Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Audiolubny napisał:

No o to mi chodzi właśnie . Oczywiście w pierwszej kolejności musze kupić BMNy i sprawdzić czy Sub bedzie potrzebny 😅

I tak musisz kupić kolumny:) wypożycz po miesiącu dwóch jak sobie posłuchasz sub. Masz 14 dni na zwrot wszędzie. Ja sobie nie wyobrażam jak można słuchać klasyki typu koncerty grane w dużych składach typu Jezioro Łabędzie lub muzykę organową, jazz z koncertów na żywo czy elektronike. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, zigi696 napisał:

Kolumny stereo to 80% sukcesu, reszta to źródło, wzmak i kable wg mnie w tej kolejności. Sub w kiepskim systemie się nie sprawdzi.

No nie do końca tak to jest. Zapomniałeś o najwazniejszym elemencie. Niestety ale najistotniejsza jest akustyka pomieszczenia. Mozesz miec najbardziej wypasiona elektronike i kolumny ale jak masz kiepska akustyke to bedziesz zonglowal wzmakami kolumnami kablami i reszta toru i nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wiem co mowie bo sam mecze ten temat aby osiagnac max z tego co mam. Wiekszosc ludzi nie mysli o tym, zadawalajac sie tym co ma i nic nie robia z akustyka. DUZY DUZY blad. 

Z mojego "ostatniego rocznego" doswiadczenia wynika iz nawet srednie kolumny i srednia elektronika (ogolnie pojmowana) w pokoju zrobionym choc troche, zagra lepiej niz swietne elementy w nic nie robionym pokoju. 

Nie chce tu sie wychwalac itp. ale u mnie na chwile obecna, pozyczane od kolegow w celach testowych rozne kolumny graja dobrze i nie ma tak wielkich roznic. Ostatnio byly u mnie stare monitory 3-drozne chario syntar. Skreśliłem je na wstepie a potem zdziwienie. OK, BMNy zagraly lepiej ale nie byla to kolosalna roznica, raczej szczegoly ktore pokazuja klase BMNow.

Pomyslcie tylko jaki pontencjal w tym drzemie. Zachecam do eksperymentow a nie osiadania na laurach 😉

Gdzies ktos pisal ze zakup mikrofona UMIK to najlepszy wydatek na audio. Mial racje. Warto choc pozyczyc i eksperymentowac jakie ustawienie i jakie ustroje akustyczne pomoga w naszym pokoju. 

P. S. Musze sie zgodzic z Rafałem ze dobrze zgrane stereo i w zrobionym pomieazczeniu nie potrzebuje suba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Mikelas76 napisał:

No nie do końca tak to jest. Zapomniałeś o najwazniejszym elemencie. Niestety ale najistotniejsza jest akustyka pomieszczenia. Mozesz miec najbardziej wypasiona elektronike i kolumny ale jak masz kiepska akustyke to bedziesz zonglowal wzmakami kolumnami kablami i reszta toru i nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wiem co mowie bo sam mecze ten temat aby osiagnac max z tego co mam. Wiekszosc ludzi nie mysli o tym, zadawalajac sie tym co ma i nic nie robia z akustyka. DUZY DUZY blad. 

Z mojego "ostatniego rocznego" doswiadczenia wynika iz nawet srednie kolumny i srednia elektronika (ogolnie pojmowana) w pokoju zrobionym choc troche, zagra lepiej niz swietne elementy w nic nie robionym pokoju. 

Nie chce tu sie wychwalac itp. ale u mnie na chwile obecna, pozyczane od kolegow w celach testowych rozne kolumny graja dobrze i nie ma tak wielkich roznic. Ostatnio byly u mnie stare monitory 3-drozne chario syntar. Skreśliłem je na wstepie a potem zdziwienie. OK, BMNy zagraly lepiej ale nie byla to kolosalna roznica, raczej szczegoly ktore pokazuja klase BMNow.

