Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  188 członków

BMN Klub Kolumn
IGNORED

Klub kolumn BMN


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, guinness_bis napisał:

U mnie na 20 m2 było ok.

Ja mam w 15 i jest git. Do tego trudne ustawienie. 

19 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Ja mam lekko modyfikowane bergesy 3 i graja naprawd fajnie. Slyszalem pozostale, graja troche lepiej. Dla mnie osobiscie, zaznaczam dla mnie, nie warte takiej doplaty do beszele pro. Wolalbym dolozyc i wziasc 3drogi z innej stajni np YB. Wiem bo slyszalem. Tyle ze tu sie robi cena grubo powyzej 10 tysi.

Ja też słuchałem u kumpla YB na Illuminatorach i rev na dole i poza swobodniejszym basem przepaści tam niestety nie było. 

18 godzin temu, zildjian napisał:

Po bez mała 20 latach słuchania na Zoller Imagination naszła mnie chęć sprawdzenia czegoś innego.Frapują mnie manufaktury krajowe w tym BMN.

Jaki typ brzmienia reprezentują podłogówki?

Możesz sobie wypożyczyć i sprawdzić u siebie. To chyba najlepsze wyjście, bo żadne opinie nie pomogą jak odsłuch u siebie. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rafal735r napisał:

Ja też słuchałem u kumpla YB na Illuminatorach i rev na dole i poza swobodniejszym basem przepaści tam niestety nie było.

Sluchalem kilku roznych paczek z YB (zephyr, zonda, m1 oraz robionych custom) no i roznica jest zauwazalna w pelnym zakresie. Kosztuje to niestety, ale tak jest w przyrodzie, za jakosc sie placi. 

Ja tylko zauwazam iz doplata okolo 4000 aby poskoczyc z bergesow do beszeli pro jest nieracjonalna. Bergesy graja b. dobrze jak na swoja cene. Beszele pro juz nie. Graja troche lepiej ale to juz sie robi cena 11000. Duzo. Sensowniejsze wydaje sie w takiej sytuacji dolozyc jeszcze kilka tysi i kupic porzadne 3 drogi. 

Zdaje sie ze kolega Lobo tez tak uwaza i nawet tak zrobil. Zreszta nie tylko on. 

Nadal uwazam ze BMNy maja swietny przelicznik jakosc/cena, ale tylko do modelu Berges 3.

Edytowane przez Mikelas76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, zildjian napisał:

Czasem warto dać więcej dla np wybitnej góry....

Pytanie jaka to jest wybitna góra? Dla mnie w ocenie jakości dźwięku (moich BMN S2 II z modyfikowaną elektroniką i zaciskami ETI) pomocne było sporo zaliczonych w tym roku koncertów na żywo. Akurat też dokonywałem w tym czasie modyfikacji pozostałych elementów toru (kolumn nie modyfikowałem w tym roku). Nastąpił progres całościowo, ale góra wręcz zaczęła dopiero grać i np. blachy perkusyjne słychać teraz jako blachy…Brzmią bardzo zróżnicowanym dźwiękiem, naturalnym i zbliżonym do tego z koncertów. Dlatego myślę, że już moje S-ki  z głośnikiem wysokotonowym SS Classic potrafią zagrać zaskakująco dobrym dźwiękiem. Ale przecież 20-30 lat temu to był głośnik topowy (28mm jedwabna kopułka), stosowany w Hi End-owych konstrukcjach. Dlatego myślę, że tym bardziej z głośnikami wysokotonowymi nowszej generacji góra w BMN powinna być satysfakcjonująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Krzychu72 napisał:

Mając 11 tysięcy nie lepiej je wydać na coś takiego

Moj kolega mial przez kilka lat jakies dwu i pol drozne akustyki i powiem szczerze ze... moim zdaniem tansze BMNy, czyli moje Bergesy 3 byly zdecydowanie lepsze. Kolega zreszta szybko je dalej pogonil. Cos jest nie tak z tymi akustykami, nie pierwszy zeszta to zauwazylem. Na papierze super, przy odsluchu jakies takie bez powietrza, stereofonii itp. Sam chcialem kupic akustyki bo sie naczytalem parametrow hahaha. A kupilem Bergesy i nie zaluje tego. Wtedy tez mialem inne lokum i bylo OK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Mikelas76 napisał:

Bergesy 3 byly zdecydowanie lepsze.

