Skocz do zawartości
IGNORED

Sprzęt audio - czarno na białym


plastik1989

Rekomendowane odpowiedzi

Taka przeróbka Dali to jak gotowanie zupy z siekiery. Da się? Da się. Trzeba tylko dodać pół kilo kaszy , 4 marchewki, pietruszkę, mięsko itd.

 

Słuchałeś? Czy oceniasz tak jak zwykle w swoim zwyczaju, czyli niczego nie miałem u siebie i na oczy nie widziałem a oceniam brzmienie:) Najzabawniejsi są teoretycy bajkopisarze. Znają się na każdym produkcie audio do którego nigdy nie mieli dostępu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem przepis :-) Nie przeczę że może być lepiej niż w oryginale tylko jaki jest sens takiej operacji? Zwłaszcza finansowy. Nie prościej było po prostu kupić lepsze kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własność intelektualna rządzi się swoimi prawami, zdradzę Koledze prostą sytuację dotyczącą właściwości wtyków, otóż, mając dwie i podejmując decyzję którą umieścimy na początku a którą na końcu kabla, musimy przeprowadzić test kierunkowości, która z nich swym oddziaływaniem elektromagnetycznym zdominuje drugą, ta silniejsza, powinna być oczywiście na początku kabla, transparentność przewodu zyska i straci jeśli poddamy się loterii, montując przypadkowo, możemy w każdym z kabli trafić na przeciwne rezultaty co zaburzy równowagę pozornego obrazu dźwiękowego.

 

Przepraszam za banalność opisu.

 

 

Kable mogą być niezwykle skomplikowanymi ustrojami elektromagnetycznymi o skomplikowanym układzie wzajemnych relacji poszczególnych przewodników względem siebie, względem całych żył, oraz względem izolatorów czy systemów wspomagających transmisję jak operowanie wolną przestrzenią w przewodzie...

 

..................

 

Ale Ty pisałeś, że to się słuchem sprawdza przed zamontowaniem, więc jak coś można sprawdzić nie montując tego, się pytam po prostu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla kogo ten wywiad

 

Był temat na bocznicy dotyczący biegania, gdybyś w nim uczestniczył stwierdziłbyś że nie przedstawiam niczego nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, gadaj do niego, o Sun Ra, żeby jeszcze wiedział "co to, kto to"

 

...a na Saturna to on może się swobodnie teleportować, nie musi rakietą...bo w rakiecie to słabe okablowanie i wtyczki zupełnie nie kierunkowe, bezpieczniej teleportacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka przeróbka Dali to jak gotowanie zupy z siekiery.

 

To tak jak Meksykanie w USA - kupują samochodziki typu dwudziestoletnia Honda Civic za dwieście dolarów i momentalnie instalują w tych rzęchacz koła i alu-felgi za dwa ty$ie. Komicznie to wygląda - co kraj, to obyczaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmcomp, nie jesteś na swoim blogu, ogarnij się.

 

W technicznych urządzeniach nie ma kabli sygnałowych? Skoro zmieniasz sznurówkę 1m łączącą powiedzmy źródło z pre to chyba warto zgodnie z twoja teorią i wiedzą powymieniać te metry sznurówek w środku urządzenia technicznego, nieprawdaż? A może wpływu tych w środku nie ma? Hę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

 

 

Potrafię przebiec ponad 30 km bez przygotowania.

Bufoni ile dali by radę ?

 

Nie wytwarzaj faktów prasowych diogenes.

A wiec idź sobie pobiegaj - w tym wątku nie będziesz juz pisał, bo wszędzie gdzie sie pojawiasz prowokujesz kłótnie z kilkoma userami, pisząc ciagle nie weryfikowalne brednie...

 

 

Panowie, trzymajcie sie tematu. Luźne dygresje i krótkie offtopy dozwolone w miarę zdrowego rozsądku. Dyskusje o fajfusach, rowerach i bieganiu nie mieszczą sie w tych ramach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem przepis :-) Nie przeczę że może być lepiej niż w oryginale tylko jaki jest sens takiej operacji? Zwłaszcza finansowy. Nie prościej było po prostu kupić lepsze kolumny?