Pomyslcie tylko jaki pontencjal w tym drzemie. Zachecam do eksperymentow a nie osiadania na laurach 😉

Gdzies ktos pisal ze zakup mikrofona UMIK to najlepszy wydatek na audio. Mial racje. Warto choc pozyczyc i eksperymentowac jakie ustawienie i jakie ustroje akustyczne pomoga w naszym pokoju. 

P. S. Musze sie zgodzic z Rafałem ze dobrze zgrane stereo i w zrobionym pomieazczeniu nie potrzebuje suba.

Ja już mam max tego co mogłem zrobić bez rozwodu w pomieszczeniu. Świetne jak ktoś ma możliwość poświęcenia pomieszczenia strikte pod audio no ale cóż, ja jak wielu nie mam i mieć nie będę. Starałem się ale doszedłem do kresu możliwości i wytrzymałości domowników. Sub daje nowe możliwości. Przez to, że jest to  kolumna, którą swobodnie możemy przemieszczać bez psucia ustawień kolumn stereo czyni cuda i do tego zalety dsp i oddzielnej amplifikacji . Ułatwia to znacznie zadanie i robi robotę. Polecam spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2022 o 13:16, Mikelas76 napisał:

No nie do końca tak to jest. Zapomniałeś o najwazniejszym elemencie. Niestety ale najistotniejsza jest akustyka pomieszczenia. Mozesz miec najbardziej wypasiona elektronike i kolumny ale jak masz kiepska akustyke to bedziesz zonglowal wzmakami kolumnami kablami i reszta toru i nic dobrego z tego nie wyjdzie. Wiem co mowie bo sam mecze ten temat aby osiagnac max z tego co mam. Wiekszosc ludzi nie mysli o tym, zadawalajac sie tym co ma i nic nie robia z akustyka. DUZY DUZY blad. 

Michale, akustyka pomieszczenia jest bardzo ważna i to bezsprzeczny fakt 🙂 Fajnie, że miałeś te możliwości przystosować pokój. Bardzo mi się podoba dyfuzor drewniany Skyline, który sam wykonałeś. Chciałbym jednak też napisać, że może tak być, że akustyka bez zamieszczania dodatkowych specjalnych ustrojstw nie musi być zawsze taka zła. Taka sytuacja złożyła się u mnie. Najprawdopodobniej na akustykę pozytywnie wpływa dobry układ ścian względem kolumn i miejsca odsłuchowego. I też dopasowanie sprzętu do wielkości pokoju i na pewno też meble, dywany, duża powierzchnia firan, poduch, rośliny i inne rzeczy wypełniające pokój. Przekonałem się o tym niedawno jak remontowałem mieszkanie i  te rzeczy ujmowałem. Mogę powiedzieć, że u mnie nie jest tak źle, szczególnie odnosząc się do kilku znajomych, u których mogłem usłyszeć jakie mieli problemy z akustyką. Przy okazji remontu dałem zrobić na zamówienie duży obraz, który miałby też spełniać rolę akustyczną. Celowo nie chciałem tam wkładać grubej wełny, ale piankę dałem cienką, żeby nie pochłaniać niskich częstotliwości. Obraz jest z płótna bawełnianego i jest dodatkową rzeczą wypełniającą pokój i majacą wpływ na zmniejszenie pogłosu. Wiadomo, zawsze mogłoby być jeszcze lepiej, jednak od 4 miesięcy po ostatnich planowanych modernizacjach zestawu teraz tylko słucham i póki co nie planuję też żadnych zmian w akustyce. Z dolnego zakresu jestem bardzo zadowolony. Nie występuje dudnienie, czy przeciągania dźwięku bez kontroli, również na głośnym słuchaniu. Co do suba, oczywiście, myślę, że można zbudować dobry zestaw stereo bez niego, jednak myślę, że dobry zestaw stereo można zbudować również i z nim. Podejrzewam, że to co prezentują moje BMNy bez suba byłoby wystarczające dla wielu, bo akurat duże monitory BMN co do niskiego zejścia mają duże możliwości, jednak ja lubię bas i tak jak u Zigi696 sub pełni rolę tylko subtelnego wzmocnienia najniższych częstotliwości i wypełnienia tego co jest poza możliwościami kolumn. Rzeczywiście jest to szczególnie przydatne w niektórych gatunkach muzycznych, no i przynosi też wiele frajdy w oglądaniu filmów.

