Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda - jakbyś takim fajfusem dostał w łeb, to by ci nawet toruński cud nie pomógł.

Tu , nas wyznawców Papy Rydzyka, chroni specjalna opatrzność Boska i nie grozi na walnięcie amerykańskim fajfusem, chyba że ten desant hamerykańskich soldatów co nas nawiedził na tych tankach się rozbisurmani i nie będzie zmiłuj się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

O rety !.. naprawdę? Wyraźnie? Od kiedy to taki nietoperz z Ciebie:)

 

Zrób sobie w końcu tę akustykę i przestań o tym pisać gdyż świadomy audiofil powinien tę rzecz dawno mieć pozamiataną:)

Ale ja mam zrobioną akustykę na ile mogłem , nie zamierzam zmieniać kompletnie pomieszczenia w studio .

Większość mankamentów wyeliminowałem strojeniem głośników , reszta wymaga zbyt dużych nakładów finansowych i kompletnej przebudowy strukturalnej budynku .

Kolejne pomieszczenie zrobię od podstaw , łącznie z projektem wizualnym.

Osiągnąłem 90% możliwości pomieszczenia i mnie to wystarczy .

Prowadzę normalne życie i audio jest dla mnie tylko zabawą nic więcej , nie traktuję tego tak śmiertelnie poważnie jak Ty .

Wiem też , że mam jeszcze zbyt małą wiedzę , dlatego staram się uczyć i nie działać po omacku .

Cieszą mnie efekty osiągnięte małym nakładem . Nie jest sztuką zamówić i wydać kilkaset tysięcy złotych na pomieszczenie i system , mnie to nie kręci .

Jeżeli robię jakąś zmianę to chcę wiedzieć skąd ona się bierze i co daje .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest sztuką zamówić i wydać kilkaset tysięcy złotych na pomieszczenie i system , mnie to nie kręci .

 

Przypomnę Ci, że dyfuzory zrobiłem sam, nic nie zamawiałem. Te na rynku nie spełniały moich wymagań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Przecież już to robisz... te Neotechii z kilometra:)

Dokładnie to robię :))) szkoda tylko , że te sznurówki grają lepiej niż kable na dziesiątki tysięcy w cenach zakupu .

Myślisz , że wywaliłem drogie kable , bo chciałem zaoszczędzić ?

Zrobiłem taki kabelek do Revoxa , ponieważ nie miałem IC na odpowiednim poziomie i nie chciałem podpinać kabla droższego dwa razy od źródła .

Na próbę podłączyłem do głównego żródła i szybciutko wymieniłem wszystkie kable .

Zmiana była ( oczywiście jak na kabel ) bardzo duża in plus , mówię o dźwięku .

Kabel POCC 7N z podwójnym ekranem i wtyki z takiego samego materiału są i tak nieosiągalne w nawet bardzo drogich firmowych kablach .

Chochla zresztą ja robię sobie kable , a Ty pakujesz kosmiczne kondensatory do tanich głośników zamiast kupić sobie inne lepsze głośniki ....to jest to samo tylko w innych dziedzinach ..nie mamy co się spierać .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie dogryzać koledze Chochli bo będę zgłaszał !

 

Kolega mi zazdrości tych srebrno-złotych kabli, bo gdyby je miał, to poprzerabiałby je na obrączki i obdzieliłby swoje hrum hrum koleżanki:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Przypomnę Ci, że dyfuzory zrobiłem sam, nic nie zamawiałem. Te na rynku nie spełniały moich wymagań.

No i dobrze , tylko ja nie mam ani ochoty ani ciepliwości tak jak Ty , nie wspominając już o ogromie pracy jaki trzeba w to włożyć .

Już pisałem , wolę pojeździć na rowerze ;)

Ja jestem teraz zadowolony z grania , mam holografię , złagodzone krawędzie dżwięku ;) , pełne pasmo , brak bumiącego basu i mnóstwo smaczków i szczegółów .

Czyli " dom " stoi na solidnych fundamentach , jest duży , bardzo ładny , wygodny , a kolor ścian zawsze mogę zmienić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uleczenie mankamentów systemu nigdy

 

Proszę dopisać, - moim zdaniem wtedy będzie miało to walor rzeczywisty.

 

 

Moim jednak zdaniem, najbardziej zaawansowane kable są ważniejsze w systemie od tzw urządzeń technicznych.

Właściwej jakości kabel w ogóle dopiero umożliwia korzystanie z urządzeń, dopiero w ogóle umożliwia więc słuchanie muzyki.

 

Proszę w tym miejscu zastanowić się czym są owe urządzenia przed zmontowaniem w całość - jak nie garścią relatywnie dość tanich elementów, plus obudowa i zasilanie, które trzeba rozpatrywać rozdzielnie dla uczciwości opisu.