Ja osobiście Akustyków nie słyszałem. Mając jednak więcej przetworników (porównywalnych jakościowo chyba do tych w BMN Berges 3) powinno to grać lepiej. 

Godzinę temu, zildjian napisał:

Odsłuch przed zakupem możliwy?

Jeżeli pytasz o odsłuch Akustyków to nie ma możliwości odsłuchu. Zamawiasz, płacisz i odbierasz. Słuchasz u siebie dopiero w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Sluchalem kilku roznych paczek z YB (zephyr, zonda, m1 oraz robionych custom) no i roznica jest zauwazalna w pelnym zakresie. Kosztuje to niestety, ale tak jest w przyrodzie, za jakosc sie placi. 

Ja tylko zauwazam iz doplata okolo 4000 aby poskoczyc z bergesow do beszeli pro jest nieracjonalna. Bergesy graja b. dobrze jak na swoja cene. Beszele pro juz nie.

Moim zdaniem dopłata jest warta. Jak nie słyszysz różnicy między przeciętnym midwooferem za 300zl, a topowym to... 🤷‍♂️

Niestety tak już jest ze wydając więcej na sprzęt przyrost jakościowy nie jest już tak duży jak na początku. 

15 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Sluchalem kilku roznych paczek z YB (zephyr, zonda, m1 oraz robionych custom) no i roznica jest zauwazalna w pelnym zakresie. Kosztuje to niestety, ale tak jest w przyrodzie, za jakosc sie placi. 

 

A ja słuchałem YB jeszcze zanim zaczęło to być modne 😄

3 godziny temu, Krzychu72 napisał:

Mając 11 tysięcy nie lepiej je wydać na coś takiego: https://akustyk.com.pl/p/153/114/akustyk-rr22 ?

A to nie jest cena za sztukę? 

2 godziny temu, Krzychu72 napisał:

Ja osobiście Akustyków nie słyszałem. Mając jednak więcej przetworników (porównywalnych jakościowo chyba do tych w BMN Berges 3) powinno to grać lepiej. 

 

Więcej = się lepiej? Niezła teoria 🙂

Revelator jest dobry, na pewno lepszy od Seas RNX ale jak napisałem wyżej to chyba cena za sztukę. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rafal735r napisał:

A to nie jest cena za sztukę? 

To jest cena za parę kolumn czyli dwie sztuki. Dlatego wg mnie cena za kolumny jest niska, widząc ile kosztują same przetworniki. Żadna inna polska manufaktura nie ma (chyba) takiego stosunku ceny całości w stosunku do ceny przetworników.

 

2 godziny temu, rafal735r napisał:

Więcej = się lepiej? Niezła teoria 🙂

Dlaczego widząc dwa przetworniki za 980 zł za każdy mam prawo nie sądzić że nie zagrają one lepiej niż jeden w tej cenie. Nie wiem dokładnie ile kosztuje przetwornik w Beszele pro, ale sądzę że nie dużo więcej niż ten zastosowany u Akustyka. Patrząc jednak na przykład przetwornika zastosowanego w Berges 3 który kosztuje 300 zł to te dwa SS za 980 zł powinny grać o dwa nieba lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Krzychu72 napisał:

To jest cena za parę kolumn czyli dwie sztuki. Dlatego wg mnie cena za kolumny jest niska, widząc ile kosztują same przetworniki. Żadna inna polska manufaktura nie ma (chyba) takiego stosunku ceny całości w stosunku do ceny przetworników.

Dlaczego widząc dwa przetworniki za 980 zł za każdy mam prawo nie sądzić że nie zagrają one lepiej niż jeden w tej cenie. Nie wiem dokładnie ile kosztuje przetwornik w Beszele pro, ale sądzę że nie dużo więcej niż ten zastosowany u Akustyka. Patrząc jednak na przykład przetwornika zastosowanego w Berges 3 który kosztuje 300 zł to te dwa SS za 980 zł powinny grać o dwa nieba lepiej.

W sprawdzonych sklepach coraz trudniej kupić Crescendo poniżej 1400, średnio-niskotonowy z Bergesów pod 400 podchodzi, a z Beszeli jest prawie x2. Nikt nie będzie śledził po kilka dni cen w internecie, by taniej głośnik kupić. Same głośniki to pikuś - elektronika robi dużą robotę, a ta w BMNach jest czasami kilkanaście razy droższa, niż w firmowych kolumnach, a i terminale swoje potrafią namieszać, czy obudowa. I to wszystko właśnie robi robotę!!! Poza tym każdy element zestawu ma znaczenie, tak samo muzyka, której słuchamy, jak i pomieszczenie...