 

Jaja sobie robisz czy o drogę pytasz:) Kupić za 26 tys.(bo tyle mnie to wyniosło) coś następnego, by ponownie to wybebeszać i by to doprowadzać do prządku i do tego czegoś trzeba byłoby na nowe bebechy wydać następne 26 ?

 

>>Nie prościej było po prostu kupić lepsze kolumny?<<

Konkretnie jakie za taką kwotę i które nie trzeba by było wybebeszać?

 

Rozumiem przeszedłeś już drogę praktyczną we wszelkich przeróbkach. Miałeś doświadczenie z bardzo drogimi Duelundami w swojej "karierze" i na bazie tego doświadczenia mi radzisz. Opisz tą bogatą w doświadczenia swoją "karierę" która nauczyła ciebie, że nic nie ruszamy, tylko lecimy kupować za każdym razem następne kolumny. Czekam na szczegółowy opis tych rzekomych praktycznych twoich wpadek. Stać Ciebie na Duelundy tak w ogóle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

 

O Jezu!

Przecież to jest jasne:) Przecież każda wymiana głośniczka to przeprojektowywanie całej zwrotki od nowa, a tego właśnie chciałem uniknąć i tego całego latania po Polsce do kogoś, kto zaprojektuje wszystko od nowa. A czy mu wyjdzie? Nie każdy jest tak zdolny jak Szymon, ale on jest za drogi:)

Pisząc głośnik miałem na myśli całe kolumny .

Wymiana pojedynczego głośnika w zestawie to zupełny nonsens . Zwrotnica i obudowa do wymiany .

Szkoda czasu , pieniędzy i energii .

Wymiana komponentów w zwrotnicy na lepsze , porządne okablowanie , lepsze zaciski lub ich brak , jak najbardziej .

Upchnąleś te słoiki Duelunda do środka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak Meksykanie w USA - kupują samochodziki typu dwudziestoletnia Honda Civic za dwieście dolarów i momentalnie instalują w tych rzęchacz koła i alu-felgi za dwa ty$ie. Komicznie to wygląda - co kraj, to obyczaj.

 

Następny teoretyk zza wielkiej wody który nie ma pojęcia jak kolumna wygląda w środku gdyż nie potrafiłby jej nawet rozkręcić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Proszę nie dogryzać koledze Chochli bo będę zgłaszał !

 

;-)))

 

 

Tu , nas wyznawców Papy Rydzyka, chroni specjalna opatrzność Boska i nie grozi na walnięcie amerykańskim fajfusem, chyba że ten desant hamerykańskich soldatów co nas nawiedził na tych tankach się rozbisurmani i nie będzie zmiłuj się.

 

:-)))

 

Dawać więcej...i kto pisze, że brak humoru na forum?

 

 

 

Przykro mi jednak nie tych najlepszych, zawsze to podkreślam.

Każdy element składowy takowego, przechodzi kwalifikację dokonaną ludzkim słuchem, w zależności od wyniku i korelacji jest umieszczany w ściśle określonym miejscu kabla, porządkowany zależnościami matematycznymi.

 

Z tego powodu najlepsze kable mogą kosztować 100 000 plus i to wcale nie jest jakaś specjalnie wysoka cena w stosunku do stopnia złożoności tej technologi.

 

Kabel głośnikowy gdzie w grę wchodzą jednak już znaczne ilości elementów składowych, kosztować by musiał wielokrotnie drożej.

 

Żaden automat nie wykona takiego kabla.

 

Qrwa...dobrze, że wino wcześnie dziś odkorkowałem ;-))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie jakie za taką kwotę i które nie trzeba by było wybebeszać?

Choćby te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na bank zagrają lepiej od Dali, nawet z upgradowaną zwrotnicą. Wszystko w nich jest lepsze... poza Duelundami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upchnąleś te słoiki Duelunda do środka ?

