Skocz do zawartości
IGNORED

Yayuma - do tablicy!


saruman

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję Ci przyjacielu za te ciepłe słowa, jak zwykle można liczyć na Twoją stałą i niezmienną życzliwość

 

Tak zabiegałem o podarowanie Wam kredytu zaufania, po początkowym pojawieniu się na forum, jak nikt inny, chyba nie zaprzeczy Kolega.

Teraz sytuacja jest już inna, dlaczego nie dziwię się że Kolega nie spostrzegł tego przesłanek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wierzy.

 

Są moje wypowiedzi, posiadają rzetelną wartość informacyjną, przez sześć ponad lat, nie przeczytałem wpisu, typu, 747 pisałeś to i to, a okazało się że jest zupełnie inaczej.

 

Nigdy.

 

Przeczytaj treść postu 39 tego tematu.

Po prostu dysponuje wiedzą przedmiotową, wiem co jest możliwe, sam przebijam się przez ograniczenia fizyczne, dla mnie to codzienność, szarość, nic nadzwyczajnego, nuda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Są moje wypowiedzi, posiadają rzetelną wartość informacyjną, przez sześć ponad lat, nie przeczytałem wpisu, typu, 747 pisałeś to i to, a okazało się że jest zupełnie inaczej.

 

Nigdy.

 

Przeczytaj treść postu 39 tego tematu.

Po prostu dysponuje wiedzą przedmiotową, wiem co jest możliwe, sam przebijam się przez ograniczenia fizyczne, dla mnie to codzienność, szarość, nic nadzwyczajnego, nuda.

 

Ale ja Tobie prędzej uwierzę niż...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A.

Logika oraz filozofia konstruktora ma spore dziury skoro 80-90% której słuchamy jest nagrywana czięściowo lub zupełnie bez użycia mikrofonów!

Klawisze/synthy, gitary nie podlegają zniekształceniu czy nieliniowości pochodzące z membrany skoro są nagrywane po kablu. I co dopiero muzyka elektroniczna, która praktycznie mikrofonu nie używa.

 

B. Jak można uśrednić dziesiątki tysięcy membran w mikrofonach produkowanych oraz używanych w ostatnich 60 latach? Oprócz tego mikrofony perkusyjne oraz wokalne, używane jednocześnie w tym samim nagraniu mają diametralnie różniace się mechaniczne charkaterystyki. Zupełnie inne są studyjne mikrofony, inne są koncertowe, neumann ws. shure, dynamiczne ws. kondensatorowe lub elektrostatyczne. z preampem lampowym lub mosfetowym itd itd...

Nałożenie jakiejkolwiek szablony w celu poprawy jednego nie zadziała dobrze dla drugiego, trzeciego, czwartego mikrofonu! No i ponownie, jak ma się do tego moog klawiszowca podłączony po kablu???

 

C.

Jaki ma sens użyć algorytm, który był zdjęty bezpośrednio z ruchu membrany, i nakładać go na końcowy dżwięk z np.CD, gdy jest on już po przynajmniej dziesiątkach studyjnych, najczęściej nie liniowych zabiegach (kompresja, limitacja, ekscytacja,przesuwanie fazy, poszerzanie stereo, odszumianie, redukcja sybilantów, przerzucanie z cyfry do analoigu i wice wersa plus wiele innych). Po prostu to już dawno i absolutnie nie to samo co wyszło z mikrofonu. Nie ma szans by dzwięk otrzymał swoją oryginalną naturalną forme.

 

PS: Sluchałęm Yayume dwa razy, w hotelu Sobieski oraz u pmcompa. Jakiekolwiek powody mogli to powodować, ani raz nie było dobrze. Ani raz mnie urządzenie, i to nawet w najmniejszym stopniu nie przekonało o sensie swojego istnienia. Sory, z wyjątkiem bardzo ładnego wzornictwa, Chętnie posłucham w 100% dopracowaną, poprawnie skonfigurowaną wersję. Taką, która będzie doskonale działąć przynajmniej przy w 100% mikrofonowych akustycznych nagraniach. Bo z w.w. powodów przy muzyce stylu Massive Attack, JM Jarre lub Trentemoller Yaye nawet nie trzeba włączać.

W każdym bądz razie po dwóch MOCNO nie udanych próbach, których byłęm świadkiem, będę oczekiwał coś naprawdę wyjątkowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty posłuchałeś już tego wreszcie?

Bo na razie to tylko poczytać można ... marketing?

A elektroboy wiele racji ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw słuchać, potem kupować.

 

Znam pierwszego? właściciela Yayumy:)

Może są inni?