Trzeba koniecznie na spokojnie BMNów posłuchać i to mając na uwadze, żeby pograły ponad 150 godzin !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, rafal735r napisał:

Jak nie słyszysz różnicy między przeciętnym midwooferem za 300zl, a topowym to... 🤷‍♂️

Oczywiscie za slysze, tyle ze ponownie uwazam ze 4000 za ten upgrade to duzo a jak sam napisales:

 

5 godzin temu, rafal735r napisał:

przyrost jakościowy nie jest już tak duży jak na początku

 

2 godziny temu, Krzychu72 napisał:

Żadna inna polska manufaktura nie ma (chyba) takiego stosunku ceny całości w stosunku do ceny przetworników

Byc moze tak, ale moim zdaniem jakos nie zgrywa sie to razem. Czegos brakuje. Jak pisal Marek, glosniki to nie wszystko... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Krzychu72 napisał:

Dlaczego widząc dwa przetworniki za 980 zł za każdy mam prawo nie sądzić że nie zagrają one lepiej niż jeden w tej cenie. Nie wiem dokładnie ile kosztuje przetwornik w Beszele pro, ale sądzę że nie dużo więcej niż ten zastosowany u Akustyka. Patrząc jednak na przykład przetwornika zastosowanego w Berges 3 który kosztuje 300 zł to te dwa SS za 980 zł powinny grać o dwa nieba lepiej.

Zeby jeszcze to zagrało to projektant musi wyciągnąć z przetworników ich potencjał. Prawidłowo wyliczyć obudowę, to samo ze zwrotnicą, a potem sprawdzić czy teoria z wyliczeń pokrywa się z praktyką, po to są komory pomiarowe. Pytanie czy tak jest w ww przez Ciebie kolumnach. Może jest to na szybko projektowane "na kolanie" więc i efekt końcowy poniżej oczekiwań patrząc na dane znamionowe przetworników które są zastosowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Krzychu72 napisał:

 

Dlaczego widząc dwa przetworniki za 980 zł za każdy mam prawo nie sądzić że nie zagrają one lepiej niż jeden w tej cenie. 

No nie wiem? Wyjaśnij mi to jakoś. Bo poza większym ciśnieniem basu nic tam się nie zadzieje. Takie dublowanie przetworników ma tylko za zadanie zwiększenie basu i tym samym możliwość wstawiania kolumn do większych metraży. To ja już wolę jeden większy niz dwa mniejsze jak już miał bym wybierać. Poza tym Akustyki są zamknięte więc najlepiej trzeba by tego posłuchać wcześniej,bo może się okazać że bas będzie skąpszy niż z jednego w BR. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, temat ciekawy i mający tylu zwolenników, co przeciwników. Dobrze się czyta, kiedy widać wymianę zdań, czy argumentów i nikt nie czepia się o pierdy, czy obraża drugiego…

     Słuchałem większości BMNów, przeważnie u Bogdana – ponieważ mamy (teoretycznie) te same wzmacniacze, ale ja mam wyższy model CD – i z każdym, wyższym modelem BMNów była różnica na plus pod każdym względem. Czasami zabieram swój kompakt, by także móc usłyszeć różnicę po zmianie źródła – i słychać tę różnicę także na plus. Zauważyłem, że zmiany, które oferują wyższej klasy sprzęty bardzo często są mocniej słyszalne w wąskim przedziale gatunku muzyki, np. w przypadku muzyki poważnej, jazzu, czy bluesa – gdzie najczęściej są używane dobre instrumenty muzyczne, ale już troszkę mniej w muzyce potocznie zwanej rozrywkową – gdzie mastering próbuje nadrobić pewne niuanse. Także ucho słuchacza jest ważne i niekiedy nie słychać tak wyraźnie różnic – co nie znaczy, że ich nie ma – a zagranie innego gatunku muzyki ukazuje je bardziej.