 

Jakoś upchnąłem ale wszystko pójdzie za jakiś czas na zewnątrz, bo tak powinno się to było zrobić. Po prostu chciałem przekonać się jak to zagra. Przeszło najśmielsze oczekiwania. Scena przesunęła się bardzo silnie w głąb, kolumny zniknęły kompletnie. Dźwięk wydobywa się jak gdyby z dyfuzorów które są z tyłu a nie z kolumn. Wrażenie jest jak gdyby kolumny grały do tyłu.Dźwięk jest szeroki i nigdy nie wychodzi poza linię kolumn. Nie dochodzi nawet do linii kolumn. Panuje absolutna cisza od linii kolumn w przód, wręcz coś niesamowitego. Miłośnicy grania dźwiękiem na mordę byliby kompletnie rozczarowani.Dźwięk jest bardzo spójny, bez jakichkolwiek ostrości i chropowatości. Trochę za gładko i okrągło ale nie "miętko", bardzo silnie analogowo. Dźwięk tworzy trochę taką jednorodną ścianę dźwięku jak w nagraniach z monofonicznej płyty LP w mono. Żaden z podzakresów nie dominuje. Niczego nie jest za mało i nie za dużo. Wręcz idealnie. Strach teraz przerabać biżuterię interkoneków Siltecha by nie zepsuć tego efektu.

 

26 tyś z przeróbkami? Jaki był koszt samych przeróbek?

Koszt przeróbek właśnie wyniósł 26 tys. Kolumny Dali mam od 16 lat i ciągle je przerabiałem. Opisałem już to wcześniej. Przerabiałem już wszystko co możliwe, nawet Passa Alepha 4, kable Sitecha serii Signature i Royal Signature też. Wszędzie daję nowe gniazda prądowe, wszystkie możliwe wtyki. Są to przeważnie topowe Furutechy i Oyaide, Vampire, srebrne kable Mundorfa . Zabawa nie ma końca. 14 dyfuzorów Sroedera 2D, 1D fraktalne sam wykonałem.Sky Line również Zdjęcia są na forum. Oczywiście Szymon zgnoi je dokumentnie bo przecież on robi je najlepiej na świecie:)

 

:-)))

 

Dawać więcej...i kto pisze, że brak humoru na forum?

 

Lepiej nie bo wg Mirosława to humor niemiecki, a wiadomo jak najeźdźcy są u nas odbierani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam tylko bidonu ;)

 

No kuźwa trza tęgiego chłopa, żeby beczke bidonem nazywał :-))

 

Ps.

Bardzo proszę abyście zaniechali znęcania sie i prostackich kpin z drogiego @747. I tak go nie zmienicie. A on swą niepowtarzalną osobą, jest prawdziwym rodzynkiem naszego Forum. Doceńcie to proszę.

 

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

 

 

Ale Ty pisałeś, że to się słuchem sprawdza przed zamontowaniem, więc jak coś można sprawdzić nie montując tego, się pytam po prostu?

 

 

E tam...da się...mój kolega twierdził, że jego kable po powrocie ode mnie grają znakomicie bo się wygrzały...

Kurde...nawet ich z kartonu nie wyciągnąłem z braku czasu...szkoda ;-(

 

 

 

Jakoś upchnąłem ale wszystko pójdzie za jakiś czas na zewnątrz, bo tak powinno się to było zrobić. Po prostu chciałem przekonać się jak to zagra. Przeszło najśmielsze oczekiwania. Scena przesunęła się bardzo silnie w głąb, kolumny zniknęły kompletnie. Dźwięk wydobywa się jak gdyby z dyfuzorów które są z tyłu a nie z kolumn. Wrażenie jest jak gdyby kolumny grały do tyłu.Dźwięk jest szeroki i nigdy nie wychodzi poza linię kolumn. Nie dochodzi nawet do linii kolumn. Panuje absolutna cisza od linii kolumn w przód, wręcz coś niesamowitego. Miłośnicy grania dźwiękiem na mordę byliby kompletnie rozczarowani.Dźwięk jest bardzo spójny, bez jakichkolwiek ostrości i chropowatości. Trochę za gładko i okrągło ale nie "miętko", bardzo silnie analogowo. Dźwięk tworzy trochę taką jednorodną ścianę dźwięku jak w nagraniach z monofonicznej płyty LP w mono. Żaden z podzakresów nie dominuje. Niczego nie jest za mało i nie za dużo. Wręcz idealnie. Strach teraz przerabać biżuterię interkoneków Siltecha by nie zepsuć tego efektu.