 

W jakiej konfiguracji sprzętowej to gra? Napiszesz coś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot takie małe nawiązanie do Yayumy, na czym trzeba jej posłuchać. Przepraszam za wątki poboczne :).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam dodatkowo "inne" środowisko testowe dla Yayumy. Ciekawe, czy konstruktor też prowadził porównania na słuchawkach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam pierwszego? właściciela Yayumy:)

Może są inni?

 

Sorki, jest prawie czwarta rano, nie mogę się powstrzymać ... masz auftograf ???

 

:)

 

To AC/DC tak na mnie działa. Czy Yayuma to też może poprawić? Ciekawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej konfiguracji sprzętowej to gra? Napiszesz coś?

Studio nagrań. Właściciel jest ambitny i wciąż poszukuje. Opowiadał o zmianach w systemie od naszej ostatniej rozmowy: między innymi o zmianie transformatorów w swoich urządzeniach.

Zapytał mnie, czy słyszałem o Yayumie, bo to jego najnowszy nabytek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifuje? Obudowę?

Przecież miało być wgranie innego softu?

Hmmmm.

No nich szlifuje jesli ma być dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektroboy - dzięki za zainteresowanie. Twoja opinia jest jaka jest bardzo insertująca i ciekawa. Ale, paradoksalnie nie ma to kompletnie znaczenia. I tym zdaniem nie wyrażam lekceważącego stosunku do Ciebie lub kogokolwiek. Szanuję Twoją subiektywną opinię – masz prawo ją mieć. Rozumiem, że efekt jednym może się podobać bądź nie. Wiem, że są rejestracje, na których efekt będzie znakomity ale są również nagrania, które zabrzmią fatalnie. Tyle, że ja wiem i rozumiem dlaczego. W ogóle to rozumiem Wasz sceptyczne podejście, podejrzliwość, chęć przyłapania nas na błędzie i ogólnej intencji „obnażenia prawdy”. Rozumiem to i nie mam o to pretensji. Pomijając szereg innych czynników, występuje tutaj również jeden bardzo istotny aspekt – wytrącenie ze strefy komfortu. Nikt tego nie lubi.

 

Pozwolę sobie wyjaśnić, że chodzi tutaj o pewien mechanizm. Nie chcę tutaj porównywać nas do różnych wielkich ludzi w historii, w żadnym wypadku! - nie mamy co się z nimi równać. Chcę tylko przytoczyć zasadę działania pewnego mechanizmu zderzenia starego z nowym. Jak myślicie, czy Edison prezentując żarówkę spotkał się z entuzjazmem? Taa żarówka, co to jest? Jakieś kable trzeba ciągnąć? Pogięło go, to się nigdy nie przyjmie. A dostawcy gazu i nafty do lampek, też pewnie byli zachwyceni – gość nam zachwieje rynek, komu będziemy sprzedawać nasze paliwo? Drugi przypadek samochody i Henry Ford. Jak sam wspomina, gdyby chciał słuchać głosu jego współczesnych, to wszyscy mówili: chcemy szybszych koni! On miał jednak przeczucie, że nie tędy droga. Na pewno wielu jego współczesnych porównywało zapewne pierwsze automobile z końmi. Jestem pewny co w tych testach wygrywało i na pewno nie był to samochód… Pierwszy skończył w biedzie, a śmietankę po tym wynalazku spił Tesla, drugi osiągnął sukces, lecz miał pewien moment w sowim życiu, gdy odtrącony przez kolejnego potencjalnego inwestora usiadł na chodniku i gorzko zapłakał. Zycie.

Tak jak mówię, nie porównujemy się z tymi wielkimi ludźmi, pokazuję tylko mechanizm. Do końca marca nie możemy podać Wam szczegółowych informacji związanych z naszym rozwiązaniem, nie możemy również pokazać wam jaka jest zasada pomiaru, ponieważ pokazując to, otwarlibyśmy drogę do tego co odkryliśmy. Jeszcze nie czas. Wszelkie dane, które do tej pory zostały udostępnione, zainteresują i pobudzą do myślenia tylko i wyłącznie bardzo wąską grupkę ludzi. I nie jest to Wasza wina, tylko w pewnym sensie nasza, gdyż nie możemy przekazać większej ilości informacji – ze względu na nasze bezpieczeństwo. Nie jest również przedwczesny start - nastąpił on we właściwym czasie.

 

Generalnie to bardzo fajnie, że poświęciliście nam tyle uwagi, dziękuję za te dobre słowa i za te złe. Wrogowie są również potrzebni, więc dziękuję Wam bardzo, że jesteście.

 

Każda informacja udostępniona przez nas może być przez Was błędnie zinterpretowana, ponieważ macie do dyspozycji tylko utarte schematy pomiarów i oceny i tylko nimi możecie się posługiwać. Naszym celem jest zmiana tego stanu rzeczy, ale to musi dziać się po kolei.