 

Układy scalone, inne półprzewodniki produkuje się seryjnie, również pozostałe elementy, z jakimiś specjalnymi wyjątkami, znowu oczywiście dotyczącymi najlepszych, obudowy, radiatory, wykonują automaty, wiec sytuacja jest oczywista, jakość tzw "urządzenia technicznego" jest tworzona w momencie projektowania, niestety najlepszy kabel trzeba do końca wykonywać "aktywnie", sprawdzając słuchem każdy jego element przed zmontowaniem, to różnica zasadnicza stwarzająca trudności, gdyż raczej nie ma tylu osób z kwalifikacjami, którzy zdolni byliby wykonać osobiście przewody dla wszystkich zainteresowanych, w sytuację wpisany jest więc strukturalny deficyt, co może generować spore ceny za produkt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwej jakości kabel w ogóle dopiero umożliwia korzystanie z urządzeń, dopiero w ogóle umożliwia więc słuchanie muzyki.

 

To jest taka oczywistość, że dziwię się że to jest negowane i forsuje się twierdzenie, że można łączyć " bele czym"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka oczywistość, że dziwię się że to jest negowane i forsuje się twierdzenie, że można łączyć " bele czym"

Dokładnie ja mam najdroższe kable z drukarki znaczy Entreqa. Różnica w stosunku do zwykłego kabla drukarkowego ogromna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Proszę dopisać, - moim zdaniem wtedy będzie miało to walor rzeczywisty.

 

Nie tylko moim , pisał o tym Umka , Moreno i kilka innych osób osłuchanych znacznie bardziej od mojej osoby .

Ja do tego doszedłem już chwilę temu .

Szlifowanie systemu kablami tak , rewolucja nigdy . Łatwiej i skuteczniej jest wymienić , poprawić głośniki niż wydawać cieźkie pieniądze na kable , podstawki i inne dodatki .

Jak ktoś twierdzi inaczej ..albo stracił " horyzont " albo coś " hoduje ";))

Miałem u siebie wiele drogich topowych kabli i żaden nie spowodał tak daleko idących zmian jak wymiana głośników , wzmacniacz czy źródła . Oczywiście zmiany są wyraźnie słyszalne , absolutnie tego nie neguję .

Tylko to przyprawa do głównego dania i z hamburgera nie zrobi cielęcej polędwicy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega mi zazdrości tych srebrno-złotych kabli, bo gdyby je miał, to poprzerabiałby je na obrączki i obdzieliłby swoje hrum hrum koleżanki:))

Pewnie, że zazdroszczę u mnie tylko miedziaszcze z lampki nocnej.

Czy zadbałeś o odpowiednio szerokie działanie ustrojów w swoim pokoju? Te difuzory mają dość duże kraciszcze więc ich działanie jest mocno ograniczone.

O basie i górze tyż trza pomyśleć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko moim , pisał o tym Umka , Moreno i kilka innych osób osłuchanych znacznie bardziej od mojej osoby .

Ja do tego doszedłem już chwilę temu .

Szlifowanie systemu kablami tak , rewolucja nigdy . Łatwiej i skuteczniej jest wymienić , poprawić głośniki niż wydawać cieźkie pieniądze na kable , podstawki i inne dodatki .

Jak ktoś twierdzi inaczej ..albo stracił " horyzont " albo coś " hoduje ";))

Miałem u siebie wiele drogich topowych kabli i żaden nie spowodał tak daleko idących zmian jak wymiana głośników , wzmacniacz czy źródła . Oczywiście zmiany są wyraźnie słyszalne , absolutnie tego nie neguję .

Tylko to przyprawa do głównego dania i z hamburgera nie zrobi cielęcej polędwicy .

Nie znasz się, ja kupiłem piegi harmonixa i wszystkie ustroje poszły na stos!

Radio w kuchni podpiąłem Opusem i teraz mam przekaz jak na żywo z filharmonii.

 

A masz z wtykami z drewna Merbau ?

Jak nie , to nic nie wiesz ...

Merbau to chyba w warsztacie prawdziwy hajend jest z drzew sandalinu czyli padouk :)

Lakier dobierali najlepsi nieżyjący lutnicy, te wtyki grają nawet bez prądu a odzysk energii jest taki, że przez godzinę po odsłuchu się jeszcze lampy świecą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dopisać, - moim zdaniem wtedy będzie miało to walor rzeczywisty.

 

Przecież wiadomo, że to jest zdanie danego usera wypowiadającego się w temacie - jak nie będzie jego, to o tym fakcie poinformuje. Naukowiec, a nie rozumie prostych zależności?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chochla zresztą ja robię sobie kable , a Ty pakujesz kosmiczne kondensatory do tanich głośników zamiast kupić sobie inne lepsze głośniki ....to jest to samo tylko w innych dziedzinach ..nie mamy co się spierać .

 

Ha ha, lepsze głośniki? A kto by mi zaprojektowałby nową zwrotnicę prawidłowo? Może Szymon? Może lepiej poleciłbyś mi nowe kolumny i nie za 200 tys. dolców i nie ze śmieciem w środku. Słucham propozycji, przecież się uczę i widocznie nic nie pojmuję, bo nie jeżdżę rowerem:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Nie znasz się, ja kupiłem piegi harmonixa i wszystkie ustroje poszły na stos!

Radio w kuchni podpiąłem Opusem i teraz mam przekaz jak na żywo z filharmonii.