 

 

Koszt przeróbek właśnie wyniósł 26 tys. Kolumny Dali mam od 16 lat i ciągle je przerabiałem. Opisałem już to wcześniej. Przerabiałem już wszystko co możliwe, nawet Passa Alepha 4, kable Sitecha serii Signature i Royal Signature też. Wszędzie daję nowe gniazda prądowe, wszystkie możliwe wtyki. Są to przeważnie topowe Furutechy i Oyaide, Vampire, srebrne kable Mundorfa . Zabawa nie ma końca. 14 dyfuzorów Sroedera 2D, 1D fraktalne sam wykonałem.Sky Line również Zdjęcia są na forum. Oczywiście Szymon zgnoi je dokumentnie bo przecież on robi je...

 

Martwi mnie koszt tych Twoich przeróbek...mówisz, że dzięki nim osiągnąłeś scenę 3d?

Martwię się w takim razie...bo mam tak samo bez adaptacji i modyfikacji, jak to niektórzy p..lą...wydmuszki za grosze, proszę nie pytać jakie...nie chcę Wam psuć zabawy ;-)...

 

 

Bardzo proszę abyście zaniechali znęcania sie i prostackich kpin z drogiego @747. I tak go nie zmienicie. A on swą niepowtarzalną osobą, jest prawdziwym rodzynkiem naszego Forum. Doceńcie to proszę.

 

Włodek.

 

Po to właśnie odkorkowałem wino wcześnie dziś ;-)

Pozdrawiam serdecznie Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 dyfuzorów Sroedera 2D, 1D fraktalne sam wykonałem.Sky Line również Zdjęcia są na forum. Oczywiście Szymon zgnoi je dokumentnie bo przecież on robi je najlepiej na świecie:)

Sądzę, że trochę przesadziłeś. Niczego nie będę gnoił ponieważ kto nie próbuje ten się niczego nie nauczy. Moim zdaniem bardzo dobrze, ze podjąłeś walkę z akustyką własnymi siłami. Wiesz przynajmniej ile pracy kosztuje wykonanie nawet tak prostych elementów (miałeś podać wymiary studni oraz opisać wzór Schroedera 16 polowego). Nie neguję jakości wykonania Twoich dyfuzorów a jedynie ich błędną aplikację i przypadkowy dobór elementów akustycznych. Dopiero udowodniłeś swoją niewiedzę w tej kwestii. Po prostu nie wiesz jak takie ustroje działają. Stąd masa popełnionych błędów i przeświadczenie o ich kompleksowym działaniu gdy w rzeczywistości to tylko wycinek całego pasma. Odnieś się merytorycznie do moich wcześniejszych wpisów zamiast błędnie spekulować. Jesteśmy na forum żeby sobie pomagać a nie gnoić nawzajem. To nie saloon!

Jeżeli nie będziesz chciał to nie skorzystasz z moich uwag i doświadczenia w tej kwestii. Dorabianie teorii spiskowych i prymitywne przycinki nie są do tego konieczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na bank zagrają lepiej od Dali, nawet z upgradowaną zwrotnicą. Wszystko w nich jest lepsze... poza Duelundami.

 

Czy poza tym marketingowym bełkotem czy wiesz coś więcej o budowie ich zwrotnic, jakie okablowanie z czym je porównałeś by tak kategorycznie się wypowiadać. W jakim systemie? Czy miałeś kiedykolwiek do czynienia z Duelundem 6,8 i 47 uF ? 47 uF zostały specjalnie zamówione.

 

Czekam na opis twoich doświadczeń na bazie których się wypowiadasz bo bajkopisarzy i pseudo- "znafców" to tu bez liku. Gdy proszę o zdjęcia czegokolwiek z czym mieli do czynienia i to co opisują to 1000 wymówek:)

 

Ja przynajmniej coś próbuję robić a nie leżeć, nic nie robić i tylko teoretyzować i wszystko negować gdy samemu nic się nie zrobiło.Niczego nie robię na pałę posługuję się doświadczeniami praktyków, osób technicznych i ich opracowań zamieszczanych w necie Mogą być błędne ale ja sam niczego nie wymyślam bom nie techniczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest OK, na pewno jest lepiej niż u Rafała:))

To miało być zabawne?

