Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, rafal735r napisał:

Znudziło mi się już dawno 😊

Dzieki Rafałku, na Ciebie zawsze można liczyć 👍

Aaaaa, bym zapomnial. Do zasilacza Nostromo ktory zasila switch dokupilem... no co dokupilem? A kabel lan Wireworld. I nie ma opcji zeby to oddac. Nie wiem dlaczego ale to gra lepiej niz zwykla skretka. 

To tak żebyś mógł odpisać coś twórczego. Ale postaraj się łobuzie 😉

 

A to znasz kolego Rafale? 

https://tidal.com/track/103318516

albo to? 

https://tidal.com/track/159346882

albo to? 

https://tidal.com/track/71484705

ale to raczej znasz co? 

https://tidal.com/track/116440177

https://tidal.com/track/119188974

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafal735r napisał:

Nie znam miklasku. 

Ogólnie wolę trochę żywsze klimaty 

https://tidal.com/track/91529260

https://tidal.com/track/154866695

Gusgus kocham od ich pierwszej płyty. Nowa odsłona bardziej mi leży, lata 90 były spokojniejsze. 

Byłem na ich koncercie w Gdańsku w B90, zaje.. Sty, niedługo będą chyba ponownie

Edytowane przez LOBO_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, ciszyn11 napisał:

A znacie Infected Mushroom

No panie, musze napisac ze slucham dopiero drugiego utworu tj. Avrantz, i jest tak zajebiscie nagrany ze spokojnie pozycjonuje sie dzwieki w kazdej plaszczyznie. W głąb, na szerokosc a nawet na wysokosc. 

Moze dla mnie juz ciut za duzo elektroniki ale niektore kawalki sa swietnie zrealizowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam koledzy za fajne zestawienie, nowej dla mnie, muzyki elektronicznej. 

Wspomniany Avratz Infected Mushroom faktycznie genialnie zrealizowany. 

Mam co odkrywać w najbliższych dniach 🙂

Edytowane przez sebgla

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, ciszyn11 napisał:

ponad 180 godzin audiofilskiej nirwany 🙂

https://tidal.com/playlist/39a495e0-d92f-4a4e-ae49-68c5c3fcdf40

Dobre, myślałem że zarzne malinę i bubla ta playlista, a to działa od strzała prawie 😉

Trochę znanych ale już widzę sporo perełek będzie 👍

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ciszyn11 napisał:

Nawet gra ten Tidal, nie?

Za 20 niech sobie gra 😉 a poważnie mówiąc to czasem trudno wyłapać różnicę 

Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2022 o 00:04, LOBO_M napisał:

Gusgus kocham od ich pierwszej płyty. Nowa odsłona bardziej mi leży, lata 90 były spokojniejsze. 

Byłem na ich koncercie w Gdańsku w B90, zaje.. Sty, niedługo będą chyba ponownie

Dopiero nowy album zauważyłem. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, metalowy napisał:

który z bmn-ów jest najłagodniejszy na górze

wydaje sie ze szpilka. a srednice mozesz ewentualnie utemperowac proszac konstruktora o dostrojenie. 

U mnie wykres wyglada teraz tak, z tym ze kiedys Bogdan przyciął mi niskie, a teraz bedziemy wracac do "ustawien fabrycznych" czyli ciut wiecej basu, ciut mniej srednicy

 

Screenshot_20220114_182717.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zildjian napisał:

Możesz podzielić się już wrażeniami?

Pierwsze wrażenia ofc mega rewelacyjne jednak grają u mnie dopiero od wczoraj i jak widać na... taborecie bo standy się "strugają" 2x dłużej od kolumn - kto by pomyślał... już jestem zadowolony ale zdaję sobie sprawę, że dopiero zagra na 100 procent za ok miesiąc.

Postawiłem na model S1II głównie ze względu na gabaryty i moje dość sprecyzowane wymagania. Chciałem przestrzeń, scenę oraz wciągające wokale bogate w detal. 

 

To co mogę od siebie napisać to, że zaskoczony jestem bardzo pozytywnie obsługą i podejściem do tematu. Kolumny nie są robione taśmowo wg schematu opracowanego jakiś czas temu, tylko dostałem nową zwrotnicę opracowną wg nowych pomysłów i wymagań, dostrajonych pod moje kable i elektronikę. Nie jest to najwyższy model kolumn ze stajni BMN ale to co potrafią z taboretów to już jest wow. Generalnie spodziewałem się tego bo byłem wcześniej na odsłuchach i "kupiłem" tą filozofię brzmienia z rok temu... po prostu zbierałem fundusze. No ale wiadomo - nowe zabawki w rękach każdego z nas wzbudzają spore emocje. 

 

Będę pisał więcej jak dojadą standy i się trochę oslucham.

20220114_115531.jpg

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie EX2II grały pierw z marantz Pm7200 a potem PM16, ciepłe muzykalne granie, moim zdaniem za mało detali było, takie trochę ciepłe kluchy, ale muzykalne, dopiero zmiana na wzmacniacz klasy D, że BMN pokazały więcej detali, naturalności, bas dużo ciekawszy, szybszy. 

Ładny fornir, gratuluję wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2022 o 21:57, ciszyn11 napisał:

ponad 180 godzin audiofilskiej nirwany 🙂

https://tidal.com/playlist/39a495e0-d92f-4a4e-ae49-68c5c3fcdf40

Haha ale mnie ta lista zmusiła do inwestygacji. Niby 2100 kawałków a Bubble uparcie dodaje mi 530. Ile się nagrzebalem w ustawieniach moode i bubla 😂

A okazało się że jak włączyłem ta listę w Tidalu to są 4x razy powtórzone kawałki, więc Bubble po prostu pomija duplikaty 😉

A playlista super, leci cały czas 

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, gokar83 napisał:

Pierwsze wrażenia ofc mega rewelacyjne jednak grają u mnie dopiero od wczoraj i jak widać na... taborecie bo standy się "strugają" 2x dłużej od kolumn - kto by pomyślał... już jestem zadowolony ale zdaję sobie sprawę, że dopiero zagra na 100 procent za ok miesiąc.