 

 

W związku z tym, decyzją większości zarządu, podjęto decyzję o nie przekazywaniu już większej ilości informacji, wykresów i tym podobnych do końca marca. Tylko po to, żeby nie mieszać za dużo w głowach.

 

Elektroboy – Twój wywód jest bardzo logiczny, przy czym nieprawdziwy. Nieprawdziwy, ponieważ nie bierzesz pod uwagę, że wszystkie tworzone przez nas sygnały (dźwięki), muszą być na pewnym etapie ustandaryzowane, tak aby były ze sobą kompatybilne jeśli chodzi o sposób sterowania. I w dużym skrócie i uproszczeniu można powiedzieć, że wszystko jest dostosowane do „języka mikrofonów dynamicznych”. Innymi słowy, jeśli z mikrofonem dynamicznym wiąże się różniczkowanie, to przy pojemnościowy również ono występuje tylko na innym etapie (do poczytania w necie, chyba głównie wersje angielskie). Tak samo jest z syntetycznymi brzmieniami generowanymi przez instrumenty lub komputerowo. Czyli sygnał jest tak modyfikowany aby dopasować go do obecnego sposobu sterowania. Stąd uniwersalność metody, stąd również zły efekt brzmieniowy przy niektórych nagraniach: im realizator (chcąc dobrze) głębiej ingerował w brzmienie (EQ, kompresja), tym bardziej staje się to słyszalne. A i tak zabawa zacznie się po przejściu na 24bity/192kHz, ostatnim etapem naszych działań w tym kierunku jest drobna zmiana w konstrukcji współcześnie produkowanych DAC-ów. Im mniej EQ tym nagranie staje się bardziej naturalne.

To tyle w temacie.

 

Znam pierwszego? właściciela Yayumy:)

Może są inni?

Wiem, którego właściciela masz na myśli. Zanim komukolwiek pochwalisz się nazwiskiem tej konkretnej osoby, skonsultuj to z tą osobą. My jesteśmy w stałym kontakcie z nim i wiem, że to jeszcze nie jest ten czas. Będzie ta chwila, w której on sam się ujawni. Rób tak, aby nie było niepotrzebnego kwasu.

 

Ciekawe, czy konstruktor też prowadził porównania na słuchawkach?

Pisałem już o tym. Od słuchawek się to zaczęło. Mamy wzmacniacz słuchawkowy, który dodatkowo zmierzy charakterystykę membran, wyrówna ją, jak również zmierzy Twoje indywidualne cechy (kształt ucha itp) i dopasuje te konkretne słuchawki pod właściciela.

 

Urządzenie jak najbardziej będzie miało swoja przyszłość w studiach nagrań. Wersja, która jest stworzona przez nas na ten moment to taka kompatybilność w tył, ponieważ zastosowanie naszego systemu przy nagrywaniu wyklucza mniej niż 24 bity, czyli standard CD. I to nasze urządzenie ma zapełnić tę lukę, dla płyt CD, winili i innych starych formatów.

 

bo Rodrigo szlifuje

To nie o szlifowanie chodzi, ale brak czasu, jesteśmy teraz bardzo zajęci.

 

 

 

 

 

 

Życzę Wszystkim spokojnych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia, szampańskiej zabawy w Sylwestra i dużo dobra na nadchodzący rok. Niech Wasze systemy dostarczają Wam wiele radości z odtwarzania ulubionej muzyki.

Do usłyszenia w okolicach kwietnia.

 

Jeszcze raz dziękuję Wszystkim za uwagę i zainteresowanie. Również przeciwnikom.

 

pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie widzę żadnych przeciwników bo urządzenie nie ma odpowiednika. Obecnie jest tylko jeden malutki problem a mianowicie degraduje brzmienie zamiast je poprawiać. Co gorsza trzeba jeszcze za to płacić. Wypinanie się na zainteresowanych odsłuchem i zasadą działania to nie jest najlepszy pomysł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

degraduje brzmienie zamiast je poprawiać

To jest Twoja opinia, niepoparta doświadczeniem empirycznym tylko powielona. Są ludzie, którzy twierdzą inaczej.

 

Wypinanie się na zainteresowanych odsłuchem i zasadą działania to nie jest najlepszy pomysł :)

Proszę czytać ze zrozumieniem, ja tego nie powiedziałem. Mówię tylko, że zawieszam tymczasowo swoją aktywność piśmienniczą na forum. Tylko tyle.

 

pozdrawiam serdecznie

forumowicz w stanie spoczynku.

____________________________________________________________________________________________________

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli identycznie jak z Mergingiem?

Mamy najlepszy na świecie sprzęt, unikalny. Jak ktoś chce to sobie może kupić.

Moje zdanie o branży audio hi-end w Polsce tylko się utrwala.