 

Zwrotnica tych pionków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poza tym marketingowym bełkotem czy wiesz coś więcej o budowie ich zwrotnic, jakie okablowanie z czym je porównałeś by tak kategorycznie się wypowiadać. W jakim systemie? Czy miałeś kiedykolwiek do czynienia z Duelundem 6,8 i 47 uF ? 47 uF zostały specjalnie zamówione.

 

Czekam na opis twoich doświadczeń na bazie których się wypowiadasz bo bajkopisarzy i pseudo- "znafców" to tu bez liku. Gdy proszę o zdjęcia czegokolwiek z czym mieli do czynienia i to co opisują to 1000 wymówek:)

 

Ja przynajmniej coś próbuję robić a nie leżeć, nic nie robić i tylko teoretyzować i wszystko negować gdy samemu nic się nie zrobiło.Niczego nie robię na pałę posługuję się doświadczeniami praktyków, osób technicznych i ich opracowań zamieszczanych w necie Mogą być błędne ale ja sam niczego nie wymyślam bom nie techniczny.

Miałem Pioneery S2EX i wiem co są warte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kolumnach najważniejsze są głośniki, obudowa i spinający wszystko projekt zwrotnicy i całości. To wybieram w pierwszej kolejności. Duelundy ewentualnie potem. Mało tego, w poważnych projektach zwrotnice są optymalizowane do określonych głośników, także przez dobór elementów i ich mierzalne parametry. Powymieniaj sobie np. kondensatory a nie daj boże cewki w Rogersach... i będzie po Rogersach. Każda zmiana w ich zwrotnicy skutkuje likwidacją ich unikalnego brzmienia. Wachlowanie kondensatorami w dopracowanym projekcie skutkuje często "rozjechaniem" się zwrotnicy. Pionki z tymi zwrotnicami rozjadą dali z Duelundami, przynajmniej według moich kryteriów. Mogę się o to założyć. Gorzej będzie z realizacją zakładu, niestety...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kuźwa trza tęgiego chłopa, żeby beczke bidonem nazywał :-))

 

Ps.

Bardzo proszę abyście zaniechali znęcania sie i prostackich kpin z drogiego @747. I tak go nie zmienicie. A on swą niepowtarzalną osobą, jest prawdziwym rodzynkiem naszego Forum. Doceńcie to proszę.

 

Włodek.

 

Włodku kochany. Ja Go bardzo doceniam. Tak Go doceniam, że w każdym wątku, który zakładam ma od razu bana :). I jest spokój. Na szczęście to są dwa wątki na krzyż więc nie ma dyskryminacji.

 

To miało być zabawne?

 

Zwrotnica tych pionków.

 

No i jest ... spirit :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani jeszcze jedna prośba. Spierajcie sie w temacie a nie personalnie. To szczególnie w tej chwili do @chochla i @jello.

O, przepraszam. Starałem się być grzeczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku kochany. Ja Go bardzo doceniam. Tak Go doceniam, że w każdym wątku, który zakładam ma od razu bana :).

 

Piotrze drogi, miarą poziomu ucywilizowania jednostki i całego społeczeństwa, jest między innymi sposób w jaki traktuje sie wśród nich odmienne jednostki od siebie. Nie wszyscy są piekni, madrzy, zdrowi, wysportowani itd. Ale nie nalezy ich odtrącać.

 

Serdeczności.

Włodek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze drogi, miarą poziomu ucywilizowania jednostki i całego społeczeństwa, jest między innymi sposób w jaki traktuje sie wśród nich odmienne jednostki od siebie. Nie wszyscy są piekni, madrzy, zdrowi, wysportowani itd. Ale nie nalezy ich odtrącać.

 

Serdeczności.

Włodek.

 

Alez ja nie odtrącam. Ja ... utrącam. Miałeś tu małą próbkę dyskusji. Ja pytam merytorycznie o jabłka, On odpowiada o rakietach. I tak bez końca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.