20220114_115531.jpg

3-4 dni wystarcza aby rozruszać głośniki. Potem to może jakaś kosmetyka. 

4 godziny temu, LOBO_M napisał:

U mnie EX2II grały pierw z marantz Pm7200 a potem PM16, ciepłe muzykalne granie, moim zdaniem za mało detali było, takie trochę ciepłe kluchy, ale muzykalne, dopiero zmiana na wzmacniacz klasy D, że BMN pokazały więcej detali, naturalności, bas dużo ciekawszy, szybszy. 

Ładny fornir, gratuluję wyboru. 

Bo PM16 to taki kluch jest niestety. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LOBO_M napisał:

U mnie EX2II grały pierw z marantz Pm7200 a potem PM16, ciepłe muzykalne granie, moim zdaniem za mało detali było, takie trochę ciepłe kluchy, ale muzykalne, dopiero zmiana na wzmacniacz klasy D, że BMN pokazały więcej detali, naturalności, bas dużo ciekawszy, szybszy. 

Ładny fornir, gratuluję wyboru. 

Kiedyś też coś miałem z Marantza serii 7xxx i seria 8xxx to inne granie. No generalnie nie widzę obecnie potrzeby na zmiany. Jak już to pewnie interkonekt na wyzszy model bo niestety usłyszałem różnice między PAD genesis a tym wyższym Muzazusem o ile dobrze to napisałem. Plus taki, że wyjdzie taniej niż zmiana elektroniki hehe 🙂 😀 

 

BTW muszę stopkę zmienić ale nie wiem jak na telefonie - pliss help 😉

Edytowane przez gokar83

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, rafal735r napisał:

Chyba lepiej zacząć od zmiany elektroniki niż od kabli? 

No a jak wszystko gra perfect a na lepszym kablu było więcej planktonu?? 🙃 w pewnym momencie myślę warto powiedzieć sobie dość... bo na co wymienić wzmak za 7k? Na wzmacniacz za 15? 20k? I tak można bez końca. 

 

Kabel tu mi wyjdzie ok 1500 zakładając sprzedaż mojego... wiec matematyka tu jest prosta. 

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, gokar83 napisał:

No a jak wszystko gra perfect a na lepszym kablu było więcej planktonu?? 🙃 w pewnym momencie myślę warto powiedzieć sobie dość... bo na co wymienić wzmak za 7k? Na wzmacniacz za 15? 20k? I tak można bez końca. 

Myślisz się. Miałem wzmacniacze po 20k które legły z innymi za 5k. Ale niestety to wymaga czasu i poświęcenia. Rzucanie kwotami nic nie zmieni. Nie jest powiedziane ze droższy zagra lepiej. Ale wiem, że łatwiej jest powiedzieć: Kupię se kabel za 1500zl niż mam wymieniac resztę". To powszechne, bo ludzie są leniwi i myślą że Boga za nogi złapali, bo ich wzmak kosztował 7k. 🤷‍♂️

 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafal735r napisał:

Myślisz się. Miałem wzmacniacze po 20k które legły z innymi za 5k. Ale niestety to wymaga czasu i poświęcenia. Rzucanie kwotami nic nie zmieni. Nie jest powiedziane ze droższy zagra lepiej. Ale wiem, że łatwiej jest powiedzieć: Kupię se kabel za 1500zl niż mam wymieniac resztę". To powszechne, bo ludzie są leniwi i myślą że Boga za nogi złapali, bo ich wzmak kosztował 7k. 🤷‍♂️

 

Na moje to jest takie pierdzielenie o poświęceniu etc.  Wzmacniacz za 20 tysi jest pewnie tyle wart i gra fajnie ale nie w każdej konfiguracji i oto cała tajemnica. Jak masz 3 wzmaki z różnej półki cenowej to oczywiście, że niekoniecznie ten najdroższy zagra najlepiej ale to nie oznacza, że ten sam wzmacniacz nie pozamiata w innej konfiguracji to co teraz gra lepiej a kosztuje 3x mniej.  

No i ja nie chce się poświęcać tylko odpoczywać przy muzyce i czerpać z niej przyjemność. Nie jest to moje hobby bawić się w wymianę klocków co 3 miesiące i szukanie. Jestem na etapie kupowania pewniaków. Stąd wybrałem BMN i całą filozofię zbudowania systemu - ufam  człowiekowi kto latami eksperymentował i teraz mi podaje na tacy gotowe sprawdzone rozwiązania. 

 

No i nie chce się spierać - każdy idzie swoją drogą i wybiera co mu się podoba, więc chill.

-- Marantz ND8006-- Marantz PM8005 --- BMN S1II--Interconect: PAD Genesis, Głośnikowy: Wireworld Eclipse 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Masz cały czas ta końcówkę Teaca? 

Mam. 

9 godzin temu, gokar83 napisał:

 

No i nie chce się spierać - każdy idzie swoją drogą i wybiera co mu się podoba, więc chill.

Tak, ale pisanie rzeczy typu że trzeba kupić wzmacniacz za 15 czy 20 żeby lepiej zagrał od tego za 7 to po prostu nie prawda i usprawiedliwianie się. Jak ci gra świetnie to tylko się cieszyć 👍 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.