     Uważam, że ponad model Berges warto dołożyć pieniądze, ponieważ to po prostu słychać – ci słyszący potwierdzają to, a kwestie materialne należy naprawdę pomijać, bo każdy ma inny budżet i możliwości. Crescendo i Beryl grają podobnie, ale szpilka jest – moim zdaniem – trochę za miękka i nie daje takiej różnorodności, trójwymiarowości i lokalizacji w barwie dźwięku i w przestrzeni. SB Satori przy muzyce, której ja słucham – a więc od poważnej, po metal z ogromną przewagą rocka, popu, progresu i bluesa i troszkę mniej jazzu – wypadła minimalnie słabiej od Crescendo i na takowy się zdecydowałem. Ale to mój kompromis, ponieważ w innym przypadku powinienem mieć ze dwa osobne, pełne zestawy sprzętu do słuchania muzyki, a to już mi nie odpowiada… Poza tym Bogdan potrafi troszkę „pomieszać” w elektronice (czego nie widać), a ta także robi ogromną różnicę !!! Najlepszym tego przykładem było osobiste słuchanie Beszeli PRO i Beszeli PRO, ale z „amerykańską” elektroniką !?!?! Tylko zmiana samej elektroniki wewnątrz kolumny spowodowała większy przeskok na plus w brzmieniu, niż przesiadka na „zwykłych” Beszelach PRO z moim Wireworld Mini Eclipse 8 poprzez PAD Musaeus na PAD Aureus !!! Aureus mnie zaskoczył pod każdym względem – podobnie wzmacniacz Moon. I poprzez tą elektronikę Beszele PRO zagrały zdecydowanie lepiej. Nasuwa się pytanie, jakie to pieniądze – spore – ale sam Aureus też sporo kosztuje, a mając swój wybrany kabelek zmiana elektroniki da lepszy dźwięk. Oczywiście można pójść inną drogą i kupić inne kolumny – kilku kolegów z forum to zrobiło – i poprzez kolejne eksperymenty także uzyskać poprawę brzmienia w swoich pokojach. Każdy wybiera swoją drogę!!!

     Więc to nie jest tak, że te same przetworniki w różnych obudowach/kolumnach zagrają tak samo… To nie jest tak, że te same głośniki, w tych samych obudowach zagrają tak samo – bo będzie inna elektronika… To nie jest tak, że te same głośniki, w tych samych obudowach i z tą samą elektroniką zagrają tak samo, bo będą inne terminale/przewody… A czy tylko droższe głośniki w innych obudowach zagrają lepiej/ładniej??? To naprawdę wszystko słychać, zwłaszcza jeśli mamy jakoś zaadoptowany pokój, a przecież źródło, wzmacniacz i wszystkie przewody po drodze także "wnoszą swoje trzy grosze w brzmienie"… Należy jeszcze zwrócić uwagę, jaka jest cena elektroniki w niektórych kolumnach konkurencji – czasami za parędziesiąt złotych, a tego nie nadrobi jeden lepszy głośnik, czy ładniej zrobiona obudowa. (sic!) Kolega @karfied "zmienił tylko wzmacniacz" i to, co po zmianie pokazały BMNy potwierdziło, że potrafią pozytywnie zaskoczyć!

     Uważam, że za podobne pieniądze kupno jakichkolwiek kolumn bardzo „firmowych” (zwłaszcza między 3, a 5 tysi) nie da nam takich wrażeń z odsłuchu, których dostarczają BMNy !!! Co do kwoty powyżej 6 tysięcy, to chyba więcej zależy już od ucha i pokoju słuchacza… Jakakolwiek zmiana ułożenia kolumn w pokoju, czy jakakolwiek zmiana przewodów/sprzętu powoduje, że są słyszalne różnice i taką właśnie robotę robią BMNy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Marko Polo napisał:

 

@karfiedCo do kwoty powyżej 6 tysięcy, to chyba więcej zależy już od ucha i pokoju słuchacza… Jakakolwiek zmiana ułożenia kolumn w pokoju, czy jakakolwiek zmiana przewodów/sprzętu powoduje, że są słyszalne różnice i taką właśnie robotę robią BMNy!!!

To fakt. Ja swoje Beszele Pro dostrajalem kilka razy. Niestety wysyłki itd kosztują. Jak bym miał taki luksus jak ty i mieszkał blisko to chyba był bym co miesiąc 😂

Tak czy siak, swoje kolumny mam dostrojone prawie że idealnie do swojego słabego pokoju i pod mój gust. Dlatego tym bardziej nie widzę sensu zakupu kolumn marketowych. Ale po pierwsze to trzeba wiedzieć czego się chce. A niestety 90% ludzi to chyba sama nie wie czego oczekuje od brzmienia. 

