Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Kolejne pudło Szymonie:) 120 cm na 120 cm i chyba 365 pól.Głębokość 20 cm najgłębszej komory. Gdy będę w domu policzę dokładnie. Ok?

Szymek ma rację , nawet taki " wypasiony " dyfuzor działa w jakimś paśmie .

Taki duży pewnie stosunkowo nisko , ale w związku z tym kończy pracę też nisko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżu , przecież ja nie neguję Twoich poczynań ( choć ja tak drogich kondesatorów raczej nie zastostosowalbym ) .

Szymon to już napisał , ma racje .

Robisz co uważasz za stosowne i fajnie , że masz z tego frajdę .

Nie będę doradzał , bo nie słyszałem Twojego systemu i nie znam Twojego gustu .

Wiem natomiast , że poprawianie komponentów ma sens do pewnego poziomu .Powyżej para idzie w gwizdek .

Z Audi Bentleya nie zrobisz ..

 

Dalej nie odpowiedziałeś na moje zapytanie. Może przykłady tych cudownych produktów za znośną cenę z porządnymi komponentami. Może najnowsze Harberhy? Może wreszcie naładowali czegoś tam porządnego odnośnie do ceny:) A obudów nie skleili taśmą:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Dlatego, że notoryczne i maniakalne podkreślanie swojego zdania we własnym tekście 'swoim zdaniem' uważam za debilne.

Trzeba będzie pisać wg, najlepszego i doświadczonego usera 747 ..;))wtedy będzie super .

Oczywistym jest panie 747 , że piszę w swoim imieniu ...ehhh

 

 

 

Dalej nie odpowiedziałeś na moje zapytanie. Może przykłady tych cudownych produktów za znośną cenę z porządnymi komponentami. Może najnowsze Harberhy? Może wreszcie naładowali czegoś tam porządnego odnośnie do ceny:) A obudów nie skleili taśmą:)

Nie Harbethy raczej nie , ale starsze Sonusy , Ethosy Studio 16 Hz , Avalony ( jak ktoś lubi ) i kilka innych można spróbować .

Nie wiem czego oczekujesz ..wiem jednak , że kaźde głośniki mają swoje ograniczenia fizyczne i oczywiście tuning ma sens , ale do pewnego poziomu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurówek od butów:)

 

co prawda w temacie humoru to jeszcze ciężko stąpasz.....takie niemieckie ;-)

...ale to już dobrze rokuje na przyszłość ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety najlepszy kabel trzeba do końca wykonywać "aktywnie", sprawdzając słuchem każdy jego element przed zmontowaniem,

 

Hm....ciekawe. Tzn. jak to się robi? Przykłada się np. oplot do ucha za nim się go naciągnie na kabel? albo wtyk czy ekran za nim się zamontuje to jak go się słuchem sprawdza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymek ma rację , nawet taki " wypasiony " dyfuzor działa w jakimś paśmie .

Taki duży pewnie stosunkowo nisko , ale w związku z tym kończy pracę też nisko .

 

Ha ha , są też Sky Line. wszystko jest OK, na pewno jest lepiej niż u Rafała:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHCEMY BAJECZKI

 

Bardzo proszę, potrzebujesz czterech symetrycznych wzmacniaczy na stronę oraz zespołów głośnikowych w podwójnej symetrii, jeśli chcesz posłuchać sobie muzyki z jakością inną, nieporównywalnie lepszą niż zaprojektowali ją dla Ciebie możni tego świata siedząc sobie w wygodnych fotelach i paląc kubańskie cygara, patrząc na wyniki sprzedaży nośników i sprzętu..

 

Oczywiście ani źródła, ani wzmacniaczy, ani kolumn, ani kabli nikt za Ciebie nie wykona..jak nie wykonasz samemu, po prostu nie będziesz miał, zostanie Ci rynek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

notoryczne i maniakalne

 

Musisz mnie za coś nie lubić..

 

Kiedyś mnie zwracano uwagę że nie stosuje zwrotu moim zdaniem, dopisywano niemiłe przymiotniki, mające przedstawić mnie w fatalnym świetle jako zadufanego w sobie bufona, który wszystkich poucza i wszystko wie najlepiej.

 

Wszystkim jak widać nie da się dogodzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ani źródła, ani wzmacniaczy, ani kolumn, ani kabli nikt za Ciebie nie wykona..jak nie wykonasz samemu, po prostu nie będziesz miał, zostanie Ci rynek...

 

Oczywiście, w szczególności źródło sobie sam wystrugaj.

Na 'rynku' to ja kupuję warzywka i owoce.

Sprzęt audio?

Od wielu lat ten sam (wątek w klubie - "o tych co już króliczka nie gonią") - służy on do słuchania MUZYKI.

Wiesz ty "naukowcu" co to w ogóle jest? Muzyka?

Jaką ostatnio płytę wysłuchałeś, w całości, zajmując się tylko i wyłącznie jej słuchaniem, tak od początku do końca.