Warunki akustyczne pozwalają mi na mocne i zróżnicowane basisko jednak to i tak jeszcze daleko do tego co się słyszy na koncertach.

PS. Sub kiedyś kojarzył mi się z mocno dudniącym, wiodącym prym pudełkowym dźwiękiem w zestawach samochodowych, nie umniejszając zestawom samochodowym, ponieważ u mój kolega zainwestował w stereo w samochodzie (akurat bez suba) i gra bardzo ładnie.

U mnie sub jest, ale tak jak by go nie było, zupełnie nie można go zlokalizować. To kolumny wykonują całą robotę i bas idzie dwoma kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2022 o 11:56, karfied napisał:

Chciałbym jednak też napisać, że może tak być, że akustyka bez zamieszczania dodatkowych specjalnych ustrojstw nie musi być zawsze taka zła.

Ok tu sie zgadzam ze nie musi byc taka zla i mozna przy tym pozostac, ale prawda jest taka ze nikt nie ma wystarczajacej akustyki. Ja absolutnie nie mam wystarczajacej, po prostu mialem okazje posluchac w swietnie zrobionych pokojach jak moze brzmiec muzyka i dlatego uwazam ze kazdy moze sobie poprawic wlasny pokoj, w wiekszym lub mniejszym stopniu. Trzeba troche poczytac, pomyslec i zaczac dzialac. 

Dywany tylko zmniejszaja troche poglos, bardzo malo pochlaniaja. 

Niestety rosliny, dywany, poduchy itp. musza byc w duzej ilosci zeby cos tam zadzialalo. Po prostu musialbys troche zagracic salon. Lepsze sa tu ladne i estetyczne ustroje. Ja to wszystko sprawdzalem gdy biegalem z kolumnami i mikrofonem po salonie 😁

O subie sam myslalem, nawet teraz mysle czy zmienic kolumny czy probowac dokupic suba.

Tyle roznych opinii jest o subach ze mozna dostac kręćka. 

Sam obstawiam chocby svs 2000 pro, choc doswiadczeni koledzy proponuja marki mi nieznane. Temat do przemyslenia 😉

Wiem jedno na 100%. Warto sprobowac dobry dyfuzor, daje to swietne rezultaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Audiolubny napisał:

Jaki sub posiadasz jesli mozna wiedziec i w jak duzym pomieszczeniu?

SVS sb1000. Kupiłem go kiedyś jeszcze pod MA Bronze bx2. Fajnie się zgrywa też z BMN S2 II, dlatego został. Teraz są nowsze 1000pro, które wygodniej się dostraja z aplikacji i możliwe że dźwiękowo też są ulepszone. Gdybym teraz kupował to celowałbym w wyższy model SVS sb 2000 pro, ewentualnie 3000. Brałem kiedyś pod uwagę, ale nie słuchałem Rel z serii Ti czy też ciekawą opcję z manufaktury angielskiej np. xls200 czy xxls400.

Mam 20m2

Godzinę temu, Mikelas76 napisał:

Dywany tylko zmniejszaja troche poglos, bardzo malo pochlaniaja. 