I tak dla rozluźnienia, kwarantanna to dobra rzecz 🙂

 

IMG_20211213_185750_edit_982374972404261.jpg

IMG_20211213_185420.jpg

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rafal735r napisał:

To fakt. Ja swoje Beszele Pro dostrajalem kilka razy. Niestety wysyłki itd kosztują. Jak bym miał taki luksus jak ty i mieszkał blisko to chyba był bym co miesiąc 😂

Tak czy siak, swoje kolumny mam dostrojone prawie że idealnie do swojego słabego pokoju i pod mój gust. Dlatego tym bardziej nie widzę sensu zakupu kolumn marketowych. Ale po pierwsze to trzeba wiedzieć czego się chce. A niestety 90% ludzi to chyba sama nie wie czego oczekuje od brzmienia.[...]

     Można dostrajać - bo to chyba zależy od posiadanego sprzętu i gatunku słuchanej muzyki - można zamieniać na inne kolumny/modele, by po prostu słuchało nam się przyjemniej. Co do rozstawienia, to ja musiałem w tym temacie także pójść na kompromis, ponieważ przy muzyce poważnej i jazzowej wolę kolumny bardziej odsunięte od ściany, natomiast przy popie i rocku bardziej mi pasuje mieć je przy ścianie. Także inaczej siedzę wówczas - przy pierwszym bardziej na skraju wersalki, a przy drugim ma to mniejsze znaczenie. Żona natomiast woli głębiej siedzieć, ponieważ lubi basisko, a te przy ścianie za głową daje się bardziej odczuć, mi natomiast już przeszkadza jego mniejsza kontrola, czyli delikatne/lekkie dudnienie. Tutaj oczywiście z pomocą przychodzi adaptacja pokoi, którą zrobili koledzy, m.in. @LOBO_M i @Mikelas76 - co wiem - ale mnie póki co nie stać i pokombinowałem z ustawieniem kolumn, rozwieszając obrazy i rozstawiając kwiaty... @sebgla ma niesymetryczny pokój, może też coś adoptował w pokoju, ale nie pamiętam. Choć to "nieaudiofilskie" podejście, ale przyniosło słyszalną/delikatną poprawę. Nie wyobrażam sobie mocnego wytłumiania czegokolwiek, czy to kolumn, czy pokoi, ponieważ odbicia i powroty fal towarzyszą nam w życiu i jest to zjawisko normalne/naturalne.

     Tak się zastanawiam, czy kombinowałeś - tylko dla samego sprawdzenia - żeby z tej ściany usunąć na pół dnia wszystko poza TV i szafką sprzętową ? Czy taki "zabieg" by przyniósł u Ciebie słyszalną poprawę brzmienia, czy poprawę sceny/przestrzeni i lokalizacji instrumentów ? Chętnie pomogę w przestawianiu :P

     No i najważniejsze wiedzieć, czego się chce - chociaż to nie takie proste, a  szukających znam wielu i zastanawiam się tylko, czy poprzez to "szukanie wzorcowego brzmienia" nie zatracają przyjemności, jaką daje samo słuchanie muzyki ?!?!?

P.S. Ta "szafeczka" za prawą kolumną nie rozprasza, nie wibruje??????   :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Marko Polo napisał:

@LOBO_M  @Mikelas76 @sebgla

     Tak się zastanawiam, czy kombinowałeś - tylko dla samego sprawdzenia - żeby z tej ściany usunąć na pół dnia wszystko poza TV i szafką sprzętową ? Czy taki "zabieg" by przyniósł u Ciebie słyszalną poprawę brzmienia, czy poprawę sceny/przestrzeni i lokalizacji instrumentów ? Chętnie pomogę w przestawianiu 😛

Na pewno poprawie ulega brzmienie jak zasłonisz TV jakimś grubym kocem. Każdy może sobie sam w domu sorswdzic. Natomiast szafka jest mocno "dziurawa" jak widać i na tym też mi zależało. Do tego jest dość płytka. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, rafal735r napisał:

Na pewno poprawie ulega brzmienie jak zasłonisz TV jakimś grubym kocem. Każdy może sobie sam w domu sorswdzic. Natomiast szafka jest mocno "dziurawa" jak widać i na tym też mi zależało. Do tego jest dość płytka. 

Zgadzam się z TV, też mam pomysł na zasłonięcie swojego, natomiast miałem na myśli usunąć na czas testów u Ciebie wszystko poza szafką ze sprzętem i kolumnami z tej ściany. Jak wówczas zaprezentowała by się scena i brzmienie u Ciebie. No chyba, że już to robiłeś? Oczywiście tylko dla sprawdzenia, nie żeby rodzina marudziła, bo nie każdy ma miejsce w pokoju...