Zrobiłeś tak choć raz w życiu? Nieszczęsny mitomanie od rzeczy niemożliwych....hmmm naukowo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pudło Szymonie:) 120 cm na 120 cm i chyba 365 pól.Głębokość 20 cm najgłębszej komory. Gdy będę w domu policzę dokładnie. Ok?

Chyba nie mówisz o tym najprostszym 64 polowym?

To, że złożysz ich klika do kupy nie rozszerza ich działania. Zresztą takie ustroje nie działają płynnie na wszystkie strojone częstotliwości.

Jeżeli działanie od okolic 400Hz nazywasz pełnopasmowym to nie mam pytań (tyle osiągniesz przy głębokości 200mm). W górze kończy robotę na kilku Khz czyli też daleko do skrajów pasma. Podaj dokładne wymiary pól to Ci przeliczę jego realny zasięg działania. Jeżeli pole nie ma poniżej 20x20mm lub mniej to nie am szans sięgnąć nawet 10Khz. Przy słupku lub komorze 10mm x 10mm przebijamy 17Khz! Minus taki, że na 1m2 wychodzi 10 000 elementów. Bez rezonatorów lub wyspecjalizowanych absorberów na niskie składowe pod dyfuzorem to tylko wycinek pasma akustycznego.

Z tego samego powodu silenie się na bardzo grube materiały konstrukcyjne nie ma sensu bo ten ustrój nie obsługuje zakresu basowego.

Ten ustrój szczelinowy, mini fraktalny działa wyżej wiec powinien być na wysokości słuchacza. Polepszone ogniskowanie dźwięku dla zakresu przełomu średnicy i wysokich nie jest potrzebne przy podłodze. Łączenie ustroi działających w promieniu 360 i 180 stopni oraz układanie ich na sobie to też średni pomysł. Fale wypadające z dyfuzora są w niekontrolowany sposób zniekształcane na krawędzi styku obu ustroi. W zależności od długości składowych będą interferować w zmiennych odległościach co zaburza przewidywalność działania takiego rozwiązania. To szkolny błąd bardzo często popełniany w adaptacjach. Ludzie opierają się na zdjęciach z internetu i powielają wciąż te same błędy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Ha ha , są też Sky Line. wszystko jest OK, na pewno jest lepiej niż u Rafała:))

Nie wiem jak gra teraz u Rafała , a lepiej w hajedzie często oznacza inaczej lub lepiej wg. słuchającego .

To nie są zawody i nie da się tego zmierzyć , ważne jest żeby właściciel był zadowolony .

Słuchałem wielu naprawdę " wypasionych " i dopieszczonych systemów i kaźdy grał inaczej .

Nie ma tutaj jednego wzorca dla kaźdego , mowię o hi end .

Jak porównać dźwięk z tub do grania dipoli czy głośników omnipolarnych ..jakie jest najlepsze?

To , które Tobie się podoba , tyle .

Prawdziwej , żywej muzyki i tak nigdy w domu mieć nie będziesz , fajne granie jak najbardziej .

 

 

 

już wielkie dzięki...za jakiś czas się odezwę....

nie ma co, flacha się należy ;-)

Ja używam tylko bidonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba będzie pisać wg, najlepszego i doświadczonego usera 747 ..;))wtedy będzie super .

Oczywistym jest panie 747 , że piszę w swoim imieniu ...ehhh

 

 

Nie Harbethy raczej nie , ale starsze Sonusy , Ethosy Studio 16 Hz , Avalony ( jak ktoś lubi ) i kilka innych można spróbować .

Nie wiem czego oczekujesz ..wiem jednak , że kaźde głośniki mają swoje ograniczenia fizyczne i oczywiście tuning ma sens , ale do pewnego poziomu .

Harberthy Nie! A jeśli dobrze sklejone taśmą?( Humor Niemiecki kontra brytyjski)

 

Sonusy stare? Jaja sobie robisz:) Przecież kosztują tylko połowę tego co kiedyś, a nawet mniej więc dźwięk wg waszej filozofii jest już o połowę gorszy niż kiedyś:)

 

 

Navalone?

O Jezu! I mam je od razu tuningować? Za ile?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

 

Musisz mnie za coś nie lubić..

 

Kiedyś mnie zwracano uwagę że nie stosuje zwrotu moim zdaniem, dopisywano niemiłe przymiotniki, mające przedstawić mnie w fatalnym świetle jako zadufanego w sobie bufona, który wszystkich poucza i wszystko wie najlepiej.

 

Wszystkim jak widać nie da się dogodzić.

To zacznij pisać merytorycznie , wtedy zaczniemy traktować Ciebie inaczej niż bufona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę dopisać, - moim zdaniem wtedy będzie miało to walor rzeczywisty.

 

 

Moim jednak zdaniem, najbardziej zaawansowane kable są ważniejsze w systemie od tzw urządzeń technicznych.