Niestety rosliny, dywany, poduchy itp. musza byc w duzej ilosci zeby cos tam zadzialalo. Po prostu musialbys troche zagracic salon. Lepsze sa tu ladne i estetyczne ustroje. Ja to wszystko sprawdzalem gdy biegalem z kolumnami i mikrofonem po salonie 😁

U mnie wyraźnie gorzej było bez tych elementów. Jeszcze mam obrazy. I od niedawna cegiełki na ścianie z naturalnej gliny o nierównej powierzchni, które pozytywnie wpłynęły na scenę i wyższe częstotliwości (tu pewnie rozpraszanie). Nie ma uniwersalnej recepty, to tylko chciałem napisać. W niektórych przypadkach, czy pewnie w większości, byłoby to dużo za mało i najlepiej byłoby zastosować panele. Myślę, że u mnie nie ma aż takiej potrzeby pochłaniać dźwięku. U mojego znajomego dywan i graty w pokoju mało co dają, bas ciągnie się nieprzyjemnie i zapewne musiałby zastosować panele pochłaniające.

Z dyfuzorem zaszalałeś 😉 Na pewno u mnie taki dyfuzor miałby też konkretny wpływ. Dobrze, że zrobiłeś taką gruntowną adaptację. Na pewno było warto 👍

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, karfied napisał:

Z dyfuzorem zaszalałeś 😉 Na pewno u mnie taki dyfuzor miałby też konkretny wpływ. Dobrze, że zrobiłeś taką gruntowną adaptację. Na pewno było warto 👍

Zapraszam na kawe do Gniezna 😉. Daleko nie masz. Zbieram opinie znajomych i przyjaciół. Jest to dla mnie ważne, dlatego ze kazdy ma cos do dodania, jakis ciekawy pomysl, porade itp.

17 minut temu, karfied napisał:

Gdybym teraz kupował to celowałbym w wyższy model SVS sb 2000 pro,

Dlatego tym bardziej bys mi podpowiedzial czy e moich warunkach ten sub cos by zmienil 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Mikelas76 napisał:

Zapraszam na kawe do Gniezna 😉. Daleko nie masz. Zbieram opinie znajomych i przyjaciół. Jest to dla mnie ważne, dlatego ze kazdy ma cos do dodania, jakis ciekawy pomysl, porade itp.

Dzięki. No zobaczę. Na pewno fajnie byłoby spotkać się i posłuchać Twojego zestawu 🙂

A ja zapraszam do Torunia 🙂 Na pewno bardziej zgłębiłeś temat akustyki i masz więcej w tym praktyki ode mnie. Dowiedziałbym się  jakie i czy bardzo są u mnie w tym braki. Może pomierzyłbyś mikrofonem 😉 No i posłuchałbyś jak to z subem brzmi niższym modelem ale o zapewne podobnym charakterze.

Edytowane przez karfied
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2022 o 16:50, Mikelas76 napisał:

Zapraszam na kawe do Gniezna 😉. Daleko nie masz. Zbieram opinie znajomych i przyjaciół. Jest to dla mnie ważne, dlatego ze kazdy ma cos do dodania, jakis ciekawy pomysl, porade itp.

Dlatego tym bardziej bys mi podpowiedzial czy e moich warunkach ten sub cos by zmienil 😉

Ponieważ zdarza mi się podróżować z Torunia do Poznania a jak napisałeś "zbieram opinie znajomych" rozumiem, że jako bywalec klubu mogę czuć się zaproszony. Dołączam się do zaproszenia karfied i też zapraszam do Torunia. Karol był kiedyś u mnie i nawet opisał tę wizytę na forum. Ja właśnie w akustyce "odkryłem" dodatkowe możliwości powiększenia doznać muzycznych i "zabawę" z akustyką polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, xyz4691 napisał:

Ponieważ zdarza mi się podróżować z Torunia do Poznania a jak napisałeś "zbieram opinie znajomych" rozumiem, że jako bywalec klubu mogę czuć się zaproszony. Dołączam się do zaproszenia karfied i też zapraszam do Torunia. Karol był kiedyś u mnie i nawet opisał tę wizytę na forum. Ja właśnie w akustyce "odkryłem" dodatkowe możliwości powiększenia doznać muzycznych i "zabawę" z akustyką polecam.