Fajne dekoracje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marko Polo napisał:

Zgadzam się z TV, też mam pomysł na zasłonięcie swojego

nie trzeba zaslaniac, wystarczy cos na pierwszw odbicia (u mnie pianki apama na czas odsluchu) i jest fajny efekt umiejscowienia i uporzadkowania sceny

Screenshot_20211215_231919_com.android.gallery3d_edit_8737262675750.jpg

Aha, male pytanie mam jeszcze. Czy probowaliscie jakos podnosic kolumny tzn. podkladac cos tak zeby tweeter byl na wysokosci uszu? Mam przymocowane na stale granity gr 5cm a teraz testowo podlozylem jeszcze pod spod kawalki kantowki gr 5cm. Tak wiec jest to lacznie z 6cm wyzej niz kolumna na kolcach. Mysle ze lepiej mi sie slucha w takim ukladzie, ale jeszcze kilka dni i wroce do samych granitow aby sprawdzic to ostatecznie. Ktos kombinowal cos w ta strone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.12.2021 o 09:30, Marko Polo napisał:

Nie wyobrażam sobie mocnego wytłumiania czegokolwiek, czy to kolumn, czy pokoi, ponieważ odbicia i powroty fal towarzyszą nam w życiu i jest to zjawisko normalne/naturalne.

Ale nadze pokoje  daleko odbiegają od zjawisk naturalnych i potrzebują jakiś materiałów pochłaniających gąbki czy sofy, które odpowiadają występującym w naturze np mchów 🙂 i rozpraszających ustrojstw ale mogą to być też regały w książkami, bo w naturze masz mnogość kształtów🙂

Ja dzisiaj skończyłem robić pokój syna, 14m2, na czas malowania jak  był pusty, nawet mówienie w nim było bolesne dla uszu, słuchanie muzyki przy pracy musiało być baaardzo ciche . Potem doszło 3m2 korka na ścianę, różnicy brak, ale 7,5m2 paleni pochłaniających apama, dało kolosalną różnicę, potem meble, regał, łóżko, dywan i jest super. 

Poprawa akustyki w pomieszczeniu, w podstawowym zakresie to koszt kable zasilających /głośnikowych. Kable niektórzy słyszałą, poprawę akustyki usłyszy każdy, rękę dam sobie uciąć, bo już drugi raz to w domu sprawdziłem.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Marko Polo napisał:

Zgadzam się z TV, też mam pomysł na zasłonięcie swojego, natomiast miałem na myśli usunąć na czas testów u Ciebie wszystko poza szafką ze sprzętem i kolumnami z tej ściany. Jak wówczas zaprezentowała by się scena i brzmienie u Ciebie. No chyba, że już to robiłeś? Oczywiście tylko dla sprawdzenia, nie żeby rodzina marudziła, bo nie każdy ma miejsce w pokoju...

Fajne dekoracje !

Mam brak miejsca na takie akcje. Ale myślę że nie wiele by to dało. 👍

3 godziny temu, LOBO_M napisał:

Ale nadze pokoje  daleko odbiegają od zjawisk naturalnych i potrzebują jakiś materiałów pochłaniających gąbki czy sofy, które odpowiadają występującym w naturze np mchów 🙂 i rozpraszających ustrojstw ale mogą to być też regały w książkami, bo w naturze masz mnogość kształtów🙂

Ja dzisiaj skończyłem robić pokój syna, 14m2, na czas malowania jak  był pusty, nawet mówienie w nim było bolesne dla uszu, słuchanie muzyki przy pracy musiało być baaardzo ciche . Potem doszło 3m2 korka na ścianę, różnicy brak, ale 7,5m2 paleni pochłaniających apama, dało kolosalną różnicę, potem meble, regał, łóżko, dywan i jest super. 

Poprawa akustyki w pomieszczeniu, w podstawowym zakresie to koszt kable zasilających /głośnikowych. Kable niektórzy słyszałą, poprawę akustyki usłyszy każdy, rękę dam sobie uciąć, bo już drugi raz to w domu sprawdziłem.

Polecam

Przy remontach to dobrze wszystko słychać. Echo jest mega wielkie. Zresztą każdy z nas może zrobić prosty test. Wystarczy klasnąć w dłonie. Jak będzie pogłos to słabo... 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.