Właściwej jakości kabel w ogóle dopiero umożliwia korzystanie z urządzeń, dopiero w ogóle umożliwia więc słuchanie muzyki.

 

 

 

To masz pole do popisu na nastepne pokolenia. Twoje dzieci będa miały co robić. W tych jak piszesz urządzeniach technicznych jest też mnóstwo kabelków, wiemy dobrze jakiej jakości i .... mnóstwo OKROPNYCH ścieżek na laminacie. Trzeba ja pozamieniac na TWOJE super naukowe kable. Wtedy będzie gitara :).

 

Niech za przykład poglądowy posłuzy wklejane ostatnio zdjęcie produktu hi-endowego:

 

2cs6m44.jpg

 

 

747 ... do działa. Masz szanse naprawić cały, przynajmniej rodzimy hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

Harberthy Nie! A jeśli dobrze sklejone taśmą?( Humor Niemiecki kontra brytyjski)

 

Sonusy stare? Jaja sobie robisz:) Przecież kosztują tylko połowę tego co kiedyś, a nawet mniej więc dźwięk wg waszej filozofii jest już o połowę gorszy niż kiedyś:)

 

 

Navalone?

O Jezu! I mam je od razu tuningować? Za ile?

O Jezu !

Teraz jak wpakowałeś taką kasę w Dali to i tak wymiana głośników jest nonsensowna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtyk

 

Własność intelektualna rządzi się swoimi prawami, zdradzę Koledze prostą sytuację dotyczącą właściwości wtyków, otóż, mając dwie i podejmując decyzję którą umieścimy na początku a którą na końcu kabla, musimy przeprowadzić test kierunkowości, która z nich swym oddziaływaniem elektromagnetycznym zdominuje drugą, ta silniejsza, powinna być oczywiście na początku kabla, transparentność przewodu zyska i straci jeśli poddamy się loterii, montując przypadkowo, możemy w każdym z kabli trafić na przeciwne rezultaty co zaburzy równowagę pozornego obrazu dźwiękowego.

 

Przepraszam za banalność opisu.

 

 

Kable mogą być niezwykle skomplikowanymi ustrojami elektromagnetycznymi o skomplikowanym układzie wzajemnych relacji poszczególnych przewodników względem siebie, względem całych żył, oraz względem izolatorów czy systemów wspomagających transmisję jak operowanie wolną przestrzenią w przewodzie...

 

..................

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szczególności źródło

 

Dlatego z źródłem cyfrowym, szczególnie tzw napędem są poważne, najpoważniejsze kłopoty, nawet Kolega Szymon, po czasie zorientował się że potrzebuje źródło, które wcześniej już miał i sprzedał...

 

 

Co Ty na to ?

 

 

To że żaden napęd z rynku nie gra to banał, nie warty wzmianki w dziale hi end, elementarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostą sytuację dotyczącą właściwości wtyków, otóż, mając dwie i podejmując decyzję którą umieścimy na początku a którą na końcu kabla, musimy przeprowadzić test kierunkowości, która z nich swym oddziaływaniem elektromagnetycznym zdominuje drugą, ta silniejsza, powinna być oczywiście na początku kabla,

 

Brawo dziadku!

Kierunkowe wtyczki! O tym jeszcze nie bajałeś!

Jeszcze, jeszcze, jeszcze!!!

Bo...nie chcemy jeszcze spać!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Szymonie 256 pól. 16 pól na 16. Policzyłem ze zdjęcia.

Chyba nie tego co wkleiłem bo to są najprostsze, pwielone 7n+1. Pole jednego kwadratu w tym ustroju to 7cm x 7cm?

Z jakiego wzoru wyliczyłeś Schroedera 16 polowego? Nigdy czegoś takiego nie spotkałem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu !

Teraz jak wpakowałeś taką kasę w Dali to i tak wymiana głośników jest nonsensowna

O Jezu!

Przecież to jest jasne:) Przecież każda wymiana głośniczka to przeprojektowywanie całej zwrotki od nowa, a tego właśnie chciałem uniknąć i tego całego latania po Polsce do kogoś, kto zaprojektuje wszystko od nowa. A czy mu wyjdzie? Nie każdy jest tak zdolny jak Szymon, ale on jest za drogi:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Jezu !

Teraz jak wpakowałeś taką kasę w Dali to i tak wymiana głośników jest nonsensowna .

Taka przeróbka Dali to jak gotowanie zupy z siekiery.

Da się? Da się. Trzeba tylko dodać pół kilo kaszy , 4 marchewki, pietruszkę, mięso, przyprawy, itd... Zupa z siekiery gotowa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafię przebiec ponad 30 km bez przygotowania.

 

A dla kogo ten wywiad? Bo jak dla obecnej TV - dawaj 50, 100, 200 km co ci szkodzi?

 

jakieś płyty słuchałeś? - czy nie doczytałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.