajac ustawienie kolumn i miejsca odsluchowego lub ostatecznie strojac inaczej zwrotnice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Mikelas76 napisał:

Niestety ale te lepsze paczki tak maja. Swietnie zrealizowane kawalki sa bajecznie przedstawione, te gorzej zrealizowane sa pokazane prawdziwie, czyli plasko bezbarwnie bez przestrzeni itd. 

Sluchalem innych kolumn z wyzszej polki i one maja tak samo 😉. Albo zmien repertuar albo kolumny. Podpowiem tylko ze nie warto sie uwsteczniac z tanimi kolumnami grajacymi prawie V-ką. ZA DUŻO DO STRACENIA. Juz dawno temu zauwazylem ze wiekszosc ludzi zmienia repertuar sluchajac na dobrym sprzecie. Jestem tego bardzo dobrym przykladem 🤭.

Ja zmienilem pomieszczenie na wieksze i zauwazylem ze pojawilo sie wiecej srednicy, ale to mozna obejsc zmieniajac ustawienie kolumn i miejsca odsluchowego lub ostatecznie strojac inaczej zwrotnice. 

No ale nie o to chodzi by zmieniać muzyką np. na jazz którego mawiasem mówiąc nie znoszę tylko by słuchać to co lubimy z przyjemnością 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, metalowy napisał:

ale nie o to chodzi by zmieniać muzyką np. na jazz którego mawiasem mówiąc nie znoszę tylko by słuchać to co lubimy z przyjemnością

Ale jak masz sluchac z przyjemnoscia czegos co zostalo skaszanione przy nagraniu? Te kolumienki grajace prawie V-ka po prostu duzo maskuja. 

Tak na marginesie nawet na OLED-dzie nie obejrzysz z przyjemnoscia filmow, przedstawien teatralnych itp chociażby z początku lat 90-tych gdzie wiekszosc materialow bylo fatalnie zrealizowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, metalowy napisał:

No ale nie o to chodzi by zmieniać muzyką np. na jazz którego mawiasem mówiąc nie znoszę tylko by słuchać to co lubimy z przyjemnością 😞

Dla mnie klasyczny jazz też nie trafia tak samo jak w innych gatunkach lubię hip-hop ale nie każdy lubię rock ale też nie każdy w jazzue również można znaleźć szczególnie nowe odmiany które to są warte posłuchania

3 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Ale jak masz sluchac z przyjemnoscia czegos co zostalo skaszanione

Nie do końca rozumiem co masz na myśli, to znaczy że słuchasz muzyki tylko i wyłącznie w salonie na bmn, słuchasz tylko dobrych realizacji? Dla mnie priorytetem jest muzyka jeżeli aktualnie nie jestem w stanie słuchać w domu na moim sprzęcie, A robię to w garażu, na wyjeździe, na słuchawkach, w samochodzie to nadal słucham jej bo lubię muzykę a nie sprzętu z jakiego gra. 

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LOBO_M napisał:

Do mnie klasyczny jazz też nie trafia tak samo jak w innych gatunkach lubię hip-hop ale nie każdy lubię rock ale też nie każdy w jazzue również można znaleźć szczególnie nowe odmiany które to są warte posłuchania

Tez nie slucham klasycznego jazzu, bluesa itd. Najbardziej pasuja mi takie mariaże elektroniki z jazzem bluesem. Zawsze mozna znalesc cos dla siebie. Ale meczyc sie z trgicznymi realizacjami? NIE. 

14 minut temu, LOBO_M napisał:

Nie do końca rozumiem co masz na myśli, to znaczy że słuchasz muzyki tylko i wyłącznie w salonie na bmn, słuchasz tylko dobrych realizacji? Dla mnie priorytetem jest muzyka jeżeli aktualnie nie jestem w stanie słuchać w domu na moim sprzęcie, A robię to w garażu, na wyjeździe, na słuchawkach, w samochodzie to nadal słucham jej bo lubię muzykę a nie sprzętu z jakiego gra

Slucham tego co mi sie podoba, sprawdzam i szukam nowego. Ewoluuje.

Z czasem sluchanie muzyki sprzed kilku kilkunastu i kilkudziesieciu lat, a w szczegolnosci tej kiepsko nagranej przestaje sprawiac mi przyjemnosc. I wtedy korzystam z tego co oferuje streaming. Czasamu znajduja sie perelki. Tkwic latami przy tej samej muzyce? NIE, świat ma za duzo do zaoferowania koledzy. Po co sie ograniczac 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Mikelas76 napisał:

świat ma za duzo do zaoferowania koledzy. Po co sie ograniczac 😉

Ale to mozna interpretowac na rozny sposob.

jedno ograniczaja sie do gatunkow muzycznych, a inni tylko do perfekcyjnych realizacji plyt😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Niestety ale te lepsze paczki tak maja. Swietnie zrealizowane kawalki sa bajecznie przedstawione, te gorzej zrealizowane sa pokazane prawdziwie, czyli plasko bezbarwnie bez przestrzeni itd. 

Sluchalem innych kolumn z wyzszej polki i one maja tak samo 😉. Albo zmien repertuar albo kolumny.

Ja dlatego zmieniłem kolumny na stare Tannoye. Zagrają prawie wszystko od metalu, po jazz. Dopiero na klasyce się potrafią się wyłożyć - skala dynamiki jednak jest jednak dużym wyzwaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LOBO_M napisał:

jedno ograniczaja sie do gatunkow muzycznych, a inni tylko do perfekcyjnych realizacji plyt😉

co kto woli, ja szukam i slucham tego co dla mnie brzmi najlepiej i najprzyjemniej 😜

 

7 minut temu, ciszyn11 napisał:

dlatego zmieniłem kolumny na stare Tannoye

BMNy zagraja prawie wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mikelas76 napisał:

 

Z czasem sluchanie muzyki sprzed kilku kilkunastu i kilkudziesieciu lat, a w szczegolnosci tej kiepsko nagranej przestaje sprawiac mi przyjemnosc. I wtedy korzystam z tego co oferuje streaming. Czasamu znajduja sie perelki. Tkwic latami przy tej samej muzyce? NIE, świat ma za duzo do zaoferowania koledzy. Po co sie ograniczac 😉

Obserwując rynek muzyki to chyba ostatnimi laty wychodzi więcej gniotów jak kiedyś. Np album Fleetwood Mac - Rumours z chyba 1977r do dziś brzmi świetnie, a nie było wtedy mowy o cyfrowym zapisie. Klar dźwięku, przestrzeń jest fenomenalna. Dreams, The Chain, Oh Daddy... 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Ale jak masz sluchac z przyjemnoscia czegos co zostalo skaszanione przy nagraniu?

Zwyczajnie.

Często liczy się treść nie forma.

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Tak na marginesie nawet na OLED-dzie nie obejrzysz z przyjemnoscia filmow, przedstawien teatralnych itp chociażby z początku lat 90-tych gdzie wiekszosc materialow bylo fatalnie zrealizowana

Z olbrzymią ochotą obejrzę nawet 8 kopię z kasety video jeśli nie będę miał innego wyboru a temat będzie tego warty.

4 godziny temu, Mikelas76 napisał:

Tkwic latami przy tej samej muzyce? NIE, świat ma za duzo do zaoferowania koledzy. Po co sie ograniczac 😉

A dlaczego nie?

Tym bardziej, że jedno drugiego nie wyklucza...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.