A zapraszam, wymienimy sie doswiadczeniami, a ja chetnie wpadne do Torunia do Karfielda i do Ciebie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.02.2022 o 21:32, gokar83 napisał:

Trochę to trwało, ale w końcu dojechały:) 

Gratki !!! Daj im pograć około 200 godzin, ale co 40-50 godzin posłuchaj tych samych utworów na tych samych ustawieniach i zapisz wrażenia, bo będą zmiany...

No i ciesz się muzyką !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do słuchania i słyszenia:-) 

Tutaj jest artykuł, nie trzeba czytać całego, fajne są wnioski i opis dlaczego czasami słyszymy więcej.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/ps-audio-powerplant-12-review-ac-regenerator.31298/

dla ułatwienia wklejam przetłumaczone wnioski

image.thumb.png.3581451ea3b06b17d9a9c26bff4024ae.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2022 o 20:11, rd79 napisał:

Za 5 tys też mogę mieć S1 II 

To półka wyżej 😉

Zależy mi na pięknych wokalach i żeby wyrabiały przy podwójnej stopie. 

Czy ktoś z klubowiczów czasem słucha power metalu?

Hmmm, u mnie się zdarza :). Choć power akurat rzadko - bardziej thrash i death i progressive. Oprócz tego rock/blues/hard rock/pop '80 i wynalazki typu Depeche Mode. Ba, nawet jakiś jazzik się trafi.

W tej chwili grają Beszele Pro po upgrade z Bergesów (zostały SB Satori). I powiem, że do konkretnego łomotu, to jednak ze względu na nisko-sredniotonowy lepiej nadawały się Bergesy. Beszele czasami są za finezyjne :). Ale pozostały repertuar na plus. Do tego wpadł mi w łapki Struss R150 i walczy z Baltlabem Endo 2 🙂 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kotek1976 napisał:

 

W tej chwili grają Beszele Pro po upgrade z Bergesów (zostały SB Satori). I powiem, że do konkretnego łomotu, to jednak ze względu na nisko-sredniotonowy lepiej nadawały się Bergesy. Beszele czasami są za finezyjne :). Ale pozostały repertuar na plus. Do tego wpadł mi w łapki Struss R150 i walczy z Baltlabem Endo 2 🙂 ...

E0042 potrzebuje więcej prądu. Kwestia dobrania odpowiedniej elektroniki. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

E0042 potrzebuje więcej prądu. Kwestia dobrania odpowiedniej elektroniki. 

Nooo, co jak co, ale Struss R150 to prądu ma pod dostatkiem. Baltlab pomimo podobnych mocowo zasilaczy jest jakby minimalnie pod tym względem gorszy. Ale mi chodzi bardziej o sam charakter tych głośników. E0042, moim zdaniem, jest przesunięty w kierunku lepszej średnicy kosztem właśnie dolnych zakresów. Pewnie duże znaczenie ma tu też strojenie zwrotnic w Beszelach. 

 

Ogólnie jako ktoś, kto miał do czynienia i z Bergesami i z Beszelami, stwierdzam, że do porządnego metalowego łojenia bym jednak proponował Bergesy :). 

Edytowane przez kotek1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kotek1976 napisał:

Nooo, co jak co, ale Struss R150 to prądu ma pod dostatkiem. Baltlab pomimo podobnych mocowo zasilaczy jest jakby minimalnie pod tym względem gorszy. Ale mi chodzi bardziej o sam charakter tych głośników. E0042, moim zdaniem, jest przesunięty w kierunku lepszej średnicy kosztem właśnie dolnych zakresów. Pewnie duże znaczenie ma tu też strojenie zwrotnic w Beszelach. 

Całkowicie się nie zgodzę. W E0042 średnica tak nie włazi na bas i na odwrót. Glosnik ma lepsze zejscie, bas nie jest taki okrągły jak w CA18RNX. Bębny przez to są szybsze i zwarte. 

Kwestia doboru odpowiedniego wzmacniacza. Może akurat moc to nie wszystko, kwestia charakteru każdego wzmacniacza czy źródła. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.