 

Merbau to chyba w warsztacie prawdziwy hajend jest z drzew sandalinu czyli padouk :)

Lakier dobierali najlepsi nieżyjący lutnicy, te wtyki grają nawet bez prądu a odzysk energii jest taki, że przez godzinę po odsłuchu się jeszcze lampy świecą.

Ja 1 szt . piega Harmonixa zastosowałem sobie na czole ;) bas jest od razu lepszy .

Do tego podkładka pod listwę zasilającą i jest " kupa hajenda".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydawać cieźkie pieniądze

 

Kolega dobrze to uchwycił, rynek rzeczywiście jest tu bezwzględny i też polecam roztropność, jednak jak każdy z nas tworzę przekaz z swojego punktu widzenia, a zajmuję się na co dzień przekraczaniem niemożliwego, przedstawiam więc sytuację faktyczną, jednak niedostępną na rynku z względów o jakich wspominałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to robię :))) szkoda tylko , że te sznurówki grają lepiej niż kable na dziesiątki tysięcy w cenach zakupu .

zresztą ja robię sobie kable

 

Grzesiek, masz już wszystkie kable zrobione ?

.... najbliżej im ''brzmieniowo'' do ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego powodu najlepsze kable mogą kosztować 100 000 plus i to wcale nie jest jakaś specjalnie wysoka cena w stosunku do stopnia złożoności tej technologi.

 

Kabel głośnikowy gdzie w grę wchodzą jednak już znaczne ilości elementów składowych, kosztować by musiał wielokrotnie drożej.

 

 

O Bosze ale "naukowiec" nam się trafił.

Dziadku, drogi dziadku, nie chcemy jeszcze spać!

Opowiedz nam jeszcze jedną bajeczkę, CHCEMY BAJECZKI JEEEEEEESZCZE!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Ha ha, lepsze głośniki? A kto by mi zaprojektowałby nową zwrotnicę prawidłowo? Może Szymon? Może lepiej poleciłbyś mi nowe kolumny i nie za 200 tys. dolców i nie ze śmieciem w środku. Słucham propozycji, przecież się uczę i widocznie nic nie pojmuję, bo nie jeżdżę rowerem:)

Jeżu , przecież ja nie neguję Twoich poczynań ( choć ja tak drogich kondesatorów raczej nie zastostosowalbym ) .

Szymon to już napisał , ma racje .

Robisz co uważasz za stosowne i fajnie , że masz z tego frajdę .

Nie będę doradzał , bo nie słyszałem Twojego systemu i nie znam Twojego gustu .

Wiem natomiast , że poprawianie komponentów ma sens do pewnego poziomu .Powyżej para idzie w gwizdek .

Z Audi Bentleya nie zrobisz ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiadomo, że to jest zdanie danego usera wypowiadającego się w temacie

 

Dlaczego się czepiasz, czy Kolega Diogenes nie potrafi sam uzasadnić swoich twierdzeń - kategorycznych ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zadbałeś o odpowiednio szerokie działanie ustrojów w swoim pokoju? Te difuzory mają dość duże kraciszcze więc ich działanie jest mocno ograniczone.

Kolejne pudło Szymonie:) 120 cm na 120 cm i chyba 365 pól.Głębokość 20 cm najgłębszej komory. Gdy będę w domu policzę dokładnie. Ok?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Grzesiek, masz już wszystkie kable zrobione ?

.... najbliżej im ''brzmieniowo'' do ?

Do drogich Acrolinków...niestety ;) lub sieciówek AZ Absolute .

Nie mam jeszcze zasilających , ale właśnie zabieram się za rozbebeszenie Absoluta ;)

 

 

 

Dlaczego się czepiasz, czy Kolega Diogenes nie potrafi sam uzasadnić swoich twierdzeń - kategorycznych ???

Masz problem z doczytaniem ?

Przecież napisałem powyżej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim jednak zdaniem, najbardziej zaawansowane kable są ważniejsze w systemie od tzw urządzeń technicznych.

Właściwej jakości kabel w ogóle dopiero umożliwia korzystanie z urządzeń, dopiero w ogóle umożliwia więc słuchanie muzyki.

 

Proszę w tym miejscu zastanowić się czym są owe urządzenia przed zmontowaniem w całość - jak nie garścią relatywnie dość tanich elementów, plus obudowa i zasilanie, które trzeba rozpatrywać rozdzielnie dla uczciwości opisu.

 

 

 

o, o, o

 

I długo czekać nie kazał :)

Jeeeeeszcze!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się czepiasz, czy Kolega Diogenes nie potrafi sam uzasadnić swoich twierdzeń - kategorycznych ???

 

Dlatego, że notoryczne i maniakalne podkreślanie swojego zdania we własnym tekście 'swoim zdaniem' uważam za debilne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do drogich Acrolinków...niestety ;) lub sieciówek AZ Absolute .

 

 

 

 

 

jak to czytam to aż cały lotam w środku....

jest nadzieja że w niedalekiej przyszłości pożyczysz mi IC na odsłuch ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.