 

To po ch... wafla marnowałem swój czas ??? Ja chyba za odsłuchy w moim systemie każę sobie słono płacić.

 

Póki co nie widzę żadnych przeciwników bo urządzenie nie ma odpowiednika.

 

Chyba chodziło o czynnik ludzki.

 

Skoro do zobaczenia do kwietnia to czy mam rozumieć, że producent robił rynek w wała? Ma niedpopracowane urządzenie, bo że nie działające albo działające do doopy to się sam w swoim systemie przekonałem.

 

I o to było tyle szumu?

 

Znaczy ... Yayuma przy tablicy i ... pała ???

 

 

 

Konstruktor musi podejść do projektu ponownie ... w ten sposób:

 

 

1291485761_by_strus33333_600.jpg

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Czepiliście się tego Rodrigo ...

Kulturalny i miły facet i ma nawet produkt ..

Piotrek Ty jesteś hejter i tyle ...kłóciłeś się ze Slyem , teraz dokuczasz Yayumie.

Ja biorę wzór z Dyrektorów ds. Rozwoju Verictum i idę potestować jaki lakier brzmi najlepiej na drewnianej listwie zasilającej ...hi, hi ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Rodrigo nie wyjaśnił dlaczego bypass nie jest fizycznym bypassem a zdaje się, że to wlaśnie w stosunku do stanu bypass prezentowano zmiany w brzmieniu na audioshow.

 

Jeszcze tak dla przypomnienia, to urządzenie kosztuje 100 tys zł i chyba nic dziwnego w tym, ze niektórzy bardziej wnikliwie na Yayumę patrzą niż na jakiś klocek za tysiaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię jak się mnie robi w konia.

 

Rodrigo napisał, z tego co pamiętam, że Yayuma nie ma funkcji bypass.

 

A ja lubię hi-end za tysiaka. Można? Proszę:

 

 

 

jbl-mpa-600-87043.jpg

 

 

 

Końcówki za dziesiątki tysiaków mogą się bać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zainteresowany tym urzadzeniem (jest zbyt drogie dla mnie, jesli by dzialalo jak jest zachwalane i kosztowalo by 25% ceny to byc moze...). Nie mam zadnego interesu w tym by testy wypadly dobrze czy tez zle.

 

 

Duzo rzeczy zdaje sie nie dzialac (lub nie dziala jak by testerzy oczekiwali), wnosze ze urzadzenie nie jest gotowe by wejsc na rynek (jest to o tyle dziwne ze juz jest sprzedawane).

Zdaje sie ze i sam proces testowania "oprogramowania" pozostawia wiele do zyczenia. Niedzialajacy bypass i bledy z oprogramowaniem to dla mnie raczej potezna wtopa. Kupujac magie, oczekuje magii tymczasem wyszlo jak wyszlo.

 

Urzadzenie nie jest jednak Voodoo bo zmienia dzwiek (obecnie stwierdzono ze zmiany nie sa korzystne).

 

Nie wydaje mi sie by sprzedajacy byl "pewien" swojego urzadzenia (po tym co mialo miejsce) dlatego bezstronne testy raczej nie beda mialy miejsca.

 

Bardzo mi sie podobaja wywazone odpowiedzi Rodligo, zycze wam wszystkiego dobrego i duzo sukcesow.

 

 

Ps. Zdaje sie ze pomieszales Edisona z Tesla. Edison zawlaszczyl sobie wynalazki nie tylko Tesli ale i innych osob. I nie Edison a Tesla w biedzie zmarl.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim komukolwiek pochwalisz się nazwiskiem tej konkretnej osoby, skonsultuj to z tą osobą. My jesteśmy w stałym kontakcie z nim i wiem, że to jeszcze nie jest ten czas. Będzie ta chwila, w której on sam się ujawni. Rób tak, aby nie było niepotrzebnego kwasu.

Dzięki za instrukcję pisania na forum.

 

A moim zamiarem było wsparcie Waszego projektu... to, że ktoś już ma Yayumę.

Zdaje się, że dostałem na odlew:((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda informacja udostępniona przez nas może być przez Was błędnie zinterpretowana, ponieważ macie do dyspozycji tylko utarte schematy pomiarów i oceny i tylko nimi możecie się posługiwać

 

 

 

Przyjść do portalu specjalistycznego z pouczeniami, - komu to mogło przyjść do głowy?

Nie masz pojęcia jakie narzędzia są do dyspozycji osób z forum.

 

Przedstawiasz zaklęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Temat coś umarł a ja się chciałem dowiedzieć czy Państwo opanowali już własny soft i urządzenie działa poprawnie? Kiedy dalsze testy w systemach audiofili?

Diogenes miałeś Yayumę u Siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.